PETRO POROŞENKO HABERLERİ

PETRO POROŞENKO HABERLERİ

Petro Poroşenko haber, Petro Poroşenko son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Petro Poroşenko

Petro Poroşenko

Doğum Yeri Ukrayna
Doğum Tarihi 26.9.1965 - ...

Petro Poroşenko Kimdir ?

26 Eylül 1965 Ukrayna doğumludur. Önceden Dışişleri Bakanı ve Ticaret ve Ekonomik Kalkınma Bakanı olarak görev yaptı. Poroşenko, 2014 Ukrayna cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanı seçildi. Ukrayna siyasetinin en etkili kişileri arasında gösterilmektedir. Şubat 2007 ile Mart 2012 arasında Ukrayna Merkez Bankası Konseyinin başkanlığını yürüttü.
Biyografinin devamı için tıklayın
Petro Poroşenko - 14.10.2020
Son dakika haber | Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Daha önce Kovid-19 tespit edilen eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, iyileştiğini açıkladı.
Petro Poroşenko - 29.9.2020
Son Dakika: Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor
Eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı.
Petro Poroşenko - 7.9.2020
Son dakika haberleri | Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, seçimleri kazanıp başbakan olmayı hedefliyor
Bunun yanında, dönemin Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Saakaşvili'ye Mayıs 2015'te Ukrayna vatandaşlığı vermişti.
Petro Poroşenko - 7.9.2020
Gürcistan muhalefeti, eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili'yi başbakan adayı olarak gösterdi
Bunun yanında, dönemin Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Saakaşvili'ye Mayıs 2015'te Ukrayna vatandaşlığı vermişti.
Petro Poroşenko - 5.9.2020
Rusya'dan, eski Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'ya yaptırım kararı
Rusya, eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve milletvekili Svyatoslav Vakarchuk dahil birçok Ukraynalıya yaptırım kararı aldı.
Petro Poroşenko - 26.7.2020
Putin ve Zelenskıy Ukrayna'daki iç savaşı görüştü
Ukrayna'da 2014 yılında başlayan iç savaşın tarafları olarak nitelendirilen Rusya ve Ukrayna'dan ilk temaslar gelmeye başladı. Ukrayna'nın eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko döneminde iki ülke arasında gerilen ilişkiler, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskıy dönemiyle iyileşmeye başladı.
Petro Poroşenko - 28.5.2020
Ukrayna'nın eski lideri Poroşenko Joe Biden ile ilgili ifadeye çağrıldı
Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'nun ABD eski Başkan Yardımcısı Joe Biden'la yaptığı iddia edilen telefon görüşmesi hakkında ifade vermeye çağrıldığı bildirildi.
Petro Poroşenko - 15.5.2020
Ukrayna, Rus sitelerine giriş yasağını uzattı
Bahsi geçen sitelere ilk yasak, 2017 yılında Ukrayna'nın 5. Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından Rusya Federasyonu'na yaptırım amaçlı getirilmişti.
Petro Poroşenko - 8.5.2020
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'ye Ukrayna'da kilit görev
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Ukrayna'da devletin en önemli önceliklerinden biri olan reform süreciyle ilgili kilit bir göreve getirildi.
Petro Poroşenko - 8.5.2020
Gürcistan'dan, Saakaşvili'nin Ukrayna'da reformlarla ilgili komitenin başına getirilmesine tepki
2015'te Ukrayna vatandaşı olmuştu Dönemin Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Saakaşvili'ye Mayıs 2015'te Ukrayna vatandaşlığı vermişti.
Petro Poroşenko - 8.5.2020
Gürcistan, Saakaşvili'nin atanması sonrası büyükelçisini geri çağırdı
Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi'nden dün yapılan yazılı açıklamada, Saakaşvili'nin, dün Ukrayna Reformları İcra Komitesi Başkanı olarak atandığı bildirildi. Dönemin Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Saakaşvili'ye Mayıs 2015'te Ukrayna vatandaşlığı vermiş, ardından Saakaşvili, Odessa Bölge Valilisi olarak atanmış ancak, 2016'da görevinden istifa etmişti.
Petro Poroşenko - 7.5.2020
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Ukrayna'da reformlarla ilgili komitenin başına getirildi
Dönemin Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Saakaşvili'ye Mayıs 2015'te Ukrayna vatandaşlığı vermişti.
Petro Poroşenko - 22.4.2020
Eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili'ye Ukrayna'dan yeni görev teklifi
Öte yandan eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Saakaşvili'ye Mayıs 2015'te Ukrayna vatandaşlığı vermişti.
Petro Poroşenko - 30.3.2020
Ukrayna'da yeni maliye ve sağlık bakanları göreve başladı
