Oğuz Tanrıdağ Haberleri

Oğuz Tanrıdağ haber, Oğuz Tanrıdağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oğuz Tanrıdağ 20.9.2018
Alzaymır Yakın Dönem Unutkanlıklarıyla Başlar"
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, "Her bunama alzaymır değildir ama her alzaymır bir bunamadır.
Oğuz Tanrıdağ 2.7.2018
Alzheimer Kadınların Kişiliğini Değiştiriyor
Üsküdar Üniversitesi Anabilim Dalı Başkanı, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Alzheimer'in kişilik üzerindeki etkilerini anlattı.
Oğuz Tanrıdağ 10.5.2018
Nöropazarlama, İnsanın Özelliklerini Hesaba Katarsa Başarılı Olur
Üsküdar Üniversitesi 4. Nöropazarlama Zirvesi'ne katılan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, insanın bilinçaltı, duyguları, inançları, grubu, statüsü ve bunlara göre tercihleri olan bir varlık olduğunu belirtti.
Oğuz Tanrıdağ 22.1.2018
Fikirler, Tedx İle Üsküdar Üniversitesi'nde Buluşuyor!
Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy "Masumiyeti Kanıtlanıncaya Kadar Suçlu", Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ "Alzheimer Hastalığında Erken Tanı ve Yaşam Tarzı Önerileri" başlığı altında konuşacağı programda Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Cemalnur Sargut da "Rumi İle Dünyaya Bakış" konulu konuşmasıyla katılacak.
Oğuz Tanrıdağ 21.9.2017
"Bugünü Hatırla" Alzheimer'ı Unutma!
"Peki, asla unutmak istemeyeceğiniz o an bugünse... Alzheimer hastaları bugünden başlayarak geleceğe dair anı oluşturamıyor. Hatta kimi zaman hayatları boyunca hep hatırlamak istedikleri, asla unutmak istemedikleri anılarını bile zaman içinde kaybedebiliyor" denilen video, şu öneriyle sona eriyor: "Siz unutmayın; Alzheimer, erken teşhis sayesinde, beyinde yıkıcı etkilere yol açmadan, fark edilebilen bir hastalık. Bugünü hatırlayın, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü." Projeyi hayata geçiren Koro Ajans Başkanı Mustafa Can, projeyi ne amaçla hayata geçirdiklerini şöyle anlattı: "Aslında çok temel bir içgörüden yola çıkarak bu projeyi oluşturduk. Anılar sizi siz yapan çok değerli yaşam parçacıkları. Kimse kendine ait olanı, kendini var eden şeyleri unutmak istemez. Bu nedenle sıradan insanlara asla unutmak istemeycekleri anılarını sormanın Alzheimer hastalığı ile daha kolay empati oluşturacakları sonucuna vardık. Dolayısıyla bu video iletişim kanalı açacak ve daha fazla insana Alzheimer hastalığı hakkında ulaşmamızı sağlayacak." YILDA BİR KEZ BEYİN CHECK-UP'I YAPTIRILMALI Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ise Alzheimer'da erken teşhisin önemine işaret etti.
Oğuz Tanrıdağ 19.9.2017
Alzheimer'lı Hasta Yakınları, Bu Önerilere Kulak Verin
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, Alzheimer hastalığının kişide bir yandan bellek, dikkat, dil gibi işlevlerde bozulmaya yol açarken diğer yandan da kişinin kendisiyle ve etrafıyla ilgili algısını bozduğunu ve davranış bozuklukları için zemin yarattığını söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 18.9.2017
Alzaymır İçin Bulmaca Yerine Sudoku Önerisi
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, alzaymır hastalığından korunmada yaygın olan bilginin aksine bulmaca çözmenin yararlı olmadığını, bulmaca yerine sudoku çözmenin daha faydalı olacağını bildirdi.
Oğuz Tanrıdağ 15.9.2017
Sosyal ilişkiler Alzheimer'ı etkiliyor
Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, Alzheimer'da erken teşhisin önemine vurgu yaptı.
Oğuz Tanrıdağ 11.8.2017
Solaklık Genetik Özellik"
Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, solaklığın genetik ve biyolojik bir özellik olduğunu belirterek, "Bunu dışarıdan değiştirmeye kalkışmak, biyolojide olumsuz etkiler yaratır.
