Recep Duymaz Haberleri

Recep Duymaz haber, Recep Duymaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Recep Duymaz - 14.04.2021
TÜ'de "Mehmet Akif Ersoy'un Edirne Yılları" anlatıldı
TÜ Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen toplantıda, TÜ Edebiyat Fakültesi'nden emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Duymaz, Mehmet Akif Ersoy'un, Baytar Mektebi'nden mezun olduktan kısa bir süre sonra 1894 yılı başlarında Edirne'ye görevli olarak geldiğini belirtti.
Recep Duymaz - 12.03.2021
Edirne'den kısa kısa
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, "Ölümünün 100. Yılında Ömer Seyfettin Balkan Hikayeleri" kitabı Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Topaloğlu ile emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Duymaz tarafından hazırlandı.
Recep Duymaz - 10.09.2018
Gönen'de Ömer Seyfettin Sempozyumu Düzenlendi
Ömer Seyfettin hikayelerini tekrar derleyip düzenleyen Prof. Dr. Recep Duymaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir devrin çocuklarını büyüten Türk edebiyatının unutulmaz yazarlarından olan Ömer Seyfettin'i andıklarını kaydetti.
Recep Duymaz - 02.03.2016
Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü Cihan Aktaş'a Verildi
Prof. Dr. Recep Duymaz, Osman Bayraktar, Akif Hasan Kaya, Abdurrahman Kural ve Salim Nizam'ın yer aldığı jüri tarafından 2015 yılı içerisinde ilk basımı yapılan hikaye kitapları arasından seçilen eserin, "Yazarın özellikle kadını anlama ve anlatma konusunda çalışmalarının olması ve 'Kızım Olsan Bilirdin' kitabında sadece çarpıcı kurgu değil, insana ve hayata dair sarsıcı çözümlemeleri öne çıkarıyor olması" gerekçesiyle ödüle layık görüldüğü bildirildi.
Recep Duymaz - 07.01.2016
Doktor Rıfat Osman'ın Dilinden, "Edirne'nin Abideleri"
Trakya Üniversitesi'nden çıkan kitabı yayına Recep Duymaz ve Yüksel Topaloğlu hazırladı.
Recep Duymaz - 10.12.2014
Mevlana, Aslının Türk Olduğunu Söylemiş"
İran'ın İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortazaeifar ve öğrencilerin katıldığı panelde, Prof. Dr. Kavass Hasanli, Prof. Dr. Recep Duymaz, Prof.
Recep Duymaz - 13.10.2014
Vefatının 50. Yılında Safiye Erol'u Anma Etkinlikleri
Konuşmaların ardından Vali Şahin, seçici kurul üyeleri Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Kazım Yetiş, Prof. Dr. Recep Duymaz, Mehmet Nuri Yardım ve Muhterem Yüceyılmaz ile yarışmada dereceye giren Ankara Kazan Mustafa Hakan Güvençer Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Barış, Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Aylin Balcı, Edirne Lisesi öğrencisi Melek Çelik'e başarı belgeleri ve ödüllerini verdi.
Recep Duymaz - 15.11.2013
Tü'den Kısa Kısa
Sağlık sayfasında ise Prof. Dr. Ülfet Vatansever Özbek'in 'Çocuklarda Soğuk Algınlığı' yazısı, Prof. Dr. Ercan Abay ile yapılan söyleşi, TÜ kütüphanesinin hizmete sunmuş olduğu 'e-gazete', Prof. Dr. Recep Duymaz'ın 'Ismarlama Duanın Ürünü: Ekmekçizade Kervansarayı' başlıklı yazı, Köprü'nün bu sayısında bulunuyor.
Recep Duymaz - 09.10.2013
Tü Edebiyat Fakültesi Ek Hizmet Binası Hizmete Açıldı
Fen-edebiyat fakültesinin yanlış bir modelleme olduğunu belirten Yörük, şunları kaydetti: "Bu yanlış bir modelden kurtulduk. Sadece edebiyat fakültesinin olması öğrenci ve öğretim görevlilerinin çalışmalarını daha da iyi yapmasını sağlayacak. Ayrıca yeni binanın olması bizlere önemli bir altyapı sağlıyor. Biz rektörlük olarak öğrenci odaklı bir üniversite olmaya gayret ediyoruz. Öğrencilerimiz için her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. En iyi binalar, en iyi yaşam alanları onlara layıktır. Bu süreçte öğrencilerimizin TÜ kimliğini daha da seveceklerini düşünüyorum. Edebiyat fakültesindeki var olan bölümler bizim için çok önemlidir. Bu anlamda görevim süresince bana kalan sadece kanalizasyonunu bağlamaktı. Çevre düzenlemesi daha bitmedi, bu anlamda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum." TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Duymaz da Fen-Edebiyat Fakültesi'nin TÜ bünyesinde 1982 yılında kurulduğunu hatırlattı.
Recep Duymaz - 06.09.2013
Keşan "Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu" Binasına Kavuşuyor
İmza töreninde işadamı Ahmet YÖRÜK ve kızı Evrim YÖRÜK'ün yanısıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman PİŞKİN, Prof. Dr. Recep DUYMAZ ve Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Recep Duymaz Haberleri | Recep Duymaz Kimdir - Haberler - Recep Duymaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Recep Duymaz kimdir, hayatı ve biyografisi. TÜ'de Mehmet Akif Ersoy'un Edirne Yılları anlatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 15:54:55. #1.14#

title