OSMAN BAYDEMİR HABERLERİ

Osman Baydemir haber, Osman Baydemir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Baydemir

Osman Baydemir

Doğum Yeri Diyarbakır / Türkiye
Doğum Tarihi 26.1.1971 - ...

Osman Baydemir Kimdir ?

Osman Baydemir ,1 Ocak 1971, Diyarbakır, 2004-2014 yılları arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış olan Halkların Demokratik Partisi mensubu Kürt kökenli siyasetçi. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bir yıl serbest avukatlık yaptı. 1995 yılında İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Osman Baydemir - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Meclis Başkanlığına gelip de kesin hükmü en fazla bekletenin Meclis Başkanı olarak kendisi olduğunu ifade eden Şentop, 27. Dönem'de 8 kişinin milletvekilliğinin düştüğünü, Figen Yüksekdağ'ın bir ay 13 gün, Nursel Aydoğan'ın 5 gün, Besime Konca'nın 2 ay, Ferhat Encü'nün 19 gün, Ahmet Yıldırım ve İbrahim Ayhan'ın 28 gün, Osman Baydemir'in 17 gün, Selma Irmak'ın 2 gün bekletildiğini kaydetti.
Osman Baydemir - 17.9.2020
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışındaki HDP'li Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten ve...
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışındaki HDP'li Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten ve iade talebini Adalet Bakanlığına gönderdi.
Osman Baydemir - 9.6.2020
Mecliste 38 yıldır dönem sonuna bırakılan "kesin hüküm dosyası" bulunmuyor
26. Dönem'de 8 HDP'linin milletvekilliği düşürüldü Bu arada 26. Yasama Dönemi'nde de 8 HDP'linin kesin hüküm giyme nedeniyle milletvekilliği düşürüldü. HDP'li Figen Yüksekdağ, Nursel Aydoğan, Besime Konca, Ferhat Encu, Ahmet Yıldırım, İbrahim Ayhan, Osman Baydemir ile Selma Irmak, bu isimler arasında yer aldı.
Osman Baydemir - 14.12.2019
2020 merkezi yönetim bütçe görüşmeleri
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, şunları kaydetti: "O dönemki Grup Başkan Vekilimiz şu anda cezaevinde olan İdris Baluken, o dönemde milletvekilimiz olan Osman Baydemir, o dönemde milletvekilimiz olan Meral Danış Beştaş, bu kürsüden isim verdiler, şu anda Cizre'de şu bodrumda kalan 33 kişi sivil, bunların isimlerini verdiler, onları kurtaralım diye uğraştılar ama onların hepsi şu anda toprağın altında.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Osman Baydemir hakkında suç duyurusu
Eski HDP milletvekili Osman Baydemir'in İngiltere'de yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir hakkında suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir hakkında suç duyurusunda bulundu.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere'de yaptığı konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Osman Baydemir - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere'de yaptığı konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Osman Baydemir - 12.9.2019
Hdp önündeki eylemde 10'uncu gün (2)
Ömer Tokay, 14 yaşındayken piknik yapmak için Şırnak'a giden oğlu Mehmet'in teröristlerce kaçırıldığını ifade ederek, "Oğlumu Şırnak'a götürdüler. Sonra Şırnak'taki parti binasında, il başkanına teslim ettiler. Şırnak'ta hücre evine götürdüler. Hücre evinde 5-10 kişi topladılar, 4 gün içinde götürdüler. 8 yıl oldu. 14 yaşında gitti. Şu an 22 yaşında. Onların televizyonuna çıkmış, annem babam oraya gitmesin demiş. Konuşmasını izlediğim zaman yazıyı eline verip okuttuklarını anladım. 2011 yılında Osman Baydemir Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı.
