Oruç Aruoba Haberleri

Oruç Aruoba haber, Oruç Aruoba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oruç Aruoba 4.6.2020
Yazar ve felsefeci Oruç Aruoba Kocaeli'de son yolculuğuna uğurlandı
İstanbul'da 72 yaşında vefat eden yazar, şair, felsefeci ve akademisyen Oruç Aruoba'nın cenazesi, Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde toprağa verildi.
Oruç Aruoba: Felsefenin şairi öldüOruç Aruoba 1.6.2020
Oruç Aruoba: Oruç Aruoba hayatını kaybettiOruç Aruoba 31.5.2020
Oruç Aruoba: Oruç Aruoba hayatını kaybettiOruç Aruoba 31.5.2020
Oruç Aruoba 20.4.2017
İstanbul'un Turizm Değerleri"
Bakan Avcı, İstanbul üzerine yazılmış kitaplara dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Ivan Illich'in Türkçe'ye de çevirilen 'H2O ve Unutmanın Suları' kitabı var. Üstelik bu kitabın şanslı bir tarafı Illich, bu kitabın Türkçe baskısı için özel bir önsöz yazmış ve kitap İstanbul sularından da bahsediyor. Muhtemelen İstanbul'a hiç gelmediği halde, literatürden bildiği kadarıyla İstanbul'un bu zenginliği çok güzel anlatmış. Oruç Aruoba'nın 'Çengelköy Defteri' de gençlerin, özellikle de Çengelköylülerin okuması gereken önemli bir kitap.
Oruç Aruoba 11.6.2013
"Mektupları ve Dostlarıyla Bilge Karasu"
Alain Mascarou tarafından hazırlanan, Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan "Jean ve Gino'ya Mektuplar" kitabının lansmanının da yapılacağı etkinlikte yazar Güven Turan, yazar ve çevirmen Sevgi Sanlı, yazar Oruç Aruoba, edebiyat çevirmeni Alain Mascarou, İsmail Pelit ve oyuncu/çevirmen Serra Yılmaz konuşma yapacak.
Oruç Aruoba 10.6.2013
Mektupları ve Dostlarıyla Bilge Karasu
Alain Mascarou tarafından hazırlanan, Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan "Jean ve Gino'ya Mektuplar" kitabının lansmanının da yapılacağı etkinlikte yazar Güven Turan, yazar ve çevirmen Sevgi Sanlı, yazar Oruç Aruoba, edebiyat çevirmeni Alain Mascarou, İsmail Pelit ve oyuncu/çevirmen Serra Yılmaz konuşma yapacak.
Oruç Aruoba 1.6.2013
Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Haziran Etkinlikler
0212 252 47 00/503 12 Haziran Çarşamba Söyleşi "Çeviri ve Kadın" Yöneten: Alev Bulut Konuşmacılar: Müge Işıklar Koçak, Arzu Akbatur Yer: Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, saat: 18.30 Toplumsal cinsiyet araştırmalarının kadının kimliği, toplumdaki yeri ve etkisi ile ilgili odağı genişleyip özgürleştikçe çeviri araştırmaları da bu durumu hızla söylem, medya, yazın bağlamlarında çeviri olgusuna yansıtmakta. Çeviri ve kadın konusu, kadın olmakla başlayan biyolojik boyuttan toplumda kadın yazar, okur, çevirmen olarak bir yere sahip olmak ile devam eden kimlik boyutuna ve kadın odaklı ideoloji/ feminizm boyutlarına kadar çok zengin bir araştırma zemini sunar. Bu söyleşide kadın ve çeviri konusuna yazın, kültür ve söylem ekseninde kadın kimliğinin yansımaları üzerinden bakan iki konuşmacımız var. Müge Işıklar Koçak kadınlar için veya kadınlar üzerine (kadın okura yönelik olarak) yazılmış ve çevrilmiş popüler cinsellik metinlerini ve çevirmenlerin cinsellik konusunda yazarlara göre daha özgür bir söylem alanı yaratıp yaratmadıklarını inceliyor. Arzu Akbatur ise "kendini çeviren" bir yazar olarak Elif Şafak örneğinde bir kadın yazarın kendini temsil etme durumunu ve temsil söylemini ele alıyor. Yazında ve çeviride kadınlığı farklı boyutlarıyla tartışmaya açan bu iki konuşmanın izleyenlerin aklındaki başka soruları da tetikleyeceğini umuyoruz. 13 Haziran Perşembe Söyleşi Mektupları ve Dostlarıyla Bilge Karasu "İki Mektup Arası Bilge Karasu" Yöneten: Yiğit Bener Konuşmacılar: Güven Turan, Sevgi Sanlı, Oruç Aruoba, Alain Mascarou, İsmail Pelit, Serra Yılmaz Yer: Fransız Kültür Merkezi, saat: 19.
Oruç Aruoba 29.8.2012
İlhan Berk Anıldı
İlhan Berk'in İstanbul ve Ankara'dan gelen şair ve yazar dostları Namık Kuyumcu, Özkan Mert, Haydar Ergülen, Akif Kurtuluş, Sina Akyol, Latife Tekin, Oruç Aruoba, Seçil Özcan, Emre Çetinkaya, Neşe Yaşın ve Yelda Karataş, önce, onun Cevat Şakir Mahallesi Türbe Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret etti.
Oruç Aruoba 10.5.2012
'Kristal Lale Ödülleri' Sahiplerini Buldu
Ödüle layık görülen isimler öğrencilerin oyları ve düzenledikleri anketle belirlendi. Bu kapsamda, sanat ödülüne Derviş Zaim, edebiyat araştırmacı ödülüne Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu, basın medya ödülüne Ahmet Altan, coğrafya ödülüne Prof. Dr. Barbaros Gönençgil, tarih ödülüne Prof. Dr. Mehmet Çelik, felsefe ödülüne Dr. Oruç Aruoba, psikiloji ödülüne Prof.
Şu an buradasınız: Oruç Aruoba Haberleri | Oruç Aruoba Kimdir - Haberler - Oruç Aruoba haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Oruç Aruoba kimdir, hayatı ve biyografisi. Yazar ve felsefeci Oruç Aruoba son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 11:44:30. #1.15#
title