Sumela Manastırı Haberleri

Sumela Manastırı haber, Sumela Manastırı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sumela Manastırı - 17.10.2018
Oğuz Boylarının Adını Verdiği 24 Çadırla 1200 Rakımda Oba Kültürünü Yaşatıyor
Trabzonlu girişimci Salih Kantarcı, Maçka ilçesine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Livera Mahallesi'ndeki arazisine eski Türk oba kültürünü yansıtan 24 çadır ile kurduğu kamp alanında, turistlere her mevsim tabiat ile iç içe vakit geçirme imkanı sağlıyor.
Sumela Manastırı - 15.10.2018
Mutlu Şehir" Sinop İnanç Turizminde Hedef Büyütüyor
Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan Sinop, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un şehre yapacağı ziyaretle inanç turizminde hedefini büyütmek istiyor.
Sumela Manastırı - 14.10.2018
Bartholomeos, Sümela Manastırı'nı Gezip Restorasyon Çalışmalarını İnceledi
FENER Rum Patriği Bartholomeos, Doğu Karadeniz gezisi için geldiği Trabzon'da, Maçka ilçesindeki dünyaca ünlü Sümela Manastırı'nı gezerek, restorasyon çalışmalarını inceledi.
Sumela Manastırı - 14.10.2018
Dha Yurt Bülteni-13
Umuda yolculuk, İzmir'de faciayla sonuçlandı: 19 ölü, 5 yaralı (10)KAMYON ŞOFÖRÜ KAZA YAPTIĞINI DEĞİL YÜKSEKTEN DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİİzmir'de, kasasında Yunanistan'ın Samos Adası'na gitmeyi planlayan yabancı uyruklu düzensiz göçmenlerin bulunduğu kamyon, sürücüsünün kontrolünden çıkarak, dere...
Sumela Manastırı - 19.12.2017
Analiz - İit İstanbul Zirvesi ve Ötesi
Bu sürecin bir başka adımı da 7 Ocak'ta Hristiyan Ortodoksların Noel kutlamaları sırasında İstanbul'da restorasyonu tamamlanan Bulgar Ortodokslarına ait "Demir Kilise"nin açılışı ile yapılacak. Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov da katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ortodoks Hristiyanlar için önem arz eden bir başka yapı olan Trabzon'daki Sumela Manastırı'nın da restorasyonunun tamamlandığını ve 2018 yılının yaz aylarında ziyarete açılacağını Yunanistan ziyareti sırasında dile getirdi.
Sumela Manastırı - 23.4.2017
Lise Öğrencileri Karadeniz'i Gezdi
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Kendimi Gerçekleştiriyorum Projesi" kapsamında 45 öğrenci Karadeniz gezisine götürüldü.
Sumela Manastırı - 20.1.2017
Trabzon Valisi Yavuz Açıklaması
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, seyir terasları sayesinde Sümela Vadisi'nin daha cazip hale geleceğini belirtti.
Sumela Manastırı - 28.10.2016
İçişleri Bakanı Soylu Açıklaması
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terörü de bizimle uğraşanları da bu ülkenin istikametini bozmaya çalışanlara da hem söyleyecek sözümüz hem de yapacak işimiz var.
Sumela Manastırı - 6.10.2016
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı Hollanda'da
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, kendi doğduğu topraklarda bile düşmanca karşılanan dinlere Anadolu'nun kucak açtığını belirterek, "İlk Hristiyanlar Anadolu'nun dört bir yanında, örneğin Sümela veya Kapadokya gibi Hristiyanlık için kuvöz sayılabilecek yerlerde yaşadı, gelişti.
Sumela Manastırı - 6.10.2016
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı Hollanda'da
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'nin inanç turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Sumela Manastırı - 4.10.2016
Peştamal" ve "Keşan Bezi" Dünyaya Tanıtılıyor
Karadeniz Bölgesi'nde kırsalda yaşayan kadınların bağ ve bahçe işleri başta olmak üzere günlük hayatta kullandıkları renkli "peştamal" ve "Keşan" ismi verilen yöresel örtüleri, yeniden gün yüzüne çıkartılıyor.
Sumela Manastırı - 14.9.2016
Kazıldıkça Tarih Fışkırıyor
Doğu Karadeniz Bölgesi'nin ilk arkeolojik kazılarından Ordu Kurul Kalesi'nde devam eden kazılarda pek çok tarihi eser ortaya çıkarıldı.
Sumela Manastırı - 25.8.2016
Maçka Yayla Turizminde İddialı
Doğu Karadeniz'de alternatif turizmin adresi olan yaylalar, son yıllarda tatilcilerin en gözde mekanları arasında yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sumela Manastırı Haberleri | Sumela Manastırı Haber - Haberler - Sumela Manastırı haberleri, son dakika sumela manastırı haber ve gelişmeleri burada. Oğuz Boylarının Adını Verdiği 24 Çadırla 1200 Rakımda Oba Kültürünü Yaşatıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:50:11. #1.15#
title