Sadrettin Sarıkaya Haberleri

Sadrettin Sarıkaya haber, Sadrettin Sarıkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sadrettin Sarıkaya - 30.06.2021
Son dakika haber | Yargıtaydaki "Selam Tevhid" kumpası davasında karar açıklandı
Bu sanıklardan, 25 Aralık kumpasında da yer alan eski hakim Süleyman Karaçöl ile MİT Başkanı Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran eski savcı Sadrettin Sarıkaya, FETÖ üyeliği suçundan 11 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.
Sadrettin Sarıkaya - 30.06.2021
MİT Başkanı Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran eski savcı Sadrettin Sarıkaya, FETÖ üyeliğinden 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
MİT Başkanı Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran eski savcı Sadrettin Sarıkaya, FETÖ üyeliğinden 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Sadrettin Sarıkaya - 17.06.2021
Son dakika haber | MİT KUMPASI DAVASINDA GEREKÇELİ KARAR AÇIKLANDI
"ÖRGÜTÜN GÖVDE GÖSTERİSİNE YÖNELİK BİR EYLEM" Örgütün yargı ayağında bulunan elemanları eski cumhuriyet savcısı Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya soruşturmanın baş aktörleri olduğu belirtilen gerekçeli kararda şu ifadelere yer verildi: "7 Şubat' ın tüm talimatlarını emrindeki örgüt mensubu kolluğa vermiş ve sözde ifadesine başvurmak amacıyla dönemin MİT müsteşarı ve aynı zamanda müşteki Hakan Fidan, Afet Güneş, Emre Taner'i o an itibariyle Beşiktaş ilçesinde bulunan hizmet binasına çağırmışlardır.
Sadrettin Sarıkaya - 27.04.2021
Yargıtay'daki "Selam Tevhid" kumpası davasında sona gelindi
Tutuklu sanıklar Sadrettin Sarıkaya, Süleyman Karaçöl, Mehmet Ali Uysal, Menekşe Uyar, Nalan Can ve Adnan Çimen'in tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı karar için 30 Haziran'a bıraktı.
Sadrettin Sarıkaya - 10.03.2021
Yargıtaydaki "Selam Tevhid" kumpası davasına devam edildi
Tutuklu sanıklar Süleyman Karaçöl, Sadrettin Sarıkaya, Mehmet Ali Uysal, Menekşe Uyar, Nalan Can ve Adnan Çimen'in tutukluluk hallerinin devamını kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı 7 Nisan'a bıraktı.
Sadrettin Sarıkaya - 19.02.2021
Son dakika haberleri... "FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpası" soruşturmasında yeni iddianame
Söz konusu olayla ilgili 2011 yılı sonbaharında, Başbakan Erdoğan'ın bir dizi konsültasyon yaptırdığı, ameliyat için gün alındığı, bu durumu fırsat bilen FETÖ'nün ilk etapta stratejik hedef olarak görülen MİT Müsteşarı Hakan Fidan için hazırlanan planı yürürlüğe koyduğu kaydedilen iddianamede, şöyle denildi: "Başbakan'ın sağlık durumu üzerinden spekülasyon yaratan çevrelerin dikkatleri bir başka noktaya çekerken, MİT'ten bir ekip de Ankara'da iki kritik noktada ofis araması yapmıştır. Emniyet birimlerinin 'temiz raporu' verdiği Başbakan Erdoğan'ın Subayevleri'ndeki ikametgahında 28 Aralık, resmi konutta da 30 Aralık 2011'de MİT görevlileri arama yapmıştır. Burada prizlere yerleştirilmiş 'böcek' diye tabir edilen ve en az 100 metre yakınlardaki bir noktaya sinyal gönderen iki ayrı dinleme cihazı bulunmuştur. Aynı dönemde polisin 20 Aralık 2011 sabahı KCK Basın Komitesi'ne yönelik operasyon kapsamında bir ajans bürosuna baskın düzenleyip arama yapılacak yerler listesinde olmayan bir mekanda gözaltına alınanlardan birinin de MİT'in irtibat elemanı olduğu anlaşılmıştır. Baskını öğrenen MİT görevlilerinin 7 Şubat soruşturması olarak bilinen soruşturmada görevli özel yetkili savcı Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya ile görüştükleri, MİT'in özel çalışmasının muhataplarına anlatıldığı, konunun deşifre olması halinde pek çok MİT elemanının hayatının tehlikeye gireceğinin ifade edildiği, ancak o dönem görevli olan savcıların ise sizlerin 'canınız bize emanet' dediği ve MİT görevlileri gittikten sonraki gün ise görüştükleri MİT personeli hakkında teknik takip kararı aldırıldığı tespit edilmiştir.
