OSMAN BAYDEMİR HABERLERİ

Osman Baydemir haber, Osman Baydemir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Baydemir

Osman Baydemir

Doğum Yeri Diyarbakır / Türkiye
Doğum Tarihi 26.1.1971

Osman Baydemir Kimdir ?

Osman Baydemir ,1 Ocak 1971, Diyarbakır, 2004-2014 yılları arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış olan Halkların Demokratik Partisi mensubu Kürt kökenli siyasetçi. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bir yıl serbest avukatlık yaptı. 1995 yılında İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Osman Baydemir - 02.11.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
HDP'li Osman Baydemir'in, "Siirt Kürdistan'dır.
Osman Baydemir - 26.10.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Kavala, Soros'un kuryesidir. Kavala, Gezi Parkı olaylarının finansörü, azmettiricisi, kışkırtıcısı, 15 Temmuz'da İstanbul Büyükada'da yuvalanan casusların irtibat ve ilişki ağı içinde yer alan şüpheli ve şaibeli bir kişidir. Gezi olaylarına bir park ötesinde anlam ve misyon yüklenmesinde aktif pozisyon üstlenen, dünyadaki birçok kalkışmayı renkli demokrasi devrimi olarak lanse eden ve bu amaçla STK'lere para, lojistik, kaynak, insan sağlayan Açık Toplum Vakfı'nın Türkiye piyonu bu şahıstır. Soros uşağı olan Kavala, 4 Ağustos 2015 tarihinde kendisiyle yapılan bir röportajda, PKK'yı 'rasyonel politikalar yürüten bir örgüt' olarak değerlendirecek kadar gözünü ve gönlünü karartmış, teröre çanak tutmuştur. TESEV'de, kurduğu Anadolu Kültür Anonim Şirketi'yle zehir saçmıştır. Kavala, 18 Ekim 2017'de İstanbul'da yakalanmıştır. Üzerine atılı suçlar, hükümeti ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmektir." "Caniler, Anayasa Mahkemesi'nin kapısından rahatlıkla içeri girmiştir" Anayasa Mahkemesi'nin, Kavala'nın bireysel başvurusu üzerine, 22 Mayıs 2019 tarihinde, aralarında mahkeme başkanı Zühtü Arslan'ın da bulunduğu beş üyenin karşı oyu ve oy çokluğuyla kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine, ayrıca tutuklamanın hukuki olmadığından bahisle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine dair iddianın kabul edilebilir olduğuna karar verdiğini anımsatan Bahçeli, şunları kaydetti: "Anayasa Mahkemesi öyle bir hale gelmiştir ki nerede bir hain, nerede Türkiye'nin kuyusunu kazmak için faal halde bulunan bir çapulcu varsa onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş'ın yanında duran bu mahkemedir. Sorosçu fitnenin yanında konuşlanan bu mahkemedir. Daha geçtiğimiz günlerde Diyarbakır eski belediye başkanı, bölücülüğün atar damarı Osman Baydemir ile ilgili hak ihlali kararı veren, dahası 30 bin lira da tazminat ödenmesine hükmeden bu mahkemedir.
Osman Baydemir - 05.08.2021
HDP'nin mağdur ettiği taksiciler belediyeye başvurdu
914 aile için istihdam kapısı Diyarbakır T Plaka Hak Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Çetin, toplu dilekçe için toplandıklarını ve başvurularını yaptıklarını aktararak 914 kişiye istihdam kapısı olacağını hatırlattı. Çetin, "Biz burada toplanma sebebimiz 12 yıldır süre gelen T plakalarımız için bulunuyoruz. Biz T plaka mağdurlarıyız bu sorunlarımıza çare arıyoruz, 12 yıldır çalmadık kapı bırakmadık, ama hiçbiri bize olumlu cevap veremedi. En son toplu dilekçe ile belediye makamına müracaatta bulunacağız ve olumlu sonuç alınmasını umut ediyoruz. 2009 yılında büyükşehir belediyesinin eylül ayında belediye meclis kararı olmadan almış olduğu bir karar var. Belediye başkanının keyfi olarak T plakalarının TT plakaya çevirme kararı var. Kasım ayında tirajı düşük gazeteye ilan verildi, o dönem 50 tane satmış, kimsenin haberi olmadı bizler de haberi olmayanlardanız. HDP'li Belediye Başkanı Osman Baydemir idi, herhangi bir tebligat ve uyarı olmadan 12 yıldır bizde mağdur olduk.
