Ordu Barosu Haberleri

Ordu Barosu haber, Ordu Barosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ordu Barosu - 27.11.2021
Ergin Karlıbel Sanat Merkezi Açıldı
Ergin Karlıbel Sanat Merkezi Açıldı Vali Tuncay Sonel, Ergin Karlıbel Sanat Merkezi ve Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat Kişisel Heykel Sergisinin açılışına katıldı. Hayırsever İş İnsanı Ergin Karlıbel tarafından Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokakta faaliyet gösterecek olan Ergin Karlıbel Sanat Merkezi ve Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat Kişisel Heykel Sergisinin açılışına Vali Tuncay Sonel'in yanı sıra CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Barosu Başkanı Sibel Torun, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu ve sanatseverler katıldı.
Ordu Barosu - 09.09.2020
Erol Mütercimler'e hukukçu tepkisi
Ordu Barosu, Haliç Üniversitesi öğretim üyesi Erol Mütercimler'in bir televizyon kanalında imam hatip okullarından mezun olanlara yönelik sarfettiği sözlere tepki gösterdi.
Ordu Barosu - 26.08.2020
(Tekrar) Ceren Özdemir cinayetinde ihmal soruşturmasında ailenin itirazı reddedildi
Ceren Özdemir'in ailesi adına avukatları Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz tarafından yapılan suç duyurusunda, katil Arduç'un 6 hücre cezası, 2 etkinlik yasağı olmak üzere 8 disiplin dosyasına rağmen açık cezaevine alındığı, firar edeceğini cezaevi psikoloğuyla yaptığı görüşmede açıkça ifade ettiği ayrıntılı olarak açıklanarak, cezaevi, adliye ve kolluk görevlilerinin görev/ hizmet kusurlarının tespit edilerek, haklarında dava açılması istendi.
Ordu Barosu - 25.08.2020
CEREN ÖZDEMİR CİNAYETİNDE İHMAL SORUŞTURMASINDA AİLENİN İTİRAZI REDDEDİLDİ
Ceren Özdemir'in ailesi adına avukatları Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz tarafından yapılan suç duyurusunda, katil Arduç'un 6 hücre cezası, 2 etkinlik yasağı olmak üzere 8 disiplin dosyasına rağmen açık cezaevine alındığı, firar edeceğini cezaevi psikoloğuyla yaptığı görüşmede açıkça ifade ettiği ayrıntılı olarak açıklanarak, cezaevi, adliye ve kolluk görevlilerinin görev/ hizmet kusurlarının tespit edilerek, haklarında dava açılması istendi.
Ordu Barosu - 15.06.2020
Ordu'dan 3 il ve Kıbrıs'a uçak seferi talebi
Ordu Ticaret ve Sanayi Odasından (OTSO) yapılan yazılı açıklamada, OTSO öncülüğünde Ordu Ticaret Borsası, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Odaları, Ordu Barosu, Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Ünye ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsasının, THY, Sun Express ve Pegasus hava yolu şirketlerinden Ordu-Giresun Havalimanından İzmir, Antalya, Adana ve Kıbrıs'a karşılıklı tarifeli direkt uçak seferi talebinde bulunduğu belirtildi.
Ordu Barosu - 10.03.2020
CHP'li Torun: "Sudan gerekçelerle oyun yasaklamak Ordu'ya hakarettir"
Oyunun iptalinin kabul edilebilir hiç bir yanı olmadığını ifade eden Torun, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Ordu, bir kültür sanat, tiyatro, basın ve edebiyat şehridir. Yasakçı zihniyet bu alanlardaki kurumlarımızın tarihine baksınlar bir. Sudan gerekçelerle oyun yasaklamak, oyun iptal etmek Ordu'ya hakarettir. Karanlık zihniyet kirli ellerini kültür ve sanattan, tiyatrodan çeksin. Bu kararı alanlar elbet geldikleri gibi gidecekler. Ordu'da sevginin dili, saygının dili, kültür ve sanat yaşayacak. Tiyatro yasaklayanlarla kitap yakanlar aynı zihniyettedir. Oyun yasaklayanlar da kitap yakanlar da tarihin çöplüğüne gitti. Herkes bunu bilsin." Özel bir işletmenin verdiği salonda Ordu halkının oyunla buluştuğunu kaydeden Torun, Berna Laçin'e Ordu'da oyun sergilediği için, Ordu Barosu'na da oyunun sergilenmesindeki kararlı tutumu için teşekkür etti.
Ordu Barosu - 06.03.2020
Ordu Barosu'ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü açıklaması
Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
Ordu Barosu - 04.03.2020
CEREN ÖZDEMİR CİNAYETİNDE 'İHMAL' SORUŞTURMASI BAŞLATILDI
CEZAEVİ, ADLİYE, KOLLUK GÖREVLİLERİ SORUŞTURULUYOR Başsavcılığın titizlikle yürüttüğü soruşturma Ceren Özdemir'in ailesinin avukatı Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz'ın yaptığı kapsamlı suç duyurusundaki iddialar üzerinden yürütülüyor.
