Sadun Boro Haberleri

Sadun Boro haber, Sadun Boro son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sadun Boro - 16.08.2020
Haftanın tarihine bakış
1965- Sadun Boro, eşi Odo ve kızı Deniz, "Kısmet" teknesiyle İstanbul Limanı'ndan 2 yıl 10 gün sürecek dünya turu başlattı.
Sadun Boro - 31.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk olan Sadun Boro, Marmaris'te tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti.
Sadun Boro - 22.05.2020
Sadun Boro'nun eşi Marmaris'te son yolcuğuna uğurlandı
Yelkenli teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci Sadun Boro'nun eşi Oda Boro'nun cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.
Sadun Boro - 21.05.2020
Sadun Boro'nun eşi Bodrum'da hayatını kaybetti
Yelkenli teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci Sadun Boro'nun eşi Oda Boro, Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını yitirdi.
Sadun Boro - 18.08.2019
Haftanın tarihine bakış
1965- Sadun Boro, eşi Odo ve kızı Deniz, "Kısmet" teknesiyle İstanbul Limanı'ndan 2 yıl 10 gün sürecek dünya turu başlattı.
Sadun Boro - 02.06.2019
Haftanın tarihine bakış
2015- Teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk Sadun Boro, Marmaris'te tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti.
Sadun Boro - 11.05.2018
Türk Denizci Boro İçin Anıt
Muğla'nın Marmaris ilçesine, yelkenli teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci Sadun Boro için anıt yapıldı.
Sadun Boro - 06.04.2018
Teknesiyle Dünya Turuna Çıkan Türk Denizci Venezuela'dan Uğurlandı
AA muhabirinin Türkiye'nin Karakas Büyükelçiliğinden edindiği bilgiye göre, 1965-1968 yıllarında yelkenli teknesiyle dünyayı dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro anısına teknesiyle geçen yıl dünya turuna çıkan Arslanoğlu, St.
Sadun Boro - 05.03.2018
Emekli Olup, Tekneyle Dünya Turuna Çıktı
'DENİZ KÜLTÜRÜNE ÇOK UZAĞIZ' Dünya turuna çıkmadan önce pek çok kişinin kendisini caydırmaya çalıştığını, ancak korkusuzca bu işi başardığını belirten Selim Ekmekçioğlu, şunları söyledi: "Aslında bu iş insanların çekindiği gibi zor bir iş değil. Deniz kültürüne çok uzak insanlar olduğumuz için denize açılma fikri pek çok kişiyi korkutuyor. Emin olun denize saygı duyduğunuz ve kuralları bildiğiniz sürece deniz sizi korur. Yeni Zelanda 4.5 milyon nüfuslu bir ülke olmasına rağmen resmi rakamlara göre her yıl ülkede dünya turuna çıkan tekne sayısı ortalama 15. Türkiye'de ise Sadun Boro'dan başlarsak dünya turu yapan kişi sayısı 18 civarında.
Sadun Boro - 09.02.2018
Cnr Avrasya Boat Show Kapılarını Açtı
Sadun Boro'yu anma etkinliği düzenlenecek Gazeteci Sunay Akın'ın denizcilik üzerine yapacağı stand up gösterisi ve ünlü fotoğrafçılar tarafından çekilen eşsiz deniz görüntülerinin yer alacağı fotoğraf sergisi, denizciler ve denize gönül verenler tarafından ilgi ile takip edilecek.
Sadun Boro - 06.02.2018
Avrasya Boat Show'da 3,500'den Çok Deniz Aracı Sergilenecek
Ayrıca, Doğu Akdeniz Seyri, Bir Sancaktan Bir İskeleden, Türkiye Yat Kaptanları ve Yatçılıkta Sigorta Kavramı gibi birçok seminerin de yer alacağı CNR Avrasya Boat Show'da teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk olan Sadun Boro'yu anma etkinliği de düzenlenecek.
Sadun Boro - 18.10.2017
The Bodrum Cup Uluslararası Denizcilik Festivali ve Yat Yarışları
5 etaptan oluşan yarışlarda 12'si yabancı bayraklı 105 teknedeki sporcular ve organizasyon yetkililerince, yarışma başlamadan önce teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci merhum Sadun Boro için anma töreni düzenlendi.
Sadun Boro - 17.10.2017
The Bodrum Cup Uluslararası Denizcilik Festivali ve Yat Yarışları
Bodrum-Kisebükü etabının tamamlanmasının ardından yarın Kisebükü-Bodrum etabı geçilecek. Bu etapta, teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci merhum Sadun Boro da anılacak.
Sadun Boro - 16.10.2017
29. The Bodrum Cup Uluslararası Denizcilik Festivali ve Yat Yarışı
Öte yandan, yarın başlayacak yarışlar, Bodrum-Kisebükü, Kisebükü-Bodrum, Bodrum-Yalıkavak, Yalıkavak-Gümüşlük ve Gümüşlük-Yalıkavak olmak üzere toplamda 75 millik 5 etaptan oluşacak. Kisebükü-Bodrum etabında, teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci merhum Sadun Boro da anılacak.
