REKLAMVERENLER DERNEĞİ HABERLERİ

Reklamverenler Derneği Haberleri

Reklamverenler Derneği haber, Reklamverenler Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Reklamverenler Derneği - 20.10.2020
Hollanda'da kadınlara askerlik yükümlülüğü kapsamında celp kağıdı gönderilecek
Hollanda'da hükümet, bu hafta itibarıyla cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla 17 yaşını dolduran kadınlara, ihtiyaç duyulması halinde zorunlu askerlik yapacaklarını belirten celp belgesi gönderileceğini bildirdi.
Reklamverenler Derneği - 12.10.2020
Medya yatırımları yılın ilk yarısında 6,3 milyar lira oldu
Reklamcılar Derneği'nin (RD) açıklamasına göre, RD, Reklamverenler Derneği (RVD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK), Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD) ve Mobil Mecralar Araştırma Pazarlama ve Reklamcılık Derneği (MMA TR) adına, Deloitte tarafından "Türkiye'de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2020 Yılı İlk 6 Ay Raporu" hazırlandı.
Reklamverenler Derneği - 24.09.2020
12. Effie Türkiye Yarışması'nın kazananları belli oldu
Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği'nin (RVD) Effie Worldwide Inc.
Reklamverenler Derneği - 16.07.2020
Maske reklam sektörü için açık hava mecrasına dönüşüyor
Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, AA muhabirine, Türkiye'de reklam pazarının 8,6 milyar lira olduğunu hatırlattı.
Reklamverenler Derneği - 03.04.2020
Türkiye'de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2019 Yılı Raporu yayımlandı.
Bununla birlikte medya yatırımları ise 2019 yılı sonunda, 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 5,6 oranında artarak, 8 milyar 839 milyon TL olarak gerçekleşti Türkiye'de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2019 Yılı Sonu Raporu'na göre, toplam medya yatırımları 8 milyar 839 milyon TL olarak gerçekleşti. Yine bu dönemde toplam reklam ve medya yatırımlarının tutarı, 11 milyar 49 milyon TL oldu. İlgili rapor, Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği (RVD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB TR), Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK), Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD) ve Mobil Mecralar Araştırma Pazarlama ve Reklamcılık Derneği (MMA) adına bağımsız danışmanlık şirketi Deloitte tarafından hazırlandı.
Reklamverenler Derneği - 12.03.2020
Unilever Türkiye, kadın yönetici oranını yüzde 52'ye çıkardı
"Etkimizin oldukça kuvvetli olduğu alanlardan biri olan reklamlar aracılığıyla, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik olarak; hem kendi marka reklamlarımızı iyileştirmek üzere büyük adımlar attık, hem de sektörel hareketlerin Türkiye'de başlamasına öncü olduk. Bu kapsamda UNWomen, Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği iş birliği ile 14 şirket ve 12 destekçi aynı çatıda buluştu ve Unstereotype Alliance Türkiye kuruldu.
Reklamverenler Derneği - 17.01.2020
Başkentte iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı
Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.
Reklamverenler Derneği - 13.12.2019
Reklamlar, toplumsal cinsiyet eşitliği için dönüşecek
Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, "Effie Ödülleri'nde son 10 yılda ödül kazanmış reklamlarda ana karakter yüzde 65 erkek yüzde 35 kadın, dış ses yüzde 89 erkek. 2019 yılı finalist ve ödüllerinde ise ana karakterde kadın yüzde 49, erkek yüzde 51, dış ses yüzde 75 erkek.
Reklamverenler Derneği - 08.07.2019
Reklam Konseyi ilk toplantısını gerçekleştirdi
Pura: "Sürdürülebilir medya ekosistemi için güç birliği şart" Konsey toplantısında Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura reklam sektörünün dünya ve Türkiye'deki gelişimine dikkat çekti.
Reklamverenler Derneği - 08.07.2019
Media Summit'te veri ve yeni teknolojilerin güç verdiği "etki" tartışıldı
Reklamcılık Vakfı tarafından, Reklamverenler Derneği işbirliğiyle Ciner Medya Grubu (Habertürk – Bloomberg HT – Show TV) ana sponsorluğunda düzenlenen Media Summit Türkiye, Impact/Etki temasıyla 27-28 Haziran 2019 tarihlerinde Bomontiada'da gerçekleştirildi.
