Patagonya Haberleri

Patagonya haber, Patagonya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Patagonya - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- Brezilyalı ve Arjantinli paleontologlar, Arjantin'in Patagonya bölgesinde, 88 milyon yıl önce yaşamış, 32 ila 34 metre boyunda şimdiye kadar bilinmeyen bir türde dev bir otobur dinozorun fosilini bulduklarını açıkladı.
Patagonya - 27.4.2020
Bu ay yeni kitaplar, e-kitap formatında sizi bekliyor!
Birinci Dünya Savaşı sonrasında bir İngiliz köyünde, Nellie ve Jill adlı iki genç kadın, yaşadıkları çiftliği idare etmeye çalışmaktadır. Soğuk kış ayları beraberinde hastalık ve yiyecek sıkıntısını da getirecektir. Bu çaresiz bekleyiş sırasında bir tilki çiftliğe dadanır ve tavukları kaçırmaya başlar. Düzenlerini bozan bu hayvanı öldürme çabaları sonuçsuz kalır ve tam o sırada, savaştan dönen genç bir asker kapılarında belirir... #ingilizmodernleri #birincidünyasavaşı #köy #öteki #cinsellik #iktidar #erkeklik Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu Charles Darwin'in Patagonya, Tierra del Fuego ve MacellanBoğazı'ndakideneyimlerinden sahneleri, bu yerlerin doğasına, canlılarına ve yerlilerine dair çok özel gözlemlerini içeren bir seçki.
Patagonya - 16.4.2020
İspanya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 19 bini geçti
"Dünyanın sonundaki dünya", "Duygusal bir katilin günlüğü", "Patagonya ekspresi", "Mutluluğa dair bir düşünce", "Aşk romanları okuyan intihar" adlı çok sayıda öykü ve romanı bulunan Şilili yazar, İspanya'nın kuzeyinde yaşadığı Asturias bölgesinde 29 Şubat'ta Kovid-19 teşhisiyle hastaneye kaldırılmıştı.
Patagonya - 16.11.2019
Metal sektörünün gözü uzak coğrafyalarda
Ceceli, Peru, Şili, Ekvador, Katar ve Çin'e fuarlara gittiklerine işaret ederek, "Avustralya ve Yeni Zelanda'ya ticaret heyeti düzenledik. Şubat ayı gibi Şili ve Peru'ya gitmeyi hedefliyoruz. Latin Amerika, Meksika'dan aşağı Patagonya'ya kadar bütün o coğrafya gerçekten önemli bir pazar.
Patagonya - 15.1.2019
Enerji Kullanımının Bedelini Ödemek Zorundayız"
Devlet Başkanı Macri, Patagonya turu çerçevesinde gittiği Chubut eyaletine bağlı Puerto Madryn şehrinde, "Kuzey Chubut Rüzgar Çiftliği 1"in açılışında konuştu.
Patagonya - 12.1.2019
Arjantin'de Hanta Virüsü 9 Can Aldı
Yetkililer, Patagonya'da Epuyen kasabasında aralık ayı başından bu yana etkili olan salgında 26 kişinin virüs kaptığını, 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Patagonya - 9.1.2019
Dişi Penguenler Güney Amerika Kıyılarında Mahsur Kaldı
Güney Amerika'nın güneyindeki Patagonya bölgesinden binlerce dişi Macellan pengueni, göç ettikleri kuzey kıyılarında mahsur kaldı.
Patagonya - 16.12.2018
Mustafa Cengiz: "Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz"
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile Başkan Yardımcı Yusuf Günay, Trabzonsporlu taraftarların Beyoğlu GSStore'a saldırmasının ardından burayı ziyaret etti. Burada çalışanlarla görüşen ve hasar tespiti yapan Başkan Cengiz daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Galatasaray'ın Türkiye'nin lafla değil gerçekte sivil toplum oluşumu olduğunu söyleyen Cengiz, "Galatasaray evine yapılan saldırı Galatasaray'ın kalbine yapılmış sayılır. Biz bunu şiddetle kınıyoruz. Saldıran taraftarların üzerinde Trabzonspor formasının olması Galatasaray camiası daha da derinden yaralamıştır. Biz her zaman Anadolu kulüplerinin yanında olduk. Onları hiçbir zaman ayırt etmedim. Onlara haksızlık yapmamaya çalıştık. Ben klasik söylemleri sevmiyorum. 'Bu yapılan hareket Trabzonspor mal edilemez, bunlar bir, iki çapulcudur' söylemlerini yeterli bulmuyorum. Bu Patagonya taraftarı değil.
