Haberler

Oyuncu Gülnihal Demir "Tüp Mide" Ameliyatı Oldu

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Oyuncu Gülnihal Demir'in hastanedeki odasından detaylar, -Odaya ziyaretçilerinin gelmesi, -Gülnihal Demir, oğlu Yiğit Dören, Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner ve Dr. Türker Karabuğa ile röp. - Film ve dizilerde aldığı rollerde Ege ağzıyla yaptığı canlandırmalarıyla tanınan oyuncu Demir, zayıflamak amacıyla geçirdiği tüp mide ameliyat sonrası taburcu oldu Demir: "Yeniden doğmuş gibiyim artık aşk filmlerinde de oynayabilirim" EFSUN YILMAZ - Rol aldığı dizi ve filmlerde Ege ağzıyla canlandırdığı karakterlerle tanınan oyuncu Gülnihal Demir, zayıflamak amacıyla geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrası taburcu oldu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

-Oyuncu Gülnihal Demir'in hastanedeki odasından detaylar,

-Odaya ziyaretçilerinin gelmesi,

-Gülnihal Demir, oğlu Yiğit Dören, Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner ve Dr. Türker Karabuğa ile röp. - Film ve dizilerde aldığı rollerde Ege ağzıyla yaptığı canlandırmalarıyla tanınan oyuncu Demir, zayıflamak amacıyla geçirdiği tüp mide ameliyat sonrası taburcu oldu

Demir:

"Yeniden doğmuş gibiyim artık aşk filmlerinde de oynayabilirim"

EFSUN YILMAZ - Rol aldığı dizi ve filmlerde Ege ağzıyla canlandırdığı karakterlerle tanınan oyuncu Gülnihal Demir, zayıflamak amacıyla geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrası taburcu oldu.

Oyunculuğa 50 yaşından sonra başlayarak "Dondurmam Gaymak", "Mandıra Filozofu", "Deliha" filmleriyle "Çocuklar Duymasın", "Zengin Kız Fakir Oğlan" gibi dizilerde aldığı rollerle ün kazanan Gülnihal Demir, 62 yaşında zayıflama kararı alarak, tüp mide ameliyatı oldu.

Gülnihal Demir, İzmir'deki özel bir hastanede "mide hacminin küçültülmesine" yönelik geçirdiği ameliyatın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, diyabet, uyku apnesi, eklem sorunları yaşadığını artık setlerde yürüyemez hale geldiğini anlattı.

Gençliğinde çok zayıf olduğunu, bir dönem 48 kiloya düştüğünü ifade eden Gülnihal Demir, uzun yıllar içtiği sigara nedeniyle hastalandığını ve kortizon tedavisi sırasında kilo aldığını dile getirdi.

Uzun yıllar bankacılık yaptıktan sonra emekli olduğunu ve 7 yıl boyunca da hasta annesine baktığını söyleyen Demir, "Sosyal yaşantım tamamen bitmişti. Tüm bunlar şişmanlamama neden oldu. Tabii boğaz da vardı. Et yemeklerini çok seviyorum mesela" diye konuştu.

Kendisi gibi oyuncu olan oğlu Yiğit Dören'in ısrarı üzerine hastaneye gittiğini söyleyen Demir, doktorlarla görüştükten sonra 10 dakika içinde ameliyat olmaya karar verdiğini belirtti.

"Dünyaya yeniden geldim"

Gülnihal Demir, ameliyat sonrası iştahının kapandığını ve zayıflama sürecine girdiğini belirterek, "Mutlu olmak ne demek, yeniden dünyaya geldim, yeniden doğdum. Artık oynadığım roller de değişebilir. Aşk meşk filmlerinde bile oynayabilirim" dedi.

Yapımcı Birol Güven'in geçmiş olsun dileğinde bulunmak için telefon açtığında "Türk halkı seni bu halinle sevdi, bundan sonra ne yapacaksın" diyerek şaka yaptığını da aktaran Demir, ünlü yapımcıya da "aşk filmleri" yanıtını verdiğini belirtti.

Demir'in oğlu Yiğit Dören de sağlığının iyice bozulmasından endişelendiği annesini hastaneye götürdüğünü kaydetti.

"Bizimkiler" dizisinde Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner de hastanede oyuncu arkadaşını ziyaretinde "İncecik olmuşsun" şeklinde espri yaptı.

"Süper obezite sınıfındaydı"

Operasyonu gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Türker Karabuğa, Gülnihal Demir'in hastaneye ilk başvurduğunda beden kitle indeksinin 54 olduğunu ve süper obezite sınıfına girdiğini belirtti.

Oyuncu Demir'in yağ dokusunun hastalık boyutuna ulaştığını belirten Dr. Karabuğa, "Başarılı bir şekilde kapalı yöntemle tüp mide ameliyatını uyguladık. Rahat bir ameliyattı. Hastamız 3 gece yattıktan sonra taburcu ediliyor" dedi.

Obeziteye karşı dünyada en sık kullanılan yöntemlerden olan tüp mide ameliyatıyla midenin küçüldüğünü anlatan Karabuğa, bu sayede ilk dönemde hastanın 15-20 kilo vereceğini ve 3 aylık periyotlarla kontrolden geçeceğini dile getirdi.

Kaynak: AA / Sağlık

Dondurmam Gaymak Gülnihal Demir Ege Sağlık Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title