SELAHATTİN DUMAN HABERLERİ

Selahattin Duman haber, Selahattin Duman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selahattin Duman

Selahattin Duman

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1950

Selahattin Duman Kimdir ?

Ankara‘nın ilçesi Haymana‘nın köyü Yenice’de doğmuştur. Annesi Nimet Duman, babası Dr. Abdullah Duman’dır. Kolejde yatılı okudu. 1983 yılında İstanbul’a taşındı.Uzun yıllar Sabah Gazetesinde ve Vatan Gazetesinde yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı. 5 Mart 2013 tarihinde Vatan’dan ayrıldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Selahattin Duman - 25.04.2021
Son dakika haberi... Kılıçdaroğlu vefat eden gazeteci yazar Selahattin Duman'ın ailesine başsağlığı diledi
Son dakika habere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında hayatını kaybeden gazeteci yazar Selahattin Duman'ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi.
Selahattin Duman - 23.04.2021
Son dakika haberleri! Gazeteci yazar Selahattin Duman vasiyeti üzerine Bodrum'da toprağa verildi
Son dakika habere göre İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazeteci yazar Selahattin Duman'ın cenazesi Muğla'nın Bodrum ilçesinde defnedildi.
Selahattin Duman - 22.04.2021
Selahattin Duman hayatını kaybetti (1)
GAZETECİ Selahattin Duman, hayatını kaybetti.
Selahattin Duman - 11.10.2019
"Ünlülerin okulu" Afyon Lisesi 125 yıldır eğitim veriyor
"Ünlüler Okulu" olarak da bilinen lisenin mezunları arasında, Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski Genelkurmay başkanları emekli orgeneraller İlker Başbuğ ve İsmail Hakkı Karadayı, sinema yönetmeni Yücel Çakmaklı, ses sanatçıları Emel Müftüoğlu ve "Neco" olarak da bilinen Nejat Sesyılmaz, emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, eski Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy, eski Maliye eski Bakanı İsmet Attila, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Ulaştırma Bakanı Arif Demirer, Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, gazeteci-yazar Selahattin Duman, TRT spor spikeri Tansu Polatkan'ın yanı sıra pek çok siyasetçi, hukukçu ve sanatçılar yer alıyor.
Selahattin Duman - 19.07.2019
Cenaze yolunda trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı
Kazada sürücüler ile araçlarda bulunan Selahattin Duman, Süleyman (15) ve Fatma Mutlu, Leyla Genç ve Şirin Taşdemir yaralandı.
Selahattin Duman - 04.09.2018
Kıbrıs Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzun'un Türk bayrağına sarılı naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından askeri törenle Bölücek Mahallesi'ndeki Gaziler Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze törenine katılan Selahattin Duman, Uzun'un silah ve mahalle arkadaşı olduğunu ve arkadaşını kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduğunu belirtti.
Selahattin Duman - 27.04.2016
Hürriyet Yazarı Duman, Tazminata Mahkum Edildi
Hürriyet Gazetesi yazarı Selahattin Duman, köşe yazısında şehit aileleri hakkındaki "para düşkünü" ve "para için çocuklarını feda edebilen kişiler" ifadeleri nedeniyle tazminata mahkum edildi.
Selahattin Duman - 02.03.2016
Bır Tıkla Ankara'nın Tarihine Yolculuk
Gazeteci-Yazar Selahattin Duman'ın kaleminden, Tuncer Salman'ın sesi ve Mustafa Soyukan'ın müzikleriyle renklendirdiği belgesel, "www.
Selahattin Duman - 11.02.2016
Selahattin Duman'a 'Terör Örgütü Propagandası'ndan Hapis İsemi