Patagonya - 13.11.2018
Güney ve Orta Amerika Tarihini Yeniden Yazan "Antik Dna"
Aynı gün Science'de yayınlanan, günümüz Alaska'sından Patagonya'ya kadar çeşitlilik gösteren alanlarda, Güney ve Kuzey Amerika'da bulunan 15 farklı insan genomunu analiz eden farklı bir çalışma, kıta genelinde bir nüfus hareketliliği yaşandığına işaret ediyor.
Patagonya - 7.11.2018
Arjantin'de 110 Milyon Yıllık Dinozor Fosili Bulundu
The Independent gazetesinde yer alan habere göre, İspanya ve Arjantinli bilim insanlarının ortak yürüttüğü araştırmada, Patagonya bölgesinde en az 110 milyon yıl önce yaşadığı sanılan yeni bir dinozor türüne ait fosiller bulundu.
Patagonya - 18.10.2018
Analiz - Çin'in Latin Amerika Politikası: Karmaşık Gerçekçilik
Çin Brezilya, Şili, Peru ve Ekvator'daki otoyol inşaatlarından, Panama'daki liman projelerine, Meksika'daki hızlı tren projesinden Arjantin'in Patagonya Santa Cruz nehri bölgesindeki Çinli Shantui ve Gezhouba Grubu tarafından yapılan iki hidroelektrik santraline kadar birçok mega projeyi hayata geçirmeye çalışıyor.
Patagonya - 14.10.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2007- Brezilyalı ve Arjantinli paleontologlar, Arjantin'in Patagonya bölgesinde, 88 milyon yıl önce yaşamış 32 ile 34 metre boyunda şimdiye kadar bilinmeyen bir türde dev bir otobur dinozorun fosilini bulduklarını açıkladı.
Patagonya - 30.1.2018
Şili Milli Park Ağını Genişletiyor
Patagonya bölgesinde 17 milli parktan oluşan ağ, Şili hükümetinin "Parklar Güzergahı" olarak adlandırdığı Göller Yöresi'nden Boynuz Burnu'na kadar, ülkenin güney kesiminde 2 bin 400 kilometrelik hat boyunca uzanacak.
Patagonya - 27.11.2017
Arjantin'de Polisle Mapuçeler Arasında Çatışma
Açıklamada Bariloche kentininin Patagonya bölgesi yakınlarındaki milli park alanından tahliye edilen bazı Mapuçelerin dağlık alana kaçmaları sonucu çatışma çıktığı ifade edildi.
Patagonya - 18.11.2017
Arjantin'de Kayıp 44 Mürettebat İçin Arama Çalışması Başlatıldı
Arjantin donanması iki gün önce Patagonya sahilinde kaybolan denizaltı ve 44 mürettebat görevlisi için arama kurtarma çalışmaları başlattı.
Patagonya - 16.10.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2007- Brezilyalı ve Arjantinli paleontologlar, Arjantin'in Patagonya bölgesinde, 88 milyon yıl önce yaşamış 32 ile 34 metre boyunda şimdiye kadar bilinmeyen bir türde dev bir otobur dinozorun fosilini bulduklarını açıkladı.
Patagonya - 12.8.2017
Arjantin'de Kayıp Aktivist İçin Gösteri
Maldonado'nun en son 1 Ağustos'ta, sınır polisinin Maphuce kabilesini, ünlü bir İtalyan giyim şirketinin Patagonya bölgesindeki topraklarından tahliye ettiği sırada görüldüğü belirtilirken ailesi, kayıp aktivistin Chubnut bölgesindeki yol kapatma eylemi sırasında gözaltına alındığını savundu.
