Ömer Torlak Haberleri

Ömer Torlak haber, Ömer Torlak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ömer Torlak - 7.11.2020
5. Türkiye İş Ahlakı Zirvesi
"İş ahlakı konusu piyasaların, girişimcilerin ve ekonomilerin öncelikli başlıkları arasında" Zirve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak ise iş ve daha geniş ifadesiyle ticaret ahlakı konularının son yıllarda daha çok gündeme geldiğini ancak aslında insanlık tarihi boyunca bu konuların gündemden düşmeyen ve düşmemesi gerektiğini dile getirdi.
Ömer Torlak - 25.6.2020
İstanbul Ticaret Üniversitesi, "İş Ahlakı Raporu" hazırladı
İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Torlak, öncesi ve sonrasıyla süreçte iş ahlakını değerlendiren bir rapor hazırladı.
Ömer Torlak - 3.10.2019
Ağrı'da "İş Ahlakı" paneli
İş ahlakının yaygınlaşmasını hedeflediklerini ve ahlaki olmayan bir iş ahlakını kabul etmediklerini vurgulayan Karahan, şöyle dedi: "Gelinen noktada iş dünyası, üniversiteler ve sivil toplum için nitelikli iş birliği fırsatları ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte Türkiye'de iş ahlakı konusunda bilgi ve politika üreten kurum ve kuruluşların sayısı maalesef yetersizdir. Buradan hareketle biz iş ahlakı konusunda duyarlı olan iş adamlarını bir sivil toplum kuruluşu çatısı altında buluşturmak amacıyla 16 sene önce İGİAD'ı kurduk. Bir sivil toplum kuruluşu olarak hedefimiz bireylerimizin iş ahlakı bilincine sahip olmalarını sağlamaktır." Açılış konuşmalarının ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş'un moderatörlüğünde, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Ömer Torlak, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Ömer Torlak - 14.6.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e nezaket ziyaretinde bulundu.
Ömer Torlak - 12.6.2019
Rekabet Kurulunda sözlü savunma
Rekabet Kurumundaki toplantı, Kurul Başkanı Ömer Torlak başkanlığında gerçekleştirildi.
Ömer Torlak - 29.5.2019
'Facebook, hiçbir içerik üretmeyen en popüler sosyal medya'
Rekabet Kurumu (RK) Başkanı Ömer Torlak, "Facebook hiçbir içerik üretmeyen, tamamen bizim ayak izlerimizi kullanarak, bizim verdiğimiz doneleri kullanmak suretiyle dünyanın en popüler sosyal medyası" dedi.
Ömer Torlak - 29.5.2019
Dijital Ekonomi, Büyük Veri ve Rekabet Konferansı
Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, rekabet hukuku ve kişisel verilerin korunması arasında sıkı bir ilişki olduğunu belirterek, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) ile iş birliklerinin artarak devam edeceğini bildirdi.
Ömer Torlak - 27.5.2019
"Tüketici refahına 16,5 milyar lira katkı sağladık"
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, "Son 5 yılda toplam 44 kararımızın 16,5 milyar lira tüketici refahına katkısını gördük." dedi.
Ömer Torlak - 11.4.2019
Rekabet Kurumu, Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Malkoç'u Konuk Etti
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak'ın ev sahipliği yaptığı konferansta Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç, "Adalet, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Türkiye'nin 2013 Hedefleri" konulu sunuş gerçekleştirdi.
Ömer Torlak - 11.4.2019
2023'te Dünyanın En İyileri Arasında Olacağız"
Kurulduğundan bugüne kadar Kamu Denetçiliği Kurumuna 65 bin başvuru yapıldığını aktaran Malkoç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen yıl 17 bin 585 müracaat aldık. Bunların 17 bin 550'sini karara bağladık. Kuruma 2016'da yapılan başvuru sayısı 6 bin civarındaydı. Yapılan tanıtımlarla bunu 17 bine çıkardık. Ayrıca, 2013'te kurumun kararlarına uyma oranı yüzde 20'lerdeyken, 2018'de bu oran yüzde 70'leri aştı. Avrupa'da bunun ortalaması yüzde 80'lerde." Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak da hak aramanın insani bir erdem olduğunu ifade ederek, "Hak aranmayan bir toplumda zulmün nerelere varacağını tahmin ediyoruz.
Ömer Torlak - 27.3.2019
Ülkemizin E-ticaret Konusundaki Hızlı İvmesinin Farkındayız"
Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, "Son 5 yılda ülkemizin elektronik ticaret konusundaki hızlı ivmesinin farkındayız, ülkemizdeki e-ticaret yüzde 30'lar seviyesinde bir büyümeye sahip." dedi.