Oğuz Tanrıdağ 5.4.2017
Yakın dönemi unutuyorsanız dikkat!
Erken tanı için 55-60 yaşından sonra yılda bir kere kalp check-up'ı gibi beyin check-up'ı yaptırılması gerektiğini belirten Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, şunları söyledi:
Oğuz Tanrıdağ: İnanıyorum O Halde Varım:Oğuz Tanrıdağ 27.3.2017
Oğuz Tanrıdağ 8.2.2017
Üsküdar Üniversitesi 4. Bilim ve Fikir Festivali Başladı
Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ise "Beyin Temelli Eğitim" başlıklı sunumunda, eğitimcilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
Oğuz Tanrıdağ: Teröre inat icat vakti!Oğuz Tanrıdağ 6.1.2017
Oğuz Tanrıdağ 6.1.2017
Liseliler "Bilim ve Fikir Festivali"Nde Yarışacak
Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ da toplantıda "Beyin Temelli Eğitim" başlıklı sunum gerçekleştirdi.
Oğuz Tanrıdağ 21.12.2016
Öğrenmek kadar unutmak da doğal!
Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı, NPİSTANBUL Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, "sağlıklı unutma" ile Alzheimer arasında önemli ayrımlar bulunduğunu söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 1.9.2016
Toplumsal yaşamdan kaynaklanan sorunlara odaklanılmalı
"Keşif Özgürlük İster" temasıyla gerçekleştirilen 22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi'nin ilk gününde Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ tarafından "Nörobilim Penceresinden Özgürlük ve Keşif" başlıklı bir konferans verildi.
Oğuz Tanrıdağ 3.5.2016
Birinci gün "Yeni Medya Psikolojisi"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın ve İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör'ün açılış konuşmaları ile başlayacak 3. İletişim Günlerinin ilk gününün baş konuşmacıları arasında; Doğan Cüceloğlu ve Prof. Dr. Korkmaz Alemdar yer alacak. Nöropazarlama konusuna ayrılan ikinci günde ise Prof. Dr. Sinan Canan ve Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ'ın konuşmalarının yanı sıra nöropazarlama yüksek lisans öğrencileri ve sektörden nöropazarlama uzmanlarının konuşmaları da olacak.
Oğuz Tanrıdağ 6.4.2016
Beyindeki Farklılıklar Irk ya da Cinsiyetten Kaynaklanmıyor"
Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, beyindeki farklılıkların ırk, cinsiyet ya da coğrafi bölgeden kaynaklanmadığını bildirdi.
Oğuz Tanrıdağ 30.12.2015
Nöropazarlama Geleceğin Mesleği Olacak
Program nörobilim, iletişim, psikoloji ve pazarlama alanında uzman, uluslararası düzeyde bilinen oldukça nitelikli akademisyenlerle sürdürülüyor. Programda ders veren akademisyenler arasında Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof.
Oğuz Tanrıdağ 16.11.2015
Sol ve Sağ Beyin Birlikte Çalışınca Doğru Karar Çıkıyor
Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, nörobilim araştırmalarının, beynin sadece mantık organı değil, aynı zamanda duygu ve inanç organı olduğunu ortaya çıkardığını söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 16.11.2015
En Doğru Kararı Duygular Eşliğinde Veriyoruz
Sosyal nörobilim araştırmalarının beynin sadece mantık organı değil, aynı zamanda duygu ve inanç organı olduğunu ortaya çıkardığını belirten nöroloji uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, duygular eşliğinde verilen kararların en doğru kararlar olduğunu söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 13.11.2015
Üsküdar Üniversitesi'nden Beyni Anlama Yolunda Önemli Adım
Zirvede, Avustralya New South Wales Üniversitesi'nden Doç. Dr. Kuldip Sidhu, Maryland Üniversitesi'nden Dr. Vassiliy Tsytsarev, Kaliforniya Nöroşirürji Enstitüsü'nden Dr. Martin M. Mortazavi, Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden Dr. Vicky Yamamoto, Michigan Üniversitesi'nden Prof. Dr. Eric Eggenberger, Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Şükrü Çağlar, Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Bilgen Taneli, İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Kemal Arıkan ile Üsküdar Üniversitesi'nden Prof. Dr. Selahattin Gültekin, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Doç.
