Orhan Eskiköy Haberleri

Orhan Eskiköy haber, Orhan Eskiköy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Eskiköy - 09.09.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.
Orhan Eskiköy - 30.10.2017
Festival Tadında Bir Program Daha...
TAŞ, 2017 Yönetmen: Orhan Eskiköy Oyuncular: Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Ahmet Varlı, Beste Kökdemir Taş, geçtiğimiz yıllarda İki Dil Bir Bavul ve Babamın Sesi gibi festivallerden birçok ödülle dönen filmleriyle tanıdığımız Orhan Eskiköy'ün son filmi.
Orhan Eskiköy - 12.10.2017
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
"Taş" Orhan Eskiköy'ün yazıp yönettiği "Taş" filmi, oğulları 20 yıldır kayıp olan bir ailenin, evlerine gelen bir yabancının oğulları olduğuna inanmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.
Orhan Eskiköy - 11.10.2017
Dha İstanbul Haber Takip Gündemi
7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde yarışmaya hak kazanan filmler şöyle: ULUSAL UZUN METRAJ Buğday / Semih Kaplanoğlu  Daha / Onur Saylak Eksi Bir / Orhan Oğuz İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer Kırık Kalpler Bankası / Onur Ünlü Murtaza / Özgür Sevimli Sarı Sıcak / Fikret Reyhan Sessizliğin Kardeşleri / Taylan Mintaş Sofra Sırları / Ümit Ünal Taş / Orhan Eskiköy Yüzleşme / Nejla Demirci Zer / Kazım Öz ULUSAL KISA METRAJ- Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan Uzaktaki Yakınlar / Durmuş Soykut Kot Farkı / Ayris Alptekin Almadovar Teorisi / Halit Eke Kuyu / Rıdvan Yavuz Penaber /Ramazan Kılıç Toprak / Onur Yağız Av Dönüşü / Recep Çavdar Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar Vadi / Can Erkan Kötü Kız / Ayçe Kartal Bir İş Görüşmesi Hikayesi / Alkım Özmen ULUSLARARASI UZUN METRAJ The Blockage / Mohsen GHARAEI Centaur / Aktan Abdykalykov Pomegranate Orchard / Ilgar Najaf Pela Janela / Caroline Leone Dede / Mariam Khatchvani Cargo / Gilles Coulier Son Of Sofia / Elina Psikou Buğday / Semih Kaplanoğlu Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk Daha / Onur Saylak Madari / Roqiye Tavakoli  Life and Nothing More / Antonio Méndez Esparza ULUSLARARASI KISA METRAJ Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan Hofre Moshtarak / Asma Ebrahimzadegan Ses / Darioush Najafi Gol (Arturan) Misappropriation / Ana Maria Ferri Night guest / Ziregul Kubandıkkızı Nest / Ünal Altunyaymak Summer time with my mother / Diana Lu Arin / Mizgin Müjde Arslan Odnogo razu v Odesi / Vladek Zankovsky Verge / Selman Nacar "MALATYA FİLM PLATFORMU" FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU 7.
Orhan Eskiköy - 11.10.2017
7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin Programı Belli Oldu
7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde yarışmaya hak kazanan filmler şöyle:   ULUSAL UZUN METRAJ Buğday / Semih Kaplanoğlu  Daha / Onur Saylak Eksi Bir / Orhan Oğuz İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer Kırık Kalpler Bankası / Onur Ünlü Murtaza / Özgür Sevimli Sarı Sıcak / Fikret Reyhan Sessizliğin Kardeşleri / Taylan Mintaş Sofra Sırları / Ümit Ünal Taş / Orhan Eskiköy Yüzleşme / Nejla Demirci Zer / Kazım Öz   ULUSAL KISA METRAJ- Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan Uzaktaki Yakınlar / Durmuş Soykut Kot Farkı / Ayris Alptekin Almadovar Teorisi / Halit Eke Kuyu / Rıdvan Yavuz Penaber /Ramazan Kılıç Toprak / Onur Yağız Av Dönüşü / Recep Çavdar Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar Vadi / Can Erkan Kötü Kız / Ayçe Kartal Bir İş Görüşmesi Hikayesi / Alkım Özmen   ULUSLARARASI UZUN METRAJ The Blockage / Mohsen GHARAEI Centaur / Aktan Abdykalykov Pomegranate Orchard / Ilgar Najaf Pela Janela / Caroline Leone Dede / Mariam Khatchvani Cargo / Gilles Coulier Son Of Sofia / Elina Psikou Buğday / Semih Kaplanoğlu Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk Daha / Onur Saylak Madari / Roqiye Tavakoli  Life and Nothing More / Antonio Méndez Esparza   ULUSLARARASI KISA METRAJ Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan Hofre Moshtarak / Asma Ebrahimzadegan Ses / Darioush Najafi Gol (Arturan) Misappropriation / Ana Maria Ferri Night guest / Ziregul Kubandıkkızı Nest / Ünal Altunyaymak Summer time with my mother / Diana Lu Arin / Mizgin Müjde Arslan Odnogo razu v Odesi / Vladek Zankovsky Verge / Selman Nacar   "MALATYA FİLM PLATFORMU" FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU 7.
