Bakan Soylu: DEAŞ'ın önemli bir ismini Suriye'de yakaladık

Bakan Soylu: DEAŞ'ın önemli bir ismini Suriye'de yakaladık

13.11.2019 11:05 | Son Güncelleme: 13.11.2019 23:52

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "DEAŞ'ın önemli bir ismini Suriye'de yakaladık. Verdiği bilgilerle neler yaptığını, neler ortaya koyduğunu bir şekilde ifade etmektedir. " açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Korucular Hizmet İçi Eğitim Semineri"ne katıldı. Soylu burada yaptığı konuşmada, "DEAŞ'ın önemli bir ismini Suriye'de yakaladık." dedi.

Van'da katıldığı Korucular Hizmet İçi Eğitim Semineri'nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

"SINIR İÇİNDE VE DIŞINDA OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Soylu, "Kimsenin teröristinin oteli değiliz. Almanya ve Hollanda alacaklarını teyit etti. Sınır içinde de sınır dışında da operasyonlarımız devam ediyor. DEAŞ'ın çok önemli bir adamını yakın bir zamanda Suriye'de ele geçirdik. Hala sorgusu arkadaşlarımız tarafından devam ediyor" dedi.

Soylu, önümüzdeki günlerde FETÖ'ye karşı çok önemli bir operasyon yapılacağını da söyledi.

DEAŞ'LILARI TESLİM ALACAKLAR

Suriye'de şu anda gözetimimiz altında bulunan Resulayn ve Tel Abyad'da TSK'nın ve Suriye Milli Ordusu'nun yakalayıp, kendi gözetimimiz altında; bizim Cerablus ve Azez bölgesinde şu anda alanda tuttuklarımız da dahil olmak üzere kendi memleketlerine mensup olan DEAŞ'a mensup teröristler, aynı zamanda eşleri ve çocukları her birini alacaklarını dün akşam itibariyle teyit ettiler.

Diğer ülkelerden de aynı işbirliğini, aynı yakınlığı ve aynı yapıcı tutumu beklediğimizi burada huzurunuzda söylemek istiyorum. Onun için eğer terörle hep birlikte mücadele edilecekse kusura bakmayın herkes teröristine sahip çıkacak.Biz kimsenin turistinin otağı değiliz, misafirhanesi değiliz. Ve şunu söyleyeyim, sınır içinde de dışında da operasyonlarımız devam ediyor.

YAKALANAN DEAŞLI İTİRAFLARDA BULUNDU

DEAŞ'ın yine çok önemli bir adamını yakın bir zamanda Suriye'de ele geçirdik. Ve verdiği bilgilerle neler yaptığının, neler ortaya koyduğunu bir şekilde ifade etmektedir. Hala sorgusu arkadaşlarımız tarafından devam etmektedir. Biz devletiz.

FETÖ'YE OPERASYON SİNYALİ

Şunu söylemek isterim. FETÖ'yle de mücadelemiz aynı kararlılıkla devam etmektedir. Kamuoyu rahat olsun, milletimiz rahat olsun. Bu FETÖ meselesini dibini kazıyana kadar; kim ne söylerse söylesin… Vazgeçmeyiz, vazgeçen namerttir. Ve bir şeyi daha söyleyeyim, bunu da korucularımız huzurunda söyleyeyim.

FETÖ'ye önümüzdeki günlerde çok önemli bir operasyonla daha geliyoruz, arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyor. Bu müsibetleri, bu ülkenin üzerinde kötü bir emel düşünmeyene kadar kazımaya kararlıyız. Burada şahsımızın olup olmaması çok önemli değildir. millet bu kararı vermiş. Hiç kimse aman bu adamlar değişir de başkaları gelir, bu mücadele biter diye beklemesin. Bu mücadeleyi bu milletin evlatları sonuna kadar sürdüreceklerdir.

Bakan Soylu: DEAŞ'ın önemli bir ismini Suriye'de yakaladık

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bakan Soylu: DEAŞ'ın önemli bir ismini Suriye'de yakaladık - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 17:30:07. #1.14#
title