TBMM'den 'Üstün Hizmet Ödülü' Alan Afyonkarahisarlı İş Adamı Yusuf Özer Hayatını Kaybetti - Haberler
Haberi Paylaş

TBMM'den 'Üstün Hizmet Ödülü' Alan Afyonkarahisarlı İş Adamı Yusuf Özer Hayatını Kaybetti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
TBMM'den 'Üstün Hizmet Ödülü' Alan Afyonkarahisarlı İş Adamı Yusuf Özer Hayatını Kaybetti

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) ‘Üstün Hizmet Ödülü’ alan Afyonkarahisarlı iş adamı Yusuf Özer hayatını kaybetti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) 'Üstün Hizmet Ödülü' alan Afyonkarahisarlı iş adamı Yusuf Özer hayatını kaybetti.

Afyonkarahisar'ın ilk sanayicilerinden birisi olarak kabul edilen ve hayırseverliği ile tanınan ünlü iş adamı Özer, yaşlılıktan kaynaklanan hastalıklardan dolayı 80 yaşında hayatını kaybetti. Gerçekleştirdiği yatırımlar ile kentte yüzlerce kişiye istihdam olanağı sağlayan Özer aynı zamanda yaptırdığı okul, cami ve bağışlarla da tanınan bir iş adamıydı. Yusuf Özer aynı zamanda 2010 yılında TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirilen TBMM Başkanlık Divanı'nda, 'TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görülmüştü. Özer'in aldığı ödül Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara, milli egemenlik ve demokrasi konularında yaptığı bilimsel çalışmalarla başarı gösterenlere veriliyordu. Özer'in vefatı kentte başta iş dünyası olmak üzere derin üzüntüye neden olurken, Özer'in 9 Eylül'de kendi ismini taşıyan Yusuf Özer Camiinde düzenlenecek cenaze törenin ardından toprağa verileceği belirtildi. Cenaze törenine iş ve siyaset dünyasından birçok ismin katılması bekleniyor. - AFYONKARAHİSAR

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title