Sadun Boro - 16.10.2017
The Bodrum Cup'ta Yelkencilerden Koyların Korunmasına Destek
Uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, sosyal duyarlılığı yüksek bir organizasyon olmasıyla da dikkat çekiyor. The Bodrum Cup'ta yelkenciler bu yıl, başta Gökova olmak üzere Bodrum koylarındaki yapılaşma planlarına dikkat çekmek amacıyla Gökova'nın ilk koyu olan Kisebükü'nü tekneleriyle ziyaret edecek. Tüm teknelerin katılımına açık olan ziyarette çevrenin ve doğal güzelliklerin korunmasına destek olmak isteyen yelkenciler "Koyuma dokunma" diyecek ve deniz üstünde izleyenlerin bakmaya doyamadığı manzaralar yaratacak. 18 Ekim Çarşamba günü Kisebükü'nde ayrıca, yaşamını denize ve doğanın korunmasına adamış, dünyanın çevresini teknesiyle dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro için de bir anma töreni yapılacak.
Sadun Boro - 22.08.2017
Sadun Boro Anısına Dünya Turu
Dünya turu yapan ilk Türk olan Sadun Boro anısına 15 Ağustos'ta Sakarya'nın Karasu ilçesinden yelken açan Cengiz Arslanoğlu, 3 yıl sürecek dünya turuna Bostancı'dan devam etti.
Sadun Boro - 21.08.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1965- Sadun Boro, eşi Odo ve kızı Deniz, "Kısmet" teknesiyle İstanbul Limanı'ndan 2 yıl 10 gün sürecek dünya turu başlattı.
Sadun Boro - 18.08.2017
70 Yaşındaki Turizmci, Tekneyle Dünya Turuna Çıktı
AVRUPA'nın büyük tur operatörlerinden Bentour'un sahibi 70 yaşındaki turizmci Kadir Uğur, 17 metrelik yelkenli teknesiyle dünya turuna çıktı. Antalya'dan başlayan yolculuğunda Kadir Uğur, Türk denizci Sadun Boro'nın izinde olacağını ve gittiği ülkelerde Türkiye'yi tanıtacağını söyledi.
Sadun Boro - 18.08.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Görüntü Dökümü ---------------------------- -Kurbanlık hayvanlar -Acar Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Acar'ın açıklamaları -Büyükbaş hayvanlardaki küpeler -Büyükbaş hayvanların dişleri ====================================================== 11)70 YAŞINDAKİ TURİZMCİ, TEKNEYLE DÜNYA TURUNA ÇIKTI AVRUPA'nın büyük tur operatörlerinden Bentour'un sahibi 70 yaşındaki turizmci Kadir Uğur, 17 metrelik yelkenli teknesiyle dünya turuna çıktı. Antalya'dan başlayan yolculuğunda Kadir Uğur, Türk denizci Sadun Boro'nın izinde olacağını  ve gittiği ülkelerde Türkiye'yi tanıtacağını söyledi.
Sadun Boro - 05.06.2017
Çanakkale Yat Limanında Deniz Dibi Temizliği
Çanakkale Marina Yatçılar ve Kaptanlar Derneği Başkanı Raşit Arıyel, "5 Haziran Dünya Çevre Günü olması münasebetiyle bu yıl 4'ncü kez düzenlenen etkinlikte marinamızın içinde bir dip temizliği gerçekleştiriyoruz. Bu sene de Sahil Güvenlik, Deniz Polisi, belediyemizin itfaiye dalgıçları, gönüllü dalgıçlar ve derneğimizin dalgıçları ile bu etkinliği gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda 5 Haziran 2015 yılında değerli denizcimiz Sadun Boro'nun ölüm yıldönümü olması nedeniyle onun anısına da arkadaşlarla üzüntümüzü paylaşıyoruz" dedi.
Sadun Boro - 05.06.2017
5 Haziran Dünya Çevre Günü
Marinada dip temizliği yaptıklarını anlatan Arıyel, "Bu sene de Sahil Güvenlik, Deniz Polisi, belediyemizin itfaiye dalgıçları, gönüllü dalgıçlar ve derneğimizin dalgıçları ile bu etkinliği gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında iki yıl önce bugün vefat eden deniz sevdalısı Sadun Boro'yu da anıyoruz.
Sadun Boro - 22.08.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1965- Sadun Boro, eşi Odo ve kızı Deniz, "Kısmet" teknesiyle İstanbul Limanı'ndan 2 yıl 10 gün sürecek dünya turu başlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sadun Boro Haberleri | Sadun Boro Kimdir - Haberler - Sadun Boro haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sadun Boro kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 23:27:45. #1.16#
title