Osman Baydemir - 12.9.2019
Dha yurt bülteni - 8
Ömer Tokay, 14 yaşındayken piknik yapmak için Şırnak'a giden oğlu Mehmet'in teröristlerce kaçırıldığını ifade ederek, "Oğlumu Şırnak'a götürdüler. Sonra Şırnak'taki parti binasında, il başkanına teslim ettiler. Şırnak'ta hücre evine götürdüler. Hücre evinde 5-10 kişi topladılar, 4 gün içinde götürdüler. 8 yıl oldu. 14 yaşında gitti. Şu an 22 yaşında. Onların televizyonuna çıkmış, annem babam oraya gitmesin demiş. Konuşmasını izlediğim zaman yazıyı eline verip okuttuklarını anladım. 2011 yılında Osman Baydemir Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı.
Osman Baydemir - 12.7.2019
HDP'li belediyenin cami yapımını durduracak kararına itiraz
Kılıç, şöyle konuştu: "Osman Baydemir, belediye başkanı olduğu dönemde 35 cami yapılması gereken alana 2 cami için imar verdi.
Osman Baydemir - 19.4.2019
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davasında Ara Karar
Mahkeme heyeti, sanıklardan eski astsubay Selçuk Ulus ile eski uzman çavuşlar İbrahim Cirtil, Gökhan Aydemir, Ahmet Arslan, Ünal Uzun, Memet Batuk, Zafer Biçici, Haydar Özkaya, Osman Çakmaklı, Şuhayip Coşkuner, Muharrem Karakaya, Muhammet Uz, Eshabil Dönmezer, Ahmet Erdal, Emre Cengiz, Arif Kurt, Abdulğani Sürer, Mustafa Sökmen, İlker Sel, Yavuz Dikmen, Murat Koraşlı, Bülent Palta, Oktay Hıdırıoğlu, Hüseyin Gürcü, Hüseyin Orçan, Yasin Kavutçu, Hakan Gürbüz, Erkan Coşkun, Çağrı Taşpınar, Yusuf Türk, Osman Demirturan, Murat Dursun, Kenan Oğuz, Bayram Ali Bayraktar, Ümit Erdem, Zafer Muhip, Osman Özkay, Mehmet Taştiken, Mehmet Duru, Kenan Uysal, Muhammet Kayhan, İsamettin Cihan, Halil Altındal, Adem Akbulut, Samet Sarı, Galip Bozoklulu, Yasin Kabakcı, Gökhan Ayçetin, Serdar Yıldırım, Abdullah Haney, Mesut Şen, Hasan Sezer, Mehmet Sayit Uçar, Tuncer Dinçer, Doğan Sapmaz, Mesut Pak, Halim Kara, Yalçın Zor, Şaban Darçın, Hacı Bekir Demirci, Orhan Çelik, Mustafa Demirel, Samet Dinçer, Şener Gömlekli, Mustafa Akman, Ömer İpkıran, Mehmet Dağlı, Haluk Karataş, Yusuf Ziya Poyraz, Muhsin Çönger, Osman Baydemir, Ayhan Gül, Yener Yabacıoğlu, Murat Uz, Abidin Üçkazan, Ümit İde, Ali Osman Ak, Zafer Öner, Mehmet Murat Arslan, Tuna Civil, Benal Yılmaz ve İbrahim Öçal'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, bu celse dinlenen sanık ve tanık anlatımı ile tutuklu kaldıkları süreyi dikkate alarak tahliye itti.
Osman Baydemir - 8.2.2019
Vali Bilmez: Devlet Mecbur Kalmasaydı Belediyelere Kayyum Atamazdı
Mahalle muhtarlarının sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Bilmez, kayyumlarla ilgili de açıklamalarda bulundu. Kayyumluğun mecburiyetten doğduğunu belirten Vali Bilmez, "Bölgemiz bazı sıkıntılar, problemler yaşıyor. Asayiş ve güvenlik açısından sıkıntılar yaşıyor. Sizin seçtiğiniz belediye başkanları başına terör örgütü kayyum atadı. Belediye başkanları kendi iradeleriyle kanunlar çerçevesinde görev yapamadılar. Atanan KCK temsilcileri bunların ensesinden tutup dağdan ne talimat aldılarsa, onlara bunu yaptırmaya çalıştılar. Bundan dolayı da devlet mecbur kaldı kayyum atadı. Gönlümüzden geçen ve arzuladığımız şey bu topraklarda doğmuş ve yarın öldüğünde de cenazesi bu topraklara gömülecek, sadece amacı Van halkına hizmet olan insanların belediyeleri yönetmesi. Ama dünyanın hiçbir yerinde bir devlet kendi kurumunun halkı tarafından seçilmiş bir belediye başkanının elinde silah olan insanlar tarafından yönlendirilmesine ve yönetilmesine müsaade etmez" dedi. Seçilen belediye başkanlarının başına KCK'nın temsilci atadığını da belirten Vali Bilmez şöyle devam etti: "Belediyeleri seçtiğimiz insanlara değil, o örgüt temsilcisine yönetmeye çalıştırdılar. Bunların da hiç bir zaman amacı seçmeni memnun etmek olmadı. Bunların amacı örgütü memnun etmek oldu. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir belediye başkanı olarak ilk seçildiğinde devlet büyüklerinden birini havaalanında karşılamaya gitti.
