Nihat Erim Haberleri

Nihat Erim haber, Nihat Erim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nihat Erim - 11.07.2021
Babıali'nin hassas ve cesur kalemi : Mehmed Şevket Eygi
Mehmed Şevket Eygi, 1966'da "Bugün" gazetesini çıkarmaya başladı ve 1968'de "Babıali'de Sabah" gazetesini satın aldı. Günde yaklaşık 90 bin baskı yapan, kadrosunda Necip Fazıl Kısakürek, Şule Yüksel Şenler ve Nizamettin Nazif Tepedelenlioğlu'nun da bulunduğu "Bugün" gazetesi ile "Babıali'de Sabah" gazetesi Nihat Erim iktidarı tarafından süresiz olarak kapatıldı.
Nihat Erim - 21.04.2021
Balkan Şampiyonası'nda biri şampiyon diğeri ikinci olan yürüyüşçü kuzenlerin hedefi büyük
Yaklaşık 10 yıl önce Malatya'da okulundaki sportif yetenek taramasında antrenörü Nihat Erim tarafından keşfedilen 19 yaşındaki Serhat Güngör ile kuzeninin elde ettiği başarıları görerek spora adım atan 16 yaşındaki Mehmet Güngör, başarıdan başarıya koşuyor.
Nihat Erim - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1971- Başbakan Nihat Erim, reform programını TBMM'ye sundu.
Nihat Erim - 21.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1971- Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, 12 Mart Muhtırası üzerine istifa eden Süleyman Demirel'in yerine başbakanlığa atanan Nihat Erim'in kabinesini onayladı.
Nihat Erim - 19.03.2021
Tarihte bugün ne oldu? 19 Mart tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 19 Mart'ta yaşananlar!
1971 - CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Nihat Erim, partisinden istifa etti ve Başbakanlık'a atandı.
Nihat Erim - 14.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1971- CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Nihat Erim, partisinden istifa etti ve başbakanlığa atandı.
Nihat Erim - 13.03.2021
15 Temmuz Derneğinin programında 12 Mart muhtırası ele alındı
"12 Mart'a darbe içinde darbe diyebiliriz" 12 Mart Muhtıra metninin alelacele hazırlandığını ve 12 Eylül darbe metniyle benzerlik taşıdığı belirten Cinisli, şunları kaydetti: "Muhtıranın verildiği gün Meclis toplandı ve muhtıra metni okunmak istedi. Sadece Demokrat Parti buna itiraz etti ancak metin okundu. 4-5 gün sonra ise İsmet İnönü'nün sağ kolu olan Nihat Erim Başbakan olarak atandı.
Nihat Erim - 04.12.2020
GRAFİKLİ Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı: Talat Sait Halman
Türkiye'nin ilk, kültür bakanı olarak görev yaptı Halman, 12 Mart Muhtırası'nın ardından Türkiye'ye döndü ve Nihat Erim kabinesinde oluşturulan Kültür Bakanlığında, kültür bakanı olma teklifini kabul etti ve Türkiye'nin ilk kültür bakanı oldu.
Nihat Erim - 31.08.2020
Derince'de geçici güzergah uygulaması
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSU, Derince ilçesi İstiklal Caddesi'nde eski İsmetpaşa stadı önünde kalan bölümünde (Cahide Sokak) altyapı çalışmasına 1 Eylül Salı günü itibariyle başlayacak. Bu sebepten dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığınca, bölgeyi kullanan araçlar için geçici güzergah oluşturuldu. Düzenleme ile 115, 118, 121, 123, 130, 133 ve 135 numaralı hatlar İstiklal Caddesi'nden İstanbul yönünü takip ederek Derince üstgeçidinden İzmit yönüne dönecek ve D-100 karayoluna çıkarak mevcut güzergahlarını kullanacak. 104 ve 147 numaralı hatlar Çenesuyu eski İsmet Paşa Stadı'nın yanından Nihat Erim Caddesi, Tem Otoyolu alt geçidinden geçip Bora Sokak, Barış Caddesi, Lozan Caddesi, Kuruçeşme merkez, İnkılap Caddesi, Mevlana Köprülü Kavşağı üstünden dönerek D-100 karayoluna çıkacak.
Nihat Erim - 15.03.2020
Haftanın tarihine bakış
1971- CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Nihat Erim, partisinden istifa etti ve başbakanlığa atandı.
Nihat Erim - 26.10.2019
İnönü Vakfından Cumhuriyet Bayramı'na özel sergi
Kendisinin de Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe sayesinde o masada birkaç kez bulunma şansını yakaladığını anlatan Özden Toker, şöyle devam etti: "Atatürk kendisi gelirken Ülkü'yü de buraya getirirdi, biz onunla yukarı çıkar bebek oynardık sonra yemek saati gelince bizi aşağı çağırırlardı. Onlarla beraber yemek yerdik. O dönem Türkiye'de yapılacak çok iş vardı ve onlar bu masada konuşulurdu, karar verilirdi. Atatürk herkesin fikrini sorardı ona göre karar verilirdi. Ben de bunlara şahit oldum. Sonra balo kısmı var. Balo kısmında da yine Atatürk'ün arzusuyla 1927 yılında 22 Şubat'ta orada balo veriliyor. Balo derken toplantı salonu olarak düşünün. Oraya her zaman bayramlarda Atatürk gelir, Türkiye'nin her yerinden gelen çocuklar, büyükler orada Atatürk'ü görme fırsatı bulurlardı." Güncel konulara ışık tutan sergiler Toker, Balo Salonu'nda Cumhuriyet'i ilgilendiren, güncel konularla da bağlantılı sergiler düzenlediklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu evde her zaman bizim hayatımız, babamın hayatı var ama ilave olarak da yaşanan bir olayı anlatıyoruz. Bu sefer de işte çok partili rejime geçiş, onun çabası, demokrasiye geçiş çabası. Onun ilk başlangıçta nasıl seçimin iki aşamalı olduğu. Burada ilk önce seçmenler seçiliyor ve ondan sonra onlar seçime girebiliyor. Herkese seçim hakkının verildiği dönemler, oyların gizli olduğu açık sayıldığı, o dönemler kısım kısım aktarılıyor. Nasıl bu zamana gelinmiş, Demokrat Partinin kuruluşu. Partinin kurulduğunda CHP ile arasında yaşanan tartışmalar. Hepsi bu sergide yer alıyor. O zaman babamın cumhurbaşkanı olarak tartışmalara son vermek için CHP'den Nihat Erim, Demokrat Partiden de Nuri Özhan'ı alarak yurt gezileri yaptığı döneme ilişkin belgeler bulunuyor.
Nihat Erim - 14.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1980- 12 Mart dönemi Başbakanı Nihat Erim, İstanbul'da öldürüldü.
Nihat Erim - 12.03.2019
Sazlı Cazlı Sohbet: 70'li Yıllarda Türkiye"
Derya Bengi, 1970'li yılları iki darbe arası olarak tanımladığını belirterek, "12 Mart 1971 Muhtırası ardından gerçekleşen siyasi olaylar, sanat ve edebiyatı ciddi anlamda etkilemiştir. Öyle ki, muhtıranın ardından başbakan olan Nihat Erim için Aşık Mahsuni Şerif 'Erim Erim Eriyesin' adıyla bir türkü söylüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nihat Erim Haberleri | Nihat Erim Kimdir - Haberler - Nihat Erim haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nihat Erim kimdir, hayatı ve biyografisi. İsmet Sezgin kimdir? Eski Meclis Başkanı İsmet Sezgin ne zaman vefat etti?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:02:58. #1.15#

title