Talip Bora Haberleri

Talip Bora haber, Talip Bora son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Talip Bora - 20.12.2019
FETÖ, ABD ile Türkiye ilişkilerini bozmak için büyükelçiliğe saldırmış
Sanık Gündaş'ın FETÖ ile örgütsel bağının olduğuna ilişkin çok sayıda tespitin bulunduğu anlatılan gerekçeli kararda, diğer sanık Çelikten ve olayda kullanılan aracın sahibi tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç'ın ise FETÖ ile irtibatlı olduğuna ilişkin delil bulunmadığı ifade edildi.
Talip Bora - 20.12.2019
ABD Büyükelçiliğine saldırı davasının gerekçeli kararı: "Saldırı Gülen'in iadesini engellemek için...
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine 20 Ağustos 2018'de ateş açılmasına ilişkin 4 sanık hakkında Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın karar duruşması 21 Kasım'da görüldü. Sanık Ersin Bayram'a "silahlı terör örgütüne üye olma", "yabancı bir devlete karşı siyasal ilişkileri bozacak şekilde hasmane hareketlerde bulunma" ve "ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından toplam 8 yıl 16 ay 15 gün gün hapis cezası verildi. Sanık Osman Gündaş'a aynı suçlardan 9 yıl 19 ay hapis cezası verilirken, sanık Ahmet Çelikten'e "yabancı bir devlete karşı siyasal ilişkileri bozacak şekilde hasmane hareketlerde bulunma" ve "ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, sanık Talip Bora Kılıç'ın ise tüm suçlardan beraatına hükmetti.
Talip Bora - 21.11.2019
ABD Büyükelçiliği'ne saldırı davasında 3 sanığa hapis cezası
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne, geçen yıl Ağustos ayında ateş açılmasıyla ilgili davada tutuklu sanıklar Ersin Bayram'a, 8 yıl 16 ay 15 gün, Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay, Ahmet Çelikten'e 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi, tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç beraat etti.
Talip Bora - 21.11.2019
ABD Büyükelçiliği'ne saldırı davasında 3 sanığa hapis cezası
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne, geçen yıl Ağustos ayında ateş açılmasıyla ilgili davada tutuklu sanıklar Ersin Bayram'a, 8 yıl 16 ay 15 gün, Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay, Ahmet Çelikten'e 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi, tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç beraat etti.
Talip Bora - 21.11.2019
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne ateş edilmesi davasında karar çıktı
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Çelikten'e 3 yıl 9 ay hapis cezası verirken, sanık Talip Bora Kılıç'ın tüm suçlardan beraatına hükmetti.
Talip Bora - 21.11.2019
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine ateş edilmesi davasında karar
Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş ile Gündaş'ın patronu Ersin Bayram ve saldırı sırasında kullanılan otomobilin üzerine kayıtlı olduğu tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç katıldı.
Talip Bora - 21.11.2019
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar...
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Çelikten'e 3 yıl 9 ay hapis cezası verirken, sanık Talip Bora Kılıç'ın beraatına hükmetti.
Talip Bora - 12.09.2019
Abd'nin ankara büyükelçiliği'ne saldırı davasında 3 sanığa hapis talebi
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne, 20 Ağustos 2018 tarihinde ateş açılmasına ilişkin 3'ü tutuklu 4 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Cumhuriyet Savcısı, mütalaasında tutuklu 3 sanığın hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.  Ankara 32'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Ahmet Çelikten, Osman Gündaş, Ersin Bayram, tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç ve avukatları katıldı.
Talip Bora - 12.09.2019
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne ateş edilmesi davası
Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, saldırıyı gerçekleştirdikleri iddia edilen tutuklu sanıklar Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş ile Gündaş'ın patronu Ersin Bayram ve saldırı sırasında kullanılan otomobilin üzerine kayıtlı olduğu tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç katıldı.
Talip Bora - 26.03.2019
ABD Büyükelçiliğine Ateş Açılmasıyla İlgili Davada Fetö İtirafı
Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, olay günü otomobilde bulunan ve saldırıyı gerçekleştirdikleri iddia edilen tutuklu sanıklar Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş ile Gündaş'ın patronu Ersin Bayram ve saldırı sırasında kullanılan otomobilin üzerine kayıtlı olduğu tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç katıldı.
Talip Bora - 04.03.2019
Kesin Aday Listesi
Edirne'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Talip Bora - 03.03.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Edirne'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Talip Bora - 08.01.2019
ABD Büyükelçiliğine Ateş Açılmasıyla İlgili Dava
Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Çelikten, Osman Gündaş, Ersin Bayram ile tutuksuz sanık Talip Bora Kılıç ve taraf avukatları katıldı.
Talip Bora - 12.10.2018
ABD Büyükelçiliğine Saldırıda Fetö İzi... Saldırganların Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'a...
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine 20 Ağustos'ta gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin soruşturmasını tamamlandı. Soruşturma sonucunda şüpheliler Ahmet Çelikten, Osman Gündaş, Ersin Bayram ve Talip Bora Kılıç hakkında dava açıldı.
Talip Bora - 11.10.2018
ABD Büyükelçiliğine Saldırı Soruşturması Tamamlandı (2)
İddianamede, şüphelilerden Gündaş'ın FETÖ/PDY ile ilgili sosyal medya paylaşımlarının ve örgütle irtibatlı iş yerinden SGK kaydının tespit edilmesi üzerine şüphelinin patronu olan ve Bank Asya'da hesap hareketliliği olduğu belirlenen Ersin Bayram ile olayda kullanılan aracın sahibi ve saldırıyı gerçekleştirenlerden Çelikten'in patronu olan Talip Bora Kılıç'ın da soruşturmaya dahil edildiği belirtildi.
Talip Bora - 11.10.2018
ABD Büyükelçiliğine Saldırı Soruşturması Tamamlandı (1)
Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan'ın hazırladığı iddianamede, olay günü otomobilde bulunan ve saldırıyı gerçekleştiren Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş'ın yanı sıra Gündaş'ın patronu olan Ersin Bayram ile saldırı sırasında kullanılan otomobilin üzerine kayıtlı olduğu Talip Bora Kılıç "şüpheli" olarak yer aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Talip Bora Haberleri | Talip Bora Kimdir - Haberler - Talip Bora haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Talip Bora kimdir, hayatı ve biyografisi. FETÖ, ABD ile Türkiye ilişkilerini bozmak için büyükelçiliğe saldırmış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 20:28:30. #1.14#
title