Servet Yörük Haberleri

Servet Yörük haber, Servet Yörük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Servet Yörük - 30.04.2021
29 Nisan 2021 Haberleri
29 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Servet Yörük - 29.04.2021
Emekli Orgeneral Servet Yörük vefat etti
Eski Jandarma Genel Komutanlarından Emekli Orgeneral Servet Yörük (71) vefat etti.
Servet Yörük - 16.02.2015
Uludere Katliamında İstihbarat Başkanı Eker'in Bilgisi Neden Dikkate Alınmadı?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi. Çoğu çocuk 34 köylünün hayatını kaybettiği Uludere katliamına başından itibaren kaza süsü vermeye çalışan AK Parti Hükümeti'nin bu katliamın hesabını vermemek için delil karartma çabalarını sürdürdüğünü belirten Tanrıkulu, "Gerek TBMM’deki Uludere Alt Komisyonu’nun raporunda gerekse katliamla ilgili adli ve idari tüm süreçlerde katliam kaza veya kaçınılmaz hata olarak sunulmaya çalışılmıştır. Ancak basına yansıyan bir habere göre dönemin 2. Ordu Komutanlığı İstihbarat Başkanı Albay Aygün Eker’in ifadesinde, bombalanan grubun kaçakçı olduğu bilgisini üstleriyle paylaştığını ortaya koymuştur. İddialar şöyle: Eker, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'na verdiği ifadede İHA'ların (insansız hava araçları) geçtiği görüntülerdeki kişilerin "kaçakçı olduğunu, ancak yanlarında terörist veya teröristlere ait malzeme olabileceği" yönünde bir değerlendirme yaptığını, 2. Ordu'nun da son ana kadar grubu sınırı geçtikten sonra yakalamak için hazırlık yaptığını söylemiştir. Eker, Genelkurmay'ın 2. Ordu Komutanlığı'na danışmadan hava harekatına karar verdiğini, oysa çok istisnai durumlar dışında 2. Ordu'ya danışılmadan hava harekatı düzenlenmediğini de söylemiştir. Eker, Roboski olayından sonra çok tartışılan ABD predatörü ile ilgili de bilgi vermiş ve predatörün bölgeden geçtiği görüntülerin kalitesiz olduğunu söylemiştir. Genelkurmayın hava harekatına karar verildiğini 2. Ordu Komutanlığı'na iletmesinden sonra 2. Ordu Komutanı Servet Yörük'e kararın yanlış olduğunu ve sonuçlarının vahim olacağını söylediğini belirten Albay Eker, Ordu Komutanının Genelkurmayın elinde kesin bilgiler olmaması halinde bu kararı vermeyeceğini söylediğini anlatmıştır.
Servet Yörük - 22.12.2014
Emekli Komutanlar Kurmay Subaylarla Bir Araya Geldi
Harp Akademileri'nin eski mezunlarının hatırlanması, emekli mezunların halen hizmette bulunan kurmay subaylar ile bir araya getirilerek tanışması, kaynaşması ile anılarının tazelenmesi amacıyla düzenlenen Geleneksel Harp Akademileri Günü'nün 166'ncı yıl dönümü töreni, Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde 600 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Törende Askeri Bilimler Araştırma Merkezi (ABAM) Tabii Onur Üyelikleri onaylanan emekli Orgeneral Yalçın Ataman, emekli Orgeneral Servet Yörük ve emekli Orgeneral Ahmet Turmuş'a, ABAM Tabii Onur Üyeliği beratları takdim edildi.
Servet Yörük - 13.08.2014
Mgk Bildirisinden: Musul Başkonsolosluğumuz Personeli ile Türkmen Soydaşlarımızın Durumları...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında toplanan Ağustos ayı Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı'nın ardından bir bildiri yayımlandı. Çankaya Köşkü'nde yapılan ve yaklaşık 1,5 saat süren toplantıya Cumhurbaşkanı Gül son kez başkanlık etti, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da son kez "Başbakan" sıfatıyla bu toplantıya katıldı. Toplantıya ayrıca görevini 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de son kez katıldı.
Servet Yörük - 13.08.2014
Mgk Toplantısı Sona Erdi
İç ve dış gelişmelerin ele alındığı toplantı 1,5 saat sürdü. Toplantıya son kez başkanlık edecek olan Gül de, bu toplantıyla kurul üyelerine veda etmiş oldu. Görevini, 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de MGK'da son kez yer aldı.
Servet Yörük - 13.08.2014
MGK Toplantısı Sona Erdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında son kez toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.  Çankaya Köşkü'ndeki ağustos ayı olağan toplantısı 1 buçuk saat sürdü.  Gül'ün son kez başkanlık ettiği toplantıda, 10 Ağustos seçiminde Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan da başbakan sıfatıyla  son kez yer aldı.  Görevini, 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de MGK'ya son kez katıldı.