Selahattin Duman’ın bir yazısı nedeniyle 1.5 yıla kadar hapsi istendi.
Selahattin Duman - 09.02.2016
Yazar Selahattin Duman Hakkında Dava
Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman hakkında, köşesinde yazdığı bir yazıyla ilgili "Halkın bir kesimini sosyal, sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.
Selahattin Duman - 30.01.2016
Yaşar Kemal Memleketinde Anıldı
Programa konuşmacı olarak katılan gazeteci yazar Selahattin Duman, yazar Hasan Özkılıç ile yazar Arif Keskiner, Yaşar Kemal'le ilgili anılarını ve yazarın kişiliğiyle ilgili bilgilerini paylaştı.
Selahattin Duman - 08.10.2015
Hürriyet Yazarı Duman'a Tepki
Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Bülent Çakır, Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman'a tepki gösterdi.
Selahattin Duman - 02.10.2015
Selahattin Duman ve Ayşe Hür'e Terör Soruşturması
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, radikal.com.tr yazarı Ayşe Hür ile Hürriyet yazarı Selahattin Duman hakkında “Terör örgütü propagandası yapma” suçundan soruşturma açtı.
Selahattin Duman - 29.09.2015
Hürriyet Yazarı Duman'a Tepki
Mardin Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma, Dayanışma ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Velit Alptekin, Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman'a tepki gösterdi.
Selahattin Duman - 08.09.2015
12 Eylül Meşalesi Haymana'da Yanacak
Sempozyumda Prof. Dr. Ömer Özkan, Abbas Güçlü, Selahattin Duman ve Burhan Sönmez'in de katılacağı bildirildi.
Selahattin Duman - 19.12.2014
Fikret Otyam'ın "Doğum Günü" Muhteşem Bir Organizasyonla Kutlandı
GAZETECİLER VE SİYASETÇİLER KATILDI Etkinliğe, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Burhan Şenatalar, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Parti Meclisi (PM) Üyeleri Zeynep Altıok Akatlı, Ali Özcan, eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, eski CHP Milletvekilleri Mehmet Sevigen, Yılmaz Ateş, eski Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, gazeteciler Şükrü Küçükşahin, Bülent Ecevit, Nebil Özgentürk, Selahattin Duman, Fazıl Say'ın babası müzisyen Ahmet Say, şair Ataol Behramoğlu, sanatçılar Zeynep Karababa, Erdal Erzincan, Hüseyin Turan, Maltepe'deki müze ve vakfın kurucuları arasında yer alan Fikret Otyam'ın eşi Filiz Otyam, Maltepe Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Ayşe Sipahioğlu, gazeteci Özgen Acar, kızları İrep Meliha Bilgiç ve Elvan Naciye Zeynep Baransel ve Gönül Genç, kızı Döne Otyam, eski Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ali Baransel, RTÜK Üyesi Ali Öztunç, ünlü mimar ve gazeteci Aydın Boysan, Kayseri Otyam Kültürevi'nden Nazım ve Faris Kılıç, Fikret Otyam Sanat ve Eğitim Vakfı'nın kurulmasında büyük emekleri olan Rıza Küçükoğlu, Maltepe'de kurulacak Fikret Otyam Müzesi'nin mimarlarından Prof.
Selahattin Duman - 18.11.2014
Tokatlı: Futbolcular, Sakal Bırakarak Gençliklerini Örttüğünün Farkına Varacak
Ancak futbolcularımıza yapılan buna benzer hakaret ve küfürlerin devam etmeyeceği garantisini kim ve nasıl verecek acaba? Türkiye Futbol Federasyonu mu yoksa kendi kulüpleri mi? Bahaneler uydurarak milli görevinden keyfince ayrılabilme saygısızlığını yapamazlar. Bu tip futbolcuların bundan böyle milli takımda yerleri olamaz, olmamalıdır. Mevzuatlar en seri şekilde ve tavizsiz uygulanmalıdır." "FUTBOLCULAR, SAKAL BIRAKARAK GENÇLİKLERİNİ ÖRTTÜKLERİNİN FARKINA VARACAKLARDIR" Tokatlı, futbolcuların sakal bırakmasını da