SERPİL KEMALBAY HABERLERİ

Serpil Kemalbay haber, Serpil Kemalbay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Serpil Kemalbay

Doğum Yeri Kars / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Serpil Kemalbay Kimdir ?

Kars Ardahan doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Kemalbay, HDP bileşenlerinden Sosyalist Dayanışma Platformu içinde yer aldı. 1997 yılında Dayanışma Evleri’nin kurucuları arasında yer alan Kemalbay daha sonra sendikaya dönüşecek İMECE Kadın Dayanışma Derneği’nin kuruluşunda görev yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Serpil Kemalbay - Dün
HDP'li Pekgözegü, Van'ın ekonomisinin tamamen çökmüş durumda olduğunu öne sürdü
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Ekonomik krizin, pandemi krizinin ne kadar ağır olduğunu hepimiz biliyoruz fakat buna bir de Van'da kayyum rejimi eklendiğinde Van'ın ekonomisi tamamen çökmüş durumda.
Serpil Kemalbay - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan, Beştaş ve Oluç'un yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen HDP milletvekilleri şöyle: "HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli.
Serpil Kemalbay - 24.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, 33 farklı fezlekenin dün akşam itibarıyla Meclis'e geldiğini açıkladı
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Serpil Kemalbay - 19.02.2021
'Kobani olayları' soruşturmasında 9 HDP'li vekil hakkında fezleke
108 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI Olaylarla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 27'si tutuklu 108 kişi hakkında dava açıldı. O dönem parti MYK'sında bulunan ancak 27'nci dönem milletvekili olan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli ile Pero Dundar hakkında yürütülen soruşturma dosyası ise ayrıldı.
Serpil Kemalbay - 19.02.2021
Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da arasında bulunduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Serpil Kemalbay - 19.02.2021
'Kobani olayları' soruşturmasında 9 HDP'li vekil hakkında fezleke
108 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI Olaylarla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 27'si tutuklu 108 kişi hakkında dava açıldı. O dönem parti MYK'sında bulunan ancak 27'nci dönem milletvekili olan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli ile Pero Dundar hakkında yürütülen soruşturma dosyası ise ayrıldı.
Serpil Kemalbay - 12.02.2021
HDP İzmir Milletvekili Pekgözegü: "Her üç gençten biri işsiz"
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Gençler, iş ve aşa erişemiyor, geleceklerini göremiyorlar ve umutsuzlar.
Serpil Kemalbay - 09.02.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü de İzmir'de yaşanan sel felaketi hakkındaki gündem dışı konuşmasında, felaketi yerinde görmek için şehre ziyaret gerçekleştirdiklerini anlattı.
Serpil Kemalbay - 27.01.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Meclisin, salgın döneminde işçilerin haklarının korunması için gereken tedbirleri alması gerektiğini belirterek, herkesi göreve çağırdı.
Serpil Kemalbay - 26.01.2021
HDP'li Pekgözegü, pandemi döneminde işçilerin kod 29 ile işten çıkartıldığını öne sürdü
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Pandemi döneminde 'kod 29' ile işçiler adeta damgalanarak işten atılıyorlar.
Serpil Kemalbay - 25.12.2020
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, pandemi sürecinde daralma yaşanan tekstil sektörüne yönelik tedbirlerin daha bütünsel olarak ele alınması gerektiğini söyledi.
Serpil Kemalbay - 24.12.2020
Son dakika haber: HDP'li Pekgözegü'den, "işçiler koronavirüse yakalandıkları halde çalıştırılıyorlar" iddiası
Son dakika haberler: HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Çok sayıda işyerinde işçiler koronavirüse yakalandıkları halde çalıştırılıyorlar.
Serpil Kemalbay - 16.12.2020
TBMM Genel Kurulunda 2021 yılı bütçesinin maddeleri görüşülüyor
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelede sınıfta kaldığını ileri sürerek, her gün insanların öldüğünü, bunun nedeninin de pandemi sürecinin şeffaf yürütülmemesi olduğunu savundu.
Serpil Kemalbay - 14.12.2020
HDP'li Pekgözegü, Kovid-19'un meslek hastalığı kabul edilmesini istedi
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Kovid-19'un sağlık çalışanları açısından bir meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti.
