Refik Turan Haberleri

Refik Turan haber, Refik Turan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Refik Turan - 29.11.2019
Türk Tarih Kurumu Başkanı Turan'a Azerbaycan'da fahri doktora verildi
Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Refik Turan'a Azerbaycan Milli İlimler Akademisi (AMİA) Tarih Enstitüsü tarafından "fahri doktora" unvanı tevdi edildi.
Refik Turan - 15.11.2019
Türk-Rus ilişkileri uluslararası kongrede masaya yatırılıyor
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, 1918 ve 2019 yılları arasındaki 101 yıllık dönemde iki ülkenin hiç savaşmadığını belirterek bu dönemi "altın çağ" olarak nitelendirdi.
Refik Turan - 11.11.2019
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, "Atatürk, Misakımilli ve Türkiye Cumhuriyeti" konulu söyleşide yaptığı konuşmada, 20'nci yüzyılda birinci ve ikinci dünya savaşları ile soğuk savaş dönemlerinin yaşandığına işaret etti.
Refik Turan - 1.11.2019
"Heybeliada: Tarih, Medeniyet ve Adalet Paneli"
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan da konuşmasında, büyük devlet olmanın ve farklılıkları bir arada yaşatmanın önemine değindi.
Refik Turan - 31.10.2019
Türk Tarih Kurumu "Heybeliada Ruhban Okulu'nu" masaya yatıracak
Panelde çeşitli bildiriler sunulacak Heybeliada'da Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan başkanlığında gerçekleşecek panelde, Prof.
Refik Turan - 12.10.2019
"Türk Keneşi'nin 10. Yılında Özbekistan'ın Üyeliği" paneli
Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Özbekistan Milli Marşı'nın okunmasıyla başlayan panele, Büyükelçi Agzamhocayev, Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik Turan, Türkiye-Özbekistan Dostluk Derneği Başkanı Orhan Kavuncu, akademisyenler ve davetliler katıldı.
Refik Turan - 10.10.2019
Türkiye-Rusya çalıştayı yapıldı
Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik Turan, karşılıklı ekonomik ilişkilerin Türkiye ve Rusya'yı birbirine bağladığını belirterek, "Çok sayıda Türk vatandaşı Rusya'da çalışıyor.
Refik Turan - 9.10.2019
Üniversitede "turşulu" açılış töreni
Açılış konuşmalarının ardından Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, üniversitenin akademik yılı açılışı dolayısıyla "1402'den 1920'ye Ankara" başlıklı ilk dersi verdi.
Refik Turan - 7.10.2019
"Uluslararası, Osmanlıdan Cumhuriyet'e Türkiye'de Darbeler Sempozyumu"
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Darbelerin belki en tehlikelisi ezoterik örgütlerin yaptığı darbelerdir.
Refik Turan - 27.9.2019
Bakan Hulusi Akar'ın doktora tezi kitap oldu
Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik Turan, düzenlediği basın toplantısında, Bakan Akar'ın, 1919 yılındaki gelişmeleri inceleyen doktora tezini 'Harbord Askeri Heyeti Raporu-Gerçekleri Araştırmakla Görevlendirilen Amerikan Askeri Heyetinin Çalışmaları ve Türk-Amerikan İlişkilerine Etkileri' ismiyle kitaplaştırarak yayımladıklarını kaydetti.
Refik Turan - 26.9.2019
"Uluslararası Erzincan Tarihi Sempozyumu"
Tarihini bilmeyen milletlerin, kültürünü de kaybettiğini ifade eden Arslantaş, şöyle konuştu: "Milli eğitim ve milli savunma dediğimiz zaman bunun başında tarih eğitimi gelmektedir. Eğer biz tarihimizi, tarihi yapanlar kadar doğru anlatamıyorsak, hata yapıyoruz demektir. Bu nedenle en önemli görevlerimizden biri de tarihimizi iyi öğrenerek gelecek kuşaklara en doğru şekilde aktarmaktır. Bundan dolayı bu tür sempozyumların çok önemli olduğunu ve insanlarımızda tarih şuurunun oluşmasında etkili olacağını düşünüyorum." Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan da Erzincan'ın kadim bir şehir olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Erzincan Anadolu'nun manevi anlamda adeta bir kültür dağıdır.