Orhan Eskiköy - 10.10.2017
Dha İstanbul - 7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin Programı Belli Oldu
7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde yarışmaya hak kazanan filmler şöyle: ULUSAL UZUN METRAJ Buğday / Semih Kaplanoğlu  Daha / Onur Saylak Eksi Bir / Orhan Oğuz İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer Kırık Kalpler Bankası / Onur Ünlü Murtaza / Özgür Sevimli Sarı Sıcak / Fikret Reyhan Sessizliğin Kardeşleri / Taylan Mintaş Sofra Sırları / Ümit Ünal Taş / Orhan Eskiköy Yüzleşme / Nejla Demirci Zer / Kazım Öz ULUSAL KISA METRAJ- Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan Uzaktaki Yakınlar / Durmuş Soykut Kot Farkı / Ayris Alptekin Almadovar Teorisi / Halit Eke Kuyu / Rıdvan Yavuz Penaber /Ramazan Kılıç Toprak / Onur Yağız Av Dönüşü / Recep Çavdar Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar Vadi / Can Erkan Kötü Kız / Ayçe Kartal Bir İş Görüşmesi Hikayesi / Alkım Özmen ULUSLARARASI UZUN METRAJ The Blockage / Mohsen GHARAEI Centaur / Aktan Abdykalykov Pomegranate Orchard / Ilgar Najaf Pela Janela / Caroline Leone Dede / Mariam Khatchvani Cargo / Gilles Coulier Son Of Sofia / Elina Psikou Buğday / Semih Kaplanoğlu Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk Daha / Onur Saylak Madari / Roqiye Tavakoli  Life and Nothing More / Antonio Méndez Esparza ULUSLARARASI KISA METRAJ Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan Hofre Moshtarak / Asma Ebrahimzadegan Ses / Darioush Najafi Gol (Arturan) Misappropriation / Ana Maria Ferri Night guest / Ziregul Kubandıkkızı Nest / Ünal Altunyaymak Summer time with my mother / Diana Lu Arin / Mizgin Müjde Arslan Odnogo razu v Odesi / Vladek Zankovsky Verge / Selman Nacar "MALATYA FİLM PLATFORMU" FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU 7.
Orhan Eskiköy - 10.10.2017
7. Malatya Uluslararası Film Festivali"Ne Doğru
Festivalde "Ulusal Uzun Metraj" dalında, Semih Kaplanoğlu'nun "Buğday", Onur Saylak'ın "Daha", Orhan Oğuz'un "Eksi Bir", Pelin Esmer'in "İşe Yarar Bir Şey", Onur Ünlü'nün "Kırık Kalpler Bankası", Özgür Sevimli'nin "Murtaza", Fikret Reyhan'ın "Sarı Sıcak", Taylan Mintaş'ın "Sessizliğin Kardeşleri", Ümit Önal'ın "Sofra Sırları", Orhan Eskiköy'ün "Taş", Nejla Demirci'nin "Yüzleşme" ve Kazım Öz'ün "Zer" filmleri yarışacak.
Orhan Eskiköy - 09.10.2017
Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Filmleri Açıklandı
Jüri başkanlığını yönetmen Derviş Zaim'in üstlendiği yarışmada, Andaç Haznedaroğlu'nun "Misafir", Ayhan Salar ve Erkan Tahhuşoğlu'nun "Eşik", Burçak Açık Üzen'in "Beginner", Bülent Öztürk'ün "Mavi Sessizlik", Fikret Reyhan'ın "Sarı Sıcak", Orhan Eskiköy'ün "Taş", Özgür Sevimli'nin "Murtaza", Pelin Esmer'in "İşe Yarar Bir Şey" ve Selman Kılıçaslan'ın "Bütün Saadetler Mümkündür" adlı filmi yer alacak.
