Osman Aytekin Haberleri

Osman Aytekin haber, Osman Aytekin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Aytekin - 20.08.2020
Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Janjgava, Artvin'deki Tibeti Kilisesi'nde incelemelerde bulundu
Janjgava, kazı heyeti başkanı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi arkeolog/sanat tarihçi Osman Aytekin ve Artvin İl Kültür Turizm Müdürü Ömer Gümüş'ten devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Osman Aytekin - 26.02.2020
Nevşehir'den kısa kısa
Derinkuyu'da "Yazarla kitap üzerine söyleşi" programı Derinkuyu ilçesindeki Atatürk Ortaokulu'nda "Yazarla kitap üzerine söyleşi" adlı program gerçekleştirildi. Programa konuk olarak katılan hikaye yazarı Osman Aytekin, okuma alışkanlığı ve yazarlıkla ilgili deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.
Osman Aytekin - 20.12.2019
Derinkuyu ilçesinde "Derinkuyu Okuyor" etkinliği
Etkinlikte, söyleşi konuğu olan yazar Oğuz Özdem ve Osman Aytekin, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Osman Aytekin - 28.03.2019
Derinkuyu'da Kütüphane Haftası Etkinliği
Yazar Osman Aytekin ise konuşmasında kitap okuma alışkanlığının artırılması için atılması gereken adımlardan bahsederek, çeşitli tavsiyelerde bulundu.
Osman Aytekin - 05.12.2018
Afyonkarahisar Yatalak Geldiği Huzurevinde İkinci Baharını Yaşıyor
'BANA SAHİP ÇIKTILAR' Vaktinin çoğunu kendisi gibi huzurevinde kalanlarla geçiren Ramazan Eriş, en çok Türk Sanat Müziği dinlemeyi sevdiğini söyledi. Hayatından memnun olduğunu anlatan Ramazan Eriş, bir yıl önce geldiği huzurevinde 8 ay yatalak olarak kaldığını aktardı. Huzurevi çalışanlarının kendisine iyi bakarak ayağa kaldırdığını kaydeden Eriş, Burada bize iyi bakıyorlar. Yiyoruz, içiyoruz ve yatıyoruz. Görevliler bana iyi bakıyor. Allah onlardan razı olsun. Eşim ve çocuğum öldü. Kimsem olmayınca yalnız kaldım. Yatalak olarak 6 gün köyde Osman Aytekin'in evinde kaldım.
Osman Aytekin - 16.10.2018
Kabak Çekirdeğinde "Taş Fırın" Lezzeti
BEHÇET ALKAN/OSMAN AYTEKİN - İnce ve uzun yapısıyla bilinen, "Ürgüp sivrisi" ve "çerçeve" türü bulunan Nevşehir yöresine özgü çerezlik kabak çekirdeği, hasadın ardından taş fırınlarda kavrularak lezzet kazanıyor.
Osman Aytekin - 02.04.2018
Nevşehir'den Kısa Kısa
Konuşmanın ardından açılış kurdelesi okul müdürü Ekim ve yazar Osman Aytekin tarafından kesildi.
Osman Aytekin - 27.03.2018
Nevşehir'den Kısa Kısa
Programda, yazar Osman Aytekin tarafından "Türkiye'de ve dünyadaki kütüphaneler" konulu sunum yapıldı.
Osman Aytekin - 19.01.2018
Derinkuyu'da Okuma Etkinliği
Öğrenciler etkinlikte, yazar Osman Aytekin'e ait "Üç arkadaş" isimli öykü kitabı üzerine söyleşi yaparak, kitabın ana konusu hakkındaki fikirlerini paylaştı.
Osman Aytekin - 19.10.2017
Avanos'ta Yazar Söyleşi ve Kitap Tanıtım Programı
Etkinliğe katılan yazar Nermin Karahan, Osman Aytekin, Oğuz Özdem, Mertcan Karacan, Melissa Ayça Yıldırım ve Ceyda Subaşı kitapları hakkında katılımcılara bilgi vererek, kitaplarını imzaladılar.
Osman Aytekin - 13.10.2017
Şavşat Kalesi'nde Arkeolojik Kazılar Tamamlandı Sıra Restorasyonda
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Aytekin başkanlığındaki kazılarda, bugüne kadar 150'ye yakın kültür varlığı ortaya çıkarıldı.
Osman Aytekin - 07.10.2017
Taşların Hikayesi" Fotoğraf Sergisi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve Kazı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Osman Aytekin, Şavşat Kalesi'nde 2007 yılından itibaren 20 akademisyen ve 20 işçiyle 4 bin metrekarede çalışma yaptıklarını söyledi.
Osman Aytekin - 29.08.2017
Arkeolojik Kazıda Bin Yıllık Şarap Üretim Ünitesi Ortaya Çıktı
Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Aytekin başkanlığında 10 yıldır sürdürülen kazı çalışmalarında 15 akademisyen ve 12 işçi görev alıyor.