Sadrettin Sarıkaya - 22.09.2020
Yargıtay'daki "Selam Tevhid kumpası" davasında mütalaa açıklandı
Sanıklar Mehmet Erdoğan, Dursun Ali Gündoğdu, Mehmet Hamzaçebi, Abdullah Öztürk, Ayhan Bedirhan, Birol Bilen, İsmail Işık, Kazım Kayhaoğlu, futbolda şike davasına bakan eski hakim Mehmet Ekinci, Muzaffer İren, Osman Kaya, Rüstem Eryılmaz, Salim Duran, Ümit Zafer Çolak, kamuoyunda eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u tutuklayan hakim olarak bilinen Vedat Dalda, Adnan Çimen, Bülent Kınay, Fatih Mehmet Uslu, Mehmet Ali Uysal, Hikmet Şen, Nalan Can ile MİT Başkanı Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran eski savcı Sadrettin Sarıkaya'nın, TCK'nin 312/1.
Sadrettin Sarıkaya - 22.09.2020
Mütalaada, aralarında Sadrettin Sarıkaya ve Vedat Dalda'nın da bulunduğu 24 eski hakim ve savcı...
Mütalaada, aralarında Sadrettin Sarıkaya ve Vedat Dalda'nın da bulunduğu 24 eski hakim ve savcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
Sadrettin Sarıkaya - 22.06.2020
Son dakika haberi | Adım adım MİT kumpası
19 Aralık 2011: Cumhuriyet savcıları Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gizli tanık "Bahar"ın MİT'le ilgili 49 sayfalık ifadesini aldı.
Sadrettin Sarıkaya - 22.06.2020
FETÖ'nün "MİT kumpası" davası başladı
FETO¨/PDY'nin, karşı olduğu Ço¨zu¨m Su¨recini engellemeye c¸alıs¸tıgˆı bildirilen iddianamede, bu dogˆrultuda, kapatılan I·stanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Bas¸savcılıgˆında savcı olarak görev yapan, sonraki süreçte FETÖ kapsamında ihraç edilen s¸u¨pheliler Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya'nın, PKK/KCK sorus¸turması yu¨ru¨ttu¨klerine vurgu yapıldı.
Sadrettin Sarıkaya - 15.06.2020
"Selam Tevhid" kumpası davası
Avukatların beyanlarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, firari sanıklar hakkındaki yakalama emirlerinin devamına, sanıklar Süleyman Karaçöl, Sadrettin Sarıkaya, Fatih Mehmet Uslu, Bülent Kınay, Hikmet Şen, Mehmet Ali Uysal, Nalan Can ve Adnan Çimen'in tutukluluklarının devamını kararlaştırdı.
Sadrettin Sarıkaya - 04.03.2020
Yargıtaydaki "Selam Tevhid" kumpası davasında sona yaklaşıldı
Mahkeme heyetine başkanlık eden Daire Üyesi Mehmet Öztunç tarafından dosyaya gelen belgelerin okunmasının ardından, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran tutuklu eski savcı Sadrettin Sarıkaya'ya, MİT'te irtibat görevlisi olarak çalışan eski gazeteci Mustafa Özer'in deşifre edilmesiyle ilgili 6 ayrı suçlamaya ilişkin söz verildi.
Sadrettin Sarıkaya - 05.02.2020
Eski HSYK üyesi Ahmet Kaya'ya "FETÖ üyeliği"nden 12 yıl hapis
Kaya'nın firari eski savcı Zekeriya Öz ile FETÖ'den yargılanan eski savcı Sadrettin Sarıkaya'yla ilgili de "soruşturma izni verilmemesi" için oy kullandığı vurgulanan mütalaada, sanığın, Türkiye Adalet Akademisinde müdür ve müdür yardımcılığı yaptığı dönemde hakim adaylarının eğitim süresi sonunda girdikleri sınavda çıkacak soruları örgüt üyelerine dağıttığı ifade edilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 16.01.2020
Firariyken yakalanan Ergenekon davası eski savcısı Dalkuş, hiç kaçmadığını iddia etti
"Hayatımın en berbat dönemi olacak Ergenekon savcılığını mecburen kabul ettim" Böyle bir rahatsızlık yaratması nedeniyle bir hafta sonra Beşiktaş'a Sadrettin Sarıkaya'nın da aralarında bulunduğu yeni üç savcı atandığını, dosyalarının onlara verildiğini ve kendisini çağıran dönemin başsavcıvekili Fikret Seçen tarafından duruşma savcısı olarak atandığının kendisine iletildiğini anlatan Dalkuş, "Fikret Seçen, Ergenekon duruşmalarına savcı olarak atandığımı söyledi.