Osman Baydemir - 20.9.2018
Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi
KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.  KCK ana davası görülürken, milletvekili seçildikleri ve dokunulmazlıkları olduğu için dosyaları ayrılan HDP'li Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime  Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım'ın yargılamasına devam edildi.
Osman Baydemir - 20.9.2018
Diyarbakır'da 6'sı Eski Hdp'li 8 Milletvekilinin Yargılandığı Dava
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya HDP milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Alican Önlü ile eski milletvekili Osman Baydemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca ve Nadir Yıldırım katılmazken, avukatları hazır bulundu.
Osman Baydemir - 10.7.2018
Dbp'li Belediyede Hükümlere Aykırı Şekilde 99 İşçi Çalıştırmışlar
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde DBP'li yönetim döneminde eski belediye başkanları Osman Baydemir ve Gültan Kışanak'ın da aralarında bulunduğu 13 şüpheli hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Osman Baydemir - 25.6.2018
Şanlıurfa'da 2 Yeni Vekilliği MHP ve CHP Aldı
26'ncı dönemde liste başı olan eski bakanlardan Faruk Çelik'in yeniden aday olmadığı kentte dün yapılan seçimlerin ardından AK Parti'den meclise gitmeyi başaran isimler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, mevcut milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız ile Zemzem Gülender Açanal, Halil Özçavlı ve Amet Akay oldu. HDP'den ise geçen dönem meclise giden Osman Baydemir ile İbrahim Ayhan'ın milletvekilliği düşürüldü, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan ise aday gösterilmedi.
Osman Baydemir - 18.6.2018
Terör Örgütünü Şımartan Muharrem İnce'dir"
AK Parti milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız'ın Suruç'ta hem Türk bayrağını hem de AK Parti bayrağını sallandıran ve bu mücadeleyi sürdüren bir kişi olduğunu anlatan Soylu, Meclis'te, Osman Baydemir ile münakaşa eden Yıldız'a bu olay sonrasında terör örgütü PKK'nın tehditlerinin arttığını kaydetti.
