Sputnik V Haberleri

Sputnik V haber, Sputnik V son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sputnik V - 16.06.2021
Avusturya'ya girişlerde Çin Sinovac Kovid-19 aşısı yaptıranlar karantinadan muaf tutulacak
Öte yandan Başbakan Sebastian Kurz'un geçen mart ayında 1 milyon doz alınması için Rusya ile yoğun görüşmeler gerçekleştirdiği Sputnik V aşısının henüz listeye alınmaması ise dikkati çekti.
Sputnik V - 10.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Özbekistan, Çin'in Anhui Zhifei Longcom ilaç şirketi ile Çin Bilimleri Akademisince Kovid-19'a karşı ortak geliştirilen "ZF2001" aşısından 1 milyon doz ve Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşısından da 70 bin doz daha teslim aldı.
Sputnik V - 09.06.2021
Sputnik V - 09.06.2021
Zimbabve 25 bin doz "Sputnik V" Kovid-19 aşısını teslim aldı
Afrika ülkesi Zimbabve, 25 bin doz "Sputnik V" aşısını teslim aldı.
Sputnik V - 08.06.2021
Kovid-19 aşılarının rekor geliştirilme hızı ve arka planı
Aşı geliştirmede insanlığın tanıştığı iki yeni teknoloji ise RNA aşıları ve viral vektör aşıları. Bu aşılarda temel yöntem, virüsün yüzeyinde bulunan ve bağışıklık sistemi yanıtı oluşturan proteini kodlayan virüs geninin tespit edilmesi, bu gen parçasının ayrıştırılarak vücut hücrelerimize gönderilmesi ve sadece o proteinin bizim hücrelerimiz tarafından üretilmesi. Bu gen parçasının hücrelere nasıl gönderileceği konusunda iki metot var: Birincisi, bu genetik parçadan proteinin üretilmesini sağlayan mRNAların laboratuvarda üretilerek vücuda verilmesi. İkincisi, genetik parçanın vücut için zararsız başka bir virüsün genetik materyaline eklenerek vücuda verilmesi. Bu iki metot da virüsün sadece parçalarını içerdiğinden enfeksiyon riski taşımıyor. Gen dizileme teknolojisi bir hayli geliştiği için hızlı üretilebiliyor. Pfizer-BioNTech aşısı ve Moderna aşısı ilk metodu, AstraZeneca-Oxford, J&J ve Sputnik V aşıları ikinci metodu kullanıyor.
Sputnik V - 05.06.2021
Hindistan, Rusya'nın Kovid-19'a karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısının üretimini onayladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasındaki Hindistan'da, Rusya'nın Kovid-19'a karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısının üretimine izin verildi.
Sputnik V - 05.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Rusya'nın geliştirdiği aşı Sputnik V'nin Arjantin'de üretiminin başlayacağını duyurdu.
Sputnik V - 04.06.2021
Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşısının Arjantin'de üretimine başlanacak
BUENOS Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşı Sputnik V'nin Arjantin'de üretiminin başlayacağını duyurdu.
Sputnik V - 04.06.2021
Sırbistan'da Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşısının üretimine başlandı
Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V aşısı Sırbistan'da üretilmeye başlandı.
Sputnik V - 03.06.2021
Moğolistan'da İki Doz Aşılananların Oranı %66,4 Oldu ve Moğolistan Hava Sahasını Türkiye Dahil 10 Ülkeye Açtı
Ülkede kullanılan aşı türleri ve stokları aşağıdaki şekildedir: AŞI TÜRÜ STOK • AstraZeneca / Hindistan + COVAX 214. 800 • Sinopharm / Çin 4. 300. 000 • Sputnik V / Rusya 60.
Sputnik V - 03.06.2021
Hindistan, yerli Kovid-19 aşısı geliştiren şirketle 300 milyon dozluk anlaşma imzaladı
Hindistan'da, daha önce Oxford Üniversitesinin AstraZeneca ilaç şirketi ile geliştirdiği Kovid-19 aşısı, Bharat Biotech şirketi ve Hindistan Tıbbi Araştırma Konseyinin ortak geliştirdiği yerli aşı ile Rusya'nın Sputnik V aşısına acil durum kullanımı onayı verilmişti.
Sputnik V - 02.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Sırbistan İnovasyon Bakanı Nenad Popovic, ülkesinin 4 Haziran Cuma günü Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşısını üretmeye başlayacağını duyurdu.
Sputnik V - 31.05.2021
Erdoğan: "BioNTech, Sinovac ve Sputnik V gibi sözleşmesi yapılan farklı aşılardan haziran ayında mümkün olan en yüksek sayıda miktarın ülkemize...
Erdoğan: "BioNTech, Sinovac ve Sputnik V gibi sözleşmesi yapılan farklı aşılardan haziran ayında mümkün olan en yüksek sayıda miktarın ülkemize getirilmesi ve süratle uygulanması için yoğun hazırlık içindeyiz.
title