SEÇİL ÖZKAN HABERLERİ

Seçil Özkan haber, Seçil Özkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Seçil Özkan

Seçil Özkan

Doğum Tarihi 0.0.0 - 0.0.0

Seçil Özkan Kimdir ?

PROF. DR. SEÇİL ÖZKAN KİMDİR? 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Prof. Dr. Seçil Özkan, 1999 yılında Gazi Üniversitesi'nde Halk Sağlığı alanında tıp doktoru uzmanlığını tamamlamıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Seçil Özkan 27.5.2020
Bilim Kurulu üyesi Özkan: 2 uç noktada kalırsak 2'nci dalgayı yaşayabiliriz
SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, salgın döneminde toplumda 'Masayı sildim mi', 'Kapı kolunu sildim mi' diye obsesif kompulsif bozukluk (OKB) göstermeye başlayan ve önlemlerden yorulduğu için umursamaz davranan 2 uç noktanın oluştuğunu belirtti.
Seçil Özkan 27.5.2020
26 Mayıs 2020 Haberleri
26 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Seçil Özkan 24.5.2020
Bilim Kurulu Üyesi Özkan: Nüfusu yoğun illerde yeni normale geçiş daha sonra
SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, "Yeni normale geçerken vaka sayısına, ölüm sayısına bakarken nüfusu yoğun olan şehirleri de çok dikkate alacağız.
Seçil Özkan 24.5.2020
Bilim Kurulu Üyesi Özkan: Nüfusu yoğun illerde yeni normale geçiş daha sonra
Bilim Kurulu Üyesi Özkan: Nüfusu yoğun illerde yeni normale geçiş daha sonraSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, "Yeni normale geçerken vaka sayısına, ölüm sayısına bakarken nüfusu yoğun olan şehirleri de çok dikkate alacağız.
Seçil Özkan 23.5.2020
Bilim Kurulu Üyesi Özkan: Sebze meyve yıkamada gümüş suyunu önermiyoruz
SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, "'Sebze meyvelerinizi gümüş suyuyla yıkayın' gibi söylemler kesinlikle yanlıştır.
Seçil Özkan 23.5.2020
Bilim Kurulu Üyesi Özkan:  Sebze meyve yıkamada gümüş suyunu önermiyoruz
Bilim Kurulu Üyesi Özkan: Sebze meyve yıkamada gümüş suyunu önermiyoruzSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, "'Sebze meyvelerinizi gümüş suyuyla yıkayın' gibi söylemler kesinlikle yanlıştır.
Seçil Özkan 6.4.2020
Koronavirüs Bilim Kurulu'na 7 yeni üye
Koronavirüs salgını ile mücadelede Sağlık Bakanlığı'nın danışma kurulu hüviyetinde çalışan Bilim Kurulu'na 7 profesör daha davet edildi. Enfeksiyon hastalıkları alanında uzman 31 bilim insanından oluşan Kurulun üye sayısı yeni üyelerle birlikte 38'e yükseldi. Kurula katılan yeni üyeler Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay, Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Prof.
Seçil Özkan 5.12.2019
Üniversite öğrencileri kırtasiye malzemeleriyle çocukların yüzünü güldürüyor
Gönüllü öğrencilerden Seçil Özkan da çocukları sevindirmek amacıyla gönüllü olarak projeye katıldığını aktardı.
Seçil Özkan 5.12.2019
Üniversiteliler, minik yürekleri sevindirdi
Çocukların gözlerinde gördüğü ışıktan mutluluk duyduğunu aktaran üniversiteli Seçil Özkan ise "Bu çocukların gözlerindeki ışığı görünce çok mutlu oldum.
Seçil Özkan 5.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Çocukların gözlerinde gördüğü ışıktan mutluluk duyduğunu aktaran üniversiteli Seçil Özkan ise "Bu çocukların gözlerindeki ışığı görünce çok mutlu oldum.
Seçil Özkan 23.6.2019
Keçiören Belediyesince Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Paneli...
Panelde İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Daire Başkanı Ömer Ulu, Gazi Hastanesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seçil Özkan, Emekli Emniyet Müdürü Mutlu Çelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Temsilcisi Mehmet Dündar, Engelli Ressam Yusuf Akgün, konuşmacı olarak katılacak.
Seçil Özkan 10.5.2018
Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı"
Proje Koordinatörü Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, çalıştayın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin ilk aşamasında vatandaşların ihtiyaçlarını saptadıklarını söyledi.
Seçil Özkan 19.10.2017
Beypazarı'da "Sağlık Okuryazarlığı" Toplantısı
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan ise, günümüzde sağlık okuryazarlığı diye bir kavram olduğunu belirterek, "Günümüzde yeni bir kavram gibi görünmekte ve sağlık için çok önemli bir kavram.
Seçil Özkan 18.2.2017
Kasiad Olağan Genel Kurul Toplantısı
KASİAD Genel Başkanlığına Ayhan Aslan yeniden seçildi. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: "Ayhan Aslan, Mehmet Umur, Aydın Aslandağ, Hüseyin Kaya, Cemal Şenol, Sezai Alkan, Murat Arer, Kubilay Tüfekçi, Bilal Kütük, Seçil Özkan Arslan, Hidayet Kadiroğlu, Atilla Birmiş, Hayri Konuk, Ali Dalgıç, Şenol Ak, Fikriye Aslan.
Seçil Özkan 13.2.2015
Gazi Üniversitesi Akademisyenlerinden Genel Seçime Yoğun İlgi
