Erdoğan'dan kabine revizyonu açıklaması: Dışarıdan dayatma ile olmaz

Erdoğan'dan kabine revizyonu açıklaması: Dışarıdan dayatma ile olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin kabine revizyonu ile ilgili sorusuna, "Öyle bir şey yapılması gerekiyorsa onu biz yaparız. Dışarıdan dayatmayla kabine değişikliği olmaz" yanıtını verdi.

23 Haziran seçimleri sonrasında yapılan ilk AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

"YAPILMASI GEREKİYORSA BİZ YAPARIZ"

Erdoğan, gazetecilerin kabine revizyonu ile ilgili sorusuna "Öyle bir şey yapılması gerekiyorsa onu biz yaparız. Hele hele bu vatanı sevenler olarak bunları gündemde tutmak şık değil. Dışarıdan dayatmayla kabine değişikliği olmaz" yanıtını verdi.

"KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA BAŞLATTIK"

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yeni yönetim sisteminin bir yıllık uygulama sonuçları, eksikleri, aksaklıkları ve geliştirilmesi gereken yönleriyle ilgili bir kapsamlı çalışma başlattık. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Bey'in koordinasyonunda ilgili tüm kesimlerin katılımıyla bu değerlendirme çalışmasını gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

"BAHÇELİ İLE GÖRÜŞMEMİZ OLMADI"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşme yapıp yapmadığı sorulan Erdoğan, "Telefonla görüşmemiz oldu ama tabii bir değerlendirmeyi yurt dışından geldikten sonra inşallah yine oturur yaparız." dedi.

G20 dönüşünde müjde vereceğini söylediği anımsatılarak, bunun ekonomiyle mi ilgili olduğu sorusuna Erdoğan, "Tabii ki ağırlıklı" karşılığını verdi.

TÜRKİYE İTTİFAKI SORUSUNA YANIT

"Türkiye ittifakı hep vurgulanıyor ama bu kapsamda liderlerle bir görüşme olabilir mi?" sorusu üzerine de Erdoğan, "Bu verdiğimiz sinyal onlara değil mi? Onlara. Bunların detaylarına, teferruatına ayrıca gireriz" ifadesini kullandı.

"Böyle bir liderler buluşması bekleyelim mi?" sorusuna karşılık Erdoğan, "Şu anda bir şey diyemiyorum, gelişmelere göre bu tür adımlar da atılabilir ama bunların tabii biliyorsunuz bizde belli sınırları var. Ona göre adımlar... Bizim birinci derecedeki şeyimiz halkımızla bu işi başarmaktır, sağlamaktır ama yine bir araya gelme durumu da olabilir" diye konuştu.