Refik Turan - 24.9.2019
"Ayasofya'nın tekrar 'Saatin başladığı yer' olacağına inanıyoruz"
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Ayasofya'nın daha önceden sıfır meridyeni olarak kabul edildiğini belirterek, "Saatin bir yerden başlaması, bir yerin sıfır meridyen olarak tayin edilmesi sadece bilimsel bir vaka değil, siyasi iradenin dünya üzerindeki gücünü gösterir.
Refik Turan - 24.9.2019
"Ayasofya: Tarih ve Vakfa Vefa Paneli ve Anma Etkinlikleri" başladı
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan ise konuşmasında Ayasofya'nın bin 500 yıllık tarihine dikkat çekerek, başlangıçta bir Hristiyan mabedi olarak inşa edilen yapının tarih boyunca insanlar ve kültürler arasında süren yarışın odağı olduğunu dile getirdi.
Refik Turan - 23.9.2019
"Haluk Dursun'un örnek bir hayatı oldu"
Mahmut Ak, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan'ın yönetiminde ki panelde yaptığı konuşmada, Ayasofya'nın Türkiye'deki kültürün mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi İstanbul'un dünyanın bir simgesi, Ayasofya ise İstanbul'un simgesi olduğunu belirten Ak, "Farklı düşünceleri insanlık adına bir arada tutan önemli sembollerden birisi olan Ayasofya üzerinden kurulan müesseseler yine insanlığa bilim, kültür ve sanat sunmuştur.
Refik Turan - 23.9.2019
"Ayasofya: Tarih ve Vakfa Vefa Paneli ve Anma Etkinlikleri"
"Ayasofya, İstanbul'a kimlik kazandıran yapılardan biridir" Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan da Ayasofya'nın tarihi serüvenine işaret ederek, şunları kaydetti: "Ayasofya bin 500 yıldır ayakta.
Refik Turan - 15.9.2019
"Miryokefalon Savaşı'nın 843. Yılı" paneli
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, "Öksüz bir seviyede olan Miryokefalon Zaferi'ni hem yanı başımızda olan bir hazine olarak hatırlatmak hem de o üzerindeki örtüyü kaldırarak insanlarla tanıştırmak için çalışıyoruz.
Refik Turan - 27.7.2019
GÜNDEM / 27 Temmuz 2019
(Ottensheim/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Tarihçiler "Doğu Akdeniz"in arka planını TTK TV'de anlatacak Türk Tarih Kurumu, son dönemde Türk ve dünya gündemini meşgul eden Doğu Akdeniz, Kıbrıs ve Ege adalarındaki gelişmelerin tarihsel arka planını ve politik nedenlerini, YouTube üzerinden yayınlanacak videolarla, alanın önemli akademisyenlerinin değerlendirmeleri ile kamuoyuna anlatacak Kurumun internet sitesinde yer alacak "Türk Tarih Kurumu TV"den yayınlanacak videolarda, dış politika konularının tarihsel, güncel ve siyasal, toplumsal boyutu Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Prof. Dr. Çağrı Erhan, Prof. Dr. Güray Kırpık gibi uzmanlarca aktarılacak Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof.Dr. Refik Turan: "Türk Tarih Kurumu için bu kanal bir ilk.
Refik Turan - 23.7.2019
"Türkiye'yi yücelteceğiz, büyüteceğiz ve geleceğini parlak kılacağız"
Konuşmanın ardından Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan ve Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Refik Turan Haberleri | Refik Turan Kimdir - Haberler - Refik Turan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Refik Turan kimdir, hayatı ve biyografisi. Misak-ı Milli, kabul edilişinin 100. yılında anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 21:02:12. #1.15#
title