Bugüne kadar parlamentoya birçok milletvekili gönderen Gazi Üniversitesi, siyaset sahnesine yeni akademisyen milletvekilleri kazandırmaya hazırlanıyor. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. dönem milletvekili genel seçimlerinde milletvekili adayı olabilmek için 26 Gazili akademisyen yarışıyor. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi'ne kadar birçok fakülteden öğretim üyesinin milletvekili olabilmek için istifa ettiği seçimlerin sonucu heyecanla bekleniyor. Gazi Üniversitesi'nden milletvekili genel seçimi için aday adayı olan akademisyenlerin isimleri ise şöyle: "Teknoloji Fakültesi-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu eski Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Alkan, Teknoloji Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mustafa İlbaş, Teknoloji Fakültesi'nden Prof. Dr. Çetin Elmas, Öğr. Gör. Turan Delimehmetoğlu, Gazi Eğitim Fakültesi'nden Prof. Dr. Metin Ergun, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Prof. Dr. Ümit Özdağ, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Prof. Dr. Vedat Bilgin, İletişim Fakültesi'nden Prof. Dr. Ünsal Ban, Edebiyat Fakültesi'nden Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Arş. Gör. Tolga Arslan, Eczacılık Fakültesi'nden Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan, Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi'nden Prof. Dr. Nevzat Aypek, Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr. Hakan Koç, Fen Fakültesi'nden Prof. Dr. Elif Loğoğlu, Mühendislik Fakültesi'nden Prof. Dr. Osman Nuri Özdemir, Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Peyami Cinaz, Prof. Dr. Mehmet Emin Özdoğan, Prof. Dr. Haluk Tokuçoğlu, Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Prof. Dr. Seçil Özkan, Prof.
Seçil Özkan 10.2.2015
Genel Seçime Doğru
Kandemir'in yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Ekrem Atbakan ve Yasin Erkoç ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan da istifalarını sundu.
Seçil Özkan 9.2.2015
Dünya Kanser Günü Ödül Töreni
Ankara İl Sağlık Müdürlüğündeki törende konuşan, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, temel amaçlarının, toplum sağlığını korumak, geliştirmek ve daha iyiye götürmek olduğunu söyledi.
Seçil Özkan 2.2.2015
Dünya Kanser Günü
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği'nde, "Dünya Kanser Günü" dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi.  2015 Dünya Kanser Günü'nün ana teması, "Sağlıklı yaşamayı seçmek, erken tanı sağlamak, herkes için tedavi, yaşam kalitesi imkansız değil" şeklinde belirlendi.  Programda konuşan Doç. Dr. Gültekin, 2014 yılında yapılan kanser taramalarında elde edilen verileri paylaşarak, şunları kaydetti: "Türkiye'de geçen yıl 97 bini erkek, 62 bini de kadın olmak üzere toplam 159 bin kişiye kanser teşhisi kondu. 14 bin kadın meme kanserine yakalanmıştır, 25 bin kadın ve erkek kolorektal kansere yakalandı. Kanserler içinde üç kanser uluslararası veriye göre taranabilir. Bunlar; meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve bağırsak kanseri. Avrupa Birliği, 2025 yılına kadar, bu türlerde taramayı yüzde 100 olarak hedef koydu."   Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) açtıklarını hatırlatan Gültekin, "Her aile sağlık merkezi giderek yeni bir KETEM oluyor. 2018 yılına kadar 280'e ulaşacağız. Şu an 8 tanesi mobil olmak üzere 127 adet KETEM var. Bu yıl 40 yeni KETEM açmayı planlıyoruz" dedi.   Gültekin, geçen yıl meme kanserinde Türkiye genelinde taranan toplam kişi sayısının 1 milyon 900 bin olduğunu ifade ederek, "Geçtiğimiz yıl yapılan taramalarda hedefimizin 5 milyon 500 bin kişi olduğunu vurgulayalım. Tarama oranımız yüzde 33,5'tir. Bu çok iyi rakam çünkü yüzde 5-6'larda başlamıştı" şeklinde konuştu.  Toplantıya, Dünya Kanser (UICC) Kontrol Örgütü Başkanı Tezer Kutluk, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Başkanı Prof.
Seçil Özkan 2.2.2015
Erkeklerde En Sık 'Akciğer'; Kadınlarda İse 'Meme Kanseri' Görülüyor
‘Dünya Kanser Günü’nde Türkiye’de erkeklerde ve kadınlarda yaşa göre en sık görülen kanser tanısı verileri paylaşıldı. Verilere göre; “Erkeklerde görülen en sık kanser tanısı trekea, bronş, akciğer. En çok 61 yaşındaki erkeklerde görülüyor. Kadınlarda görülen en sık kanser tanısı ise meme kanseri. En çok 38 yaşındaki kadınlarda görülüyor.” Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği genel merkezinde ‘Dünya Kanser Günü’ nedeniyle Dünya Kanser (UICC) Kontrol Örgütü Başkanı Tezer Kutluk, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Başkanı Prof.
Seçil Özkan 30.1.2015
Çevre Sağlığı Teknikerlerinin Sorunları Bakanlığa Taşındı
Sağlık-Sen, mahkeme kararı ile görevlerine son verilen çevre sağlığı teknikerlerinin sorunlarını Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan’a iletti.
Seçil Özkan 5.1.2015
Verem Eğitim Propaganda Haftası
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan, tüberküloz (verem) hastalığında, toplumun farkındalığı ve sağlık personelinin özverili çabalarıyla her yıl yüzde 6-7 oranında düşüş yaşandığını söyledi.
123
Şu an buradasınız: Seçil Özkan Haberleri | Seçil Özkan Kimdir - Haberler - Seçil Özkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Seçil Özkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Bilim Kurulu üyesi Özkan: 2 uç noktada kalırsak 2'nci dalgayı yaşayabiliriz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.5.2020 19:02:47. #1.15#
title