Haberi Paylaş

Ünlü anketçiden 14 Mayıs için iddialı çıkış: Seçim ikinci tura kalmayacak

Politika Haberleri

14 Mayıs'ta yapılacak seçimler için geri sayım devam ederken Konsensus Araştırma Şirketi'nin sahibi ve Genel Müdürü Murat Sarı, dikkat çeken bir çıkışa imza attı. 33 senelik bir araştırmacı olarak seçimin ikinci tura kalmayacağını ifade eden Sarı, "Bu seçim 2'inci tura kalmayacak gibi gözüküyor. 'İspatla' derseniz ispatlayamam ama çok '2'inci tura kalacak' gibi bir hava yok ortada. Oyları birbirine çok yakın, 2 taraf da birinci turda bitmesi için elinden geleni yapacak ve biri geçecek" dedi.

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine hazırlanırken, gündem siyasi gelişmelerle hareketleniyor. YSK; cumhurbaşkanı adaylığı için yarışacak isimleri Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan olarak açıkladı. Bu 4 ismin seçim çalışmaları dikkatle takip edilirken, anket şirketleri de analizlerini sürdürüyor.

"2. TURA KALACAK BİR HAVA YOK"

Geri sayım devam ederken Konsensus Araştırma Şirketi'nin sahibi ve Genel Müdürü Murat Sarı, dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Sözcü'ye konuşan ve 33 senelik bir araştırmacı olarak seçimin ikinci tura kalmayacağını ifade eden Sarı, "Bu seçim 2'inci tura kalmayacak gibi gözüküyor. 'İspatla' derseniz ispatlayamam ama çok '2'inci tura kalacak' gibi bir hava yok ortada. Oyları birbirine çok yakın, 2 taraf da birinci turda bitmesi için elinden geleni yapacak ve biri geçecek. Çok net söylüyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 2. tura kalacak hava yok" ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU'NUN OY POTANSİYELLERİ EŞİT ÇIKIYOR"

Sarı, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü: "Şu an yaptığımız anketlerde çok net bir şey çıkmıyor, Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oy potansiyelleri eşit çıkıyor. Kılıçdaroğlu'nun oylarında artış var ama Erdoğan'ın oyları öyle çok fazla düşmedi. Tabii bir aşağıya düşüş var ama kamuoyunda düşünüldüğü kadar yok. Deprem oldu, ekonomi kötü, pandemide çok kötü bir yönetim gösterdi, pek çok neden sıralayabiliriz ama benim anketlerimde gözüken bu."

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (63)

ramazan eraslan:

Bizim millet hangi ülkede yaşıyor farkında değil herzaman gidişata göre oy verilir biz tam tersini yapıyoruz

Cevap Yaz37Yayından Kaldır
Davut Yurt:

Bir Hatay'lı depremzede olarak Konya Şehir Hastanesi'ne gittim. Vallahi sırf şehir Hastaneleri için Erdoğan ile devam etmek lazım..

Cevap Yaz1222Yayından Kaldır
Zafer Aygün:

Suriyeli afganlı mültecileri göndermesi için ben oyumu sayın Kemal kılıçdaroğluna vereceğim ekonomik kriz artan kiralar ve konut fiyatları herşeye gelen zamlar bizi bitirdi artık yeter yerli araba yaptık siha yaptık karnımızı doyurmuyor.

Cevap Yaz2419Yayından Kaldır
Tüm 63 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title