Osman Baydemir - 21.06.2021
HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir
ÖCALAN'IN DEMİRTAŞ, ÖNDER VE BALUKEN İLE GÖRÜŞMELERİ İDDİANAMEDE İddianamede, bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın, o dönem milletvekilleri olan Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken ile 15 Eylül 2013 tarihli görüşmesine değinildi. Demirtaş ve Öcalan arasındaki görüşmelerle ilgili şu ifadeler yer aldı: "S.D: Siz söyleyince hatırladım. Osman Baydemir'in de selamları vardı.
Osman Baydemir - 12.02.2021
SAHTE HOCAYA "TERÖR ÖRGÜTÜ PROPANGANDASI" SUÇUNDAN TAHLİYE
Sosyal medyada cinsel istismar görüntüleriyle tepkilere neden olan ve "Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sahte hoca Burhan Dalğali'nin "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı davada, tahliyesine karar verildi.  İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık Burhan Dalğali getirildi.  Sanık Burhan Dalğali kimlik sorgusunda, 6 çocuklu olduğunu, imamlık yaptığını ve aylık 2 bin 500 TL geliri olduğunu söyledi. Sanık Dalğali, "Ben Siirt Arapları Medresesinde okudum. Aslen Arap kökenliyim. PKK ile hiçbir alakam yoktur. İftar yemeğine sadece iftar yemeği olduğu için gittim. Ramazan ayında iftarımı açmadan önce dua yaparım. Orada propaganda amaçlı olarak dua yapmadım. PKK örgütüne karşı bir insanım. HDP üyeliğim kesinlikle yoktur" dedi. Facebook hesabının kendisine ait olduğunu söyleyen sanık Dalğali, "O resimlerden bir kısmı bana, bir kısmı akrabalarıma aittir. Osman Baydemir'in 2014 tarihinde yaptığım paylaşımı hatırlamıyorum.
Osman Baydemir - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Meclis Başkanlığına gelip de kesin hükmü en fazla bekletenin Meclis Başkanı olarak kendisi olduğunu ifade eden Şentop, 27. Dönem'de 8 kişinin milletvekilliğinin düştüğünü, Figen Yüksekdağ'ın bir ay 13 gün, Nursel Aydoğan'ın 5 gün, Besime Konca'nın 2 ay, Ferhat Encü'nün 19 gün, Ahmet Yıldırım ve İbrahim Ayhan'ın 28 gün, Osman Baydemir'in 17 gün, Selma Irmak'ın 2 gün bekletildiğini kaydetti.
Osman Baydemir - 17.09.2020
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışındaki HDP'li Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten ve...
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışındaki HDP'li Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten ve iade talebini Adalet Bakanlığına gönderdi.
Osman Baydemir - 09.06.2020
Mecliste 38 yıldır dönem sonuna bırakılan "kesin hüküm dosyası" bulunmuyor
26. Dönem'de 8 HDP'linin milletvekilliği düşürüldü Bu arada 26. Yasama Dönemi'nde de 8 HDP'linin kesin hüküm giyme nedeniyle milletvekilliği düşürüldü. HDP'li Figen Yüksekdağ, Nursel Aydoğan, Besime Konca, Ferhat Encu, Ahmet Yıldırım, İbrahim Ayhan, Osman Baydemir ile Selma Irmak, bu isimler arasında yer aldı.