Patagonya - 26.7.2017
Siirt'te Fetö Duruşması Devam Ediyor
Sanıklardan Ömer Faruk Çıra da olay günü tabur komutanı olarak görev yaptığı birlikten valilik önüne getirildiklerini, darbe teşebbüsünü 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'na geri döndüklerinde öğrendiğini aktardı. Karşı geldiklerinde "Sıkıyönetim mahkemeleri kuruldu, yargılanırsınız, emre itaatsizlik eden yargılanır, burası Patagonya ordusu değil" diye tehdit edildiklerini aktaran Çıra, kanunsuz emir kimden gelirse gelsin buna uymayacaklarını komutanlarına söylediğini kaydetti.
Patagonya - 26.7.2017
İtaat Etmeyen Askeri Mahkemede Yargılanacak"
"Asıl film orada koptu." diyen Ceylan, şöyle devam etti: "Eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay Cehreli sıkıyönetim ilan edildiğini, komutanının da eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek olduğunu, bu işin şakasının olmadığını söyledi. Bize, 'Kafanıza göre davranamazsınız.' dedi. Bir konuyu arz etmek istediğimi söylediğimde Cehreli, 2 günlük olduğumu belirterek 'Arz edemezsin.' diye konuştu. Bölük komutanlarının Cehreli'ye karşı çıkması üzerine Cehreli bizi Şimşek'in yanına götürdü. Şimşek bize, 'Emirlere mutlaka itaat edilecek. İtaat etmeyen askeri mahkemede yargılanacak. Burası Patagonya değil.
Patagonya - 16.5.2017
Turistlerin Getirdiği Ülke Tabaklarından Koleksiyon Yaptı
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILINCA İLGİ ARTTI Gelen tabaklar içerisinde aynı şehre ait olanların yanında, üzerinde devlet başkanlarının fotoğraflarının yer aldığı tabakların da bulunduğunu söyleyen Mustafa Kılıç, 3 yılda oluşturduğu koleksiyonunun otelin lobisinden resepsiyonuna kadar birçok duvarı süslediğini aktardı. İlk hediye tabağı barda sergileyip fotoğrafını da çekerek sosyal medyada paylaştığını anlatan Mustafa Kılıç, kısa sürede çok sayıda hediye tabak geldiğini kaydetti. Otele gelen misafirlerle bu tabaklar nedeniyle bir bağ oluştuğunu belirten Kılıç şöyle dedi: "Rusların Facebook'u dediğimiz Vkontakte'de 7 bin 500'ün üzerinde takipçimiz var. Orada 'Teşekkür ederiz Gülnaz'a bu güzel hediyeyi bize getirdiği için' şeklinde tabağın fotoğrafını paylaştım. Onu dedikten sonra onlarca, yüzlerce bir anda koleksiyonluk tabaklar gelmeye başladı. Tabaklara özel bir yer yaptık. Bu kadar geleceğini düşünemedik. Önce yaklaşık 300-400 tabak koleksiyonu yaptık. Fakat güzel olanı şu; insanlar başka yere tatile gittiklerinde o tabaklardan alıp saklayıp, bize bir sene sonra tatile gelirken getirmeleri oldu." İLGİDEN MEMNUN KALDI Turistlerden gelen hediye tabaklara karşılık kendilerinin özel yaptırdığı tabakları hediye ettiklerini belirten Kılıç, koleksiyonunda ABD, Kanada, Şili, Arjantin, Patagonya, Brezilya, Avustralya, Japonya, Çin, Almanya ve Avrupa'nın şehirlerinden tabaklar olduğunu belirtti.
Patagonya - 16.5.2017
Dha Yurt Bülteni-2
İLGİDEN MEMNUN KALDI Turistlerden gelen hediye tabaklara karşılık kendilerinin özel yaptırdığı tabakları hediye ettiklerini belirten Kılıç, koleksiyonunda ABD, Kanada, Şili, Arjantin, Patagonya, Brezilya, Avustralya, Japonya, Çin, Almanya ve Avrupa'nın şehirlerinden tabaklar olduğunu belirtti.
Patagonya - 29.4.2017
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Patagonya Tavşanı Konukları; Çıtır ve Kıtır
İZMİR Doğal Yaşam Parkı'nın 4 yıllık sakinlerinden Patagonya tavşanı ailesinde, geçen yıl dünyaya gelen sevimli yavru 'Pıtır'ın ardından, bu kez ikiz yavru sevinç yarattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Patagonya Haberleri | Patagonya Haber - Haberler - Patagonya haberleri, son dakika patagonya haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 18:42:03. #1.15#
title