SAADET BECEREKLİ HABERLERİ

Saadet Becerekli haber, Saadet Becerekli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saadet Becerekli

Saadet Becerekli

Doğum Yeri Siirt / Türkiye
Doğum Tarihi 1.11.1955

Saadet Becerekli Kimdir ?

1955 yılında Siirt'in Kurtalan İlçesinde doğdu. Becerikli, 5 yaşında yerleştiği Batman'da yaşıyor. İşletme Fakültesi'ni bitiren Becerikli, 1997 yılında İnsan Hakları Batman Şubesinde 3 dönem şube başkalığı ve MYK üyeliği yaptı. Batman Demokrasi ve Batman Kadın platformlarında yer alarak dönem sözcülüğü yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Saadet Becerekli - 21.05.2018
Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı
Listeye giremeyen milletvekilleri HDP'nin aday listesinde önemli değişikliklere gidilirken, milletvekillerinin önemli bir çoğunluğu yeniden aday gösterilmedi. HDP milletvekillerinden Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Ali Aslan, Dilek Öcalan, Müslüm Doğan, Behçet Yıldırım, Mizgin Irgat, Çağlar Demirel, Ziya Pir, Sibel Yiğitalp, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan, Celal Doğan, Ali Atalan, Erol Dora, Gülser Yıldırım, Dengir Mir Mehmet Fırat, Burcu Özkan, Kadri Yıldırım, Aycan İrmez, Adem Geveri, Nadir Yıldırım, Saadet Becerekli listede yer almadı.
Saadet Becerekli - 29.04.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli Açıklaması
Türkiye'nin tüm sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yola çıktıklarını aktaran Temelli, şunları kaydetti: "HDP'nin bu seçimlerdeki programı bir demokrasi programıdır. Yerel demokrasilerle güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasinin, demokratik cumhuriyetin inşasıdır. Madem ortak vatanda yaşıyoruz, o zaman ortak vatanımızda çözümleri de ortaklaştırmak zorundayız. Bu ülkede olan herkesin çözüme katılacağı bir arayışın içindeyiz. Programımızı da bu şekilde oluşturduk. Şimdi 24 Haziran'ı da çok önemli bir eşik, fırsat olarak değerlendiriyoruz. Madem ortak vatanda yaşıyoruz, o zaman ortak vatanımızda çözümleri de ortaklaştırmak zorundayız. Bu ülkede olan herkesin çözüme katılacağı bir arayışın içindeyiz." Toplantıya, HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da eşlik etti.
Saadet Becerekli - 28.04.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli Açıklaması
Temelli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 24 Haziran'daki seçimlere ilişkin, Maslak'taki ofisinde gazetecilere yaptığı açıklamaya da değinerek, şöyle konuştu: "Bugün Sayın Gül açıklama yapmış. 'Aday olmayacağım.' Neden? Çünkü herkes bir araya gelmemiş. Oldu beyim, sen buyuracaksın, biz bir araya geleceğiz, irademizi sana ipotek edeceğiz. Senin cesaretin yok mu? Çık aday ol. Neden 'Herkes bir araya gelsin.' diyorsun, çünkü senin bir programın yok, senin savunabileceğin demokrasi konusuna atacak bir adımın yok. O yüzden diyorsun ki, 'Ancak herkes bir araya gelirse ben aday olurum.' Ne güzel, bunu kim istemez. Aslolan mücadeledir, halkla beraber siyaset yapmaktır. Pazarlıklar üzerinden çıkacak bir adayın zaten hiçbir şansı olmaz. Biz dedik ki; herkes kendi adayıyla, kendi sözüyle gelsin. Muhalefet, ulaşabileceği en geniş muhalefet cephesine ulaşsın. Bu şekilde bu sarayın, cumhur ittifakına son verebiliriz. Bunlardan kurtulmamız ancak ve ancak mücadelenin genişlemesiyledir. Şimdi bunu başarabiliriz. Kimseye muhtaç değiliz. Bizim gücümüz, tarihimiz, yarınlara dair umudumuz var. İşte bu umudu yarınlara taşımanın yolu 7 gün 24 saat çalışmaktan geçiyor." Temelli'ye HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da eşlik etti.
Saadet Becerekli - 09.04.2018
Hdp Mardin Milletvekili Yıldırım Hakkındaki Dava
Duruşmayı, HDP Batman milletvekilleri Mehmet Ali Aslan, Saadet Becerekli ve HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ile Yıldırım'ın yakınları takip etti.
Saadet Becerekli - 19.12.2017
2018 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, TÜBİTAK bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, kurumun bütün bilim insanlarına eşit mesafede durması gerektiğini belirterek, kurumda, atamalardan projelere kadar çifte standart uygulandığını öne sürdü.
