Recm Haberleri

Recm haber, Recm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Recm - 05.02.2020
Cezayir Dışişleri Bakanı, Hafter ile görüştü
Bukadum, Bingazi'nin doğusundaki Recme bölgesinde Hafter ile bir araya geldi.
Recm - 01.02.2020
Hafter'den "Cenevre'deki 5+5 kalıcı ateşkes görüşmelerine katılma" açıklaması
BM Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, BM Libya Özel Temsilcisi Gassan Selame ve Yardımcısı Stephanie Williams, Libya'nın doğusundaki er-Recme'de Halife Hafter ile bir araya geldi.
Recm - 26.12.2019
İdlib'deki askeri muhalifler Esed rejiminden 7 köyü geri aldı
Rejim güçlerinin bu sürede girdiği yerleşimler şöyle: "İdlib'in güneydoğusundaki Cercenaz beldesi ile Hirbet Marata, Ebu Defne, El-Hadise, Kefer Yasin, El-Falül, Um Celal, Um Tüveyne, Recmül Kıt, Hirakı, Mıntar, Sıhal, Es Sırc, Seyyadi, Babulin, Tel Şeyh, Furce, Breysa, Rabia, Hureybe, Şara, Ebu Habbe, Mudeyrise, Ebu Şerci, Krati, Krestene, Hülübbe, Tuh, Muaysurune, Tehtaaya, Ebu Mekki, Sukeya ve Sırman köyü.
Recm - 25.12.2019
Rejim, Rusya ve İran'ın desteğiyle İdlib'de 40 yerleşimi ele geçirdi
Böylece 20 Aralık'ta kara operasyonu başlatan rejim güçlerinin girdiği yerleşimlerin sayısı 40'a çıktı. Rejim güçleri daha önce İdlib'in güneydoğusundaki Cercenaz beldesi ile Hirbet Marata, Ebu Defne, El-Hadise, Kefer Yasin, Salihiye, El-Falül, Babulin, Um Celal, Um Tüveyne, Recmül Kıt, Hirakı, Mıntar, Sıhal, Es Sırc, Seyyadi, Tel Şeyh, Furce, Breysa, Rabia, Hureybe, Şara, Ebu Habbe, Mudeyrise, Ebu Şerci, Krati, Krestene, Hülübbe, Tuh, Muaysurune, Tehtaaya, Ebu Mekki, Sukeya ve Sırman yerleşimlerini ele geçirmişti.
Recm - 14.12.2019
"Libya'da Birleşik Arap Emirlikleri SİHA'ları yönetiyor, Ruslar da savaşı planlıyor"
Cekam, Hafter'e destek veren İHA'ların tamamen Bingazi'nin doğusundaki el-Merc bölgesindeki askeri üste bulunan BAE'li subaylar tarafından idare edildiğini, er-Recme bölgesinde bu subaylara ait özel bir operasyon odası olduğunu söyledi.
Recm - 06.09.2019
Bu proje herkese kazandırıyor
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), İşKur ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası işbirliğiyle hazırlanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında toplam 60 kişiye Bayraklı, Gaziemir ve Çamdibi'ndeki kurs merkezlerinde düz dikiş, overlok ve recme makinesi operatörlüğü konularında 2 ay boyunca teorik eğitim verildi.
Recm - 29.07.2019
BM Libya'da çatışmaların artması konusunda uyardı
BM Libya Özel Temsilciliğinden yapılan açıklamaya göre Selame, Recme kentinde Hafter ile Libya'daki son gelişmeleri, barış ve diyalog durumuna dönmenin yollarını görüştü.
Recm - 06.05.2019
Brunei Sultanlığı'nda Eş Cinsellerle İlgili Kanun Ertelendi
Ülkede İslam ceza hukukunun tamamen yürürlüğe girmesinin yanı sıra tecavüz, eşcinsel ilişki ve zina gibi suçların recm ve kırbaçla cezalandırılmasına yönelik kanunlar uluslararası toplum ve örgütler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.