Serpil Kemalbay - 09.12.2020
Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma Bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
"6 bin lira alan ücretli 205 gün vergi için çalışıyor" HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, grafikler göstererek, ekmekten 3, sudan 5 çeşit vergi alındığını, 6 bin lira ücret alan bir vatandaşın yılın 205 günü vergi için çalıştığını anlattı.
Serpil Kemalbay - 08.12.2020
HDP'li Pekgözegü, herkesin parasız, güvenli ve etkili aşıya erişiminin sağlanmasını istedi
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Kovid-19'la mücadele kapsamında herkesin parasız, güvenli ve etkili aşıya erişiminin sağlanması gerektiğini belirtti.
Serpil Kemalbay - 07.12.2020
Gercüş'te yaşanan tecavüz iddiasıyla ilgili neler biliniyor
HDP Eş genel Başkanı Pervin Buldan ve partinin birçok milletvekili "Soruyoruz #GercuşteNelerOluyor" etiketiyle paylaşım yaparken, HDP İzmir milletvekili Serpil Kemalbay, konuyu meclis gündemine taşıdı.
Serpil Kemalbay - 02.12.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, partisinin, Kovid-19 salgını nedeniyle işçilerin mağduriyetinin giderilmesine ilişkin grup önerisi üzerinde söz aldı.
Serpil Kemalbay - 02.12.2020
Son dakika! HDP'li Pekgözegü'den "Gerekirse özel hastaneler kamusallaştırılsın" önerisi
Edinilen son dakika haberine göre HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, bütün özel hastanelerin, halkın ve pandemi hastalarının hizmetine parasız sunulması, gerekirse kamusallaştırılması gerekiyor.
Serpil Kemalbay - 23.11.2020
HDP'li Pekgözegü'den "Koronavirüs verileri gerçekleri yansıtmıyor" iddiası
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sağlık Bakanlığının açıkladığı Kovid-19 oranlarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.
Serpil Kemalbay - 19.11.2020
HDP'li Pekgözegü: "Çalışanlar, pandemiye maruz kalmakla karşı karşıya bırakılıyor"
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Çalışanlar, pandemiye maruz kalmakla karşı karşıya bırakılıyor.
Serpil Kemalbay - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
-"Tabela şeffaf değil" HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Bakan Fahrettin Koca'nın pandemiyle ilgili her gün açıkladığı turkuaz bir "tabela" olduğunu belirterek, "tabelanın" şeffaf olmadığını ileri sürdü.
Serpil Kemalbay - 04.11.2020
HDP'li Pekgözegü, istihdamla ilgili kanun teklifinin geri çekilmesini istedi
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, istihdam teşvikiyle ilgili kanun teklifinin geri çekilmesini istedi.
Serpil Kemalbay - 21.10.2020
HDP'li milletvekilleri salgınla mücadeleyi eleştirdi
HDP milletvekilleri Habip Eksik, Semra Güzel ve Serpil Kemalbay Pekgözegü, iktidarın salgınla mücadelesini eleştirdi.
Serpil Kemalbay - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu
"Çalışma yaşamı güvencesizleştiriliyor" HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, çalışma yaşamının, kamu başta olmak üzere bütün alanlarda güvencesizleştirildiğini savundu.
Serpil Kemalbay - 20.08.2020
Son Dakika: HDP'li heyetten Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenlere anma
Beştaş, beraberinde partisinin Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve diğer ilgililerle saldırının yaşandığı Beybahçe Mahallesi'ndeki sokağa geldi.
Serpil Kemalbay - 22.07.2020
HDP'li Pekgözegü: "Mevsimlik tarım işçileri tehdit altında"
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, güvencesiz çalışan mevsimlik tarım işçilerinin büyük tehdit altında olduğunu iddia etti.
Serpil Kemalbay - 08.07.2020
HDP'li Oruç: "Libya ve Suriye tezkeresi derhal geçersiz sayılmalıdır"
Oruç, partisinin TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Libya ile yapılan anlaşmaları anımsatarak, "Türkiye, çok ciddi bir biçimde Libya savaşına yatırım yapmaktadır.
