Rüyasında Define Gören Vatandaş, Bahçesini Kazdırdı

Rüyasında Define Gören Vatandaş, Bahçesini Kazdırdı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Nevşehir'de rüyasında gördüğü define için bahçesini kazdıran kadın, herhangi bir şey çıkmaması üzerine hüsrana uğradı.

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde bir kadın rüyasında gördüğü define için hocaya gitti. Gittiği hocanın definenin evinin bahçesinde olduğunu söylemesi üzerine bahçesini kazdıran yaşlı kadın hüsrana uğradı.

800 LİRA KARŞILIĞINDA HOCADAN ÖĞRENDİ

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde ikamet eden 50 yaşındaki Selcan Ekim isimli kadın bir gece rüyasında define gördü. Definenin yerini öğrenmek için yakınlarının tavsiyesi üzerine bir hocaya giden yaşlı kadın verdiği 800 TL karşılığında hocadan rüyasında gördüğü definenin yerinin evinin bahçesi olduğunu öğrendi.

KAZI YAPMAK İÇİN BAŞVURU YAPTI

Durumu akrabası Köksal Ekim ile paylaşan kadın, akrabası aracılığıyla bahçesinde kazı yapabilmek için Nevşehir Müze Müdürlüğü'ne başvurdu.

"DEVLETİMİZ DE KAZANSIN, BİZ DE KAZANALIM"

Müze Müdürlüğünden gelen yetkililer ve polis eşliğinde bu sabah evine getirdiği iş makineleri yardımıyla bahçesini kazdıran Selcan Ekim, büyük bir heyecanla kazıyı bekledi. Kazı çalışmaları sırasında kameralara görünmemek için bahçesine çıkmayan Selcan Ekim'in akrabası Köksal Ekim: " Burada mezar olduğunu belirledik. Bir lahit mezar var. Gereken işlemler için Müze Müdürlüğü'ne başvuru yaptık. Şimdide kazdırıyoruz. Allah nasip ederse kısa bir zamanda ne olacağı belli olacak. Burada hocalık iş var dediler. Bazı hocalar söyledi. Uydudan bazı görüntüler aldık olduğuna dair. İşte sonucu bekliyoruz. Çıkmazsa havamızı alıp gideceğiz. Lahit müze olduğunu içerisinde malzeme olduğunu söylediler. Müze Müdürlüğü ise herhangi bir şey çıkması durumunda belli bir miktarı kendilerinin alacağını belli bir miktarının ise bize verileceğini söylediler. Çıkarsa devletimizde kazansın bizde kazanalım. Burada oturanlar rüyasında görmüş. Rüyasında gördüğü için buraya kazı başlattık" dedi.

KAZI SONUCUNDA HERHANGİ BİR ŞEY ÇIKMADI

Yaklaşık 2 saat süren kazı çalışmaları sonucunda bahçede herhangi bir defineye ulaşılamadı. Yaşadıkları hayal kırıklığını 'emekler boşuna gitti' diye anlatan Ekim: "Valla ne söyleyeyim. Gördüğünüz gibi emekler boşa gitti. Yeniden kapattırıyoruz. Beklentimiz var yönündeydi o da olmadı geri kapattırıyoruz" şeklinde konuştu.

HOCA, KAZI ALANINDAN KAÇTI

Bu arada kazı çalışmaları sırasında evin bahçesine gelen ve definenin yerini söylemesi karşılığında 800 TL aldığı iddia edilen hoca ise kazı çalışmalarının sürdüğü sırada gözlerden kayboldu.

Rüyasında Define Gören Vatandaş, Bahçesini Kazdırdı
Rüyasında Define Gören Vatandaş, Bahçesini Kazdırdı
Rüyasında Define Gören Vatandaş, Bahçesini Kazdırdı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (29)
ADAMIN DİBİ: Asıl defineyi hoca bulmuş. Bedavadan emek harcamadan 800, 00 TL kazanmış oldu. .
BEN: hacı dediğin adam hac farizasını yerine getiren insansır Hoca demek talebe yetiştiren demektirmuskacı üfürükçü büyücü tayfa kendine büyücü dese kain dese üfürükçü dese KİM GİDER Hacı ve Hoca kelimesi ulvi bir kelimedir sulfi işlere sadece iş yapabilmek için alet etmeyin bunlarada artık hacı hoca demeyin Hacı Hoca Hacca gider dua eder senin bahçenle tarlanla ne işi olurüfürükçüye gitmiş
BÜŞRA: Zuhahaha zuhahaha Sen kimsin ki sana rüyanda define gösterilsin, ne sanıyorsun kendini, şuurlu ol cahil olma.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title