T.ü. Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Sevinç Sakarya Maden, Profesörlüğe Yükseldi - Haberler
Haberi Paylaş

T.ü. Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Sevinç Sakarya Maden, Profesörlüğe Yükseldi

AA - Haberler | Yerel
T.ü. Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Sevinç Sakarya Maden, Profesörlüğe Yükseldi

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Sevinç Sakarya Maden, Profesör Kadrosuna Atandı

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Sevinç Sakarya Maden, profesör kadrosuna atandı.

Alınan bilgiye göre, profesörlük atamalarında 50'si uluslar arası olmak üzere en az 120 puanlık akademik çalışma yapmış olma şartı aranan T.Ü. Eğitim Fakültesine akademik çalışmalarından 445.8 puan alan Sevinç Sakarya Maden, profesör kadrosuna atandı.

1962 yılında İstanbul'da doğan Maden, ilk ve ortaokul öğrenimini Almanya'nın Münih kentinde, Liseyi ise İstanbul'da tamamladı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Filoloji (Alman Dili ve Edebiyatı) Bölümünden mezun olarak aynı yıl İstanbul Üniversitesinde Almanca okutmanı olarak göreve başladı ve 10 yıl çalışmış olduğu İstanbul Üniversitesinde 1989 yılında Yüksek Lisansını, 1995 yılında ise Doktorasını tamamlayarak 1996 yılında Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Alman Dili ve Eğitimi Anabilim Dalına Yardımcı Doçent, 2004 yılında ise Doçent kadrosuna atandı.

14 yıldır TÜ'de görev yapan ve çok sayıda lisans ve yüksek lisans dersleri veren Sevinç Sakarya Maden, 1996-2009 yılları arasında Rektörlük Yabancı Diller Bölüm Başkanlığını yürüttü. Bu görevi yanı sıra Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı (2004-2005), Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı (1997-2007), Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı (1997-2007) ve çok sayıda Yönetim Kurulu Üyeliği, komisyon üyeliği görevlerini yürüttü. Maden, halen 2005 yılında atanmış olduğu Yabancı Diller Yüksekokul Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

Yabancı Diller Yüksekokul bünyesinde 2006 yılında Balkan Dilleri Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Yunanca, Rusça, Romence Anabilim Dallarını kuran Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden, aynı zamanda birden fazla dil bilen uzmanlar yetiştirmek amacıyla Mütercim Tercümanlık Bölümünü kurarak, Almanca, İngilizce ve Bulgarca programlarının açılmasında öncülük etti. 18-21 Temmuz 2010 tarihlerinde Ermenistan'ın Erivan kentinde Almanca öğretmenlerine hizmet içi kurs vermek üzere davet edilmiş olan Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden, 30 Eylül -03 Ekim 2010 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Veliko Tarnovo ve 8-11 Aralık 2010 tarihleri arasında Schumen Üniversitelerinde düzenlenecek olan uluslar arası sempozyumlarda Türkiye'deki lisans ve lisans üstü programların uluslar arası kriterlere uygunluklarını tartışmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

(RC-İRE) - EDİRNE

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500