Reklamverenler Derneği - 29.05.2019
"Yaptığımız her işin arkasında bir amaç olmasına büyük önem veriyoruz"
Unilever'in toplumsal cinsiyet eşitliği için önemli girişimlerde bulunduğunu aktaran Seçkin, şu değerlendirmelerde bulundu: "Kadınların iş hayatına katılımını artıracak, daha üst pozisyonlara gelmelerini destekleyecek uygulamaların yaygınlaşması için ekosistemimizde yer alan 21 şirketle birlikte Birlikte Güçlüyüz platformunu kurduk. Birleşmiş Milletler'in Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ni (WEPs) ortak bir rehber kabul ederek birbirimize ilham vermeyi, harekete geçirmeyi ve ölçülebilir gelişim sağlamayı amaçlıyoruz. Bizim hedefimiz, bir hayali tek başımıza gerçekleştirmek değil, güçler birliği sağlayarak hızlı bir şekilde etki yaratmak." Seçkin, Unilever'in en büyük etki alanlarından biri olan reklamlarda da toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik hem kendi marka reklamlarını iyileştirmek hem de sektöre öncü olmak adına önemli adımlar attığını belirterek, "Farklı sektörlerden 25 şirketle birlikte Reklamverenler Derneği çatısı altında toplumsal cinsiyet eşitliği ilkelerinin reklam endüstrisinin kodu haline gelmesi için bir girişim başlattık.
Reklamverenler Derneği - 29.03.2019
Medya Yatırımları Büyümeye Devam Ediyor
Verilerin temelde derneğin üyesi olan medya planlama ve satın alma şirketleri tarafından sağlandığını dile getiren İkiler, "Son iki yıldır, veri bazımızı genişlettik. Radyo, Televizyon Üst Kurulun (RTÜK) Reklamverenler Derneği (RVD), Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK), Interactive Advertising Bureau (IAB Türkiye), Mobile Marketing Association (MMA) ve Nielsen gibi farklı paydaşlardan alınan verileri bütünleştirme sorumluluğunu da Deloitte'a verdik.
Reklamverenler Derneği - 25.12.2018
10. İletişim Fikirleri Yarışması"Nın Ödülleri Verildi
Yarışmanın seçici kurulunda İletişim Fakülteleri Dekanları Konsey Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, radyo yayıncısı Cem Arslan, TRT Televizyon Daire Başkan Yardımcısı Nilgün Aydoğan, gazeteci Yüksel Aytuğ, eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, RTÜK İzleme Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Reklamverenler Derneği temsilcisi Alkan Eraltan, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, televizyon programcısı Oğuz Haksever, şarkıcı Özgün ve Türkiye Halkla İlişkiler Dernek temsilcisi Fügen Toksü yer alıyor.
Reklamverenler Derneği - 08.11.2018
Unilever'in Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Araştırması
Uçar, "Dove, Cif, Elidor, Axe, Lipton, UFS gibi markalarımızın öncülük ettiği bu yolculukta tüm kategori ve markalarımızla kararlılıkla ilerliyoruz. Ayrıca, fikir aşamasından başlayarak içinde yer aldığımız Reklamverenler Derneği'nin Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu'nu da destekleyerek sektörün de bu dönüşüme katılması için çalışıyoruz.
Reklamverenler Derneği - 10.05.2018
Vestel'e Altın ve Bronz Effie Ödülü
Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin Effie Worldwide Inc.
Reklamverenler Derneği - 05.03.2018
Türk Dizilerinde Kadınlar Ağlıyor, Çocuk Bakıyor Ve Çalışmıyor!
Sektör paydaşları bir araya geldi Araştırma bulguları ve sektör paydaşlarının katılımıyla düzenlenen çalıştayın sonuçları, Nevşin Mengü moderatörlüğündeki panelde, Reklamverenler Derneği (RVD) Başkanı Ahmet Pura, Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Birliği (TESİYAP) Başkanı Birol Güven, Oyuncular Sendikası Genel Başkanı Demet Akbağ, Senaryo Yazarları Derneği (SENDER) Başkanı Meriç Demiray, TÜSİAD Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı Oya Ünlü Kızıl ve yönetmen Zeynep Günay Tan tarafından ele alındı.
