Rick Santorum Haberleri

Rick Santorum haber, Rick Santorum son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rick Santorum - 10.02.2016
ABD'deki Başkanlık Ön Seçimleri
Cumhuriyetçi Parti'de Iowa ön seçimlerinin ardından Kentucky Senatörü Rand Paul, eski Arkansas valisi Mike Huckabee ve eski Pensilvanya senatörü Rick Santorum adaylıktan çekilmişti.
Rick Santorum - 10.02.2016
ABD'deki Başkanlık Ön Seçimleri
Cumhuriyetçi Parti'de Iowa ön seçimlerinin ardından Kentucky Senatörü Rand Paul, eski Arkansas valisi Mike Huckabee ve eski Pensilvanya senatörü Rick Santorum adaylıktan çekilmişti.
Rick Santorum - 08.02.2016
ABD'de Başkanlık Seçimleri
Iowa'daki ön seçimlerin ardından istediği sonuçları elde edemeyen eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, eski Pensilvanya Senatörü Rick Santorum ve Kentucky Senatörü Rand Paul seçim kampanyalarını sonlandırmıştı.
Rick Santorum - 07.02.2016
ABD'de Kasımda Yapılacak Başkanlık Seçimleri
Partinin 3 aday adayı ilk ön seçimlerin ardından yarıştan çekilmişlerdi Cumhuriyetçi Parti'de Iowa ön seçimlerinin ardından Kentucky Senatörü Rand Paul, eski Arkansas valisi Mike Huckabee ve eski Pensilvanya senatörü Rick Santorum adaylıktan çekilmişti.
Rick Santorum - 04.02.2016
ABD'de Kasımda Yapılacak Başkanlık Seçimleri
NEW YORK (AA) – ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday olabilmek için yarışan eski Pennsylvania senatörü Rick Santorum, kampanyasını sonlandırdığını açıkladı.
Rick Santorum - 02.02.2016
Iowa'da Clinton ve Sanders Berabere, Cumhuriyetçilerde Cruz Galip
Gecenin sonuçları şöyle: Demokrat Parti: Hillary Clinton yüzde 47,9 Bernie Sanders yüzde 43,9 Martin O’Malley yüzde 4,3 Cumhuriyetçilerde ise; Ted Cruz yüzde 28 Donald Trump yüzde 24 Marco Rubio yüzde 23 Ben Carson yüzde 9 Rand Paul yüzde 4 Jeb Bush yüzde 3 Carly Fiorina yüzde 2 John Kasich yüzde 2 Mike Huckabee yüzde 2 Chris Christie yüzde 2 Rick Santorum yüzde 1 IOWA SONUÇLARI İKİ BAŞKAN ADAYINI YARIŞTAN KOPARDI Iowa önseçim sonuçları Demokratlar ile Cumhuriyetçi Parti’den birer başkan aday adayının yarıştan çekilmesine yol açtı.
Rick Santorum - 15.01.2016
Cumhuriyetçi Başkan Adayları Birbirlerini Eleştirdi
Dün geceki tartışma programına 7 Cumhuriyetçi başkan aday adayı katıldı. Muhafazakâr partinin üç başkan aday adayı olan eski HP CEO’su Carly Fiorina, Arkansas eski valisi Mike Huckabee ve eski senatör Rick Santorum kozlarını akşam üstü yapılan ve ikinci derecede öneme sahip tartışma programında paylaştı.
Rick Santorum - 16.12.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimlerine Doğru
İlk açık oturumda, son dönemdeki anketlerde daha düşük destek alan Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, eski Pensilvanya Senatörü Rick Santorum, eski New York Valisi George Pataki ve eski Arkansas Valisi Mike Huckabee görüşlerini paylaştı.
