REMZİYE YAŞAR HABERLERİ

Remziye Yaşar haber, Remziye Yaşar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Remziye Yaşar

Remziye Yaşar

Doğum Yeri Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Remziye Yaşar Kimdir ?

Remziye Yaşar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde HDP'den Hakkari İli, Yüksekova İlçe Belediyesi Eş Başkan Adayı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Remziye Yaşar - 16.7.2020
Eski Yüksekova Belediye Başkanı Yaşar'ın yargılandığı dava
Hakkari'de, terör soruşturması kapsamında hakkında "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçundan dava açılan eski Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın yargılanmasına devam edildi.
Remziye Yaşar - 5.2.2020
TBMM Genel Kurulu
Bugüne kadar sağlanan mutabakatlarla, Türkiye'nin, İdlib'de gerginliğin azaltılması, çatışmanın önlenmesi için son derece önemli diplomatik çabalar sarf ettiğini dile getiren Bülbül, şunları kaydetti: "Türkiye'nin de yer aldığı mutabakatlar özellikle Rusya'nın güven ortamını sarsan ve rejime haksız, insanlık dışı saldırı yapma imkanı veren tutumu ve eylemleri neticesinde uygulanamaz hale gelmiştir. Bu şartlar altında Türkiye, öncelikle, kendi milli güvenliği için lazım gelen adımları atmakta kararlılık göstermelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın rejimin, İdlib'de oluşturduğumuz gözlem noktalarının gerisine çekilmesini, çekilmediği takdirde tek başımıza da olsa buna müsaade etmeyeceğimizi vurgulaması son derece önemlidir. İdlib'de gerçekleşen saldırının yeni bir milat olarak tarif edilmesi ve Türk askerinin kanının aktığı yerde hiçbir şeyin aynı şekilde devam etmeyeceğinin ifade edilmiş olması da son derece isabetlidir. Mevcut durumda, milletçe ordumuzun, devletimizin yanında saf tutmak ve öncelikle Türkiye'nin menfaatlerini merkeze koyarak, başka bir tavır içinde yer almadan, Ankara merkezli olarak yürütülecek çabaların ve mücadelelerin yanında yer almak herhalde hepimiz açısından en önemli sorumluluk ve vazifedir." HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Hakkari 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma sonrasında eski Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını, savcılığın itirazı üzerine bir üst mahkemenin Yaşar'ın tahliye kararını reddettiğini söyledi.
Remziye Yaşar - 5.2.2020
Başsavcılığın itiraz üzerine Yüksekova eski belediye başkanı Yaşar'ın tutukluluk halinin devamına...
Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açılan eski Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın tahliyesine yönelik itirazı üzerine Yaşar'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Remziye Yaşar - 4.2.2020
Yüksekova eski belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın yargılandığı dava
Hakkari'de terör soruşturması kapsamında hakkında "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçundan dava açılan eski Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın yargılanmasına devam edildi.
Remziye Yaşar - 18.10.2019
Hakkari Belediyesi için Vali Akbıyık görevlendirildi
Karaman'ın Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yürütülen bir başka soruşturma kapsamında Hakkari Sulh Ceza Hakimliği'nce dün tutuklandığını vurgulayan Vali Akbıyık, şunları kaydetti: "Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman hakkında devam eden adli ve idari işlem süreçleri ve hakkında verilen tutuklama kararı göz önünde bulundurularak, Anayasanın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17 Ekim 2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45'inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46'ncı maddesi kapsamında Hakkari Valisi olarak şahsıma 'Hakkari Belediye Başkan Vekilliği' görevi İçişleri Bakanlığı tarafından tebliğ edilmiştir." "İhale bedeli yüksek gösterilerek PKK'ya pay aktarıldı" Bu arada, terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP'li Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın yerine de Kaymakam Osman Doğramacı'nın "Belediye Başkan Vekili" olarak görevlendirildiğini dile getiren Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, şu bilgileri paylaştı: "Hakkari'nin Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar hakkında Hakkari 1.
Remziye Yaşar - 18.10.2019
HDP'li başkanları tutuklanan Hakkari ve Yüksekova belediyelerine görevlendirme
HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman, Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li Remziye Yaşar ve Belediye Meclis üyesi İrfan Sarı'nın dün çıkarıldıkları mahkemece 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlarından tutukanmasının ardından, bu sabah her iki belediye binası...