Osman Baydemir - 16.6.2018
Bakan Soylu, Suruç'taki Silahlı Saldırıyla İlgili Konuştu
  İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Suruç'ta 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Bu gözaltına almalar devam edecek. Yaklaşık 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. 19'u gözaltına alındı" dedi.  Süleyman Soylu, partisinin Beşiktaş İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Partililerle bayramlaşmasının ardından konuşan Bakan Soylu, Şanlıurfa' nın Suruç ilçesi'nde 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Yaşanan olaylarda AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyinin de şehit olduğunu aktaran Soylu, "Bu bizim ilk şehidimiz değil. PKK terör örgütü Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da zemin kaybettikçe, halktan uzaklaştıkça şiddete başvurmaktadır. Millet, yüz göstermedikçe, onlarla birlikte olmadığını söyledikçe özellikle de partimiz, Güneydoğu Anadolu'da atılan adımlarla milletle kucaklaştıkça PKK çıldırmaktadır ve PKK'nın sözde siyasetçilerini şiddet için sahaya sürmektedir" diye konuştu.    "GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİM" Olayın apaçık olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, görüntüleri izlediğini belirterek, şunları söyledi: "Bir milletvekilimiz esnaf ziyaretine giriyor. Şiddetli bir tepkiyle karşılaşıyor. Hiçbir reaksiyon göstermeden, iki elini yana açarak dükkandan çıkmak için gayret gösterirken hemen arkasındaki arkadaşa yumrukla saldırmaya başlıyorlar. Allah milletvekilimizin canını muhafaza etmiş. Ondan sonra orada büyük bir arbede kopuyor ve olaylar bu noktaya geliyor. Oradaki kişi açık bir şekilde, 'ben PKK'lıyım sen hangi yüzle buraya geliyorsun' diyor. Ondan sonra bu müessif hadiseler bu hali alıyor. Olayın başka bir boyutu daha var. Bu olaydan yaklaşık üç veya dört gün  önce oranın 6'ncı sıradaki adayı en son birkaç kez daha bunu söylüyor; mecliste sayın milletvekilimizin Osman Baydemir ile tartışmasını sebep göstererek, 'biz bunun hesabını sana soracağız' diye açık açık meydanlarda bunu ifade ediyor.
Osman Baydemir - 16.6.2018
İçişleri Bakanı Soylu: "Suruç'taki Olayın Sebebi Muharrem İnce'dir"
Olayın başka bir boyutu daha var. Bu olaydan yaklaşık 3 veya 4 gün önce orada 6. sıradaki milletvekili adayı en son bir kaç kez daha bunu söylüyor. Mecliste sayın milletvekilimizin Osman Baydemir'le tartışmalarını da sebep göstererek biz sana bunun hesabını soracağız diye açık açık meydanlarda defalarca bunu ifade ediyor.
Osman Baydemir - 16.6.2018
İstanbul Bakan Soylu Suruç'taki Silahlı Saldırıyla İlgili Konuştu
"GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİM" Olayın apaçık olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, görüntüleri izlediğini belirterek, şunları söyledi: "Bir milletvekilimiz esnaf ziyaretine giriyor. Şiddetli bir tepkiyle karşılaşıyor. Hiçbir reaksiyon göstermeden, iki elini yana açarak dükkandan çıkmak için gayret gösterirken hemen arkasındaki arkadaşa yumrukla saldırmaya başlıyorlar. Allah milletvekilimizin canını muhafaza etmiş. Ondan sonra orada büyük bir arbede kopuyor ve olaylar bu noktaya geliyor. Oradaki kişi açık bir şekilde, 'ben PKK'lıyım sen hangi yüzle buraya geliyorsun' diyor. Ondan sonra bu müessif hadiseler bu hali alıyor. Olayın başka bir boyutu daha var. Bu olaydan yaklaşık üç veya dört gün önce oranın 6'ncı sıradaki adayı en son birkaç kez daha bunu söylüyor; mecliste sayın milletvekilimizin Osman Baydemir ile tartışmasını sebep göstererek, 'biz bunun hesabını sana soracağız' diye açık açık meydanlarda bunu ifade ediyor.
