ŞEFKAT ÇETİN Biyografisi, ŞEFKAT ÇETİN kimdir?

Şefkat Çetin Biyografisi

Doğum Yeri : Yozgat/ Türkiye
Doğum Tarihi : 8.10.1954 -

 Şefkat Çetin

Şefkat Çetin (d. 8 Kasım 1954; Boğazlıyan, Yozgat), Türk siyasetçi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkan yardımcısı.

Şefkat Çetin 8 Kasım 1954 tarihinde Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde Şevki ve Nazik Çetin çiftinin çocuğu olarak doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat'ta tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümünden mezun oldu.

1971 yılından itibaren Türk milliyetçiliği düşüncesinin iktidarını hedefleyen kuruluşlarda yönetici olarak çalışmaya başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.


1978 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak görevlendirildi. 1980 Darbesi sonrası Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) bünyesinde Merkez Karar Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yaparak Başkanlık Divanı'nda hizmet verdi.

1997 ve 2002 yılları arasında MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. İlk defa 1999 Türkiye genel seçimleri'nde MHP Ankara milletvekili olarak meclise girdi.

4 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen 10. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulunda Merkez yönetim kurulu üyesi seçildi.

21 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen 11. Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kurulunda tekrar Merkez yönetim kurulu üyesi seçildi.

Ardından Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar MHP milletvekili olarak meclise girdi

Şefkat Çetin haberleri için tıklayın