ORHAN TOPRAK HABERLERİ

Orhan Toprak haber, Orhan Toprak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Toprak

Orhan Toprak

Doğum Yeri Kayseri / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1966 - ...

Orhan Toprak Kimdir ?

Aslen Erzincan Refahiye nüfusuna kayıtlı olan Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, 1966 yılında Kayseri’de doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1988-1991 yılları arasında Kayseri Kaymakam Adayı olarak görev yaptı. 1989-1990 yılları arasında İngiltere’de 1 yıl süreli dil ve mesleki konularda eğitim aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Orhan Toprak - 1.7.2020
Seydişehir İlçe Emniyet Müdürüne "üstün başarı" ödülü
Seydişehir İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir'e, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak tarafından "Üstün Başarı Belgesi" verildi.
Orhan Toprak - 15.6.2020
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak kente veda etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Cüneyit Orhan Toprak, Konya'ya veda etti.
Orhan Toprak - 10.6.2020
Vali atamaları Resmi Gazete'de
Atama kararları ile Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Denizli Valisi Hasan Karahan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Kütahya Valisi Ömer Toraman, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Samsun Valisi Osman Kaymak, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Aksaray Valisi Ali Mantı ve Karaman Valisi Fahri Meral mülkiye başmüfettişliğine atanarak merkeze alındı.
Orhan Toprak - 10.6.2020
Valiler Kararnamesi yayımladı: 41 ilin valisi değişti
Resmi Gazete'nün bugünkü sayısında yer alan Valiller Kararnamesi ile Muğla Valisi Esengül Civelek Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na atanırken toplam 41 ilin valisi değişti. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi oldu, 23 ilin valisi yeni illere atandı. 8 ilçenin kaymakamı da çeşitli illere vali olarak atandı.  Kararnameye göre; Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Denizli Valisi Hasan Karahan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlulları, Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, Kütahya Valisi Ömer Toraman, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Samsun Valisi Osman Kaymak, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Aksaray Valisi Ali Mantı, Karaman Valisi Fahri Meral, Mülkiye Başmüfettişi oldu.
Orhan Toprak - 5.6.2020
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiği bildirildi.
Orhan Toprak - 3.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ, ŞEHİT OLAN KUZENİNİN MEZARININ YANINA DEFNEDİLDİ   SİİRT'in Pervari ilçesinde, operasyona giden askerleri taşıyan zırhlı aracın uçuruma yuvarlanması sonucu şehit olan 2 askerden Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan (26), memleketi Konya'nın Seydişehir ilçesinde toprağa verildi. Aydoğan'ın cenazesi 10 Aralık 2016'da İstanbul Beşiktaş'taki Vodafone Park yakınında düzenlenen terör saldırısında şehit düşen kuzeni  polis memuru Emre Horoz'un mezarının karşısına defnedildi.  Pervari ilçesinde, önceki gece saatlerinde operasyona giden askerleri taşıyan zırhlı aracın uçuruma yuvarlanması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın cenazesi, Siirt'te düzenlenen törenin ardından askeri uçakla, Konya'ya oradan da Seydişehir'e getirildi. Tören, hava yağmurlu olduğu için kapalı pazar alanında, sosyal mesafe kuralarına uyularak yapıldı. Törene Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, askeri erkan, protokol üyeleri, ailesi ve sınırlı sayıda yakınları katıldı.
Orhan Toprak - 2.6.2020
Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan, memleketi Konya'da toprağa verildi
Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Harun Tüfekçi, 3.
Orhan Toprak - 1.6.2020
Mevlana Müzesi 2,5 ayın ardından sema gösterisiyle ziyarete açıldı
Programa Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Hazreti Mevlana'nın 22.
Orhan Toprak - 22.5.2020
Vali Toprak'tan vatandaşa, bayramda teknolojiyi kullanın mesajı
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Orhan Toprak - 21.5.2020
Konya-Karaman hızlı tren hattının yıl sonunda açılması planlanıyor
Projenin son durumuyla ilgili bilgiler aldıklarını dile getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Konya-Karaman hattımızın uzunluğu 100 kilometredir. Altyapısı ve üstyapısı bitmiş durumda. Sinyalizasyon için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah hedefimiz yıl sonu itibarıyla işletmeye başlamaktır. Yine Karaman-Ulukışla hattımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor. TCDD'nin ülke genelinde 1500'ün üzerindeki şantiyesinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bütün dünya Kovid-19 ile mücadele ederken, bizler tüm tedbirlerimizi alarak şantiyelerimizi yeniden dizayn ettik. Şantiyelerimizde herhangi bir sıkıntı olmadan tüm çalışanlarımız özveriyle işlerine devam ediyor." "Akdeniz'e inmeyi hedefliyoruz" Karaismailoğlu, Türkiye'de 1200 kilometre uzunluğunda hızlı tren hattının faaliyette olduğunu belirterek, 2023 yılı itibarıyla hızlı tren hattının uzunluğunu 