Suriyeliler Mehmet Erdem'den Okul İstedi

Suriyeliler Mehmet Erdem'den Okul İstedi

Suriyeliler Mehmet Erdem'den Okul İstedi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Nazilli’de yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Yeşilyurt mahallesinde bir mescitte ağırlandı.

Nazilli'de yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Yeşilyurt mahallesinde bir mescitte ağırlandı. Suriyelilerin sıkıntılarını dinleyen Erdem, önemli açıklamalarda bulundu.

Nazilli'ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti Milletvekili Mehmet Erdem, doğu kökenli vatandaşların yaşadığı Yeşilyurt ve Muammer Aksoy Mahallelerine tek başına girdi. Çok sayıda Suriyeli ailenin yaşadığı mahallelerde inceleme yapan Erdem, daha sonra mahallede yeni yapımı tamamlanan Barla mescidinde ağırlandı. Suriye'den göç eden ailelerinin önde gelenleriyle uzun süre sohbet eden Erdem, Türkiye'nin de Suriye gibi Uluslararası güçlerin hedefinde olduğunu kaydetti. Suriyeli ailelerin temsilcileri, kaymakamları milletvekili Erdem'e şikayet etti. Kaymakamlığa giderek yardım başvurusu yaptıklarını, fakat her zaman kendilerine olumsuz yanıt verildiğini belirten Suriyeliler, Milletvekili Erdem'den yardım istedi. Aileler, gıda yardımının yanı sıra İzmir'de Suriyeli çocuklar için yapılacak olan arapça eğitim verilecek okulun bir benzerinin Aydın'a da yapılmasını rica etti. Çocuklarının eğitim görmediklerini ifade eden ailelere milletvekili Erdem, olumlu yanıt verdi. Erdem, Aydın'a yeni atanan Vali Ömer Faruk Koçak'ın göreve başladığı zaman konuyu kendisine anlatacağının ve takipçisi olacağının sözünü verdi. Yardım malzemelerinin verilmesi için de Kaymakamlara ulaşacağını dile getiren Milletvekili Erdem, uzun süren sohbet sonrası Ankara'ya gitmek için yola çıktı. - AYDIN

Suriyeliler Mehmet Erdem'den Okul İstedi
Suriyeliler Mehmet Erdem'den Okul İstedi
Suriyeliler Mehmet Erdem'den Okul İstedi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (1)
....................: bir kaç Suriyelinin arapça eğitimi için elinizden geleni yapıyorsunuz da. kürtlerin yıllardır ana dilde istedikleri eğitimi neden görmezden geliyorsunuz. sonrada kalkıp kardeşlik nutukları atıyorsunuz yazıklar olsun sizin zihniyetinize.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title