Oğuz Tanrıdağ 1.9.2015
Çiğ Balık Bunamaya Zemin Hazırlıyor"
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü' Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, okyanus balıklarının çiğ tüketiminin bunamaya (demans) zemin hazırlayabileceğini bildirdi.
Oğuz Tanrıdağ 13.7.2015
Kadınlar Daha Çok Unutuyor!
NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, ağır ve katı kurallı diyetlerin unutkanlığa neden olduğunu söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 16.5.2015
Üsküdar Üniversitesi'nde "Süper Yaşlanmanın Sırrı" Açıklandı
Üsküdar Üniversitesi, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ koordinasyonunda bu yıl 12. kez Kognitif Nörobilim Kongresi'ni düzenledi.
Oğuz Tanrıdağ 5.5.2015
Risk Faktörleriyle Mücadele İnmeyi Azaltır"
Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, inme risk faktörlerinin başında hipertansiyon, şeker, kalp hastalıklarıyla yüksek kolesterolün ilk sıralarda yer aldığını, sigara, alkol, obezite, fiziksel aktivite azlığı ve genetik faktörlerin de diğer risk unsurları arasında olduğunu belirterek, bu faktörlerle mücadelenin, inme riskini önemli ölçüde azaltacağını bildirdi.
Oğuz Tanrıdağ 5.5.2015
İnme Riskini Azaltmak İçin Bu Önerilere Dikkat!
İnme risk faktörlerinin başında hipertansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve yüksek kolesterolün ilk sırada yer aldığına dikkat çeken nöroloji uzmanı Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, "Sigara, alkol, obezite, fiziksel aktivite azlığı ve genetik faktörler diğer risk faktörleridir.
Oğuz Tanrıdağ 25.4.2015
Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, Açık Radyo'da Program Yapacak
Her Pazartesi günü yayınlanacak olan "Beyin Kültürü" isimli programda tarihte, sanatta ve edebiyatta "beyin" konuşulacak.
Oğuz Tanrıdağ 10.4.2015
Bakla Yiyerek Parkinson Düzelmez!
Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, "Hiç kimsenin parkinsonu sadece bakla yiyerek düzelmez. Tedavisi iki yolla olur: İlaçlar ve Beyin pili uygulaması." dedi.
Oğuz Tanrıdağ 26.3.2015
12. Kognitif Nörobilim Kongresi, Üsküdar Üniversitesi'nde Yapılacak
Üsküdar Üniversitesi, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ koordinasyonunda bu yıl 12. kez Kognitif Nörobilim Kongresi'ni düzenliyor.
Oğuz Tanrıdağ 26.3.2015
Boks Beyne Zarar Veriyor, Spor Olmaktan Çıkarılmalı!
Boks sırasında kafaya gelen her yumruk darbesinin beyinde çok büyük tehlikeler oluşturduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, boksun spor olmaktan çıkarılması gerektiğini söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 18.3.2015
Beyni Yaşlandıran Etkenlerin 12'si Kontrol Edilebilir"
Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, beyin yaşlanmasına sebep olan risk faktörlerinin büyük bir kısmının kontrol edilebildiğini belirterek, bilimsel araştırma sonuçlarına göre ortaya konulan 16 risk faktöründen sadece ilk 4'ünün kontrol dışında geliştiğini, geriye kalan 12'sinin alınacak tedbirlerle ortadan kaldırılabileceğini bildirdi.
Oğuz Tanrıdağ 18.3.2015
Beyninizin Erken Yaşlanma Riskini 16 Adımda Ölçün
Bütün organların fonksiyonlarını düzenleyen, vücudun efendisi beynimizin, 16 risk faktörü nedeniyle normalden daha erken yaşlandığını kaydeden Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, 4 genetik faktör dışında kalan 12 riske karşı uyardı.
Oğuz Tanrıdağ 12.3.2015
Beynin Yaşlanmasını Yavaşlatmak Elinde!
Her biyolojik yapı gibi beynin de yaşlandığını belirten nöroloji uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, bazı önleyici tedbirlerle yaşlanmanın hızının yavaşlatılabileceğini söyledi.
