Özer Kızıltan Haberleri

Özer Kızıltan haber, Özer Kızıltan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özer Kızıltan 7.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan son yolculuğuna uğurlandı
Bir süredir kanser tedavisi gören ve önceki gün hayatını kaybeden yönetmen Özer Kızıltan, son yolculuğuna uğurlandı.
Özer Kızıltan 5.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan vefat etti
Kanser tedavisi gören yönetmen Özer Kızıltan, 57 yaşında hayatını kaybetti.
Özer Kızıltan 5.1.2016
Semih Kaplanoğlu'na İsviçre'den Telif Ödenecek
Avrupa Birliği müzakerelerinde, telif haklarının önemli bir mesele olarak yerini koruduğunu kaydeden Güleryüz, şunları kaydetti: "Hükümet programında telif hakları konusunda adım atmak var. Bu konuda yapılan çalışmalar hızlandı. Önümüzdeki günlerde önemli adımlar atılmasını bekliyoruz. 2015 yılında İsviçre'de oynayan filmleri dolayısıyla Semih Kaplanoğlu'na telif ödemesi yapacağız. Bu, emsal teşkil etmesi açısından önemli bir adım." Mehmet Güleryüz, 2011'den itibaren Nuri Bilge Ceylan, Özer Kızıltan ve Semih Kaplanoğlu'na İsviçre'de oynayan filmleri için ödeme yaptıklarını aktararak, "Bu bize telif hakları sisteminin uygulanabilirliği konusunda örnek oluyor.
Özer Kızıltan: Bana Adını Sor FilmiÖzer Kızıltan 11.3.2015
Özer Kızıltan 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
FESTİVALDE GÖSTERİMİ YAPILAN 18 FİLM Festivalde gösterimi yapılan 18 film şunlar: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Özer Kızıltan 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
-Ana yarışma bölümünde gösterilen filmler Yarın sona erecek Festival'in ana yarışma bölümünde Kutluğ Ataman'ın "Kuzu" filmi, "Punto de Encuentro" bölümünde Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun "Gözümün Nuru", Nazlı Eda Noyan ve Dağhan Celayir'in "Bir Fincan Türk Kahvesi" adlı kısa filminin gösterimi yapıldı. Yönetmen Cem Kaya'nın "Remake, Remix, Rip Off" adlı belgeseli ise festivalin "Tarih Zamanı" adlı belgeseller bölümünde izleyiciyle buluştu.  Festivalde gösterimi yapılan diğer 18 film ise şöyle: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Özer Kızıltan 25.6.2014
Mesut Uçakan'dan 27 Yıl Sonra Yepyeni Bir Dizi
Uçakan, Ramazan'da hafta içi hergün TRT 1'de yayınlanacak bir dizi ile karşımıza çıkıyor. Hayat Yokuşu isimli dizi, giderek birbirlerine yabancılaşanların aksine sevgiyi ve dostluğu paylaşan güzel insanların bulunduğu bir mahalleyi anlatıyor. Ramazan'da geçen öyküde berberi, manavı, emlakçısı, tuhafiyecisi, kahvehanesi, marketçisi ve imamı ile tam bir mahalle dizisi olarak izleyici ile buluşuyor. Karakterler, aile fertleri gibi her biri farklı dramlar yaşasa da sıcak bir dostluk sergiliyorlar. Dizinin yapımcılığını Sonart Medya adına Ahmet Nesim ŞAHİN üstleniyor. Ünlü oyuncuların yer aldığı dizide Cem Davran, Asuman Dabak, Elvan Boran, Levent ÖZDİLEK, Mesut ÇAKARLI, Atilla PEKDEMİR, Selahattin TAŞDÖĞEN, Şener SAVAŞ yer alıyor. Dizinin senaryosu KALEMİŞİ yazım grubunun. set yönetmenliğini ise TAKVA filminde tanıdığımız Özer Kızıltan yapıyor.
Özer Kızıltan 17.6.2014
Trt 1 Ekranlarında Yepyeni Bir Aile Dizisi Başlıyor
Ramazan Ayı'nın ilk pazartesi günü 'Hayat Yokuşu' TRT 1 ekranlarında olacak.
Şu an buradasınız: Özer Kızıltan Haberleri | Özer Kızıltan Kimdir - Haberler - Özer Kızıltan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Özer Kızıltan kimdir, hayatı ve biyografisi. Yönetmen Özer Kızıltan son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.7.2020 02:10:34. #1.14#
title