Recm - 04.04.2019
Brunei Sultanlığı'nda İslam Hukuku Yürürlüğe Girdi
Ülkede İslam ceza hukukunun tamamen yürürlüğe girmesi, tecavüz, eşcinsel ilişki ve zina gibi suçların recm ve kırbaçla, hırsızlığın elin kesilmesiyle cezalandırılabileceği gerekçesiyle uluslararası toplum ve örgütler tarafından tepkiyle karşılandı.
Recm - 11.06.2018
Bakan Soylu'dan, Saadet Lideri Karamollaoğlu'na "Allah Akıl Sağlığı Nasip Etsin"
"Allah Karamollaoğlu'na akıl sağlığı nasip etsin" Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasına yönelik açıklamalarını eleştiren Bakan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Selahattin Demirtaş'ın Temel Karamollaoğlu'nun anlamak mümkün değil, Allah akıl sağlığı nasip etsin. Türkiye'de bu kadar sorumsuz bir siyaset yapılamaz. Ben Muharrem İncey'ye bir şey demem. Çünkü tıyniyeti bellidir. Onlar Türkiye'nin karşısında ne varsa oradadır. CHP'nin durumu da zor. Rasyonellikten bu kadar uzak bir yapı. Türkiye'ye bir tek öneri ortaya koymadılar bu güne kadar. Öbür tarafta Meral Akşener. Milliyetçi kesimden gelerek çok büyük bir iddia ile beraber bir parti kuracaksınız geldiğiniz dayandığınız nokta Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden çıkması olacak. Yazıktır bu. Zaten kamuoyu yoklamalarında düşüş gözüküyor. Bundan sonra çıkamazlar da. Millet bu meseleye başını koymuş, evladını şehit vermiş. Demirtaş dediğiniz adam eline birilerinin saz verdiği ve 53 kişinin katledilmesinde müdahil olan bir kişi. 6-7 Ekim olaylarını görüyoruz. Bütün bu olayların tamamında bu belediyelerin yöneticileri kim. Silah taşıyan araçların yöneticisi kim. Para vererek terör örgütü finanse eden, erzak alan, Avrupa'ya gidip Türkiye'yi kötüleyen, oradan gelen akılla politika yapmaya çalışan hep bunlar. Şimdi İnce de, Karamollaoğlu da, Akşener de sevgi kelebeği oluverdi hepsi. Bunu nasıl anlatacaklar bu millete" "Edirne Cezaevine gitmekle o genç kızlara iğrenç davrananlarla aynı kategoride" Terör örgütü PKK'nın özellikle dağa çıkan genç kızlara iğrenç davranışlarda bulunduğunu söyleyen Soylu, "Afedersiniz Muharrem İnce Edirne Cezaevi'ne gitmekle, o genç kızlara iğrenç davrananlarla kendisini aynı kategoriye koydu. Daha ağır sözler söylemek istiyorum ama kendimi tutuyorum. Bu işini siyasetle alakası yok. Bu çocuklarımıza geleceğimizi emanete edeceğiz. 3 oy alacaksın diye seni 28 şubatta, ondan önce Sivas olayların recmeden kendi cellatlarına gittin tak diye teslim oldun.
Recm - 10.05.2018
Kaza Yapan Tırdaki Temizlik Malzemeleri Yola Döküldü
Alınan bilgiye göre, Recmi Şahin'in kullandığı 19 TV 073 plakalı tır, Kavak ilçesi Tekke Rampası mevkisinde aynı yöne giden Mustafa Alemdar idaresindeki 55 KR 932 plakalı tırın çektiği 55 KR 961 plakalı römorka çarptı.
Recm - 17.01.2018
Çorum'da Şehit Aileleri ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası
Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, sinevizyon eşliğinde şehit ve gazilerin öz geçmişi okundu. Törende şehit polisler Uğur Yıldız, Yaşar Uysal, Gökhan Çakıcı ve Emre Beker ile şehit askerler Emre Şahin, Erdal Tekeci, Mehmet Burak Kaplan ve Yunus İşçan'ın yanı sıra 15 Temmuz'daki darbe girişiminde hayatını kaybeden Ümit Çoban ve Akif Kapaklı ile Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden sivil memur Fevziye Kayış,15 Temmuz gazileri Kardelen ve Eşref Çelik çifti ile öğretmen Mustafa Çağır ve polis memuru İlhami Boyraz ile asker Ramazan Akçay'a, Vali Recmedin Kılıç tarafından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.