Oğuz Tanrıdağ 12.3.2015
Beynin Yaşlanması Yavaşlatılabilir
Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, her biyolojik yapı gibi beyinin de yaşlandığını ancak bazı önleyici tedbirlerle yaşlanmanın hızınının yavaşlatabildiğini bildirdi.
Oğuz Tanrıdağ 5.2.2015
Alzheimer'in 12 Belirtisi
Alzheimer hastalarına önerilen besinler Bir beyin hastalığı olan Alzheimer'in, halk arasında herkeste zaman zaman görülebilen basit unutkanlıkla karıştırıldığını kaydeden Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi, NPİSTANBUL Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, hastalığın 12 uyarıcı belirtisi ile Alzheimer'li hastalara önerilen besinler hakkında bilgi verdi.
Oğuz Tanrıdağ 19.9.2014
Unutkanlıkta Sınır Ne Olmalı?
Azlheimer'ın 10 uyarıcı belirtisi Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ tarafından hazırlanan kitapçıkta Alzheimer'ın 10 uyarıcı belirtisi şöyle sıralanıyor: * Gündelik hayatı etkileyen unutkanlıklar.
Oğuz Tanrıdağ 19.9.2014
Dünya Alzheimer Günü
Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, alzheimer hastalığının önlenmesi ya da ilerlemesini yavaşlatmak için fındık, badem, ceviz, kabak çekirdeği, sivri biber, nane, yumurta sarısı, karaciğer, süt, ıspanak, havuç, yeşil sebzeler, kayısı, domates, yeşillikler, sığır eti, balık, beyaz peynir gibi B, E, C ve A vitaminlerinden zengin besinlerin tüketilmesi tavsiyesinde bulundu.
Oğuz Tanrıdağ 10.5.2014
Gelecekte Nörobilimi Göz Ardı Etmeyenler Söz Sahibi Olacak!
Türkiye'nin dört bir tarafından öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen etkinliğe; Üsküdar Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Selahattin Gültekin, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof.Dr. Sevil Atasoy, Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ'ın yanı sıra Prof.
Oğuz Tanrıdağ 2.5.2014
11. Uluslararası Kognitif Nörobilim Kongresi
Kongrenin açılışında konuşan Tarhan, 2013'te bir psikiyatristin Nobel Ödülü'nü, "Nörokognitif ve nöro gelişimsel alana yaptığı katkılar" üzerine aldığını hatırlatarak, bunun da alanın önemini gösterdiğini söyledi.  Nörolojinin ve psikiyatrinin geleceğiyle ilgili doğru bir noktada bulunduklarını ifade eden Tarhan, "Beynin yarıdan fazlası sessiz olarak biliniyordu. Bu bölümün sessiz olmadığı ancak bizim duyamadığımız görüldü. Şimdi bu bölümü ölçmeye ve duymaya başladık" diye konuştu.  Uluslararası Kognitif Nörobilim Kongresi Başkanı Oğuz Tanrıdağ, kongre serüvenlerinin, 2004'te Antalya Belek'te başladığını ve bugün 11.
Oğuz Tanrıdağ 17.4.2014
II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri Başlıyor
9-10 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenecek etkinliğin konuşmacıları arasında Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof.Dr. Sevil Atasoy, Prof.Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof.
Oğuz Tanrıdağ 27.3.2014
Üsküdar Üniversitesi I. İletişim Günleri'nde Dünya Üniversiteleri'ni Ağırlıyor
Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesinde gerçekleşecek, yetenek yönetimi alanında Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden insan kaynakları yöneticileri, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katılımcı olacağı I. İletişim Günleri'nin ilk günü olan 3 Nisan'da "Pazarlamaya Yeni Bir Yaklaşım: Nöropazarlama" konusu ele alınacak. İlk gün konuşmacıları; Dr. Christian Chlupsa / Business and Information Technology School Öğretim Üyesi, Ana Iorga / Buyer Brain Kurucu Ortak… İlk günün panelistleri ise; Prof. Dr. Ali Atıf Bir / Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ / Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yrd.
12
Şu an buradasınız: Oğuz Tanrıdağ Haberleri | Oğuz Tanrıdağ Kimdir - Haberler - Oğuz Tanrıdağ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Oğuz Tanrıdağ kimdir, hayatı ve biyografisi. Alzaymır Yakın Dönem Unutkanlıklarıyla Başlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 09:01:37. #1.14#
title