Safiye Erol Haberleri

Safiye Erol haber, Safiye Erol son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Safiye Erol - 27.08.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencisi olduğu bildirilen Ogün Güneri'nin, yaz tatili nedeniyle annesiyle fındık toplamak üzere gittiği Ordu'dan dün tek başına Keşan'a döndüğü öğrenildi.
Safiye Erol - 28.02.2017
Lise Öğrencisinden Okul Bahçesinde 'Tehlikeli' Hareketler
Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören bir öğrenci, bahçede bulunan basketbol potaları ve voleybol direklerinin üzerine tırmanarak akrobatik hareketler yapması çevrede bulunanların yüreklerini ağzına getirdi.
Safiye Erol - 26.06.2016
Beyazıt Ramazan Sohbetleri"
Şerif Aydemir, Türkiye'nin sahip olduğu değerlere işaret ederek, şunları kaydetti: "Uğruna can verdiğimiz topraklar, bizi zari zari söyletmeli. Bizi aşık etmeli, bize şiir yazdırmalı, hikayeler anlattırmalı. Kemal Tahir, Amerikalı bir romancıya demişti ki 'Sizin topu topu 400 yıllık bir tarihiniz var. Sizden roman çıkmaz. Sizin dramınız yoktur. Halbuki biz Safiye Erol'un 'Ciğerdelen' isimli romanında da anlattığı gibi, dünyaları kazanmış ve dünyaları kaybetmiş bir milletin çocuklarıyız.
Safiye Erol - 18.02.2016
Bahar döneminde de tasavvuf eğitimlerine devam
Programın konusu olacak ikinci eser "Ken'an Rifai ve Yirminci Yüzyılın Işığında Müslümanlık" adlı başyapıt olacak. Samiha Ayverdi, Nezihe Araz, Safiye Erol ve Sofi Huri tarafından kaleme alınan eser 20.
Safiye Erol - 02.10.2015
Safiye Erol Mezarı Başında Anıldı
Yazar Safiye Erol, ölümünün 51. yılında Üsküdar'daki mezarı başında anıldı.
Safiye Erol - 13.04.2015
Uzunköprülü Öğrenciler Erasmus Projesi Kapsamında Portekize Gitti
Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ülkü Belli yaptığı açıklamada, okullarından 12 öğrenci ve 2 öğretmenin Keşan Safiye Erol Mesleki ve Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri kafilesiyle Portekiz'e gittiklerini söyledi.
Safiye Erol - 08.12.2014
Şehir Üniversitesi'nde Yazar Safiye Erol Konuşuldu
Safiye Erol'un vefatının 50. yılı münasebetiyle düzenlenen toplantıda Safiye Erol'un edebiyatını ve düşünce dünyasını anlamaya, tartışmaya ve yorumlamaya yönelik 8 bildiri sunuldu.
Safiye Erol - 28.10.2014
"Aşkı En İyi Anlatan Yazar" Anıldı
Türk edebiyatının gizli hazinesi Safiye Erol, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği bir programla anıldı.
Safiye Erol - 25.10.2014
Safiye Erol Anılacak
Zeytinburnu Belediyesi vefatının 50. Yılı münasebetiyle Türk Edebiyatının münevver isimlerinden Safiye Erol 'u anacak.
Safiye Erol - 13.10.2014
Vefatının 50. Yılında Safiye Erol'u Anma Etkinlikleri
Etkinlikler kapsamında düzenlenen hikaye yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Safiye Erol - 11.10.2014
Safiye Erol'u Anma Etkinlikleri
Safiye Erol'u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen hikaye yarışmasının ödül töreni yapılacak.
Safiye Erol - 09.10.2014
Edebiyatçı Safiye Erol, Edirne'de Hikaye Yarışması ile Anılacak
Türk edebiyatının seçkin yazarlarından Safiye Erol, Edirne Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Hikâye Yarışması’ ile anılacak.
Safiye Erol - 03.06.2013
"Edirne'de Tasavvuf Kültürü" Konferansı
Şimşek, şöyle devam etti: "Edirne tekkeler ve evliyaullah diyarıdır, mübarek ve kutlu bir şehirdir. Edirne'de Halvetilik, Celvetilik, Nakşibendilik, Kadirilik, Rufailik gibi onyedi adet tarikat faaliyette bulunmuştur. Hasan Sezai hazretleri, Hacı Bayram-ı Veli, Niyazi Mısri, Mustafa Kabuli Efendi gibi yüzlerce Allah dostu yaşamıştır. Ne mutlu size ki mübarek ve kutlu bir şehirde yaşıyorsunuz. Tanpınar'ın dediği gibi bir başkent olan Edirne daima başkenttir. Safiye Erol'un dediği gibi herşey biter Edirne bitmez.
Safiye Erol - 29.03.2013
Kaymakam Kolsuz Okulları Ziyaret Etti
Uzunköprü kaymakamı Uğur Kolsuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çakmak ile birlikte okulları ziyaret etti. Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, II. Murat İlkokulu ve Ortaokulu ve Safiye Erol Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Kolsuz, onarım programında olan ve önümüzdeki günlerde tadilatına başlanması beklenilen bu okullarda incelemelerde bulundu.
Safiye Erol - 29.12.2012
Edirne'den Kısa Kısa
Gazeteci yazar Mehmet Nuri Yardım, "Safiye Erol, Türk Edebiyatı için önemli bir yazardır" dedi.
Safiye Erol - 28.12.2012
Edirne'den Kısa Kısa
Türk halkının yetiştirdiği değerlerin kıymetini bilmediğini savunan Yardım, "Türk halkı olarak popüler yazarlara değer veriyoruz ama büyük edebiyatçılarımızı çabuk unutuyoruz. Safiye Erol da unutulan yazarlardan biri.
Safiye Erol - 23.11.2012
Ereğli'de Kontrolden Çıkan Kamyonet Takla Attı: 2 Yaralı
Kaza sabah saat 08.30 da Kepez karayolunda meydana geldi. 67 LF 200 plakalı kamyonet sürücüsü Baki Erol (56), maaş çekmek için yola çıktı. Sücüllü köyünden eşi Safiye Erol (55) ve akrabaları Ferhan Keskin ve Kadir Keskin ile birlikte yola çıkan sürücü Baki Erol, Kepez mevkiinde direksiyon hakimiyetini kaybederek önce kaldırıma çıktı, daha sonra takla atarak çimenlik alana uçtu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Safiye Erol Haberleri | Safiye Erol Kimdir - Haberler - Safiye Erol haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Safiye Erol kimdir, hayatı ve biyografisi. Keşan'da meslek lisesi öğrencileri maske üretimine devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 11:03:06. #1.15#

title