Osman Baydemir - 16.6.2018
Bakan Soylu Suruç'taki Silahlı Saldırıyla İlgili Konuştu
*İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu gözaltına almalar devam edecek. Yaklaşık 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. 19'u gözaltına alındı" Haber - Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL,DHA İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suruç'ta 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Bu gözaltına almalar devam edecek. Yaklaşık 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. 19'u gözaltına alındı" dedi.  Süleyman Soylu, partisinin Beşiktaş İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Partililerle bayramlaşmasının ardından konuşan Bakan Soylu, Şanlıurfa' nın Suruç ilçesi'nde 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Yaşanan olaylarda AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyinin de şehit olduğunu aktaran Soylu, "Bu bizim ilk şehidimiz değil. PKK terör örgütü Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da zemin kaybettikçe, halktan uzaklaştıkça şiddete başvurmaktadır. Millet, yüz göstermedikçe, onlarla birlikte olmadığını söyledikçe özellikle de partimiz, Güneydoğu Anadolu'da atılan adımlarla milletle kucaklaştıkça PKK çıldırmaktadır ve PKK'nın sözde siyasetçilerini şiddet için sahaya sürmektedir" diye konuştu.  "GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİM" Olayın apaçık olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, görüntüleri izlediğini belirterek, şunları söyledi: "Bir milletvekilimiz esnaf ziyaretine giriyor. Şiddetli bir tepkiyle karşılaşıyor. Hiçbir reaksiyon göstermeden, iki elini yana açarak dükkandan çıkmak için gayret gösterirken hemen arkasındaki arkadaşa yumrukla saldırmaya başlıyorlar. Allah milletvekilimizin canını muhafaza etmiş. Ondan sonra orada büyük bir arbede kopuyor ve olaylar bu noktaya geliyor. Oradaki kişi açık bir şekilde, 'ben PKK'lıyım sen hangi yüzle buraya geliyorsun' diyor. Ondan sonra bu müessif hadiseler bu hali alıyor. Olayın başka bir boyutu daha var. Bu olaydan yaklaşık üç veya dört gün  önce oranın 6'ncı sıradaki adayı en son birkaç kez daha bunu söylüyor; mecliste sayın milletvekilimizin Osman Baydemir ile tartışmasını sebep göstererek, 'biz bunun hesabını sana soracağız' diye açık açık meydanlarda bunu ifade ediyor.
Osman Baydemir - 16.6.2018
Suruç'taki Olayın Sebebi ve Müsebbibi Muharrem İnce'dir"
Olayın başka bir boyutu daha olduğunu aktaran Soylu, "Söz konusu olaydan 3-4 gün önce 6. sıradaki milletvekili adayı en son birkaç kez daha bunu söylüyor. Meclis'te milletvekilimizin Osman Baydemir'le tartışmasını da sebep göstererek 'Biz bunun hesabını sana soracağız.
Osman Baydemir - 16.6.2018
Suruç'taki AK Parti'lilere Yönelik Saldırı
HDP adayı İsmail Kaplan, Suruç'taki seçim çalışmaları sırasında Kürtçe yaptığı konuşmada, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a yönelik, "Bakın arkadaşlar, bizi acıtan nedir biliyor musunuz? Elbette ki içimizdeki ihanettir. O İdris-i Bitlisi... Biz 3 Mayıs 2016'yı Ankara'daki Türk meclisini, Osman Baydemir'i, İbrahim Halil Yıldız'ı unutmadık.
Osman Baydemir - 15.6.2018
Suruç'taki Saldırıyla İlgili Somut Birtakım Olaylar Var"
Dün yaşanan olayda ağabeyini kaybeden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da zarar görebileceğine dikkati çeken Bakan Soylu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Kurgulanarak ve tahrik edilerek böyle bir şekilde sonuçlandırılması anlaşılıyor ki Meclis'teki gerçekleşen bir tartışmanın sonucunu burada almak. Allah milletvekilimizi muhafaza etti. Açık yüreklilikle söylüyorum. Bu kadar müessif olay burada oluştu, elbette ki sorumsuz davrananlar hukuk önünde bunun hesabını adalete verecektir. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Olay, Başsavcılığımızın kontrolü altındadır. Bu süreçte teenniyle hareket etmemiz gerekir." Milletvekili Yıldız'ı "ihanet"le suçlamıştı Bu arada, HDP Şanlıurfa 6. sıra milletvekili adayı İsmail Kaplan'ın Suruç'taki seçim çalışmaları sırasında Kürtçe yaptığı konuşmada, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a yönelik, "Bakın arkadaşlar, bizi acıtan nedir biliyor musunuz? Elbette ki içimizdeki ihanettir. O İdris-i Bitlisi... Biz 3 Mayıs 2016'yı Ankara'daki Türk meclisini, Osman Baydemir'i, İbrahim Halil Yıldız'ı unutmadık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osman Baydemir Haberleri | Osman Baydemir Kimdir - Haberler - Osman Baydemir haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Baydemir kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'li belediyenin yapımını engellemeye çalıştığı camiler gelecek yıl ibadete açılıy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 01:12:24. #1.14#
title