Orhan Eskiköy - 02.10.2017
Adana'da En İyi Film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok' (4)
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday', Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 01.10.2017
Dha Yurt Bülteni-5
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday',  Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 01.10.2017
Adana'da En İyi Film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok' (3)
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday', Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 01.10.2017
Adana'da En İyi Film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok' (2)
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday', Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 01.10.2017
Adana'da En İyi Film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok'
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday', Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 01.10.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday',  Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 01.10.2017
Dha Yurt Bülteni-19
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday',  Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 30.09.2017
Adana'da En İyi Film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok'
BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRDİ 24'üncü Uluslararası Adana Film Festivali'nde Erden Kıral'ın başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde Algı Eke, Fırat Yücel, Hüseyin Karabey, Murat Hasarı, Uğur İçbak ve Selma Güneri yer aldı. 10 filmin 17 dalda yarıştığı festivalde Onur Ünlü'nün 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok', Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday',  Onur Saylak'ın 'Daha', Orhan Oğuz'un 'Eksi Bir', Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Bir Şey', Emre Erdoğdu'nun 'Kar', Emre Yeksan'ın 'Körfez', Özgür Sevimli'nin 'Murtaza', Ümit Ünal'ın 'Sofra Sırları' ve Orhan Eskiköy'ün 'Taş' filmleri büyük ödül için değerlendirildi.
Orhan Eskiköy - 25.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali Başladı
Bu filmler "Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok - Yönetmen: Onur Ünlü", "Buğday- Yönetmen: Semih Kaplanoğlu", "Daha - Yönetmen: Onur Saylak", "Eksi Bir - Yönetmen: Orhan Oğuz", "İşe Yarar Bir Şey - Yönetmen: Pelin Esmer", "Kar - Yönetmen: Emre Erdoğdu", "Körfez - Yönetmen: Emre Yeksan", "Murtaza - Yönetmen: Özgür Sevimli", "Sofra Sırları - Yönetmen: Ümit Ünal", "Taş - Yönetmen: Orhan Eskiköy" olarak belirlendi.
Orhan Eskiköy - 24.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali Yarın Başlıyor
Onur Ünlü'nün "Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok", Semih Kaplanoğlu'nun "Buğday", Onur Saylak'ın "Daha", Orhan Oğuz'un "Eksi Bir", Pelin Esmer'in "İşe Yarar Bir Şey", Emre Erdoğdu'nun "Kar", Emre Yeksan'ın "Körfez", Özgür Sevimli'nin "Murtaza", Ümit Ünal'ın "Sofra Sırları", Orhan Eskiköy'ün "Taş" filmleri, 16 dalda Altın Koza ve diğer özel ödüller için yarışacak.
Orhan Eskiköy - 19.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Onur Ünlü'nün "Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok", Semih Kaplanoğlu'nun "Buğday", Onur Saylak'ın "Daha", Orhan Oğuz'un "Eksi Bir", Pelin Esmer'in "İşe Yarar Bir Şey", Emre Erdoğdu'nun "Kar", Emre Yeksan'ın "Körfez", Özgür Sevimli'nin "Murtaza", Ümit Ünal'ın "Sofra Sırları", Orhan Eskiköy'ün "Taş" filmleri, 16 dalda, Altın Koza ve diğer özel ödüller için yarışacak.
Orhan Eskiköy - 15.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde 30 Altın Koza Verilecek
Usta yönetmenlerin filimleri Altın Koza için yarışacak Adana Film Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Halil Avşar da Ulusal Uzun Metraj yarışmasındaki filmleri açıklayarak, Onur Ünlü'nün "Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok", Semih Kaplanoğlu'nun "Buğday", Onur Saylak'ın "Daha", Orhan Oğuz'un "Eksi Bir", Pelin Esmer'in "İşe Yarar Bir Şey", Emre Erdoğdu'nun "Kar", Emre Yeksan'ın "Körfez", Özgür Sevimli'nin "Murtaza", Ümit Ünal'ın "Sofra Sırları" ve Orhan Eskiköy'ün "Taş" adlı yapımlarının yarışacağını söyledi.
Orhan Eskiköy - 05.05.2016
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girecek
"Başgan" Orhan Eskiköy'ün yazıp yönettiği ve Arif Salih Kırdağ ile Hülya Kırdağ'ın oyuncu olarak kamera karşısına geçtiği belgesel film "Başgan", Kıbrıs sorununa çözüm arayan bir adamın öyküsünü konu ediniyor.