Sadrettin Sarıkaya - 23.12.2019
Eski HSYK üyesi Ahmet Kaya'nın FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapsi istendi
Kaya'nın firari eski savcı Zekeriya Öz ile FETÖ'den yargılanan eski savcı Sadrettin Sarıkaya'yla ilgili de "soruşturma izni verilmemesi" için oy kullandığı vurgulanan mütalaada, sanığın örgüt mensubu hakim ve savcılar lehine hareket ettiğine dikkati çekildi.
Sadrettin Sarıkaya - 18.12.2019
Firari 3 eski hakim ve savcı hakkında kırmızı bülten kararı
Sanıklardan Süleyman Karaçöl, Sadrettin Sarıkaya, Fatih Mehmet Uslu, Bülent Kınay, Hikmet Şen, Mehmet Ali Uysal, Adnan Çimen ile Nalan Can'ın tutukluluk hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, firari sanıklar hakkındaki yakalama emirlerinin devamını kararlaştırdı.
Sadrettin Sarıkaya - 06.11.2019
FETÖ savcıları, MİT elemanını deşifreden yargılanıyor
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında meslekten ihraç edilen savcılar firari Bilal Bayraktar ve tutuklu Sadrettin Sarıkaya'nın, PKK/KCK soruşturması yürütürken MİT'te irtibat görevlisi olarak çalışan eski gazeteci Mustafa Özer'i deşifre ederek hedef göstermeleriyle ilgili 6 ayrı...
Sadrettin Sarıkaya - 26.09.2019
Kumpas davalarının hakim ve savcıları yargılanıyor
Sanıklardan Süleyman Karaçöl, Sadrettin Sarıkaya, Fatih Mehmet Uslu, Bülent Kınay, Hikmet Şen, Mehmet Ali Uysal, Adnan Çimen ile Nalan Can'ın tutukluluk hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, firari sanıklar hakkındaki yakalama emirlerinin de devamını kararlaştırarak duruşmayı 18 Aralık'a erteledi.
Sadrettin Sarıkaya - 04.07.2019
Kumpas davalarının hakim ve savcıları yargılanıyor
Sanıklardan Süleyman Karaçöl, Sadrettin Sarıkaya, Fatih Mehmet Uslu, Bülent Kınay, Hikmet Şen, Mehmet Ali Uysal ile Adnan Çimen'in tutukluluk hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, "futbolda şike" ve "Odatv" davalarına bakan eski hakim Mehmet Ekinci'nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
Sadrettin Sarıkaya - 02.05.2019
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
Tutuklu sanık eski savcı Sadrettin Sarıkaya ise suçsuz olduğunu iddia ederek, yargılamanın ağrına gittiğini söyledi.
Sadrettin Sarıkaya - 03.01.2019
Fetö Savcılarına MİT Elemanını Deşifre İddianamesi
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında meslekten ihraç edilen savcılar firari Bilal Bayraktar ve tutuklu yargılanan Sadrettin Sarıkaya hakkında, PKK/KCK soruşturması yürütürken MİT'te irtibat görevlisi olarak çalışan eski gazeteci müşteki M.
Sadrettin Sarıkaya - 03.01.2019
Eski Savcılar Bayraktar ve Sarıkaya'ya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı, meslekten ihraç edilen eski savcılar Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya hakkında yürüttüğü "FETÖ" soruşturmasını tamamladı.
Sadrettin Sarıkaya - 03.01.2019
Eski Savcılar Bayraktar ve Sarıkaya'ya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, meslekten ihraç edilen eski savcılar Bilal Bayraktar ve Sadrettin Sarıkaya hakkında yürüttüğü "FETÖ" soruşturmasını tamamladı.
