Sönmez Kutlu Haberleri

Sönmez Kutlu haber, Sönmez Kutlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sönmez Kutlu - 26.10.2017
18. Yüzyıldan Günümüze 2. Türk İslam Siyasi Düşüncesi Kongresi
Kongrenin Danışma ve Bilim Kurulunda, Türk İslam fikriyatı üzerine çalışan İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Doç. Dr. Fatih Şeker, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Prof. Dr. Sönmez Kutlu ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden Prof.
Sönmez Kutlu - 24.10.2017
18. Yüzyıldan Günümüze 2. Türk İslam Siyasi Düşüncesi Kongresi"
Kongrenin Danışma ve Bilim Kurulunda, Türk İslam fikriyatı üzerine çalışan İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Doç. Dr. Fatih Şeker, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Prof. Dr. Sönmez Kutlu ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden Prof.
Sönmez Kutlu - 01.04.2017
Ebu Hanife, Maturidi ve Ahmet Yesevi'de Ortak Değerler" Paneli
Panelde, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hasan Onat ile Prof. Dr. Sönmez Kutlu ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof.
Sönmez Kutlu - 20.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
Komisyonun 8 Kasım tarihine kadar dinlemelere ilişkin belirlenen taslak programı şu şekilde: 25 Ekim Salı: Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Gazeteci Nedim Şener, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar 26 Ekim Çarşamba: Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, Gazeteci Hüseyin Gülerce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Aleksandr Dugin, Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan 27 Ekim Perşembe: Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, Eski MİT Müsteşarı Emre Taner, Eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu 1 Kasım Salı: Eski Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, Şehir Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara 2 Kasım Çarşamba: Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Akademisyen Prof. Dr. Sönmez Kutlu 3 Kasım Perşembe: Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, Eski Bakan Tayyibe Gülek 8 Kasım Salı: Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ.
Sönmez Kutlu - 13.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
25 Ekim Salı: Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, gazeteci Nedim Şener, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, eski Emniyet Müdürü Mehmet Kılıçlar, 26 Ekim Çarşamba: Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, gazeteci yazar Hüseyin Gülerce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in danışmanı Aleksandr Dugin, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, Prof. Dr. Sönmez Kutlu, eski bakan Tayyibe Gülek.
Sönmez Kutlu - 15.09.2016
Türk Bilgini Maturidi'nin Minyatürünü Yaptı
Araştırmaları sırasında Maturidi'nin hiçbir yerde kayıtlı görsel verisinin bulunmadığını fark ettiklerini anlatan Yılmaz, bu konuda adım atmak için Maturidi hakkında çalışmaları olan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sönmez Kutlu ile görüştüğünü aktardı.
Sönmez Kutlu - 24.10.2015
Türkiye'de İlahiyat Tecrübesi: Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Örneği" Sempozyumu
Diyanet İşleri eski Başkanı Süleyman Ateş'in başkanlığını yaptığı "Kuruluş ve tarihçe" konulu oturumda, Prof. Dr. Mehmet Said Hatiboğlu, "Hatıralarla Ankara ilahiyat", "Prof. Dr. Sönmez Kutlu, "İlahiyat kimliğinin kurucu unsurları: Ankara örneği", Doç.
Sönmez Kutlu - 23.05.2014
Kimlik Krizi ve Kültürel Değişim Sempozyumu"
Cebeci, açıklamasında "Milletimize tarihi misyonunu veren değerlerin yaşatılması sosyal hayattan siyasete büyük önem taşımaktadır. Vuslat Platformu, bu endişeyi taşıyan ve yıllarını bu değerlerin yaşanması ve yayılmasına vakfeden insanların tecrübelerini bir araya getirmek maksadıyla oluşmuştur" ifadesini kullandı.  Cebeci, sempozyumda; Türkiye'de ve Avrupa'da bu gaye doğrultusunda hizmet edenlerin bilgi ve tecrübelerinin getirdiği engin birikimi bir araya getirmek ve bu birikim doğrultusunda çalışmalar yürütmeyi hedeflediklerini bildirdi.  Açıklamada, sempozyuma "Prof. Dr Mazhar Bağlı, Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Prof. Dr. Bekir Karlıağa, Araştırmacı-Yazar Mehmet Sılay, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Mehmet Özdemir, Doç. Dr. Ertan Özensel, Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir İlbak, Prof. Dr. Kadir Canatan, Celal Tüter, Dr. Necdet Subaşı, siyasetçi İbrahim Halil Çelik, yazar Orhan Miroğlu, Prof. Dr. Sönmez Kutlu, yazar Sabiha Doğan, Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sönmez Kutlu Haberleri | Sönmez Kutlu Kimdir - Haberler - Sönmez Kutlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sönmez Kutlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Kütahya'da Türk-İslam Siyasi Düşünce Kongresi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.7.2021 23:55:58. #1.16#

title