Remziye Yaşar - 18.10.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------ Eğitim araştırma hastanesi dış plan görüntü Ameliyathaneden  görüntü Organ nakil merkezi dış plan görüntü DHA Muhabiri Selma Kunar ANONS RÖP 1: Doç. DR. Tuğrul Çakır RÖP 2: Doç. Dr. Ayca İnci RÖP 3: Birgül Yaşar RÖP 4: Hasan Çağıl Hastaların doktorları alkışlamaları HABER: Selma KUNAR-KAMERA: Mehmet KILIÇASLAN/ANTALYA, ============================ HDP'Lİ BAŞKANLARI TUTUKLANAN HAKKARİ VE YÜKSEKOVA BELEDİYELERİNE GÖREVLENDİRME   HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman, Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li Remziye Yaşar ve Belediye Meclis üyesi İrfan Sarı'nın dün çıkarıldıkları mahkemece 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlarından tutukanmasının ardından, bu sabah her iki belediye binası  önünde polis geniş güvenlik önlemi aldı.
Remziye Yaşar - 18.10.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
'BATMAN MERCİMEK ÜRETİMİNDE 4'ÜNCÜ SIRADA' Bakan Pakdemirli, bölgede tarım potansiyelinin önemini de değinerek, mercimek üretiminde Batman'ın 4'üncü sırada olduğunu söyledi. Bakan Pakdemirli, yerli ve milli traktörün test çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, şunları söyledi: "Batman'da çiftçilerimize son 17 yılda 1.3 milyar lira tarımsal destek verdik. Yüzölçümü bakımından Batmanımız 4500 kilometrekare ile ülke sıralamasında 69'uncu il olmasına rağmen ülkemizin tarım ve hayvancılığına katkısı çok büyük. En önemli örneği ise küçükbaş hayvan varlığında 19'uncu, mercimek üretiminde 4'üncü, çilek üretiminde ise 9'uncu sırada olmasıdır. Fuarda güzel traktörler var ama mazot cep yakıyor. Bu nedenle enerji ile çalışacak yerli ve milli traktörü test aşamasındayız." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Fuarından görnütü Bakan Pakdemirli'nin karşılanması Bakan Bekir Pakdemirli'nin konuşması Fuar açılışı Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Arif ARSLAN - Reşat YİĞİZ / BATMAN, ================================= HDP'Lİ HAKKARİ BELEDİYE BAŞKANI KARAMAN TUTUKLANDI HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman, 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlarından tutukandı. Karaman ile birlikte adliyeye sevk edilen Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li Remziye Yaşar ve başkan yardımcısı İrfan Sarı'nın savcılık sorguları sürüyor.
Remziye Yaşar - 17.10.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 24
Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), -  ===================== HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Karaman tutuklandı (2) HDP'Lİ YÜKSEKOVA BELEDİYE BAŞKANI DA TUTUKLANDI Hakkari'de, adliyeye sevk edilen Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar ve eş Başkan olan Belediye Meclis üyesi İrfan Sarı' da 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlarından tutukandı.
Remziye Yaşar - 17.10.2019
HDP'li Yüksekova Belediye Başkanı ve meclis üyesi tutuklandı
Hakkari'de yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP'li Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar ve Belediye Meclis Üyesi İrfan Sarı tutuklandı.
Remziye Yaşar - 17.10.2019
HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Karaman tutuklandı
HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman, 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlarından tutukandı. Karaman ile birlikte adliyeye sevk edilen Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li Remziye Yaşar ve başkan yardımcısı İrfan Sarı'nın savcılık sorguları sürüyor.
Remziye Yaşar - 17.10.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 19
HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Karaman tutuklandı HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman, 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlarından tutukandı. Karaman ile birlikte adliyeye sevk edilen Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li Remziye Yaşar ve başkan yardımcısı İrfan Sarı'nın savcılık sorguları sürüyor.
Remziye Yaşar - 17.10.2019
HDP'li Hakkari Belediye Başkanı tutuklandı
Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar ve Belediye Meclis Üyesi İrfan Sarı'nın savcılıktaki işlemleri sürüyor.
Remziye Yaşar - 15.10.2019
Dha yurt bülteni - 5
Hakkari ve Yüksekova'nın HDP'li belediye başkanları gözaltında (YENİDEN)HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman ile Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li Remziye Yaşar ve başkan yardımcısı İrfan Sarı, gözaltına alındı.
Remziye Yaşar - 15.10.2019
HDP'li iki belediye başkanına terör soruşturmasında gözaltı
HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman, Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar ve Belediye Meclis Üyesi İrfan Sarı, haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
Remziye Yaşar - 14.7.2019
Yüksekova'da, baraj gölünde kaybolan 2'si kardeş 3 çocuğun cansız bedenleri bulundu (3)
2'Sİ KARDEŞ 3 ÇOCUĞUN CENAZELERİ TOPRAĞA VERİLDİ Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, serinlemek için girdikleri baraj gölünde kaybolan ve bugün öğle saatlerinde cansız bedenlerine ulaşılan Özgürcan (14) ve Olcay Ulalı (15) kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu'nun (13) cenazeleri Hakkari Devlet Hastenesi'nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alındı.  Özgürcan ve Olcay kardeşlerin cenazeleri kılınan cenaze namazının ardından Yüksekova ilçesine bağlı Akalan mezarlığında yan yana, kuzenleri Mesut Büyüksu'nun cenazesi ise Esendere Beldesine bağlı Sarıyıldız Mahallesi'ndeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi. Ulalı kardeşlerin cenaze törenine, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, Yüksekova Belediye Eşbaşkanı Remziye Yaşar ve çok sayıda kişi katıldı.