Rick Santorum - 17.09.2015
Donald Trump Yine Şovunu Yaptı
ANKETLERDE GERİDE GÖRÜNEN 4 ADAY ADAYI AYRI TARTIŞTI Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayları arasındaki ilk tartışma programı geçtiğimiz Ağustos ayında yaşanmış ve Fox News tarafından canlı olarak ekranlara taşınmıştı. Bu programda anketlere göre ilk 10'da bulunan başkan aday adayları prime time da diğerleri ile günün daha erken saatinde sahneye çıkmış, kozlarını paylaşmıştı. CNN haber kanalı da dün buna benzer bir uygulama yaptı. Ancak CNN, 10 aday adayı yerine prime time de 12 adayı sahneye çıkardı. Geriye kalan 4 ada adayı ise ayrı bir tartışma programında boy gösterdi. Bu tartışma programına Louisiana Valisi Bobby Jindal, Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, Pennsylvania Senatörü Rick Santorum ve New York eski valisi George Pataki katıldı.
Rick Santorum - 17.09.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri
Cumhuriyetçi Parti'nin 15 aday adayı, CNN tarafından düzenlenen açık oturumda bir araya geldi.   İlk açık oturumda, son dönemlerdeki anketlerde daha düşük destek alan Senatör Lindsey Graham, eski New York Valisi George Pataki, eski Senatör Rick Santorum ve Louisiana Valisi Bobby Jindal görüşlerini paylaştı.
Rick Santorum - 19.08.2015
ABD'de Doğanın Vatandaşlık Hakkı Kazanması Seçim Sürecinde Tartışma Konusu
Bu hakkın kaldırılması için geçtiğimiz yıllarda Iowa eyaleti Cumhuriyetçi vekiller tarafından bir yasa teklifi hazırlanmış, ne var ki kendi partileri içinde de ancak 27 milletvekilinin desteğini alabilmişti. Trump’ın tekrar gündeme taşıdığı konuyu bu defa Cumhuriyetçi Parti'nin diğer başkan aday adayları da destekledi ve bu hakkın kaldırılması gerektiğini dile getirdi. BAŞKAN ADAY ADAYLARI DESTEKLİYOR Trump’ın çıkışa ilk destek bir diğer başkan aday adayı Wisconsin Valisi Scott Walker'dan geldi. Başkan aday adaylarından Senatör Rand Paul de 2010 yılında Senato için yarıştığı dönemde Anayasa’nın 14. maddesinin kaçak göçmenler tarafından kullanıldığını söylemiş ve daha sonra da bu kanunun değiştirilmesi gerektiği yolunda girişimlerde bulunmuştu. Yine başkan aday adayı New Jersey Valisi Chris Christie de bu durumun yeniden ele alınması gerektiğini savundu. Başkan aday adaylarından Pennsylvania eski senatörü Rick Santorum 2012 başkanlık seçimlerinde de 14.
Rick Santorum - 07.08.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri
Anketlerde düşük oy alan diğer 7 aday başka programda kozlarını paylaştı Kamuoyu yoklamalarında düşük sıralarda bulunan Cumhuriyetçi Parti'nin diğer yedi aday adayı Louisiana Valisi Bobby Jindal, eski Teksas Valisi Rick Perry, eski New York Valisi George Pataki, eski Virginia Valisi jim Gilmore, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, iş kadını Carly Fiorina ve Senatör Lindsey Graham ise daha erken saatlerde yayınlanan başka bir açık oturumda görüşlerini anlattı.
Rick Santorum - 22.07.2015
ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri
-Cumhuriyetçi Parti'den adaylığını duyuranların ardı kesilmiyor- Gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için John Kasich'in yanı sıra Wisconsin Valisi Scott Walker, New Jersey Valisi Chris Christie, Louisiana Valisi Bobby Jindal, eski Teksas Valisi Rick Perry, eski Florida Valisi Jeb Bush, eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, senatörler Lindsey Graham, Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, işkadını Carly Fiorina, emlak zengini Donald Trump, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki de Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylıklarını resmen duyurdu.