Recm - 17.01.2018
Dha Yurt Bülteni-11
 Saygı duruşu ve istiklal Marşısının okunmasıyla başlayan törende, sinevizyon eşliğinde şehit ve gazilerin öz geçmişinin okundu. Törende şehit polisler Uğur Yıldız, Yaşar Uysal, Gökhan Çakıcı ve Emre Beker ile şehit askerler Emre Şahin, Erdal Tekeci, Mehmet Burak Kaplan ve Yunus İşçan'ın yanı sıra 15 Temmuz'daki darbe girişiminde hayatını kaybeden Ümit Çoban ve Akif Kapaklı ile Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden sivil memur Fevziye Kayış,15 Temmuz gazileri Kardelen ve Eşref Çelik çifti ile öğretmen Mustafa Çağır ve polis memuru İlhami Boyraz ile asker Ramazan Akçay'a, Vali Recmedin Kılıç tarafından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.
Recm - 17.05.2017
Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti
TM'ye bağlı parlamento güçleri basın ofisinden yapılana yazılı açıklamada, Hafter'in Hicazi ile Bingazi'nin doğusundaki Er-Recme bölgesinde görüştüğü ifade edilirken, görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.
Recm - 10.04.2017
İslam Alimi Hani Ramadan Sınır Dışı Kararına İtiraz Edecek
Hani Ramadan,şunları kaydetti: "Bakanlığın yazılı kararında kadınlara karşı ayrımcılık yaptığıma dair ifadelerim olduğu aktarılıyor. Bunu Eylül 2002'de Le Monde gazetesine yazdığım bir yazıya dayandırıyorlar. İddiaya göre, zina yapan kadınların recm edilmesini doğru buluyorum.
Recm - 25.03.2017
Musul'da 12 Sivil Hayatını Kaybetti
Hilali, Patlamanın Musul'un batı yakasının güneyindeki "Recm Hadid" bölgesindeki bir sokakta meydana geldiğini belirtti.
Recm - 06.03.2017
Kadına Şiddet Bütün Derinliğiyle Sualtında Anlatıldı
Türkiye'nin tek politik sualtı fotoğrafçısının gözünden kadına şiddet Gezi Parkı olayları, çocuk gelinler, Çanakkale Savaşları ve Soma maden faciası gibi sosyal olayları sualtından ve fotoğrafın görsel gücüyle anlatan Nejdet Demirtaş, böylece kadına yönelik şiddeti derinlerde ilk kez anlatan fotoğraf sanatçısı oldu. Temaları; adaletin mitolojik sembolü Themis, recm(taşlama) olayı, töre cinayetleri, şiddetin çocuklara etkisi, psikolojik şiddet, dedikodunun cinayetlere etkisi ve travesti cinayetleri olan fotoğrafları çeken Nejdet Demirtaş, "Bu projeme, İtalya, İspanya, Şili, Ekvator, Güney Kore, Çek Cumhuriyeti ve ülkemizden gönüllü serbest dalış milli takım sporcuları ve sualtı modelleri destek verdi.
Recm - 29.11.2015
Kadına Karşı Şiddet Sempozyumu
Şiddetin, savaşta ve barışta durmadığını, tüm sınır ve kültürleri aşarak devam ettiğini dile getiren Berktay, şöyle konuştu: "Şiddet, toplumda kadınların yapısal eşitsizliğinin bir sonucu. Kültüre, dine, aile kurumunun kutsallığına veya özel hayatın gizliliğine dayanarak şiddete mazeret bulunması kadınlar için hep bildiğimiz feci sonuçları doğuruyor. Recm, taşlama, kadın sünneti, gelin ve dulları yakma, namus, kıskançlık, tutku, aşk cinayetleri, evlilik içi ve dışı tecavüz, ev içi şiddet, kadın ticareti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Recm Haberleri | Recm Haber - Haberler - Recm haberleri, son dakika recm haber ve gelişmeleri burada. Kur'an-ı Kerim nedir? Kur'an-ı Kerim meali, Türkçe meali nedir? Kur'an-ı Kerim kaç sayfa, kaç ayet, kaç cüzdür?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.5.2021 11:48:30. #1.15#

title