Remziye Yaşar - 14.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Görüntü Dökümü: -Kaza yerinden görüntüler -Aracın görüntüsü -Ekiplerin çalışmaları Haber-Kamera:  Hüsnü Ümit AVCI- Uğur YİĞİT/SİVAS, ====================== Yüksekova'da, baraj gölünde kaybolan 2'si kardeş 3 çocuğun cansız bedenleri bulundu (3) 2'Sİ KARDEŞ 3 ÇOCUĞUN CENAZELERİ TOPRAĞA VERİLDİ Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, serinlemek için girdikleri baraj gölünde kaybolan ve bugün öğle saatlerinde cansız bedenlerine ulaşılan Özgürcan (14) ve Olcay Ulalı (15) kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu'nun (13) cenazeleri Hakkari Devlet Hastenesi'nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alındı.  Özgürcan ve Olcay kardeşlerin cenazeleri kılınan cenaze namazının ardından Yüksekova ilçesine bağlı Akalan mezarlığında yan yana, kuzenleri Mesut Büyüksu'nun cenazesi ise Esendere Beldesine bağlı Sarıyıldız Mahallesi'ndeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi. Ulalı kardeşlerin cenaze törenine, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, Yüksekova Belediye Eşbaşkanı Remziye Yaşar ve çok sayıda kişi katıldı.
Remziye Yaşar - 13.7.2019
Baraj gölüne giren 2'si kardeş 3 çocuk kayboldu
HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, baraj gölüne giren Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, kayboldu. Jandarma göl çevresinde yaptığı aramada çocukların ayakkabı ve elbiselerini bulurken, yarın sabah dalgıçlarla arama çalışmalarına devam edileceği öğrenildi.  Olay, akşam saatlerinde, Yüksekova ilçesine 12 kilometre mesafedeki Dilimli Barajı'nda meydana geldi. Yaşları 13 ile 15 arasında olan Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, serinlenmek için Dilimli baraj gölüne girdi. Çocuklar bir süre sonra gözden kayboldu. Durumu fark eden köy sakinleri jandarmaya ihbarda bulundu. Bölgeye gelen jandarma, göl çevresinde yaptığı aramada çocuklara ait ayakkabı ve kıyafetleri buldu.   Ekipler, havanın kararması nedeniyle göl kenarında el feneriyle arama çalışması yaptı. Olayı duyan çevre köylerdekiler de ekiplere destek verdi. Hakkari Milletvekili Sait Dede ve Yüksekova Belediye Eş Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı da bölgeye gelerek çalışmaları takip etti.
Remziye Yaşar - 13.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 20
VAN, -  =================== Baraj gölüne giren 2'si kardeş 3 çocuk kayboldu   HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, baraj gölüne giren Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, kayboldu. Jandarma göl çevresinde yaptığı aramada çocukların ayakkabı ve elbiselerini bulurken, yarın sabah dalgıçlarla arama çalışmalarına devam edileceği öğrenildi.  Olay, akşam saatlerinde, Yüksekova ilçesine 12 kilometre mesafedeki Dilimli Barajı'nda meydana geldi. Yaşları 13 ile 15 arasında olan Orçun ve Olcay Olalı kardeşler ile kuzenleri Mesut Büyüksu, serinlenmek için Dilimli baraj gölüne girdi. Çocuklar bir süre sonra gözden kayboldu. Durumu fark eden köy sakinleri jandarmaya ihbarda bulundu. Bölgeye gelen jandarma, göl çevresinde yaptığı aramada çocuklara ait ayakkabı ve kıyafetleri buldu.   Ekipler, havanın kararması nedeniyle göl kenarında el feneriyle arama çalışması yaptı. Olayı duyan çevre köylerdekiler de ekiplere destek verdi. Hakkari Milletvekili Sait Dede ve Yüksekova Belediye Eş Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı da bölgeye gelerek çalışmaları takip etti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Remziye Yaşar Haberleri | Remziye Yaşar Kimdir - Haberler - Remziye Yaşar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Remziye Yaşar kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Yüksekova Belediye Başkanı Yaşar'ın yargılandığı dava.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 08:39:13. #1.15#
title