Saadet Becerekli - 04.12.2017
Düzeltme - "Hdp Milletvekilleri Hakkında Fezleke Hazırlandı" Başlıklı Haberimizin İkinci...
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, TBMM'de 2 Mayıs 2016'da milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu toplantısını terk ederek, bölücü terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan ve örgütün sözde marşını söyleyerek partilerinin grup salonuna giden Dirayet Taşdemir, Sibel Yiğitalp, Çağlar Demirel, Hüda Kaya, Ayşe Acar Başaran, Adem Geveri, Mithat Sancar, Ferhat Encu, Gülser Yıldırım, İbrahim Ayhan, Garo Paylan, Bedia Özgökçe Ertan, Meral Danış Beştaş, Mahmut Toğrul, Ertuğrul Kürkcü, Mizgin Irgat, Saadet Becerekli, Nadir Yıldırım ve Ziya Pir hakkında "terör örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla ayrı ayrı fezleke hazırlandığı belirtildi.
Saadet Becerekli - 04.12.2017
Hdp Milletvekilleri Hakkında Fezleke Hazırlandı
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, TBMM'de 2 Mayıs 2016'da milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu toplantısını terk ederek, bölücü terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan aleyhine slogan atan ve örgütün sözde marşını söyleyerek partilerinin grup salonuna giden Dirayet Taşdemir, Sibel Yiğitalp, Çağlar Demirel, Hüda Kaya, Ayşe Acar Başaran, Adem Geveri, Mithat Sancar, Ferhat Encu, Gülser Yıldırım, İbrahim Ayhan, Garo Paylan, Bedia Özgökçe Ertan, Meral Danış Beştaş, Mahmut Toğrul, Ertuğrul Kürkcü, Mizgin Irgat, Saadet Becerekli, Nadir Yıldırım ve Ziya Pir hakkında "terör örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla ayrı ayrı fezleke hazırlandığı belirtildi.
Saadet Becerekli - 18.10.2017
Nüfus Hizmetleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda
HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli maddeye ilişkin önerge işleminde söz alarak, il ve ilçe müftülüklerine nikah kıyma yetkisi verilmesini eleştirdi.
Saadet Becerekli - 04.10.2017
Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması
Batman Milletvekili Saadet Becerekli ve Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ile Mecliste basın toplantısı düzenleyen Yiğitalp, partilerinin "zulüm altında" tutulduğunu öne sürdü.
Saadet Becerekli - 11.07.2017
Hdp Muş Milletvekili Çelik'in Yargılanması
Duruşmayı, HDP milletvekilleri Bedia Özgökçe Ertan, Dilek Öcalan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş ve Saadet Becerekli de izledi.
Saadet Becerekli - 01.06.2017
Hdp Batman Milletvekili Becerekli Açıklaması
HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, "Türkiye'yi yönetenler bu kutuplaştırıcı dilden vazgeçmezlerse ikiye bölünen kitlenin karşı karşıya gelmesi kaçınılmaz." dedi.
Saadet Becerekli - 30.05.2017
TBMM Genel Kurulu
Bu milletvekilleri ve kabul edilen izin talepleri şöyle: HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü'nün 48 gün ve 20 gün süreli ayrı ayrı iki izin talebi, HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez'in 13 gün ve 15 gün süreli ayrı ayrı iki izin talebi, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş'ın 11 gün, 31 gün ve 17 gün süreli ayrı ayrı üç izin talebi ile HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli'nin 16 gün süreli, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın 11 gün süreli, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın 12 gün süreli, HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın 14 gün süreli, HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat'ın 38 gün süreli, MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'in 12 gün süreli, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca'nın 16 gün süreli, HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan'ın 16 gün süreli, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar'ın 11 gün süreli, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un 23 gün süreli, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un 24 gün süreli, HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın 16 gün süreli, HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'in 17 gün süreli, HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan'ın 38 gün süreli, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün 38 gün süreli, AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras'ın 28 gün süreli, HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir'in 17 gün süreli, HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın 17 gün süreli izin talebi.