Rick Santorum - 14.07.2015
ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri
-Cumhuriyetçi Parti'den adaylığını duyuranların ardı kesilmiyor- Gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için Scott Walker'ın yanı sıra New Jersey Valisi Chris Christie, Louisiana Valisi Bobby Jindal, eski Teksas Valisi Rick Perry, eski Florida Valisi Jeb Bush, eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, senatörler Lindsey Graham, Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, işkadını Carly Fiorina, emlak zengini Donald Trump, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki de Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylıklarını resmen duyurdu.
Rick Santorum - 16.06.2015
Donald Trump, ABD Başkanlığı İçin Aday Adaylığını Açıkladı
Öte yandan Florida eyaleti eski valisi ve eski Başkan George W. Bush’un kardeşi Jeb Bush, dün başkanlık yarışındaki aday adaylığını resmen açıklamıştı. Cumhuriyetçi Parti’den aday adaylıklarını resmen duyuran diğer isimler ise şöyle: Florida eyaleti eski Valisi ve eski Başkan George W. Bush’un kardeşi Jeb Bush, Senatör Lindsey Graham, Senatör Marco Rubio, Senatör Ted Cruz ve Senatör Rand Paul, Eski Senatör Rick Santorum, Eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, Eski Teksas Valisi Rick Perry, Eski New York Valisi George Pataki, iş kadını Carly Fiorina, yazar Ben Carson.
Rick Santorum - 16.06.2015
Jeb Bush, ABD Başkanlığına Resmen Aday
Florida eyaleti eski valisi ve eski başkanlardan George W. Bush’un kardeşi Jeb Bush, 2016 başkanlık seçimlerinde aday olduğunu resmen açıkladı. Jeb Bush, uzun süredir duyurması beklenilen kararını Miami’de organize edilen özel bir törende açıkladı. Adaylığını açıklamasıyla birlikte resmi seçim kampanyasına da başlayan Bush, “Kalbimle yarışacağım. Kazanmak için yarışacağım” dedi. Obama yönetimine sert eleştiriler getiren Bush, “Böyle bir liderliğin 4 yıl daha sürmesini görmek arzusunda değilim. Başkanlık bir liberalden başka bir liberale geçmemeli. Amerika daha iyisini hak ediyor” ifadelerini kullandı. Cumhuriyetçi Parti’den birinin başkan olması gerektiğini kaydeden Bush, “Bu ülkede geleceğimizin yönetimini bir kez daha alacağız” diye konuştu. Orta sınıf halka sahip çıkılacağı mesajını veren Bush, “Eğer başkan olursam tercih gücünü cemiyet ve bürokratların elinden alıp ebeveynlere vereceğim” şeklinde konuştu. Jeb Bush’un adaylığını açıkladığı törene kardeşi George W. Bush ve babası George H. W. Bush katılmadı. Annesi Barbara Bush ise törende hazır bulundu. Jeb Bush'un eşi Columba Bush, Meksika kökenli. Konuşmasını bir süre İspanyolca sürdüren Jeb Bush, “Hangi dilde olursa olsun. Mesajım iyimser olacaktır” dedi. Cumhuriyetçi Parti’den adaylıklarını resmen duyuran diğer isimler ise şöyle: Senatör Lindsey Graham, Senatör Marco Rubio, Senatör Ted Cruz ve Senatör Rand Paul, Eski Senatör Rick Santorum, Eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, Eski Teksas Valisi Rick Perry, Eski New York Valisi George Pataki, iş kadını Carly Fiorina, yazar Ben Carson.
Rick Santorum - 16.06.2015
ABD'de 2016'da Yapılacak Başkanlık Seçimleri
Bush'un özellikle göçmenlik ve eğitim alanlarındaki yaklaşımı muhafazakarların eleştirilerine neden oluyor.  ABD Başkanlık seçimi için Jeb Bush'un yanı sıra eski Teksas Valisi Rick Perry, senatörler Lindsey Graham, Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, Arkansas Valisi Mike Huckabee, iş kadını Carly Fiorina, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki de Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylıklarını resmen duyurdu.