Orhan Eskiköy - 07.04.2016
35. İstanbul Film Festivali Başladı
Ulusal Belgesel yarışmasında yer alan filmler: Hazır Ol! / Onur Bakır, Panagiotis Charamis Rafet'in Çocukları / Mümin Barış, Reşit Ballıkaya Başgan / Orhan Eskiköy Genç Pehlivanlar / Mete Gümürhan Soluk / Metin Kaya Koloni / Gürcan Keltek Beyaz Çınar / Çınara Sipi / Kazım Öz Ötekiler / Ayşe Polat Sürgün Türküleri Yılmaz Güney / İlker Savaşkurt Kayıp Zamanlar / Faysal Soysal Yok Devenin Pabucu: Bir Aşk Hikayesi / Sibel Mary Şamlı Kara Atlas / Umut Vedat Diğer ödüller Avrupa Konseyi iş birliğiyle 10 yıldır dünyada sadece İstanbul Festivali'nde verilen FACE Avrupa Konseyi Sinemada İnsan Hakları Yarışması bu yıl da devam ediyor.
Orhan Eskiköy - 07.03.2015
!f Sundance Senaryo Lab'e Başvurular Başladı!
Genç fikirlere senaryo desteği İstanbul çalışmasına katılan danışmanlar arasında bugüne kadar ünlü İsrailli senarist ve yazar Etgar Keret, I Am Slave/Ben Köleyim, Death of a President/Bir Başkanın Ölümü filmlerinin yönetmeni Gabriel Range, Attenberg'in yönetmeni Athina Rachel Tsangiri, Amreeka/Amrika'nın yönetmeni Cherien Dabis, Hayat Var, Kosmos filmlerinin yönetmeni Reha Erdem ve 9, Ara, Gölgesizler, Ses ve Nar filmlerinin yönetmeni Ümit Ünal, "Güneşe Yolculuk", "Bulutları Beklerken", "Pandora'nın Kutusu" ve "Araf" filmlerinin yönetmeni Yeşim Ustaoğlu gibi isimler yer aldı. Projeler festivallerden ödüllerle dönüyor! Sundance Senaryo Lab'in bugüne dek destek verdiği projelerden; Aysim Türkmen'in Çekmeköy Underground, Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın Mavi Dalga, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, Aslı Özge'nin Hayatboyu, Melisa Önel'in Kumun Tadı ve Erol Mintaş'ın Annemin Şarkısı filme çekildi ve festivallerden ödüllerle döndü.
Orhan Eskiköy - 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
FESTİVALDE GÖSTERİMİ YAPILAN 18 FİLM Festivalde gösterimi yapılan 18 film şunlar: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Orhan Eskiköy - 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
-Ana yarışma bölümünde gösterilen filmler Yarın sona erecek Festival'in ana yarışma bölümünde Kutluğ Ataman'ın "Kuzu" filmi, "Punto de Encuentro" bölümünde Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun "Gözümün Nuru", Nazlı Eda Noyan ve Dağhan Celayir'in "Bir Fincan Türk Kahvesi" adlı kısa filminin gösterimi yapıldı. Yönetmen Cem Kaya'nın "Remake, Remix, Rip Off" adlı belgeseli ise festivalin "Tarih Zamanı" adlı belgeseller bölümünde izleyiciyle buluştu.  Festivalde gösterimi yapılan diğer 18 film ise şöyle: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Orhan Eskiköy - 22.10.2014
Türk Sinemasından Uzakdoğu Çıkarması
Festival'de "Yeşilçam'dan Yeni Türk Sineması'na" bölümünde gösterilecek dokuz yerli film arasında; Atıf Yılmaz'ın "Selvi Boylum Al Yazmalım", Yılmaz Güney'in "Umut", Şerif Gören ile Yılmaz Güney'in "Yol", Çağan Irmak'ın "Babam ve Oğlum", Yavuz Turgul'un "Eşkıya", Yeşim Ustaoğlu'nun "Bulutları Beklerken", Semih Kaplanoğlu'nun "Meleğin Düşüşü", Reha Erdem'in "5 Vakit" ve Orhan Eskiköy'ün "İki Dil Bir Bavul"u yer alıyor.
Orhan Eskiköy - 08.10.2014
11 Belgesel Altın Portakal'dan Çekildi (3)
Antalya Film Forum'un 'Yapım Aşaması' bölümüne seçilen 6 projeden biri olan Ahu Öztürk'ün yönetmen Nesra Gürbüz ve Çiğdem Mater'in yapımcı olarak yer aldığı 'Toz Bezi' forumdan çekildi. 100 bin Lira para ödülünün bulunduğu forumdan ayrılan Toz Bezi ekibi yaptıkları açıklamada, festival yönetiminin sorumluluğu tamamen sinemacıların üzerine yıkan ve sektörü 'sansüre evet diyenler' ve 'festivali baltalayanlar' diye ikiye bölen bir tavır içine girdiğini savundu. Antalya Film Forum'un 'Sunum Aşaması' bölümüne kabul edilen 10 projeden biri olan Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan'ın 'Bir Hayalin Ayrıntıları' da forumdan çekildiğini açıkladı.
