RTÜK, Yemekteyiz'deki Uygunsuz Davranışlardan Dolayı TV 8'e Para Cezası Verdi

RTÜK, Yemekteyiz'deki Uygunsuz Davranışlardan Dolayı TV 8'e Para Cezası Verdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 'Yemekteyiz' programında çocuk gelişimine uygun olmayan ve şiddet içeren davranışların ekrana getirilmesi sebebiyle TV 8'e idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun dün gerçekleştirilen toplantısında, gündüz kuşağındaki programlar ve bazı diziler görüşüldü. RTÜK, TV 8 ekranlarında yayınlanan 'Yemekteyiz' programında çocuk gelişimine uygun olmayan unsurlar tespit ederek kanala ceza verilmesini kararlaştırdı.

DİĞER YARIŞMACILARA SİNİRLENEREK EŞYALARI FIRLATMIŞTI

Sözcü'de yer alan habere göre; 'Yemekteyiz' programında, genç bir yarışmacının sinirlenmesini gerektirecek bir durum olmadığı halde diğer yarışmacılara karşı terbiye ve saygı sınırlarını aşan tavırlar sergilediği, hırsla parmağını salladığı, bıçak ve eliyle masaya şiddetle vurduğu, mutfakta eşyaları fırlattığı görüldü.

TV 8'E PARA CEZASI VERİLDİ

Şiddet içerikli davranışların kesilmeden ekrana getirildiği tespitiyle TV 8'e ilgili yasanın, "Radyo ve televizyon hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izlenebileceği zaman diliminde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz." hükmünü ihlalden idari para cezası verildi.

Kaynak: Diğer
YORUMLAR (29)

 • YAZIKKK:
  böyle kişiliksiz programlar yapıp bide reyting diye kapıştırıyorsunuz yazıklar olsun sizeee
  TR: ELEMAN VİDEONUN SONUNDA GÜLÜYOR. BU ACUNUN BAĞLANTILARINI ARAŞTIRIYOR DİYE UMUT EDİYORUM DEVLETİMİZ. SANIYORUM Kİ ÇOK KİRLİ BAĞLANTILARI VAR
 • AKREP:
  soytarilik ya baska bir sey degil yuzunu ykayamaz yemek yapmaya kalkarlar. sacma sacma programlar toplum ahlak dersi programi yapilsa kimse izlemez.
 • SEFA ÇETİN KULAK:
  Türkiye''nin nabzı , Nedir Ne değildir ? , gibi akılda kalıcı ve oradan duydukları bir cümleyle araştırmaya başlayabilecekleri bi tartışma programlarını takip etmek yerine bu gibi saçmasapan programları takip eden seyircilere bir alkış gönderiyorum .
Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.