Reklamverenler Derneği - 05.03.2018
Televizyon Dizilerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi"
Toplumsal cinsiyet eşitliği önündeki engellerin aşılması için zihniyet dönüşümünü sağlamak gerektiğini belirten Bilecik, "Her bireyin ve her kurumun kendi etki alanlarından başlayarak bir 'kelebek etkisiyle' bu dönüşüme büyük katkı sağlayacağına inancım sonsuz." ifadelerini kullandı. Farklı alanlarda çalışmakla beraber, birbirini etkileyen ve güçlendiren işler yapan "iş dünyası" ve "dizi sektörü" olarak bu proje vesilesiyle bir araya gelmelerinin çok kıymetli olduğunu aktaran Bilecik, şöyle konuştu: "Aslında iş dünyası ile dizi sektörünün ortak bir derdi var, yaratıcılık ve yenilikçilik. İş dünyasının küresel rekabette ayakta kalması çeşitliliği, yaratıcılığı ve inovatif olmayı gerektiriyor ki toplumsal cinsiyet eşitliği bu yolda müthiş bir itici güç sağlıyor. Dizi sektörünün paydaşları belki de en yüksek yaratıcı ve yenilikçi yeteneklere sahip kesim ve bu yetenekleri toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyecek şekilde harekete geçirmeleri çok önemli." "Türkiye'de dizi çeken ekipler her hafta neredeyse yeni dünya rekorları kırıyor" Açılış konuşmasının ardından gazeteci Nevşin Mengü yönetiminde "TV Dizilerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Nereden Başlamalı" paneli yapıldı. Panelde konuşan, Reklamverenler Derneği (RVD) Başkanı Ahmet Pura, toplumun tüm kesimlerinde gelişmeye başlayan cinsiyet eşitliği duyarlılığından memnuniyet duyduklarını belirterek, reklamverenlerin de bu konuda üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Reklamverenler Derneği - 21.02.2018
Reklamverenler, Çocuklar İçin İttifak Yaptı
Reklamverenler Derneği çatısı altındaki Sorumlu Reklamcılık Yürütme Kurulunda yer alan gıda ve içecek firmaları, çocuklara sağlıklı hayat alışkanlıkları kazandırılması ve bu alışkanlıkların toplum genelinde yaygınlaştırılması amacıyla "Ulusal Gıda ve İçecek İttifakı - Türkiye Taahhüdü"nü...
Reklamverenler Derneği - 20.02.2018
Tüsiad, "İletişim ve Medya İlişkileri Yönetiminde Mesleki İlkeler"İ İmzaladı
TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, kamuoyunun doğru bilgi ve habere ulaşmasında kendi sorumluluklarını azami ölçüde yerine getirmek, yüksek anlayış ve iş birliği içinde sağlıklı bir iş modeli oluşturmak amacıyla yola çıkan Bilişim Medyası Derneği (BMD), Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), Reklamverenler Derneği (RVD), TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), 2016 yılında "İletişim ve Medya İlişkileri Yönetiminde Mesleki İlkeler"i kabul etti.
Reklamverenler Derneği - 23.11.2017
Sahtecilikle Mücadele İçin "Dijitalde Güvenli Reklam Platformu" Kuruldu
IAB Türkiye (Interactive Advertising Bureau), Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği, markaları ve dijitale yapılan reklam yatırımlarını korumak amacıyla Dijitalde Güvenli Reklam Platformu (GÜR) kurdu.
Reklamverenler Derneği - 23.11.2017
Dijitalde Güvenli Reklam Platformu Kuruldu
Interactive Advertising Bureau (IAB Türkiye), Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nce, markaları ve dijitale yapılan reklam yatırımlarını korumak amacıyla Dijitalde Güvenli Reklam Platformu (GÜR) kuruldu.
Reklamverenler Derneği - 16.11.2017
Türkiye'nin Gıda Ve İçecek Firmalarından Çocuklar İçin Sorumlu Reklamcılık
Reklamverenler Derneği'nin Sorumlu Reklamcılık Yürütme Kurulu'nda yer alan gıda ve içecek firmaları, çocuklara sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırılması ve bu alışkanlıkların toplum genelinde yaygınlaştırılması amacıyla "Ulusal Gıda ve İçecek İttifakı - Türkiye Taahhüdü"nü imzalıyorlar.
Reklamverenler Derneği - 13.11.2017
Özlem Gürses, Me Talks'ın Yeni Konuğu
Reklamverenler Derneği, sektörün başarılı profesyonellerinin deneyimlerini ve en güncel konularını Me Talks etkinliği ile paylaşmaya devam ediyor.
Reklamverenler Derneği - 07.10.2017
29. Kristal Elma Festivali Sona Erdi
Günün bir diğer oturumunda ise Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, sektör için ve insanlık için yaratıcılığın çok önemli olduğunu vurguladıkları oturumda sektörün geleceğini değerlendirdiler.
Reklamverenler Derneği - 07.06.2017
Kozmetik Harcamaları Reklam Yatırımlarından Fazla"
Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, "Dünya reklam yatırımları dünya kozmetik harcamalarının neredeyse iki katı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Reklamverenler Derneği Haberleri | Reklamverenler Derneği Haber - Haberler - Reklamverenler Derneği haberleri, son dakika reklamverenler derneği haber ve gelişmeleri burada. Hollanda'da kadınlara askerlik yükümlülüğü kapsamında celp kağıdı gönderilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 15:09:05. #1.14#
title