Rick Santorum - 04.06.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri
Rick Perry ile birlikte, şu ana kadar senatörler Lindsey Graham, Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, Arkansas Valisi Mike Huckabee, iş kadını Carly Fiorina, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylıklarını resmi olarak duyurdu.
Rick Santorum - 01.06.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri
Graham, "Hepimiz için en büyük tehdit, İran'ı kontrol eden nükleer hırsa sahip radikal İslamcılar.  Ancak radikal İslam da yüz yüze olduğumuz tek tehdit değil. Eski hasımlar fırsat kolluyorlar. (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin, Ukrayna topraklarına el koydu ve NATO müttefiklerini tehdit ediyor. Çin, resmen kendi adasını oluşturuyor ve denizde özgür seyahati önlüyor. Müttefiklerimiz ise Amerika'nın liderliğinin yoksunluğunu hissediyor. Artık ABD'nin (liderliğinin) geri gelmesinin zamanı. Bu da yeni başkanın bilgili ve kararlı bir başkomutan olmasından geçiyor" ifadesini kullandı.  -Aday adayları sayısı artıyor Graham ile birlikte, şu ana kadar senatörler Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, Arkansas Valisi Mike Huckabee, iş kadını Carly Fiorina, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylıklarını resmi olarak duyurdu.
Rick Santorum - 14.04.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri
Bu konuda adı en fazla geçen diğer isimse eski başkan George W. Bush'un kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush. Bush'un, son dönemde başkan adaylığı için bazı görevlerinden ayrılması ve seçim hazırlıklarına başlaması dikkati çekiyor. Ancak, Bush henüz resmi olarak adaylığını duyurmadı.    Bunun yanında, New Jersey Valisi Chris Christie, 2012 seçimlerinde Mitt Romney'nin başkan yardımcısı adayı olan Wisconsin Milletvekili Paul Ryan, bir önceki seçimlerde de aday olan ve ön seçimlerde sürpriz bir performans sergileyen eski Pennsylvania Senatörü Rick Santorum, Louisiana Valisi Bobby Jindal ve eski Arkansas Valisi Mike Huckabee'nin adları da zaman zaman 2016 yarışı için geçiyor.
Rick Santorum - 12.04.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimi
Bunun yanında, New Jersey Valisi Chris Christie, Senatör Marco Rubio, 2012 seçimlerinde Mitt Romney'nin başkan yardımcısı adayı olan Wisconsin Milletvekili Paul Ryan, bir önceki seçimlerde de aday olan ve ön seçimlerde sürpriz bir performans sergileyen eski Pennsylvania Senatörü Rick Santorum, Louisiana Valisi Bobby Jindal ve eski Arkansas Valisi Mike Huckabee'nin adları da zaman zaman 2016 yarışı için geçiyor.
Rick Santorum - 23.03.2015
ABD'de 2016 Başkanlık Seçimleri
Bu konuda adı en fazla geçen diğer isimse eski başkan George W. Bush'un kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush. Bush'un son dönemde başkan adaylığı için bazı görevlerinden ayrılması ve seçim hazırlıklarına başlaması dikkati çekiyor. Ancak, Bush henüz resmi olarak adaylığını duyurmadı.    Bunun yanında, New Jersey Valisi Chris Christie, senatörler Rand Paul ve Marco Rubio,  2012 seçimlerinde Mitt Romney'nin başkan yardımcısı adayı olan Wisconsin milletvekili Paul Ryan, bir önceki seçimlerde de aday olan ve ön seçimlerde sürpriz bir performans sergileyen eski Pennsylvania senatörü Rick Santorum, Louisiana Valisi Bobby Jindal ve eski Arkansas Valisi Mike Huckabee'nin adı da zaman zaman 2016 yarışı için geçiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rick Santorum Haberleri | Rick Santorum Kimdir - Haberler - Rick Santorum haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rick Santorum kimdir, hayatı ve biyografisi. Oy sayımı süren ABD seçimlerinde kabus senaryosu gerçek oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 02:59:08. #1.15#

title