Öğberler Haberleri

Öğberler haber, Öğberler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Öğberler - 05.09.2021
Kara yollarında durum
Ereğli-Devrek yolunun 35-41. kilometrelerinde yapım ve heyelan önleme çalışmaları nedeniyle ulaşıma İl Özel İdaresine bağlı köy yolları (Armutlucuma-Aydın-Öğberler-Kirencik-Mumcuoğlu) üzerinden izin veriliyor.
Öğberler - 20.07.2020
Ereğli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği ihale sonuçları
Açıklamada, Elmacı Köyü içme suyu inşaatı işinin 100 bin, Ermek Hafriyat, Öğberler köyü içme suyu inşaatı 215 bin 655, Alagöz Elektrik, Çayırlı grup içme suyu inşaatı 405 bin ve Konutsan Hırdavat, muhtelif köylerde içme suyu ve kanalizasyon bakım onarım işinin ise 355 bin lira ile Konutsan Hırdavat tarafından ihale sözleşmelerinin imzalandığı kaydedildi.
Öğberler - 12.06.2020
Köylere Hizmet Götürme Birliği ihale sonuçları
Açıklamada ayrıca Öğberler köyü içme suyu inşaatının ise yeterli rekabet koşullarının oluşmaması, verilen ihale fiyatının uygun bulunmadığından iptal edildi.
Öğberler - 24.05.2019
Zonguldak'ta kayıp kişiyi arama çalışmaları sürüyor
İlçeye bağlı Öğberler köyünde ikamet eden Kılıç'tan 20 Mayıs'tan itibaren haber alamayan yakınları, durumu Çaylıoğlu Jandarma Karakol Komutanlığına bildirdi.
Öğberler - 05.07.2016
Derleme - Gün İçinde Yurt Genelinde Meydana Gelen "Trafik Kazaları" ile İlgili Haberlerimizi...
Kazada, sürücüler ile otomobillerdeki Mevlüt, İsmail ve Zehra Satılmış ile Hasan ve Meryem Dede yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Çankırı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tarım aracının devrilmesi sonucu 7 kişi yaralandı. Köyler arası düzenlenen futbol turnuvasına katılan ve antrenman yapmak üzere Öğberler köyüne giden Aydın Köyü Gençlik Spor oyuncularını taşıyan ve "patpat" olarak bilinen tarım aracı, Aydın Köyü eski sağlık ocağı mevkisinde şarampole devrildi.
Öğberler - 05.07.2016
Zonguldak'ta Tarım Aracı Devrildi: 7 Yaralı
Alınan bilgiye göre, köyler arası düzenlenen futbol turnuvasına katılan ve antrenman yapmak üzere Öğberler Köyü'ne giden Aydın Köyü Gençlik Spor oyuncularını taşıyan ve "patpat" olarak bilinen tarım aracı, Aydın Köyü eski sağlık ocağı mevkisinde şarampole devrildi.
Öğberler - 29.02.2016
Yaralı Uzman Çavuş: İyileşir İyileşmez Görevimin Başına Döneceğim
Şırnak'ın Cizre ilçesinde devriye attıkları sırada keskin nişancı tarafından kolundan vurulan ve tedavisinin ardından Ereğli ilçesine bağlı Öğberler köyünde istirahat eden Uzman Çavuş Ekrem Erdoğan, iyileştikten sonra yeniden görevinin başına döneceğini söyledi.
Öğberler - 13.09.2012
Ereğlililer Derneği'nden Muhtarlara Ziyaret
Öğberler Köyü Muhtarı Dursun Güler de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Yaklaşık iki yıl öncesine kadar 12 köye hizmet veren ve hayırseverlerin bağışlarıyla yapılan sağlık ocağının kapanması, bölgede yaşayan insanları mağdur etti.
Öğberler - 22.08.2012
Ereğli CHP'den Bayramlaşma Ziyaretleri
Bayramlaşma programları ile ilgili bilgiler veren Kartal, "Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık parti yöneticileri, İl Genel Meclis Üyeleri Kenan Gündoğdu ve Muhammet Arslan ile birlikte Kdz.Ereğli'nin efsane Belediye Başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu'nu evinde ziyaret ettik. Daha sonra Danışmentli köyündeki bayrama katıarak ardından oradan Ormanlı Beldesine geçtik. Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever ve Belde Örgütü yöneticileri ile birlikte Başören köyündeki bayrama katılan CHP yöneticileri oradan da Başören Doğancılar köyünde şehit Metin Çevik'in ailesini ziyaret ettik. Bayramın ikinci günü Süleymanbeyler ve Yazıcılar köylerinden sonra Çaylıoğlu, Armutlucuma, Öğberler ve Sakallar köylerine ziyarette bulunduk.
