İstanbul'da Halk Otobüsü Yayalara Çarptı! Çok Sayıda Yaralı Var

İstanbul'da Halk Otobüsü Yayalara Çarptı! Çok Sayıda Yaralı Var

İstanbul'da Beyazıt'ta özel halk otobüsünün durağa girmesi sonucu ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Beyazıt'ta özel halk otobüsü kaza yaptı. İlk bilgilere özel halk otobüsü sürücüsü gaz pedalının takılı kalması nedeniyle birden otoparka daldı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför çok sayıda araca çarpıp durağa daldı. Kazada yaralanan 4 kişi hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

GAZ PEDALI TAKILI KALINCA ÖNCE ARAÇLARA ÇARPTI SONRA DURAĞA DALDI

Olay, Beyazıt Meydanı otobüs duraklarında yaşandı. Duraktan hareket eden 91 E Beyazıt - Göztepe Mahallesi seferini yapan özel halk otobüsü, iddiaya göre gaz pedalının takılı kalması nedeniyle birden otoparka daldı. Otoparkta bulunan çok sayıda araca çarpan otobüs, ardında sürüklediği araçla birlikte Ordu Caddesi'ndeki durağa indi. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

4 KİŞİ YARALANDI, 12 ARAÇ HASAR GÖRDÜ

Beyazıt Meydanı'nın adeta savaş alanına döndüğü ve 12 aracın hasar gördüğü kazada yaralanan 4 kişi, hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Durumu daha hafif olan yaralılara olay yerinde sağlık ekiplerince müdahale yapıldı.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınan sürücü Yüksel Kostuk'un ilk ifadesinde araçta sıkıntı oluştuğunu ve kontrolü kaybettiğini söylediği öğrenildi. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor

Olay yerinden görüntüler;