Sadrettin Sarıkaya - 30.08.2018
MİT Kumpası Soruşturmasında Tutuklama
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine başlatılan soruşturmada, aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.
Sadrettin Sarıkaya - 30.08.2018
Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturmasında Tutuklama
"FETÖ'nün hükümete karşı ilk operasyonu 7 Şubat'tır" İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine başlatılan soruşturmada, aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 20.07.2018
Dha İstanbul Bülteni - 1
24 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpasına yönelik soruşturma kapsamında FETÖ lideri Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da  aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında 12 Temmuz 2018 tarihinde gözaltı ve yakalama kararı verilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 20.07.2018
Ek Bilgilerle) Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturması: 14 Şüpheli Tutuklandı
24 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpasına yönelik soruşturma kapsamında FETÖ lideri Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da  aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında 12 Temmuz 2018 tarihinde gözaltı ve yakalama kararı verilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 20.07.2018
Ek Bilgilerle) Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturması: 14 Şüpheli Tutuklandı
24 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpasına yönelik soruşturma kapsamında FETÖ lideri Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da  aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında 12 Temmuz 2018 tarihinde gözaltı ve yakalama kararı verilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 19.07.2018
Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturması: 6 Şüpheli Tutuklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "7 Şubat MİT kumpası"na yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, mahkemeye sevk edilen 6 şüpheli tutuklandı. Aynı soruşturma kapsamında aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 8 şüpheli daha tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.  24 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpasına yönelik soruşturma kapsamında FETÖ lideri Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut,eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski  savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında 12 Temmuz 2018 tarihinde gözaltı ve yakalama kararı verilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 19.07.2018
Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturması: 6 Şüpheli Tutuklandı
24 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpasına yönelik soruşturma kapsamında FETÖ lideri Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut,eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski  savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında 12 Temmuz 2018 tarihinde gözaltı ve yakalama kararı verilmişti.
Sadrettin Sarıkaya - 19.07.2018
Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturmasında Tutuklama Talebi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine başlatılan soruşturmada, aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.
Sadrettin Sarıkaya - 19.07.2018
Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturmasında 6 Tutuklama
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine başlatılan soruşturmada, aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.
Sadrettin Sarıkaya - 12.07.2018
Fetö'nün MİT Kumpası Soruşturması'nda 6 Kişi Gözaltına Alındı
 ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE CEZAEVİ'NDEN İFADEYE GETİRİLECEKLER FETÖ soruşturmaları kapsamında halen cezaevinde tutuklu bulunan eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Erol Demirhan, Ali Fuat Yılmazer, Oğuzhan Ceylan ile FETÖ'nün sözde MİT imamı Murat Karabulut ve söz konusu kumpas soruşturmasını yürüten savcılar Sadrettin Sarıkaya, Bilal Bayraktar'ın da önümüzdeki günlerde tutuklu bulundukları cezaevlerinden Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirerek ifadelerinin alınacağı öğrenildi.
Sadrettin Sarıkaya - 12.07.2018
Fetö'nün "7 Şubat MİT Kumpası" Soruşturması
Soruşturma kapsamında aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Sadrettin Sarıkaya - 18.01.2018
Fetö Üyelerinin Yurt Dışına Kaçırılması Davası
Sanıklardan Tamer Ergül, tutuksuz yargılanan sanıklardan bir farkı olmadığını belirterek, "Benim verdiğim bilgilerle Sadrettin Sarıkaya yakalanmıştır.
Sadrettin Sarıkaya - 27.12.2017
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
İki sanığa tahliye "Savunmalarının alınmış olması, delil durumu ve tutukluluk durumlarını" da dikkate alarak, sanıklar İsmail Işık ve Salim Duran'ın yurt dışı çıkış yasağı ve karakola her hafta imza vermek şartıyla tahliyesini kararlaştıran heyet, sanıklar Vedat Dalda, Süleyman Karaçöl, Ümit Zafer Çolak, Birol Bilen, Rüstem Eryılmaz, Kazım Kahyaoğlu, Mehmet Ekinci, Sadrettin Sarıkaya, Mehmet Fatih Uslu, Bülent Kınay ve Adnan Çimen'in ise tutukluluklarının devamına karar verdi.
