Sena Nur Çelik Kimdir? - Sena Nur Çelik Hayatı ve Biyografisi
Haberler.com
Haberler.com

Sena Nur Çelik Biyografisi

Sena Nur Çelik
Doğum YeriAntalya / Türkiye
Doğum Tarihi1.1.1986

Sena Nur Çelik Kimdir ?

1986 yılında doğdu. Antalya – Alanyalı’dır.

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İngiltere’de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başarı derecesiyle tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin denklik programından mezun oldu.

London School of Economics’te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaparak, yüksek lisansını başarı derecesi ile tamamladı.

Warwick Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci temsilcisi ve London School of Economics’de Türk öğrenci grubu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı.

2011 yılından itibaren uluslararası bir hukuk firmasında, Türkiye’de ve yurtdışında, büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi.

Çok iyi derecede İngilizce biliyor.

26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Milletvekili.

Çelik, AK Parti 27. dönem Antalya milletvekili adayı olarak gösterilmiştir

title