Osman Türkyılmaz Kimdir? - Osman Türkyılmaz Hayatı ve Biyografisi
Haberler
Haberler

Osman Türkyılmaz Biyografisi

Osman Türkyılmaz
Doğum YeriKırıkkale / Türkiye
Doğum Tarihi5.2.1974

Osman Türkyılmaz Kimdir ?

5 Şubat 1974 tarihinde Kırıkkale’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra Kırıkkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1989-1994 yılları arasında Yahşihan Belediyesi’nde Muhasebe Emlak ve Yazı İşleri servisinde çalışan Türkyılmaz, 1996 yılında Yahşihan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfın ’da memur olarak görev yapmaya başladı. 2000 yılından itibaren aynı Vakıf Müdürlüğü görevine getirilen Osman Türkyılmaz, halen aynı görevi ve Yahşihan İlçesi Köylerine Hizmet Götürme Birliği saymanlığı görevini yerine getiriyor.

Kırıkkale’de Sosyo-Ekonomik Kalkınma Proje Danışmanı; Bahşili, Keskin, Karakeçili ve Çelebi Vakıflarında da proje formatörü olarak görevlendirildi. 2011 yılında Yahşihan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa kurulan “Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Atölyesinde” Proje Koordinatörü olarak bulundu. Yahşihan Spor Kulübü Başkanlığı da yapan belediye başkan adayı, Yahşihan Tiyatro Topluluğunu kurdu ve Topluluk Başkanı olarak görev yaptı. Güzel Konuşma, Diksiyon ve Muhabirlik kurslarına katıldı.

Osman Türkyılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır. 2014 yılı yerel seçimlerinde MHP’den Yahşihan Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de yine MHP’den Kırıkkale Yahşihan İçesi Belediye Başkan adayı oldu.

title