Ömer Torlak - 27.3.2019
Rekabet Kurumu'ndan Hal ve Market Soruşturmalarına İlişkin Açıklama
Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, "(Bazı market ve hallere rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içinde bulunup bulunmadıklarının tespiti amacıyla soruşturma açılması) Soruşturmalar açıldı, tebligatlar yapıldı ve eş zamanlı olarak duyuruldu.
Ömer Torlak - 20.3.2019
Torlak: "Rekabette Yıkıp Yok Etmek Değil, Yapma Görevimiz Var"
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, "Günümüz dünyasında maalesef rekabetten anlaşılan yıkıp yok etmeye, ortadan kaldırmaya yönelik bir anlayış. Halbuki yıkıp yok etmek diye bir görevimiz yok, yapmak, geliştirmek ve tamamlamak gibi bir görevimiz var." dedi.
Ömer Torlak - 5.3.2019
Sürdürülebilirlik Perspektifinde İş Ahlakı" Paneli
Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, "Başarı fetişizmine sıkıştırılmış bir gençlik yetişiyor.
Ömer Torlak - 4.3.2019
Fuarcılık Sektör Araştırması" Tamamlandı
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ile Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak'ın açılış konuşmasıyla başlayacak toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İTO ve fuarcılık sektörü yetkilileri de katılacak.
Ömer Torlak - 1.3.2019
İhü Etik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Açılıyor
İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz, İHÜ Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, İHÜ ETAM Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yılmaz ve İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay'ın açılış konuşmalarıyla başlayacak programın ana konuşmacısının, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak olması bekleniyor.
Ömer Torlak - 27.2.2019
Rekabet Kurulunda Sözlü Savunma
Rekabet Kurumundaki toplantı, Kurul Başkanı Ömer Torlak başkanlığında yapıldı.
Ömer Torlak - 25.2.2019
5 Yılda 1,25 Milyar Liralık Rekabet Cezası
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, son 5 yılda 1,25 milyar liralık idari para cezası verdiklerini belirterek, "OECD varsayımlarına göre tüketici refahına sağladığımız katkı yıllık ortalama 3,28 milyar lira oldu.
Ömer Torlak - 25.2.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Torlak: "Son 5 Yılda 1,25 Milyar İdari Para Cezası Uygulandı"
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, "2017 yılına baktığımızda 206,5 milyon liralık bir idari para cezası uygulamamız var. 2018 yılında 350,1 milyon liralık bir idari para cezası söz konusu.
Ömer Torlak - 25.2.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, Tanzim Satış Konusunda Perakendecilerin Şikayetçi Olup...
IHAAW112607-EKO/25-02-2019- Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, tanzim satış konusunda perakendecilerin şikayetçi olup olamayacağına ilişkin, "Şikayet başvurusunda bulunabilirler ancak fiyatlar normale döndüğünde süreç devam edecektir" dedi.
Ömer Torlak - 25.2.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, Son Dönemde Gıda Fiyatlarındaki Gelişmelerle İlgili, "Yaş Meyve...
IHAAW110933-EKO/25-02-2019- Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, son dönemde gıda fiyatlarındaki gelişmelerle ilgili, "Yaş meyve sebzenin perakende satış süreciyle ilgili dosya devam ediyor" dedi.
Ömer Torlak - 25.2.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, "2018'den İtibaren Mobilya Girdilerinden Bazı Dosyalarla İlgili...
IHAAW110941-EKO/25-02-2019- Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, "2018'den itibaren mobilya girdilerinden bazı dosyalarla ilgili somut bilgi bulunmadığından kapanan dosyalarımız var" dedi.
Ömer Torlak - 25.2.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, Son Dönemde Gıda Fiyatlarındaki Gelişmelere İlişkin,...
IHAAW110505-EKO/25-02-2019- Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, son dönemde gıda fiyatlarındaki gelişmelere ilişkin, "Başlattığımız süreçler var, bazıları sonuçlandı bazıları devam ediyor.
Ömer Torlak - 18.2.2019
Rekabet Kurumu Başkanı Torlak, Konferansa Katıldı
Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, Kayseri Üniversitesi tarafından düzenlenen "Bilim Felsefesinde Kırılmalar ve Bilim Ahlakı - Prof. Dr. Fuat Sezgin" isimli konferansa katıldı.
Ömer Torlak - 3.1.2019
Rekabet Kurulunda Sözlü Savunma
Rekabet Kurumundaki toplantı, Kurul Başkanı Ömer Torlak başkanlığında yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ömer Torlak Haberleri | Ömer Torlak Kimdir - Haberler - Ömer Torlak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ömer Torlak kimdir, hayatı ve biyografisi. Dijital Devrim'e zamanında geçilmesi gerekiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 06:02:24. #1.15#
title