Rahmet Güner Haberleri

Rahmet Güner haber, Rahmet Güner son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rahmet Güner 27.7.2018
Tedaviye Erişimin Önündeki Engellerin Kalkması Önemli"
"Tedaviye erişimin yüzde 80-90'lara kadar çıkarılması planlanıyor" TKAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ramazan İdilman, Türkiye'de Hepatit C farkındalığının düşük düzeylerde olduğunu dile getirerek, şu bilgileri paylaştı: "Ülkemizde her yıl 4 bin 500-5 bin 500 arasında yeni vaka çıkıyor, ancak farkındalık yüzde 20'lerin altına kadar düşmekte, tedaviye erişim ise yüzde 1-5 arasında değişmekte. Çok kolay tedaviye rağmen yılda 5 bin 600-6 bin hasta arasında tedavi edebiliyoruz. Ülkemizde 250 bin-300 bin Hepatit C'li kişinin tedavi olması gerekiyor. Programla risk gruplarının belirlenmesi, farkındalığın artırılması, tanı konulma oranının artırılıp tedaviye erişimin yüzde 80-90'lara kadar çıkarılması planlanıyor. Program, 2018-2023 dönemini kapsıyor ve 2023-2030 döneminde devam edecek. Program sahaya çıktığı zaman Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bütün paydaşlar programın takipçisi olacak." "Biyopsi şartının kaldırılması bilimsel bir gerçek" VHSD Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Prof. Dr. Rahmet Güner ise hastalara ulaşmanın ilk adımının tarama çalışmalarından geçtiğini belirterek, "Risk grubu olan hastaların taranmasına öncelik verilmeli.
Rahmet Güner 27.7.2018
Türkiye'de 2030'a Kadar 15 Bin Hayat Kurtarılabilir"
Barselona Üniversitesi Küresel Sağlık Enstitüsü, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği (VHSD) önderliğinde, Gilead Sciences'ın desteği ile Türkiye'nin tüm bölgelerini temsilen uzman hekimlerin katkılarıyla hazırlanan "Türkiye Hepatit C Eliminasyon Yol Haritası Raporu"nun sonuçları açıklandı. Toplantıda Barselona Üniversitesi Küresel Sağlık Enstitüsü'nden Prof. Dr. Jeffrey Lazarus özel konuk olarak bir konuşma yaptı ve sonrasında bir panel düzenlendi. Panele TKAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ramazan İdilman, VHSD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak, VHSD Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Prof. Dr. Rahmet Güner ve Asya-Pasifik Karaciğer Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof.
Rahmet Güner 26.6.2018
Hepatitin Bulaşmasında Diş Tedavisi Ön Plana Çıkıyor"
Viral Hepatitle Savaşım Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Rahmet Güner, Türkiye'de hepatitin 40'lı yaşlardan sonra görülmeye başlandığını belirterek, "Hemen hemen bütün hastalarımızın diş tedavisi görmüş olduğunu görüyoruz.
Rahmet Güner 22.3.2016
Gebelere "Hepatit B" Uyarısı
Viral Hepatitle Savaşım Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rahmet Güner, gebelerin Hepatit B testi yaptırmasının önemini vurgulayarak, "Anne adayının Hepatit B ile enfekte olduğunu bilirsek, doğumun son 3 ayına kadar ilaç vererek virüs yükünü azaltıp, bebeği daha güvenli koşullarda doğuma hazırlayabiliyoruz.
Rahmet Güner 5.5.2015
5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü"
Açılış konuşmalarının ardından Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmet Güner de  El Hijyeninin Önemi konulu sunum yaptı.
Rahmet Güner 6.3.2013
Damar İçi Kateter Kaynaklı Sorunlar ve Güncel Yaklaşımlar Semineri
3M'den Damar İçi Kateter Kaynaklı Sorunlar ve Güncel Yaklaşımlar Semineri 110 yıldır, 70'den fazla ülkede yaşam kalitesini geliştirmeye yönelik yenilikçi ürün ve çözümler üreten 3M, sağlık sektörüne yönelik eğitim ve seminerlerde sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. 3M Türkiye, 1 Mart tarihinde düzenlediği "Damar İçi Kateter Kaynaklı Sorunlar ve Güncel Yaklaşımlar Semineri" ve yara bakımında hastaların yaşam kalitesini artıran Tegaderm markasının 30. yıl kutlamasında sağlık otoritelerini buluşturdu… 3M Türkiye, Hastane Enfeksiyonları ve Kontrolü Derneği (HİDER), Yoğun Bakım Derneği ve İstanbul Kamu Hastaneler Birliği'nin de desteğiyle "Damar İçi Kateter Kaynaklı Sorunlar ve Güncel Yaklaşımlar Semineri" düzenledi. 3M, 200'ün üzerinde katılımcının yoğun ilgi gösterdiği seminerde, hem santral hem de periferik kateter uygulamalarında kullanılan ve güvenilirliği klinik çalışmalarla ispatlanmış Tegaderm markasının 30. yılını da kutladı. 1 Mart Cuma günü İstanbul Limak Otel'de gerçekleşen seminere Ankara Yıldırım Bayezit Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmet Güner ve Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.
Şu an buradasınız: Rahmet Güner Haberleri | Rahmet Güner Kimdir - Haberler - Rahmet Güner haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rahmet Güner kimdir, hayatı ve biyografisi. Dünya El Hijyeni Günü' Etkinliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.4.2020 12:23:37. #1.15#
title