Saadet Becerekli - 17.03.2017
PKK'lının Cenazesine Katılan Hdp'li Milletvekilinin Duruşması 7 Nisan Tarihine Ertelendi
Batman 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmaya HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerekli, Mehmet Ali Aslan ile HDP'li yöneticiler katıldı.
Saadet Becerekli - 27.09.2016
Görevden Alınan Başkanlar: Projelerimiz, Kayyım Yapmış Gibi Gösteriliyor
Basın açıklamasına HDP Batman Milletvekilleri Saadet Becerekli, Ayşe Acar Başaran ve Mahmet Ali Aslan ile Batman, Beşiri, Gercüş ve Beşiri Belediye Eş Başkanları, HDP, DBP İl yöneticileri ile çok sayıda stk temsilcisi katıldı.
Saadet Becerekli - 18.03.2016
Hdp'li 40 Milletvekilinin 275 Fezlekesi Var
FEZLEKELİ 40 VEKİL Hakkında dokunulmazlık fezlekesi hazırlanan HDP'li vekiller ve fezleke sayıları şöyle: "Meral Danış Beştaş (2), Behçet Yıldırım (2), Dirayet Taşdemir (2), Leyla Zana (7), Sırrı Süreyya Önder (8), Ayşe Acar Başaran (8), Saadet Becerekli (3), Mehmet Ali Aslan (2), Hişyar Özsoy (1), Mizgin Irgat (1), Altan Tan (13), Çağlar Demirel (4), Feleknas Uca (1), İdris Baluken (14), İmam Taşçıer (7), Nursel Aydoğan (36), Ziya Pir (2), Abdullah Zeydan (2), Nihat Akdoğan (3), Selma Irmak (8), Pervin Buldan (46), Selahattin Demirtaş (57), Ertuğrul Kürkcü (6), Ali Atalan (1), Erol Dora (1), Gülser Yıldırım (6), Ahmet Yıldırım (1), Burcu Çelik Özkan (1), Kadri Yıldırım (1), İbrahim Ayhan (5), Osman Baydemir (1), Faysal Sarıyıldız (4), Ferhat Encü (2), Leyla Birlik (2), Alican Önlü (2), Adem Geveri (1), Figen Yüksekdağ Şenoğlu (7), Lezgin Botan (4), Nadir Yıldırım (1), Tuğba Hezer Öztürk (3).
Saadet Becerekli - 28.02.2016
Hdp Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması
Demirtaş, beraberindeki HDP Batman milletvekilleri Ali Aslan, Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerekli ile partisince Turgut Özal Bulvarı Dörtyol Kavşağı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Barış Mitingi"ne katıldı.
Saadet Becerekli - 02.11.2015
Meclis'teki Kadın Milletvekili Sayısı Azaldı
HDP'den Ayşe Acar Başaran, Meral Danış Beştaş, Leyla Zana, Dirayet Taşdemir, Mizgin Irgat, Nursel Aydoğan, Sibel Yiğitalp, Feleknas Uca, Selma Irmak, Hüda Kaya, Filiz Kerestecioğlu, Pervin Buldan, Gülser Yıldırım, Burcu Çelik Özkan, Dilek Öcalan, Leyla Birlik, Aycan İrmez, Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Tuğba Hezer Öztürk, Bedia Özgökçe Ertan, Saadet Becerekli, Besime Konca ile Çağlar Demirel TBMM'ye girdi.
Saadet Becerekli - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 01.11.2015 - Seçim Çevresi M.vekili İsimleri - Batman
- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 01.11.2015 SEÇİM ÇEVRESİNE GÖRE, MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : Batman Açılan sandık oranı : 0,00 1 - AK Parti ATAULLAH HAMİDİ 2 - HDP AYŞE ACAR BAŞARAN 3 - HDP MEHMET.
Saadet Becerekli - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 01.11.2015 - Seçim Çevresi M.vekili İsimleri - Batman
- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 01.11.2015 SEÇİM ÇEVRESİNE GÖRE, MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : Batman Açılan sandık oranı : 0,00 1 - AK Parti ATAULLAH HAMİDİ 2 - HDP AYŞE ACAR BAŞARAN 3 - HDP MEHMET.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Saadet Becerekli Haberleri | Saadet Becerekli Kimdir - Haberler - Saadet Becerekli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saadet Becerekli kimdir, hayatı ve biyografisi. Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 20:29:05. #1.14#

title