Orhan Eskiköy - 06.03.2014
!f Sundance Senaryo Lab'e Başvurular Uzatıldı!
Genç fikirlere senaryo desteği İstanbul çalışmasına katılan danışmanlar arasında bugüne kadar ünlü İsrailli senarist ve yazar Etgar Keret, I Am Slave/Ben Köleyim, Death of a President/Bir Başkanın Ölümü filmlerinin yönetmeni Gabriel Range, Attenberg'in yönetmeni Athina Rachel Tsangiri, Amreeka/Amrika'nın yönetmeni Cherien Dabis, Hayat Var, Kosmos filmlerinin yönetmeni Reha Erdem ve 9, Ara, Gölgesizler, Ses ve Nar filmlerinin yönetmeni ve senarist Ümit Ünal gibi isimler yer aldı. Sundance Senaryo Lab'in bugüne dek destek verdiği projeler arasında Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın Mavi Dalga, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, Aslı Özge'nin Hayatboyu, Melisa Önel'in Kumun Tadı, Erol Mintaş'ın Annemin Şarkısı gibi filmler bulunuyor.
Orhan Eskiköy - 01.04.2013
12. Boston Türk Film Festivali
Festival açılışında Zeki Demirkubuz'un "Yeraltı" ve Ali Aydın'ın "Küf" filmlerinin de ABD'nin doğu yakasındaki ilk gösterimleri yapılmıştı. Ayrıca, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın "Babamın Sesi", Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kaçargil'in "Evdeki Yabancılar" ve Mehmet Ada Öztekin'in "Mahmut ile Meryem" filmlerinin bu hafta Kuzey Amerika ilk gösterimleri, Emin Alper'in "Tepenin Ardı" filminin ABD'nin doğu yakasındaki ilk gösteriminin yapılacağı belirtildi.
Orhan Eskiköy - 24.03.2013
24. Ankara Uluslararası Film Festivali
Festivalde gösterilen film ekiplerinin yanı sıra pek çok sinemaseverin katıldığı gecede "Ulusal Uzun Film Yarışması" dalında ödül sahipleri şöyle: -En İyi Yönetmen: " Tepenin Ardı" filmiyle Emin Alper, -En İyi Kadın Oyuncu: "Şimdiki Zaman" filmiyle Sanem Öge, -En İyi Erkek Oyuncu: "Tepenin Ardı" filmiyle Tamer Levent, -En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: "Tepenin Ardı" filmiyle Banu Fotocan, -En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: "Tepenin Ardı" filmiyle Mehmet Özgür, -En İyi Görüntü Yönetmeni: "Yük" filmiyle Feza Çaldıran, -En İyi Sanat Yönetmeni: "Evdeki Yabancılar" filmiyle Işıl Çağlar Narlıer, -En İyi Özgün Müzik: "Evdeki Yabancılar" filmiyle Ulaş Güneş Kacargil, -En İyi Kurgu: "Güzelliğin 10 Par'Etmez" filmiyle Christoph Loidl -Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü: "Güzelliğin 10 Par'Etmez" filmiyle, Hüseyin Tabak Festivalde En İyi Belgesel Film ödülü "Beklemek" filmiyle Bülent Öztürk'e, Jüri Özel Ödülü "Gündoğdu" filmiyle Necla Demirci'ye verildi. Seçici Kurul Özel Ödülü'ne ise "Babamın Sesi" filmiyle Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan layık görüldü.
Orhan Eskiköy - 02.02.2013
24.Ankara Uluslararası Film Festivali
24. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Yarışma filmleri belli oldu.
Orhan Eskiköy - 02.02.2013
Babamın Sesi Filmi
Yönetmen: Orhan Eskiköy, Zeynel Doğan Senaryo: Orhan Eskiköy Oyuncular: Kemal Ulusoy, İmam Çiçek, Gülizar Doğan, Zeynel Doğan, Base Doğan Filmin Türü: Drama, Aile Orijinal Adı: Babamın Sesi Yapımcı Firma: Perişan Film Yapım Yılı: 2011 Yapım Ülkesi: Türkiye, Almanya Orijinal Dili: Kürtçe, Türkçe Filmin Süresi: 88 dk.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orhan Eskiköy Haberleri | Orhan Eskiköy Kimdir - Haberler - Orhan Eskiköy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Orhan Eskiköy kimdir, hayatı ve biyografisi. Okul sıralarını özleyenler için... En iyi 10 okul temalı yerli film.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 16:29:28. #1.14#

title