Nihat Erim Haberleri

Nihat Erim haber, Nihat Erim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nihat Erim 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
1971- CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Nihat Erim, partisinden istifa etti ve başbakanlığa atandı.
Nihat Erim 26.10.2019
İnönü Vakfından Cumhuriyet Bayramı'na özel sergi
Kendisinin de Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe sayesinde o masada birkaç kez bulunma şansını yakaladığını anlatan Özden Toker, şöyle devam etti: "Atatürk kendisi gelirken Ülkü'yü de buraya getirirdi, biz onunla yukarı çıkar bebek oynardık sonra yemek saati gelince bizi aşağı çağırırlardı. Onlarla beraber yemek yerdik. O dönem Türkiye'de yapılacak çok iş vardı ve onlar bu masada konuşulurdu, karar verilirdi. Atatürk herkesin fikrini sorardı ona göre karar verilirdi. Ben de bunlara şahit oldum. Sonra balo kısmı var. Balo kısmında da yine Atatürk'ün arzusuyla 1927 yılında 22 Şubat'ta orada balo veriliyor. Balo derken toplantı salonu olarak düşünün. Oraya her zaman bayramlarda Atatürk gelir, Türkiye'nin her yerinden gelen çocuklar, büyükler orada Atatürk'ü görme fırsatı bulurlardı." Güncel konulara ışık tutan sergiler Toker, Balo Salonu'nda Cumhuriyet'i ilgilendiren, güncel konularla da bağlantılı sergiler düzenlediklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu evde her zaman bizim hayatımız, babamın hayatı var ama ilave olarak da yaşanan bir olayı anlatıyoruz. Bu sefer de işte çok partili rejime geçiş, onun çabası, demokrasiye geçiş çabası. Onun ilk başlangıçta nasıl seçimin iki aşamalı olduğu. Burada ilk önce seçmenler seçiliyor ve ondan sonra onlar seçime girebiliyor. Herkese seçim hakkının verildiği dönemler, oyların gizli olduğu açık sayıldığı, o dönemler kısım kısım aktarılıyor. Nasıl bu zamana gelinmiş, Demokrat Partinin kuruluşu. Partinin kurulduğunda CHP ile arasında yaşanan tartışmalar. Hepsi bu sergide yer alıyor. O zaman babamın cumhurbaşkanı olarak tartışmalara son vermek için CHP'den Nihat Erim, Demokrat Partiden de Nuri Özhan'ı alarak yurt gezileri yaptığı döneme ilişkin belgeler bulunuyor.
Nihat Erim 14.7.2019
Haftanın tarihine bakış
1980- 12 Mart dönemi Başbakanı Nihat Erim, İstanbul'da öldürüldü.
Nihat Erim 12.3.2019
Sazlı Cazlı Sohbet: 70'li Yıllarda Türkiye"
Derya Bengi, 1970'li yılları iki darbe arası olarak tanımladığını belirterek, "12 Mart 1971 Muhtırası ardından gerçekleşen siyasi olaylar, sanat ve edebiyatı ciddi anlamda etkilemiştir. Öyle ki, muhtıranın ardından başbakan olan Nihat Erim için Aşık Mahsuni Şerif 'Erim Erim Eriyesin' adıyla bir türkü söylüyor.
Nihat Erim 27.7.2018
Çine'de Motosiklet Devrildi: 1 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Eskiçine Mahallesi'nde seyreden Nihat Erim Mersin (18) idaresindeki plakasız motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.
Nihat Erim 16.7.2018
Eski Bakan Danışman İçin TBMM'de Cenaze Töreni
12 Mart 1971 askeri muhtırasından sonra kurulan Nihat Erim, Ferit Melen ve Süleyman Demirel hükümetlerinde bakanlık görevinde bulunan Danışman, 1988-1994'te Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı.
Nihat Erim 14.7.2018
Eski Bakan Danışman Vefat Etti
12 Mart 1971 askeri muhtırasından sonra kurulan Nihat Erim, Ferit Melen ve Süleyman Demirel hükümetlerinde bakanlık görevinde bulunan Danışman, 1988-1994'te Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekili olarak çalıştı.
Nihat Erim: Cumhuriyet'in 30 BaşbakanıNihat Erim 21.5.2018
Nihat Erim 1.4.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1971- Başbakan Nihat Erim, reform programını TBMM'ye sundu.
Nihat Erim 26.3.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1971- Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, 12 Mart Muhtırası üzerine istifa eden Süleyman Demirel'in yerine başbakanlığa atanan Nihat Erim'in kabinesini onayladı.
Nihat Erim 19.3.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1971- CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Nihat Erim, partisinden istifa etti ve başbakanlığa atandı.
Nihat Erim 5.12.2017
Derince'ye Yeni Hat 104 No'lu Hat Sefere Başladı
Büyükşehir Belediyesi Vatan Caddesi ve Gaffar Okan Caddesi bölgelerinde ikamet eden vatandaşlar için yeni açılan 104 nolu hat 4 Aralıkta seferlerine başladı.