Ordu Barosu - 04.03.2020
Ceren Özdemir cinayetinde 'ihmal' soruşturması başlatıldı
CEZAEVİ, ADLİYE, KOLLUK GÖREVLİLERİ SORUŞTURULUYOR Başsavcılığın titizlikle yürüttüğü soruşturma Ceren Özdemir'in ailesinin avukatı Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz'ın yaptığı kapsamlı suç duyurusundaki iddialar üzerinden yürütülüyor.
Ordu Barosu - 12.02.2020
FLAŞ
 Ceren'in ailesi, katil Arduç'un firar ve yakalanma süreciyle ilgili suç duyurusunda bulundu. Ailenin avukatı Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, katil Arduç'un Rize Kalkandere Yarı Açık Cezaevi'nden firar etmesi ve yakalanma sürecindeki ihmallerle ilgili suç duyurusu yaptı.
Ordu Barosu - 12.02.2020
FLAŞ
 Ceren'in ailesi, katil Arduç'un firar ve yakalanma süreciyle ilgili suç duyurusunda bulundu. Ailenin avukatı Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, katil Arduç'un Rize Kalkandere Yarı Açık Cezaevi'nden firar etmesi ve yakalanma sürecindeki ihmallerle ilgili suç duyurusunda bulundu.
Ordu Barosu - 08.02.2020
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Ceren Özdemir'in ailesine ziyaret
Feyzioğlu, bu davanın artık Ordu Barosu ile Türkiye Barolar Birliğinin de davası olduğunu belirterek, "Dava ile eksiksiz ilgileniliyor ve ilgilenilecek.
Ordu Barosu - 27.01.2020
Ceren Özdemir cinayetinin sanığı için istinaf başvurusu
Avukat Poyraz, ayrıca davaya Ordu barosu tüzel kişiliği olarak da katılma talebinde bulunduklarını, katılma taleplerinin reddine ilişkin baro olarak da istinaf müracaatında bulunduklarını, bu müracaatlarının usule ilişkin olup esası etkilemeyeceğini, sanığın cezasına etki etmeyeceğini belirtti.
Ordu Barosu - 23.12.2019
Ceren Özdemir'i öldüren sanığın duruşması ertelendi
Ordu Barosu Başkanı ve Özdemir ailesinin avukatı Haluk Murat Poyraz, bunun tipik bir kadın cinayeti olmadığına işaret ederek, "Bu dava artık hepimizin, her birimizin, hem de ülkemizin gündemine oturmuş bir dava.
Ordu Barosu - 13.12.2019
Ceren'in katili 'iyi hal'den yararlanamayacak
'İYİ HA UYGULANMASIN' TALEBİ Ordu Barosu Başkanı Avukat Haluk Murat Poyraz, yaptığı açıklamada katil zanlısı hakkında, savcılığın kamuoyunda 'iyi hal' olarak bilinen indirimin uygulanmaması talebinde bulunduğunu ifade ederek, "İki tane ayrı dava var.
Ordu Barosu - 05.12.2019
Ceren'e ilk müdahaleyi hemşire annesi yapmış (11)
ORDU BAROSU'NDAN SUÇ DUYURUSUOrdu Barosu Başkanı Murat Poyraz, bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir'in yaşam tarzına ilişkin çirkin paylaşımlar ve yorumlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
Ordu Barosu - 05.12.2019
Ordu Barosu'ndan Ceren Özdemir cinayeti yasal sürecine ilişkin açıklama
Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, Ceren Özdemir'in katil zanlısının yargılanma sürecine ilişkin, "Zanlıyı savunmak zanlının suçlu olup olmadığına ilişkin bir tartışma değildir, hukuk kurallarının tam eksiksiz olarak uygulanması, ileride yargılama aşamasında verdiği ifadenin sıhhati ve...
Ordu Barosu - 05.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-25
Ceren'e ilk müdahaleyi hemşire annesi yapmış (11)ORDU BAROSU'NDAN SUÇ DUYURUSUOrdu Barosu Başkanı Murat Poyraz, bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir'in yaşam tarzına ilişkin çirkin paylaşımlar ve yorumlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
Ordu Barosu - 05.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-20
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK Sosyal medya paylaşımlarında olumsuz yorumlara da tepki gösteren ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da anlatan Yılmaz Özdemir, "Bu olayla ilgili Ordu Barosu, Türkiye, herkes arkamızda.
Ordu Barosu - 06.10.2019
Kurgusal Duruşma Yarışması
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezince bu yıl 6'ncısı düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması'nda, Ordu Barosu birinci seçildi.
Ordu Barosu - 05.10.2019
"Yargı paketlerini takip edeceğiz"
Afyonkarahisar Barosu Başkanı Turgay Şahin, Çorum Barosu Başkanı Kenan Yaşar, Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, Kahramanmaraş Barosu Başkanı Muhammed Burak Gül, Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin'in de katıldığı programda Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Ünsal Toker de konuşma yaptı.
123
title