Öğberler - 24.05.2012
Ereğli'de Din Görevlilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursu Sona Erdi
Kdz. Ereğli ilçe Müftüsü Mustafa Erkan, müftülük tarafından Armutlucuma bölgesinde görev yapan 16 din görevlisi için 20 Nisan 2012 tarihinde Öğberler Köyü Merkez Camisinde başlayan Kur'an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursunun düzenlenen bir programla sona erdiğini söyledi.
Öğberler - 07.03.2012
Doğum Sancısı Tutan Kadının İmdadına 112 Ekipleri Yetişti
Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Öğberler beldesinde doğum sancıları artan 8 aylık hamile Gülten Önata'nın (27) imdadına 112 ekipleri yetişti.
Öğberler - 07.03.2012
Köy Yolu Açıldı, Hamile Kadın Hastaneye Kaldırıldı
Öğberler köyünde doğum sancısı başlayan Gülten Önata'nın (27) yakınları durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi.
Öğberler - 07.03.2012
Doğuma Kar Engeli
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Öğberler Beldesi'nde doğum sancıları artan 8 aylık hamile 27 yaşındaki Gülten Önata, kar nedeniyle kapanan yolun açılmasının ardından 112 Acil Servis ambulansıyla 5 saat sonra hastaneye yetiştirildi.
Öğberler - 07.03.2012
Kardan Kurtarılan Kadın Doğum Yaptı
Zonguldak'ın Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Öğberler köyünde 8 aylık hamile 27 yaşındaki Gülten Önata'nın imdadına 112 kurtarma ekipleri yetişti.
Öğberler - 28.02.2012
Kdz. Ereğli'de 16 Köy Yolu Kapalı
Karla mücadele çalışmalarının sürdüğünü belirten Çay, "Kar yağışı sabaha karşı yoğun olarak başladı. Kısa zamanda da yollar üzerinde etkisini gösterdi. Şuanda 16 köyümüzün, bize kapalı olduğu ifade edildi. 2 Ekip hazırladık birisi bilindiği üzere her zaman kapanan Bayat yol güzergahı, ikincisi de Dağlıca grup yoludur. Şuanda 2 greyder, 1 kepçe, 1 kamyon karla mücadele çalışmasına devam etmektedir. Elektrik kesintisi yerlerini de tespit ettik, 2-3 mahallemizde kısmi, birde Öğberler köyümüzde kesinti var.
Öğberler - 28.02.2012
Ereğli' de 16 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde başlayan kar yağışı köy yollarının da ulaşıma kapanmasına neden oldu. Şu ana kadar 16 köy yolunun kapalı olduğu öğrenilirken, yol açma çalışmalarının da aralıksız olarak devam ettiği belirtildi. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, kırsal kesimde 2 greyder, 1 kepçe ve 1 kamyonla yol açma çalışmalarının yapıldığını söyledi. Elektrik kesintileri yaşanan köy ve mahallelerde de çalışmaların devam ettiğini kaydeden Çay, "Kar yağışı sabaha karşı yoğun olarak başladı. Kısa zamanda da yollar üzerinde etkisini gösterdi. Şu anda 16 köyümüzde yolların kapalı olduğu ifade edildi. 2 Ekip hazırladık birisi bilindiği üzere her zaman kapanan Bayat yol güzergahı ikincisi de Dağlıca grup yoludur. Şu anda 2 greyder 1 kepçe 1 kamyon karla mücadele çalışmasına devam etmektedir. Elektrik kesintisi yerlerini de tespit ettik, 2-3 mahallemizde kısmi bir de Öğberler köyümüzde kesinti var.
Öğberler - 11.05.2011
Ereğli'de CHP'nin Seçim Çalışmaları
CHP Ereğli ilçe teşkilatının seçim çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. CHP Ereğli İlçe Başkanlığının yazılı açıklamasında, partinin İl Genel Meclis Üyesi Kenan Gündoğdu, Belediye Meclis Üyesi Cumhur Nalcı ile bazı ilçe yönetim kurulu üyelerinin, Öğberler, Vakıf, Aydın ve Aşağıhocalar köylerinde vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinlediği belirtildi.
title