Haberler

Davaro filmi oyuncuları kim? Davaro filmi konusu nedir? Davaro nerede çekildi?

Güncelleme:

Kemal Sunal ile Şener Şen'in başrolde olduğu Davaro filmi, 1981 yılında vizyona girdi. Köyde yaşayan aşık genç Mehmet, sevdiği kadına kavuşmak için başlık parasını toplamalıdır. Bu amaçla topraklarını terketse de Cano ile olabilmek için yapması gerekenler bitmemiştir. Davaro filmi detayları haberimizde.

Davaro filmi, Kartal Tibet'in yönetmenliğinde çekildi. Filmin yapımcılığını Kadir Baykut, senaristliğini de Yavuz Turgul ile Kartal Tibet yaptı. İşte, köy yaşamını komedi unsurları ile ele alan Davaro filmi oyuncuları ve konusu...

DAVARO FİLMİ OYUNCULARI

Sevdası için ülkesinden mahrum kalan Memo, vatanına döndüğünde de Cano'ya kavuşmakla arasında engel olarak bu defa kan davası bulunur. Dönemin önde gelen filmlerinden Davaro'nun oyuncuları şöyle:

Kemal Sunal Memo / Mehmet

Pembe Mutlu Cano / Canan

Şener Şen Sülo / Süleyman

Adile Naşit Hamo / Hamiyet

Ayşen Gruda Ayşo / Ayşe

İhsan Yüce / Ağa

Sırrı Elitaş / Bekiro

DAVARO FİLMİ KONUSU

Sevdiği Cano'su ile evlenebilmek için Almanya'larda çalışıp balık parası biriktirerek köye dönen Memo'nun önünde artık bir engel yok gibidir. Bu sırada Memolar'ın kan davalı oldukları Sülo da hapisten çıkarak karısı Ayşo'nun yanına gelir. Bunu duyan Hamo, düğünü durdurur ve oğlu Memo'nun, Sülo'yu öldürmesini istese de Memo buna razı gelmez.

Davaro filmi oyuncuları kim? Davaro filmi konusu nedir? Davaro nerede çekildi?

Öldürüleceğini anlayan Sülo, Memo'ya teklifte bulunarak, onu vurmazsa köyü terkedeceğini belirtir. Evlenmek için başka çaresi kalmayan Memo, Sülo'nun planını kabul eder ve köy meydanında Sülo'yu yalandan vurur. Köy halkı da bu numaraya inanır. Ardından dağdaki bir eşkıyanın karşısında yeninden bir araya gelen iki kanlı, birbirine düşer. Diğer yandan Memo'ya köyü terkedeceğine söz veren Sülo, eşkıyanın altınlarını görünce bu plandan cayar.

DAVARO FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Kemal Sunal ile Şener Şen'in komik olmakla birlikte mesaj dolu yeşilçam filmi Davaro, o dönemin yanı sıra hala güncelliğini koruyor. 1981 çıkışlı filmin çekimleri İstanbul Arnavutköy Boğazköy'de gerçekleştirildi.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Kartal Tibet Yavuz Turgul Kemal Sunal Şener Şen Haberler

İspanyol muhabirin sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi: Başını sallama, bak ben sallamıyorum

İspanyol muhabirin sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi: Başını sallama, bak ben sallamıyorum

LGS'de çıkan soru davalık oldu: Ya cevabı değiştirsinler ya da iptal etsinler

LGS'de çıkan soru davalık oldu: Ya cevabı değiştirsinler ya da iptal etsinler

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakmadan Geçme

Survivor FİNAL CANLI izle! 13 Haziran Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? Survivor CANLI izle! 13 Haziran Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? Dota 2 çöktü mü? Dota 2 problem mi var 13 Haziran Perşembe? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Recep İvedik 6 filmi oyuncuları kim? Recep İvedik 6 filmi konusu, oyuncuları ve Recep İvedik 6 özeti! Recep İvedik 6 ne zaman, nerede çekildi? Hangi ülkede çekilmiştir? Kenya mı Türkiye mi? Recep İvedik 6 filmi hangi ülkede ve şehirde geçiyor? #129300 Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 13 Haziran Perşembe Survivor yeni bölüm! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! Ayın Düşüşü filmi oyuncuları kim, konusu ne? Ayın Düşüşü filmi ne zaman, nerede çekildi? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Şırnak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Karne günü okula serbest kıyafet mi, üniformalı mı gidilecek? Sivil kıyafetle gidilebilir mi? Şanlıurfa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Sivas bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri!
Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title