Serpil Kemalbay - 01.05.2020
DİSK ÇELENGİNİN TAKSİM'E GÖTÜRÜLMESİ SIRASINDA ARBEDE
Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen DİSK üyelerine polis ekipleri 'izinsiz' olduğu gerekçesiyle müdahale etmiş, bazı sendika üyeleri gözaltına alınmıştı. DİSK tarafından Taksim Cumhuriyet Anıtı'na bırakılmak istenen çelenk milletvekilleri alındı. CHP'li milletvekilleri Turan Aydoğan, Ali Şeker, Sera Kadıgil, HDP'li Milletvekilleri Musa Piroğlu, Oya Ersoy, Ahmet Şık, Serpil Kemalbay, Züleyha Gülüm ve Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Erkan Baş, çelengi Taksim'e getirdi.
Serpil Kemalbay - 11.03.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, hükümetin kadın istihdamı konusunda "kapkara" bir karnesi olduğunu savundu.
Serpil Kemalbay - 05.02.2020
TBMM Genel Kurulu, çığ felaketi ve pistten çıkan uçak haberleri üzerine erken kapandı
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, işsizliğin, Türkiye tarihinin en büyük rakamlarına ulaşmasının bir tesadüf olmadığını, hükümetin sermaye yanlısı politikalarından kaynaklandığını savundu.
Serpil Kemalbay - 15.01.2020
HDP İzmir Milletvekili Pekgözegü Açıklaması
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "İşçi Sağlığı İş Güvenliği Meclisi her ay iş cinayetlerini açıklarken, işçiler meslek hastalıkları hastanesine akın akın başvururken bakanlık hiçbir şey yapmıyor.
Serpil Kemalbay - 16.12.2019
HDP'li Pekgözegü: "Asgari ücretin belirlenmesinde adaletsizlik var"
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, asgari ücretlilerin vergi dışı tutulmasını önerdi.
Serpil Kemalbay - 15.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Libya'da iç savaşa benzin dökmeye gidiyorsunuz, Kıbrıs'ta çözümsüzlüğü besliyorsunuz, Kıbrıs halklarının bir arada yaşama imkanlarını her geçen gün baltalayan adımlar atıyorsunuz.
Serpil Kemalbay - 12.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti ve HDP milletvekilleri arasında tartışma HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, bütçenin halkın sırtından zenginlerin cebini doldurma bütçesi olduğunu öne sürerek, "Bugün Türkiye'ye despotik bir iktidar hükmediyor" görüşünü savundu.
Serpil Kemalbay - 05.12.2019
HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğlulları Oruç Açıklaması
Oruç, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Dışişleri Komisyonunda kabul edilen Libya ile imzalanan Akdeniz'de Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası Kanun Teklifine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Serpil Kemalbay - 03.12.2019
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü Açıklaması
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "TÜİK'in değil halkın enflasyonu hesaplanarak asgari ücret belirlenmelidir.
Serpil Kemalbay - 20.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda
"Cambaza bak teklifidir" HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, parti grubu adına yaptığı konuşmada, teklifin, halkın vergi yükünü daha da artıracağını, Cumhurbaşkanı'na 70 milyar liralık ek borçlanma yetkisi verilecek olmasının ise bütçe hakkını ihlal ettiğini öne sürdü.
Serpil Kemalbay - 19.11.2019
2020 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan Nadira Kadirova'nın hayatını kaybetmesine değinerek, Ünal'ın komisyon divanında görev almasından rahatsız olduğunu söyledi.
Serpil Kemalbay - 14.11.2019
HDP'li Pekgözegü'den "2020 yılı bütçesi" eleştirisi
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, halkın ağırlaşan sosyal ve ekonomik sorunlarına çözüm üretilmediğini savunarak "82 milyon için değil bir avuç elit için bütçe hazırlanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Serpil Kemalbay Haberleri | Serpil Kemalbay Kimdir - Haberler - Serpil Kemalbay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Serpil Kemalbay kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'li Pekgözegü, Van'ın ekonomisinin tamamen çökmüş durumda olduğunu öne sürdü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:24:07. #1.14#
title