'Putin Küfür Ediyor mu' Sorusuna Kremlin Sözcüsü'nden Yanıt: Kan Donduruyor - Haberler
Haberi Paylaş

"Putin Küfür Ediyor mu" Sorusuna Kremlin Sözcüsü'nden Yanıt: Kan Donduruyor

Haberler.com - Haberler | Güncel

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya Lideri Putin'in küfür edip etmediğine ilişkin bir soruya "Herhangi bir olay ya da kişiye yönelik olumsuz tavrını gösterebiliyor, bu arada kan donduruyor" diye cevap verdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in zaman zaman biri ya da bir olaya karşı düşüncelerini ifade ederken karşısındakinin kanını korkudan dondurabileceğini söyledi. Putin'in tarihte iz bıraktığını belirten Peskov, onun hakkında başka detayları da anlattı.

'Argumentı i Faktı' muhabiri, Peskov'a, Putin'in küfredip etmediğiyle ilgili bir soru yöneltti. Bu soruyu cevapsız bırakacağını belirten Peskov "Her normal erkek gibi herhangi bir olay ya da kişiye yönelik olumsuz tavrını gösterebiliyor, bu arada kan donduruyor" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in fikirlerini sert biçimde ifade ettiği bilinen bir durum. Geçtiğimiz günlerde kültür konulu bir Başkanlık Konseyi toplantısında, kamuya açık alanlarda küfür edilmesine izin verilip verilmemesi konusunda bir tartışma çıkmıştı. Putin ise cevap olarak esprili bir dille, toplantıda sansürsüz bir sözlük kullanma önerisinde bulunmuştu.

'Putin Küfür Ediyor mu' Sorusuna Kremlin Sözcüsü'nden Yanıt: Kan DonduruyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

'İSMİNİN VERİLMESİNİ SEVMİYOR'

Peskov, Putin'in bir şeylere kendi isminin verilmesinden hoşlanmadığını da ekleyerek "Bunu kendisi de birçok kez söyledi" dedi.

Diğer yandan Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de bulunan Putin Caddesi ve yine Rus liderin adını taşıyan bir judo merkezi inşa edilmesi planı hakkında "Bu ayrı bir durum" diyen Peskov "Birincisi orada ülkenin kendi gelenek ve görenekleri var. İkincisi ülkemizin modern tarihinde özel, neredeyse tamamen yıkılan ancak yeniden doğan bir kent. Çeçenistan'da böylesi sıradan bir durum değil" ifadelerini kullandı.

'MEDENİ DURUMUNUN GÖREVİ ÜZERİNDE BİR ETKİSİ YOK'

Peskov Rus liderin medeni durumuyla ilgili bir soruya "Bu konuyla ilgilenme hakkım olduğunu düşünmüyorum, zira sanırım Putin'in kendisi de bunu düşünüyordur. Ancak evli ya da bekar olmasının başkanlık görevi üzerinde hiçbir etkisi yok" dedi.

Putin'in 2013'te eşin Lyudmila ile boşandığı biliniyor.

'KORUMALARINI ATLATAMIYOR'

Peskov, Putin'in bir yerlere fark ettirmeden gitmek için korumaları atlatmaya çalışıp çalışmadığı sorusuna da şu yanıtı verdi:

"Hayır. Bence günümüzde böyle bir şey mümkün değil."

'TAM BİR İŞ KOLİK'

Putin'i 'gerçek bir işkolik' olarak nitelendiren Peskov "Kendi zaman anlayışı var. Sıradan bir insan bütün hafta cumayı, haftasonunu bekler. Putin'de böyle bir şey yok çünkü haftasonu yok. Ülke yönetimi, evde soba gibi, hiçbir zaman söndürülmemelidir. Bu, sürekli devam eden ve saati olmayan bir süreç" dedi.

'ÖĞRENMEYE DEVAM EDEN BİRİ'

Peskov'a Putin'in kamuya hitaplarındaki konuşmalarının iyi olmasıyla ilgili bir soru da soruldu.

Rus liderin bir hocası olup olmadığını bilmediğini belirten Peskov "Bu temelde tecrübeye dayalı bir durum. Putin kamu önüne çok fazla çıkıyor, çok görüşme yapıyor. İyi eğitimli biri olduğunu da unutmamak gerek. Ayrıca öğrenmeye devam eden biri" dedi.

'HER GÜN YÜRÜYOR'

Peskov, Putin'in formunu nasıl koruduğuyla ilgili soruları da yanıtladı.

Kremlin Sözcüsü "Her gün bir kilometre yüzüyor. Seyahatteyse ara verdiği de oluyor. Ayrıca hokeyle ve dövüş sporuyla ilgileniyor" ifadelerini kullandı.

'BENİ GECENİN BİR VAKTİ ARAYIP UYANDIRABİLİYOR'

Peskov "Putin beni gecenin bir vakti arayabilir. Bazı Acil Durumlar olduğunda böyle oldu, tanrıya şükür bu olaylar çok sık değildi" dedi. Peskov, Rus liderin aslarıyla görüşmek için nasıl bir sistemi olduğunu da anlattı:

"Devlet başkanı ofisinde hükümet bağlantı sistemi var. Bakanlar, idari yöneticiler bundan yararlanabiliyor. İş yerinde olduğunda doğrudan devlet başkanı ile konuşabiliyorlar. Başka zaman konuşmak isteyen olursa da yardımcılar tarafından talep iletiliyor."

Peskov, Putin'in en çok kiminle çalıştığı sorusuna ise kendisinin öyle ya da böyle bir şekilde onun yanında olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"Çalışmaların kamuya açık kısmında böyle oluyor. Ancak önemli bir kısmı öyle değil. Böyle zamanlarda ona yardım eden birçok kişi var. Sözgelimi uluslararası konulu bir iş varsa yanında yönetimin uluslararası alanıyla ilgili görevliler bulunuyor."

Peskov, Putin'in hata yaptığında kendisini terslediğini beliretek "Bir sözcü olarak kendimi hatadan kurtarmak tek çıkış yolum var: Susmak" dedi.

'Putin Küfür Ediyor mu' Sorusuna Kremlin Sözcüsü'nden Yanıt: Kan DonduruyorKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: 'Putin Küfür Ediyor mu' Sorusuna Kremlin Sözcüsü'nden Yanıt: Kan Donduruyor - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 12:25:28. #1.11#