Stefan Lofven Haberleri

Stefan Lofven haber, Stefan Lofven son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Stefan Lofven - 28.4.2020
İsveç'in Kovid-19'la sıra dışı mücadelesi
İdari bir kurum tarafından yürütülen Kovid-19'la mücadele sürecine ve yöntemine başlarda İsveç'teki siyasi partilerden ciddi bir eleştiri gelmedi. Fakat vaka ve ölüm sayılarındaki artışlar muhalefet cephesinde de tepkilere yol açtı. İsveç Demokratları'nın başkanı Jimmie Akesson hükümetin aldığı tedbirleri yetersiz bularak bir an önce daha sıkı önlemler almaya çağırdı. Okulların açık olmasını eleştiren Akesson insanların kurallara uymadığını ve dolasıyla tedbirlerin artırılması gerektiğini belirtti. Kovid-19'la mücadele sürecinde kontrolün tamamen Halk Sağlığı Kurumu'nda olması da eleştirdiği diğer bir husus oldu. Ayrıca hükümetin şirketlere yeterli düzeyde ekonomik yardım yapmadığını savunan Akesson faizlerin yüzde 0'a indirilmesi gerektiğini ve salgın sebebiyle işini kaybedenlere ekonomik destek verilmesi gerektiğini dile getirmiştir. Muhalefet partileri, hükümetin virüsün yayılmasını önlemekte ve yaşlıları korumakta yetersiz kaldığı görüşünde birleşiyor. Bu eleştirilere hak veren Başbakan Stefan Lofven İsveç'in salgına hazırlıksız yakalandığını kabul etti fakat kaynakların yetersiz oluşunda önceki hükümetlerin de sorumlu olduğunu savundu.
Stefan Lofven - 25.9.2018
İsveç Başbakanı Güven Oylamasını Kaybetti
İsveç Başbakanı Stefan Lofven, güven oylamasını kaybetti.
Stefan Lofven - 16.3.2018
Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri İsveç'te
Margot Wallström ile dün de bir araya gelen Ri, sabah İsveç Başbakanı Stefan Lofven ile de kısa süren bir görüşme yaptı.
Stefan Lofven - 16.3.2018
İsveç, Kore Yarımadasındaki Krizi Çözmeye Hazır
İsveç Başbakanı Stefan Lofven, İsveç’in Kore yarımadasındaki gerginliği çözmek için yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi.
Stefan Lofven - 30.9.2017
İsveç'te Aşırı Sağcılar Gösteri Düzenledi
İsveç Başbakanı Stefan Lofven, Tallin'deki AB zirvesi sırasında konuyla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bir demokrasi olarak Nazizm'e ve aşırılıkçılığa karşı durmak için daha fazlasını yapmalıyız.
Stefan Lofven - 7.4.2017
İsveç'teki Kamyonlu Saldırı
Stockholm'deki Drottninggatan Caddesi'nde yerel saatle 15.00 civarında kamyonun büyük bir mağazaya dalması sonucu 3 kişinin yaşamını yitirdiği duyurulmuş, İsveç Başbakanı Stefan Lofven, olayın terör saldırısına işaret ettiğini söylemişti.
Stefan Lofven - 7.4.2017
İsveç'te Kamyonlu Saldırı
İsveç Başbakanı Stefan Lofven, Stockholm'deki olayın terör saldırısına işaret ettiğini söyledi.
Stefan Lofven - 22.10.2015
İsveç'te Okula Kılıçlı Saldırıda Bilanço Artıyor
İsveç Başbakanı Stefan Lofven, olayın ardından yaptığı açıklamada, bugünü İsveç için kara bir gün olarak tanımladı.
Stefan Lofven - 22.5.2015
Letonya'daki Zirvede İngiltere'nin AB'den Çıkış Referandumu da Görüşülüyor
David Cameron, 7 Mayıs’ta kazandığı genel seçimin ardından bugün AB’li mevkidaşlarıyla ilk defa bir araya geliyor. Görüşmelerde, İngiltre'nin AB üyesi olarak devam edip etmeyeceğine dair 2017'de yapılması planlanan referandum ve İngiltere'deki yeni göçmenlik yasasının konuşulması bekleniyor. Cameron’ın görüşmelerde, sınırlarında kontrolün sağlanması, serbest dolaşım ve göçe ilişkin konularda sınırlama getirilmesine ilişkin yeni düzenlemeleri mevkidaşlarıyla paylaşacağı tahmin ediliyor. Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Polonya Başbakanı Ewa Kopacz’la görüşen David Cameron’ın, gün içinde de Macaristan Başbakanı Victor Orban, İsveç Başbakanı Stefan Lofven ve Letonya Başbakanı Laimdota Straujuma’yla da temasta bulunması bekleniyor.
Stefan Lofven - 3.12.2014
İsveç, 1958 Yılından Bu Yana İlk Kez Erken Genel Seçime Gidiyor
İsveç Parlamentosu’ndaki oylamada bütçesini geçiremeyen azınlık hükümeti çöktü. Oylamanın ardından bir açıklama yapan Başbakan Stefan Lofven, 22 Mart 2015 tarihinde erken seçime gideceklerini duyurdu.
Stefan Lofven - 30.10.2014
İsveç, Filistin'i Resmi Olarak Tanıdığını Duyurdu
İsveç'in iktidarda olan merkez sol partisi milletvekili ve Dışişleri Bakanı Wallstrom açıklamasında, "Bugün Filistin'i tanımamız uzun süredir duran müzakereler, yıkım ve hayal kırıklıklarına karşı bölgede daha iyi bir geleceğe katkı sağlayacaktır" dedi. İsveç Başbakanı Stefan Lofven de geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Sosyal Demokrat hükümetlerinin İsrail ve Amerika'nın eleştirilerine rağmen Filistin'in tanınmasına destek vereceğini ifade etmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Stefan Lofven Haberleri | Stefan Lofven Kimdir - Haberler - Stefan Lofven haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Stefan Lofven kimdir, hayatı ve biyografisi. İsveç'in Kovid-19'la sıra dışı mücadelesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 08:32:02. #1.14#
title