Marçenko, 2016'da Vladimir Groysman hükümetinde Maliye Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş, ardından eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko döneminde Devlet İdaresi Başkanlığı'nda yönetici olarak çalışmıştı.
Petro Poroşenko - 30.3.2020
Ukrayna kabinesinde koronavirüs revizyonu
MUHALEFETTEN ELEŞTİRİ Diğer taraftan, hükümetin iki bakanlık için Maksim Stepanov ile Sergey Marçenko'yu önermesi, muhalefetin tepkisine neden oldu. Muhalefetteki Avrupa Dayanışması Partisi'nden İrina Geraşçenko, teklif edilen her iki bakanın da eski cumhurbaşkanı Petro Poroşenko zamanında görev yapmış kişiler olduğuna dikkat çekerek, bu durumun Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski'nin kendi ekibini kuracak veya görevden alacağı kişilerin yerine getirecek sayıda kalifiye adamının olmadığına işaret ettiğini söyledi.
Petro Poroşenko - 16.2.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan Münih'te mevkidaşlarıyla diplomasi trafiği
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır el Muhammed es Sabah ve Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile bir araya geldi.
Petro Poroşenko - 15.2.2020
Çavuşoğlu, Ukrayna Eski Devlet Başkanı Poroşenko ile görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 56. Münih Güvenlik Konferansı'nda Ukrayna Eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile bir araya geldi.
Petro Poroşenko - 5.2.2020
Kiev'deki ilk Türk elçiliği binasına hatıra plaketi
Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere ve Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal, Ukrayna'daki ilk Türk diplomatik temsilciliğinin bulunduğu binanın duvarına yerleştirilen hatıra plaketinin açılışını yaptı.
Petro Poroşenko - 25.12.2019
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, İstanbul'da Noel ayinine katıldı
Görüşmeye ev sahipliği yapan Bartholomeos, Yunan Bakan ve belediye başkanlarına eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun gönderdiği çikolataları ikram etti.
Petro Poroşenko - 8.12.2019
Ukrayna'da düzenlenen protestolarda Zelenskiy'e "kırmızı çizgi" hatırlatması
Muhalefetteki eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun partisi Avrupa Dayanışması, eski başbakanlardan Yuliya Timoşenko'nun partisi Anavatan ve rock yıldızı Svyatoslav Vakarçuk'un Ses partisinin organize ettiği gösteriler Bağımsızlık Meydanı'nda gerçekleştirildi.
Petro Poroşenko - 5.12.2019
Ukrayna'da muhalefetten Zelenski'ye karşı ortak miting
Ukrayna'da parlamentodaki muhalefet partilerinin liderleri olan eski devlet başkanı Petro Poroşenko, eski başbakan Yuliya Timoşenko ve ünlü rock yıldızı Svyatoslav Vakarçuk, halka 8 Aralık Pazar günü ülkenin ana meydanında toplanma çağrısı yaptı.
Petro Poroşenko - 5.12.2019
Rusya, 2020'de Avrupa ülkeleriyle iyi ilişkiler kurmaya hazır
Poroşenko barış karşıtıydı Ukrayna ile Rusya arasında ilişkilerin gerildiği ve savaşın eşiğine geldiği dönem olan Petro Poroşenko dönemini eleştiren Medvedev, eski Ukrayna liderinin hiçbir zaman barıştan yana tavır almadığını aksine savaşın körüklenmesinde üst düzey rol aldığını ifade etti.
Petro Poroşenko - 3.12.2019
Ukrayna'yı şoke eden cinayet Keskin nişancı, 3 yaşındaki çocuğu öldürdü
POROŞENKO'DAN 'CESARET MADALYASI' ALMIŞ Gözaltına alınan iki şüphelinin, ülkenin doğusundaki çatışmalara gönüllü olarak katıldıklarının ve çatışma bölgesinden altı ay önce Kiev'e geldiklerinin tespit edildiği bildirildi. Ukrayna basını, katil zanlısı olarak yakalanan 20 yaşındaki Andrey Lavreg'in, eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko'dan geçmişte 'cesaret madalyası' alırken çekilen görüntülerini paylaştı.
Petro Poroşenko - 3.12.2019
Ukrayna'yı şoke eden cinayet: Keskin nişancı, 3 yaşındaki çocuğu öldürdü
POROŞENKO'DAN 'CESARET MADALYASI' ALMIŞ Gözaltına alınan iki şüphelinin, ülkenin doğusundaki çatışmalara gönüllü olarak katıldıklarının ve çatışma bölgesinden altı ay önce Kiev'e geldiklerinin tespit edildiği bildirildi. Ukrayna basını, katil zanlısı olarak yakalanan 20 yaşındaki Andrey Lavreg'in, eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko'dan geçmişte 'cesaret madalyası' alırken çekilen görüntülerini paylaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Petro Poroşenko Haberleri | Petro Poroşenko Kimdir - Haberler - Petro Poroşenko haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Petro Poroşenko kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'yi karıştıran sansür! Biden'ı ifşa eden haberlere Facebook ve Twitter'dan yasa
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 23:42:42. #1.15#
title