eleştirerek şöyle konuştu: "Ayrıca sırası gelmişken, futbolculardaki sakal merakı da günün konusudur. Halen birisinin daha hac görevini yerine getirdiğini zannetmiyorum. İnşallah o görevi de zamanı gelince yapacaklardır. Milli takımdaki 9 futbolcumuz sakallı. Milli takımın formasında ay yıldız olmasa sanki farklı bir ülke takımı gibi. Bu tarz futbolcular, giyimleri, davranışları, duruşları ve sosyal yaşamları ile örnek olacak kişilerdir. Değerli yazar Selahattin Duman'ın sakal konusunda ki yorum ve hassasiyetine önceki bir federasyon başkanı olarak aynen katılıyorum ve altına imzamı atıyorum.
Selahattin Duman - 13.02.2014
Duayen Gazeteci Remzi Erkürem Son Yolculuğuna Uğurlandı
Geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü Edremit Körfez Hastanesi'nde dün hayatını kaybeden duayen gazeteci Remzi Erkürem son yolculuğuna uğurlandı. 91 yaşında hayata gözlerini yuman basın şeref kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Erkürem için Zincirlikuyu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende taziyeleri Erkürem'in eşi Müjgan Erkürem, kızları Gül Erkürem Şan ve Füsun Erkürem, kız kardeşi Nebahat Dinç ile torunları Elif Tolunay ve Burak Akbaş kabul etti. Cenazeye Erkürem'in ailesi, yakınları ve gazeteci meslektaşlarının yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Orhan Erinç, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Mutlu ile aralarında Necati Zincirkıran, Güngör Mengi, Ruhat Mengi, Selahattin Duman katıldı.
Selahattin Duman - 25.01.2013
Ergun Hiçyılmaz'dan Öteki "Çerkez Ethem"
Kitapta Çerkez Ethem, Kurtuluş Savaşı'nın başlatıldığı günlerde Ethem Bey bir "kahraman"dı olarak anlatılıyor. Çerkez Ethem, Ergun Hiçyılmaz'ın eseriyle bir kez daha gözler önüne serilirken, gazeteci Selahattin Duman, kitaba yazdığı önsözde şunları anlatıyor; "Bolu, Düzce, Adapazarı, Anzavur ve Çapanoğlu Yozgat isyanları.
Selahattin Duman - 14.11.2012
Doktorlar, 'Diyabeti Bilelim Harekete Geçelim' Konulu Konferansta Konuştu
Diyabet hastası Selahattin Duman konferansla bilinçlendiğini belirterek, "Artık yediklerime kısıtlama getireceğim.
Selahattin Duman - 15.10.2012
Ankara'da Muhteşem Açılış
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İ. Melih Gökçek'in ev sahipliğinde gerçekleşen gecede Seğmen Büyük Ödülleri sahiplerini bulurken, Nivan Yapım iş birliğiyle hazırlanan ve Gazeteci -Yazar Selahattin Duman'ın imzasını taşıyan "Kasabadan Başkente, Başkentten Metropole Ankara" başlıklı belgeselin prömiyeri 13 Ekim 2012 Cumartesi günü JW Marriott Hotel Ankara'da gerçekleşti.
Selahattin Duman - 14.10.2012
Ankara'nın, Başkent Oluşunun 89. Onur Yılı
KASABADAN METROPOLE ANKARA Konukların, "Ankara…89 yıldır Türkiye'nin kalbi" yazılı dev ekranlarla karşılandığı Resepsiyon, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Selahattin Duman tarafından hazırlanan ve Türkiye'de bir şehrin tarihi hakkında yapılmış en kapsamlı belgesel olma özelliğini taşıyan "Kasabadan Başkente, Başkentten Metropole Ankara" isimli belgeselden kısa görüntülerin ekranlara yansıtılmasıyla başladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selahattin Duman Haberleri | Selahattin Duman Kimdir - Haberler - Selahattin Duman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selahattin Duman kimdir, hayatı ve biyografisi. OTOMOBİL ÇARPAN İKİ ARKADAŞTAN 1'İ ÖLDÜ, DİĞERİ YARALANDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.7.2021 16:30:03. #1.15#

title