Sadrettin Sarıkaya - 26.12.2017
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
Buna göre, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada Selami Durak adlı kişiye ait cep telefonunda "Kakao" programı tespit edildiği ve yazışmalarının çözüldüğü, programda sanıklardan İsmail Tandoğan, Sadrettin Sarıkaya, Mehmet Ali Uysal, Mesut Özcan ve Ümit Çolak'ın çeşitli adlarla kaydedildiği belirtildi.
Sadrettin Sarıkaya - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (2)
"Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptıklarına ilişkin, haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan eski hakim Dursun Ali Gündoğdu ile eski savcılar Adnan Çimen ve Sadrettin Sarıkaya, "resmi evrakta sahtecilik" suçundan da tutuklandı.
Sadrettin Sarıkaya - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (3)
30 MART Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Kabulde, terör örgütü FETÖ'nün elebaşının iadesiyle ilgili süreç ve örgüt mensuplarının ABD'deki faaliyetlerinin önlenmesi konuları ele alındı. Suriye ve Irak'ta başta DEAŞ olmak üzere terör örgütleriyle mücadeleyi sürdürme kararlılığının vurgulandığı kabulde, bu çerçevede ne gibi ortak adımlar atılabileceği de görüşüldü. Tillerson, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Başbakan Binali Yıldırım tarafından da kabul edildi. DEAŞ terör örgütünün Irak ve Suriye'den temizlenmesi için yürütülen çabaların ele alındığı kabulde, FETÖ ile mücadele ve elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin atılması beklenen adımların gündeme geldiği, iki müttefik ülke arasındaki yoğun temasların sürdürülmesi üzerinde mutabık kalındığı bildirildi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD Büyükelçiliği'nden FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün telefonla aranmasına ilişkin yapılan açıklamaya ilişkin, "Tatmin edici olmadığı gibi dalga geçer gibi yapılan bir açıklama. Yani şimdiye kadar Amerika Birleşik Devletleri vizesini iptal ettiği hangi insana telefon ederek 'senin vizeni iptal ettik' demiş, Türkiye ya da başka bir ülkede? Bu hiçbir şekilde inandırıcı, tatmin edici değil. Çok ciddi şekilde yeniden bir açıklama yapılması lazım. Adil Öksüz'le yapılan telefon görüşmesinin mahiyeti nedir?" dedi. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir (69) hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halisdemir'in vefatı üzerine ailesini telefonla arayıp, taziyelerini iletti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ilköğretim okullarındaki yazma eğitiminde bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacağını bildirdi. Gelecek yıldan itibaren ilkokul birinci sınıflarda uygulamaya geçilecek metodun adı "dik temel harflerle ses temelli okuma yazma öğretimi" olacak. El yazısı ilkokul 3. sınıftan itibaren basitleştirilmiş bir formatla öğretilecek. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock'u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve hakimliğe sevk edilen 43 şüpheli polisten 40'ı "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. FETÖ soruşturmaları kapsamında aranırken sahte kimlik ve pasaportla yakalanan eski hakim Dursun Ali Gündoğdu ve savcı Sadrettin Sarıkaya "resmi belgeyi bozma, yok etme veya gizleme", savcı Adnan Çimen ise "resmi belgede sahtecilik" suçundan Bakırköy 39.
Sadrettin Sarıkaya - 02.11.2017
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
Öztunç, sanıklardan Kınay ile eski savcı Sadrettin Sarıkaya ve eski hakim Mehmet Ekinci'nin mal varlıkları ve banka hesapları üzerine konan tedbirin kaldırılmasına hükmedildiğini kaydetti.
Sadrettin Sarıkaya - 01.11.2017
Kumpas Davalarının Hakim ve Savcıları Yargılanıyor
Duruşmada savunma yapan eski savcı Sadrettin Sarıkaya, hakkında silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin kanuna uygun düzenlenmediğini öne sürdü.
Sadrettin Sarıkaya - 11.08.2017
Eski Savcı Sarıkaya'ya 15 Yıl Hapis İstemi
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) gizli haberleşme programı ByLock'u kullandığı tespit edilen eski savcı Sadrettin Sarıkaya hakkında, Erzurum'da 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sadrettin Sarıkaya Haberleri | Sadrettin Sarıkaya Kimdir - Haberler - Sadrettin Sarıkaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sadrettin Sarıkaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber | Yargıtaydaki Selam Tevhid kumpası davasında karar açıklan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 00:00:26. #1.16#

title