Osman Aytekin - 29.08.2017
Şavşat Kalesi'nde Bin Yıllık Şarap Üretim Tesisi
Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Aytekin başkanlığında 10 yıldır sürdürülen kazı çalışmalarında 15 akademisyen ve 12 işçi görev alıyor.
Osman Aytekin - 16.08.2017
Bez Bebekler Geçim Kapıları Oldu
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde, metal çubuk, kumaş parçaları ve gazoz kapağı kullanarak yaptıkları bez bebekleri turistlere satan kadınlar, aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
Osman Aytekin - 22.07.2017
Şavşat Kalesi Kazılarında Sona Gelindi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve Kazı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Osman Aytekin, Artvin'in kaleler açısından zengin bir yer olduğunu söyledi.
Osman Aytekin - 05.06.2017
Ağrı Dağı Eteğinde Zorlu Ramazan Mesaisi
Ağrı Dağı eteğindeki 12 dönümlük arazisinde domates üreten Osman Aytekin, 30 dereceyi bulan sıcaklıkta 11 yaşındaki oğlu Serhat Aytekin ile çalışıyor.
Osman Aytekin - 30.05.2017
Römork Atölyesinde Geleneksel Beşiğe Hayat Verdi
Nevşehir'de römork tamiri yapan usta, yeğeni için almak istediği ancak hiçbir yerde bulamadığı geleneksel ahşap beşiği atölyesinde üretmeye başladı.
Osman Aytekin - 28.05.2016
Şair Abdurrahim Karakoç Nevşehir'de Anıldı
Yazar Osman Aytekin de Karakoç'un yazdığı sosyal içerikli, hicivci, nükteci, çarpıcı ve her haliyle yerinde tespit ve tahlillere varan az ve öz şiir lisanıyla, çok şeyler söyleyebilme ustalığının onu büyük bir şair yaptığını kaydetti.
Osman Aytekin - 20.05.2016
Bizden Size Kitap" Projesi
Kitap okumayı teşvik etmek ve özendirmek amacıyla bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte, Gazeteci-Yazar Oğuz Özdem ve Osman Aytekin'in edebi türdeki kitapları ve Türk bayrağı kitapseverlere dağıtıldı.
Osman Aytekin - 01.03.2016
Ölümsüz Şiirleri Tuvale Yansıtıyor
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde yaşayan Osman Aytekin (57), Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç ve Tevfik Fikret gibi ünlü şairlerin dillere destan şiirlerini resmediyor.
Osman Aytekin - 24.02.2016
Ressam Aytekin: Desen Çalışmak İyi Bir Terapi Yöntemidir
Nevşehirli ressam Osman Aytekin, desen çalışmalarının insana huzur verdiğini söyledi.
Osman Aytekin - 26.08.2015
Nevşehir'de Mahalli Yazardan Öykü Kitabı
Nevşehirli mahalli yazar Osman Aytekin'in Bahar Kokulu Ev isimli öykü kitabı çıktı.
Osman Aytekin - 16.04.2015
Derinkuyu'da İmza Günü Düzenlendi
Gazeteci-yazar Osman Aytekin, mezun olduğu Derinkuyu Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndaki öğrenciler için kitabını imzaladı.
Osman Aytekin - 10.03.2015
Derinkuyu'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması
Yarışma jüri üyeliklerini Şair yazar Mehmet Baş, gazeteci yazar Osman Aytekin, öğretmenlerden Talip Özdemir, Özlem Bileyen ve Süleyman olgun yaptı.
Osman Aytekin - 19.11.2014
Lise Öğrencileri Yolda Buldukları Parayı Sahibine Teslim Etti
İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Osman Ak ve Osman Aytekin, okul çıkışında Şehit Oğuzhan Aydınbelge Caddesi'nde yürürken yerde bin 200 lira para buldu.
Osman Aytekin - 17.09.2014
Uzay Müzesi'nden Esinlenilerek Yapılan Cami Dikkati Çekiyor
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde, Rusya'nın başkenti Moskova'daki "Uzay Müzesi"nin mimari yapısından esinlenilerek inşa edilen Park Camisi, görenlerin dikkatini çekiyor.
Osman Aytekin - 24.05.2014
Düzeltme<br/>"Arınç'ın Dünürü Vefat Etti" Başlıklı Haberimizdeki "Dünürü" İfadeleri...
Başbakan Yardımcısı Arınç'ın dünürünün babası vefat etti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Aytekin Haberleri | Osman Aytekin Kimdir - Haberler - Osman Aytekin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Aytekin kimdir, hayatı ve biyografisi. Artvin Gevhernik Kalesi'ndeki arkeolojik kazı tarihe ışık tutacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 19:01:24. #1.13#

title