Osman Baydemir - 14.12.2019
2020 merkezi yönetim bütçe görüşmeleri
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, şunları kaydetti: "O dönemki Grup Başkan Vekilimiz şu anda cezaevinde olan İdris Baluken, o dönemde milletvekilimiz olan Osman Baydemir, o dönemde milletvekilimiz olan Meral Danış Beştaş, bu kürsüden isim verdiler, şu anda Cizre'de şu bodrumda kalan 33 kişi sivil, bunların isimlerini verdiler, onları kurtaralım diye uğraştılar ama onların hepsi şu anda toprağın altında.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Osman Baydemir hakkında suç duyurusu
Eski HDP milletvekili Osman Baydemir'in İngiltere'de yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir hakkında suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir hakkında suç duyurusunda bulundu.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere'de yaptığı konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere'de yaptığı konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Osman Baydemir - 12.09.2019
Hdp önündeki eylemde 10'uncu gün (2)
Ömer Tokay, 14 yaşındayken piknik yapmak için Şırnak'a giden oğlu Mehmet'in teröristlerce kaçırıldığını ifade ederek, "Oğlumu Şırnak'a götürdüler. Sonra Şırnak'taki parti binasında, il başkanına teslim ettiler. Şırnak'ta hücre evine götürdüler. Hücre evinde 5-10 kişi topladılar, 4 gün içinde götürdüler. 8 yıl oldu. 14 yaşında gitti. Şu an 22 yaşında. Onların televizyonuna çıkmış, annem babam oraya gitmesin demiş. Konuşmasını izlediğim zaman yazıyı eline verip okuttuklarını anladım. 2011 yılında Osman Baydemir Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı.
Osman Baydemir - 12.09.2019
Dha yurt bülteni - 8
Ömer Tokay, 14 yaşındayken piknik yapmak için Şırnak'a giden oğlu Mehmet'in teröristlerce kaçırıldığını ifade ederek, "Oğlumu Şırnak'a götürdüler. Sonra Şırnak'taki parti binasında, il başkanına teslim ettiler. Şırnak'ta hücre evine götürdüler. Hücre evinde 5-10 kişi topladılar, 4 gün içinde götürdüler. 8 yıl oldu. 14 yaşında gitti. Şu an 22 yaşında. Onların televizyonuna çıkmış, annem babam oraya gitmesin demiş. Konuşmasını izlediğim zaman yazıyı eline verip okuttuklarını anladım. 2011 yılında Osman Baydemir Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı.
Osman Baydemir - 12.07.2019
HDP'li belediyenin cami yapımını durduracak kararına itiraz
Kılıç, şöyle konuştu: "Osman Baydemir, belediye başkanı olduğu dönemde 35 cami yapılması gereken alana 2 cami için imar verdi.
Osman Baydemir - 19.04.2019
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davasında Ara Karar
Mahkeme heyeti, sanıklardan eski astsubay Selçuk Ulus ile eski uzman çavuşlar İbrahim Cirtil, Gökhan Aydemir, Ahmet Arslan, Ünal Uzun, Memet Batuk, Zafer Biçici, Haydar Özkaya, Osman Çakmaklı, Şuhayip Coşkuner, Muharrem Karakaya, Muhammet Uz, Eshabil Dönmezer, Ahmet Erdal, Emre Cengiz, Arif Kurt, Abdulğani Sürer, Mustafa Sökmen, İlker Sel, Yavuz Dikmen, Murat Koraşlı, Bülent Palta, Oktay Hıdırıoğlu, Hüseyin Gürcü, Hüseyin Orçan, Yasin Kavutçu, Hakan Gürbüz, Erkan Coşkun, Çağrı Taşpınar, Yusuf Türk, Osman Demirturan, Murat Dursun, Kenan Oğuz, Bayram Ali Bayraktar, Ümit Erdem, Zafer Muhip, Osman Özkay, Mehmet Taştiken, Mehmet Duru, Kenan Uysal, Muhammet Kayhan, İsamettin Cihan, Halil Altındal, Adem Akbulut, Samet Sarı, Galip Bozoklulu, Yasin Kabakcı, Gökhan Ayçetin, Serdar Yıldırım, Abdullah Haney, Mesut Şen, Hasan Sezer, Mehmet Sayit Uçar, Tuncer Dinçer, Doğan Sapmaz, Mesut Pak, Halim Kara, Yalçın Zor, Şaban Darçın, Hacı Bekir Demirci, Orhan Çelik, Mustafa Demirel, Samet Dinçer, Şener Gömlekli, Mustafa Akman, Ömer İpkıran, Mehmet Dağlı, Haluk Karataş, Yusuf Ziya Poyraz, Muhsin Çönger, Osman Baydemir, Ayhan Gül, Yener Yabacıoğlu, Murat Uz, Abidin Üçkazan, Ümit İde, Ali Osman Ak, Zafer Öner, Mehmet Murat Arslan, Tuna Civil, Benal Yılmaz ve İbrahim Öçal'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, bu celse dinlenen sanık ve tanık anlatımı ile tutuklu kaldıkları süreyi dikkate alarak tahliye itti.