5 bin kilometreye ulaştırmak için çalıştıklarını vurguladı. Bakan Karaismailoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Yine Konya-Karaman ve Karaman-Ulukışla bu hedeflerimizin içerisinde. Birisi 100 diğeri ise 135 kilometre. Ulukışla'yı bağladıktan sonra Akdeniz'e inmeyi hedefliyoruz. Bunun için projelerimizi tamamladık. En kısa zamanda finans konusunu da hallettikten sonra ihaleye çıkacağız. Yine Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hattının şu anda ihale hazırlık çalışmaları var. Yani 2023 yılında İstanbul'dan trene binen bir kişi Gaziantep'e kadar gelebilecek. Öte yandan demir yolunun hem yükte hem de yolcu da kapasitelerini artırmak istiyoruz. Yükte ilk aşamada yüzde 10'a daha sonra yüzde 20'lere çıkarmayı hedefliyoruz." Bakan Karaismailoğlu'na, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı AK Parti'li milletvekilleri eşlik etti.
Orhan Toprak - 20.5.2020
Bakan Karaismailoğlu, Karaman-Ulukışla Hızlı Tren Projesi'nin Ereğli şantiyesinde incelemelerde...
"Kovid-19 sürecini atlatmanın son günlerini yaşıyoruz" Projenin son durumu hakkında bilgiler aldığını dile getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Bugün işçi ve mühendis arkadaşlarımızla iftardayız. Konya-Karaman ve Karaman-Ulukışla şantiyelerimizi ziyaret ettik. İlgili arkadaşlarımızdan projenin son durumuyla ilgili bilgiler aldık. Türkiye genelinde mevcut 3 binin üzerindeki şantiyemizde Kovid-19 sürecinde tüm tedbirlerimizi aldık. Şantiyelerimizi yeniden dizayn ettik. Hijyen kuralları, sosyal mesafe gibi tüm tedbirleri alarak işçi ve mühendis arkadaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmalarına devam ediyor. İnşallah bu Kovid-19 sürecini atlatmanın son günlerini yaşıyoruz. Normal hayata dönüş planları yaptığımız bu günlerde inşallah haziran ayında işlerimize daha hızlı bir şekilde sarılıp devam edeceğiz. Ülkemizde demiryolu konusunda büyük bir atılım var. 1200 kilometre olan hızlı demiryolu hattımızı 2023 yılında 5 bin kilometreye çıkarmanın hedefleri doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Kovid-19 sürecini atlattıktan sonra da ülkemiz genelindeki binlerce şantiyemizde çalışan arkadaşlarımızla beraber olmaya devam edeceğiz." Daha sonra Karaismailoğlu, kendisine eşlik eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı AK Parti'li milletvekilleri, işçi ve mühendislerle iftar yaptı.
Orhan Toprak - 18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, mesajında 19 Mayıs 1919'da Kurtuluş Savaşı'nın fiilen başladığını hatırlattı.
Orhan Toprak - 27.4.2020
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden kardeş kütüphane çalışması
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak desteklerinden dolayı sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a, dayanışma ve birlikteliğin bu anlamlı örneğini orta çıkaran tüm öğrencilerimize, onlara destek veren velilerimize ve kampanyanın düzenli bir şekilde yürütülmesinde gayret gösteren öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Orhan Toprak - 10.4.2020
Konya'da koronavirüs tedbirlerini ihlal edenlere "halk sağlığı için" ceza yağdı
Vali Cüneyit Orhan Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bütün dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, Türkiye'nin de bu süreçte önemli bir mücadele verdiğini söyledi.
Orhan Toprak - 6.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Anadolu Ajansının (AA) 100'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Orhan Toprak - 3.4.2020
Konya Valisi Toprak'tan vatandaşlara "evde kalın" çağrısı
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara "evde kal" çağrısında bulundu.
Orhan Toprak - 3.4.2020
Beyşehir'de il dışından gelen araçlara sıkı denetim ve takip
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın talimatı doğrultusunda koronavirüse karşı denetim ve tedbirler daha da artırıldı.
Orhan Toprak - 2.4.2020
Konya'da şehir girişlerinde 14 gün evde karantina uyarısı
KONYA'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kent merkezleri girişlerinde araçları durduran polisler, sürücü ve yanındakilere 14 gün evlerinde karantina uygulamaları yönünde uyarıda bulundu. Kentte koronavirüs  tedbirleri artırılırken Vali Cüneyit Orhan Toprak da, esnaf ve gıda marketlerini ziyaret edip, incelemede bulundu.
Orhan Toprak - 2.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ-18
Konya'da şehir girişlerinde 14 gün evde karantina uyarısı KONYA'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kent merkezleri girişlerinde araçları durduran polisler, sürücü ve yanındakilere 14 gün evlerinde karantina uygulamaları yönünde uyarıda bulundu.  Kentte koronavirüs  tedbirleri artırılırken Vali Cüneyit Orhan Toprak da, esnaf ve gıda marketlerini ziyaret edip, incelemede bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orhan Toprak Haberleri | Orhan Toprak Kimdir - Haberler - Orhan Toprak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Orhan Toprak kimdir, hayatı ve biyografisi. Kendi hikâyemle çıktığım bu yolda Yüksekova'da kadın hareketini başlattığım için gururlu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 18:27:08. #1.15#
title