Servet Yörük - 13.08.2014
Milli Güvenlik Kurulu Toplandı
Görevini, 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de MGK'ya son kez katılmış oluyor.
Servet Yörük - 12.08.2014
Mgk Yarın Toplanacak
Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) ağustos ayı olağan toplantısı yarın yapılacak.  Çankaya Köşkü'ndeki toplantıya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül son kez başkanlık edecek. 10 Ağustos seçiminde Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan da toplantıda son kez başbakan sıfatıyla yer alacak.  Görevini, 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de MGK'ya son kez katılmış olacak.
Servet Yörük - 12.08.2014
Öne Alınan Mgk'nın Gündemi "Veda"
Görevini, 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de MGK'da son kez yer almış olacak.
Servet Yörük - 05.08.2014
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük Emekli Oldu.
IHAAW184508-SIY/05-08-2014 - Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük emekli oldu.
Servet Yörük - 05.08.2014
Yaş Kararları Açıklandı
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Jandarma Genel Komutanlığı'na Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'ın getirildiğini belirterek, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük'ün ise emekli olduğunu söyledi.
Servet Yörük - 04.08.2014
Yüksek Askeri Şura Toplandı
Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 1.
Servet Yörük - 04.08.2014
Yüksek Askeri Şura Toplantısı Başladı
Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. YAŞ'ın Ağustos ayı olağan toplantısı saat 11.00’de Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu’nda başladı. Toplantıya; Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 1.
Servet Yörük - 03.08.2014
Yaş Toplanıyor
YAŞ'ın Ağustos ayı olağan toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda yapılacak. Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 1.
Servet Yörük - 03.08.2014
Yaş Yarın Toplanacak
YAŞ'ın ağustos ayı olağan toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda yapılacak. Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 1.
Servet Yörük - 27.07.2014
Yüksek Askeri Şura 4-6 Ağustos'ta Toplanıyor
-Yüksek Askeri Şura'nın olağan toplantısı 04-06 Ağustos 2014 tarihleri arasında Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında yapılacak. Toplantıda 192 General ve Amiral'in durumları görüşülecek. Bu yılki Yüksek Askerî Şûra toplantısı 04-06 Ağustos 2014 tarihleri arasında Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında yapılacak. YAŞ üyeleri, 04 Ağustos 2014 tarihinde 10.00-10.30 saatleri arasında Anıtkabir'i ziyaret edecek. Yüksek Askeri Şura'da, bu yıl terfi listesinde bulunan 192 general ve amiralin durumları görüşülecek. Toplantıda bu yıl ilk kez rütbe bekleme süresini tamamlamaya bir yıl kalanların da değerlendirmeye alınacak. Balyoz, 28 Şubat ve Askeri Casusluk gibi davalarda şüpheli olarak tutuklu yargılanan ve tahliye olan isimlerin durumu da bu yılki "YAŞ"ta görüşülecek. -SEÇİM ÇALIŞMALARI YAŞ'A GÖRE ŞEKİLLENECEK- Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Köşk seçimlerini kazanması durumunda Yüksek Askeri Şura'ya son kez başkanlık etmiş olacak. İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak seçimlerde, Erdoğan Köşk'e çıkması durumunda "Başkomutan" unvanını da alacak. Erdoğan'ın seçim çalışmaları ise YAŞ toplantısına göre şekillendirilecek. Gün içerisinde YAŞ toplantılarına katılacak olan Başbakan Erdoğan'ın akşam da partisinin düzenleyeceği programlara katılarak seçim çalışmalarını sürdürmesi bekleniyor. Erdoğan, il ziyaretlerine de devam edecek. -KOMUTA KADEMESİNDE DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR- Yüksek Askeri Şura'nın bu yılki toplantısında bir sürpriz yaşanmazsa, komuta kademesinde değişiklik beklenmiyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk görevlerine devam edecek. Bu yılki YAŞ'ta terfi bekleyen askerler: -KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ORGENERALLER: Yalçın Ataman, Servet Yörük, Hulusi Akar, Abdullah Atay, Ahmet Turmuş.
Servet Yörük - 25.07.2014
Yüksek Askeri Şura 4-6 Ağustos'ta Toplanıyor
Bu yılki YAŞ'ta terfi bekleyen askerler: -KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ORGENERALLER: Yalçın Ataman, Servet Yörük, Hulusi Akar, Abdullah Atay, Ahmet Turmuş.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Servet Yörük Haberleri | Servet Yörük Kimdir - Haberler - Servet Yörük haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Servet Yörük kimdir, hayatı ve biyografisi. Emekli Orgeneral Servet Yörük, Üsküdar'da son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 18:34:56. #1.15#

title