Osman Baydemir - 08.02.2019
Vali Bilmez: Devlet Mecbur Kalmasaydı Belediyelere Kayyum Atamazdı
Mahalle muhtarlarının sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Bilmez, kayyumlarla ilgili de açıklamalarda bulundu. Kayyumluğun mecburiyetten doğduğunu belirten Vali Bilmez, "Bölgemiz bazı sıkıntılar, problemler yaşıyor. Asayiş ve güvenlik açısından sıkıntılar yaşıyor. Sizin seçtiğiniz belediye başkanları başına terör örgütü kayyum atadı. Belediye başkanları kendi iradeleriyle kanunlar çerçevesinde görev yapamadılar. Atanan KCK temsilcileri bunların ensesinden tutup dağdan ne talimat aldılarsa, onlara bunu yaptırmaya çalıştılar. Bundan dolayı da devlet mecbur kaldı kayyum atadı. Gönlümüzden geçen ve arzuladığımız şey bu topraklarda doğmuş ve yarın öldüğünde de cenazesi bu topraklara gömülecek, sadece amacı Van halkına hizmet olan insanların belediyeleri yönetmesi. Ama dünyanın hiçbir yerinde bir devlet kendi kurumunun halkı tarafından seçilmiş bir belediye başkanının elinde silah olan insanlar tarafından yönlendirilmesine ve yönetilmesine müsaade etmez" dedi. Seçilen belediye başkanlarının başına KCK'nın temsilci atadığını da belirten Vali Bilmez şöyle devam etti: "Belediyeleri seçtiğimiz insanlara değil, o örgüt temsilcisine yönetmeye çalıştırdılar. Bunların da hiç bir zaman amacı seçmeni memnun etmek olmadı. Bunların amacı örgütü memnun etmek oldu. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir belediye başkanı olarak ilk seçildiğinde devlet büyüklerinden birini havaalanında karşılamaya gitti.
Osman Baydemir - 20.09.2018
Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi
KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.  KCK ana davası görülürken, milletvekili seçildikleri ve dokunulmazlıkları olduğu için dosyaları ayrılan HDP'li Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime  Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım'ın yargılamasına devam edildi.
Osman Baydemir - 20.09.2018
Diyarbakır'da 6'sı Eski Hdp'li 8 Milletvekilinin Yargılandığı Dava
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya HDP milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Alican Önlü ile eski milletvekili Osman Baydemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca ve Nadir Yıldırım katılmazken, avukatları hazır bulundu.
Osman Baydemir - 10.07.2018
Dbp'li Belediyede Hükümlere Aykırı Şekilde 99 İşçi Çalıştırmışlar
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde DBP'li yönetim döneminde eski belediye başkanları Osman Baydemir ve Gültan Kışanak'ın da aralarında bulunduğu 13 şüpheli hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Baydemir Haberleri | Osman Baydemir Kimdir - Haberler - Osman Baydemir haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Baydemir kimdir, hayatı ve biyografisi. BBP Genel Başkanı Destici, gündemi değerlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 03:49:23. #1.14#

title