Nihat Erim 31.10.2017
2018 Yılı Bütçe Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda
Geçmişte Nihat Erim'in, 12 Mart 1971'den sonra hükümet kurduğunu anımsatan Kahraman, "Nihat Bey iyi bir devlet adamıydı.
Nihat Erim: Haftanın Tarihine BakışNihat Erim 17.7.2017
Nihat Erim 27.3.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1971- Başbakan Nihat Erim, reform programını TBMM'ye sundu.
Nihat Erim 20.3.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1971- Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, 12 Mart Muhtırası üzerine istifa eden Süleyman Demirel'in yerine başbakanlığa atanan Nihat Erim'in kabinesini onayladı.
Nihat Erim: Haftanın Tarihine BakışNihat Erim 13.3.2017
Nihat Erim 6.1.2017
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin Tepki Çeken "Nihat Erim" Paylaşımı
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin Twitter üzerinden, Türk-Amerikan ilişkilerinin köklülüğüne gönderme yapmak için dönemin başbakanı Nihat Erim'in fotoğrafını paylaşması tartışmalara neden oldu.
Nihat Erim 6.1.2017
Başbakan Yıldırım Açıklaması
Irak ziyareti "Irak yönetiminden, PKK'nın Sincar'dan çekileceğine yönelik açıklama yapıldı. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Başika konusunda nasıl anlaştınız, nasıl bir formül üzerinde duruyorsunuz?" sorusu üzerine Yıldırım, şöyle konuştu: "Irak ile son iki buçuk senedir maalesef ilişkilerimiz pek istediğimiz düzeyde gelişmedi. Bunun sebebi, bölgede yaşanan istikrarsızlık, kargaşa diye düşünüyoruz. 'Dostlukları artırma, düşmanlıkları azaltma' politikamızın gereği olarak birer birer komşularımızla ilişkilerimizi tekrar yoluna koyuyoruz ve geliştiriyoruz. Bu bağlamda Irak ziyaretimiz de esas itibariyle Türkiye ve Irak arasındaki iyi komşuluk ilişkilerini daha da pekiştirmek. Ekonomik konularda önceki yıllardan kaynaklı kayıpları telafi etmek, iş birliğini daha da artırmak, karşılıklı yatırımlar, ticareti geliştirmek ve her iki ülkenin toprak bütünlüğüne saygı esasında yıllardan beri ülkemizin, milletimizin başını ağrıtan PKK terör örgütünün Irak topraklarından Türkiye'ye saldırılarının önüne geçme konularını görüşeceğiz. DEAŞ ile mücadeleyi konuşacağız." Yıldırım, Başika'da bulunan Türk askerlerinin, Türkiye'nin oradaki varlığının asla Irak'ın egemenliğine yönelik bir durum olmadığının altını çizerek, şöyle devam etti: "Askerimiz, bölgede bulunan koalisyon güçleriyle beraber Musul başta olmak üzere, değişik bölgelerdeki DEAŞ ile mücadele için orada Irak birliklerine, Irak'taki milislere eğitim vermektedir, terörle mücadelede destek vermektedir. Bu konuları da yine bu ziyarette konuşacağız. Ama asıl itibariyle ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için bakanlar karşılıklı konuşacaklar, yeni iş birliği imkanları değerlendirilecek, karşılıklı yatırım ve ticaretin artması konusuna öncelik verilecek. Yani anlaştığımız, birlikteliğimizin olduğu konuları daha fazla ön plana çıkarmak, ayrılıkları görüşmek, konuşmak suretiyle iyi komşuluk ilişkileriyle çözmek. Çünkü Irak, Suriye, Rusya, İran bizim komşularımız. Komşularımızla iyi geçinmemiz bizim geleneksel anlayışımıza da çok uygun bir şey. Gazi Mustafa Kemal'in dediği gibi 'Yurtta sulh, cihanda sulh.' Bu esasla, hareketle barışın, kardeşliğin sağlanması sadece Türkiye'nin ilerlemesi, refahı için değil aynı zamanda bölge ülkelerindeki karışıklıkların sona ermesi, terörün verdiği zararların ortadan kaldırılmasına büyük fayda sağlayacak." "Nerden aklına gelmiş giderayak?" Yıldırım, "ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından, suikasta uğrayan eski başbakanlardan Nihat Erim'in fotoğrafı paylaşıldı.
Nihat Erim 6.1.2017
Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na 'İhanet' Tepkisi: Fevkalade Çirkin, Yakışıksız Bir İfade
ABD ELÇİLİĞİNİN 'NİHAT ERİM' PAYLAŞIMINA YORUM: ZEVZEKLİK YAPMIŞLAR ABD Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı, suikastla öldürülen eski Başbakan Nihat Erim'in fotoğrafıyla, bir mesaj mı vermek istediği konusunda başlayan tartışmanın sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, "Duydum.
Nihat Erim 6.1.2017
Dha Ankara - Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na 'İhanet' Tepkisi: Fevkalade Çirkin, Yakışıksız...
ABD ELÇİLİĞİNİN 'NİHAT ERİM' PAYLAŞIMINA YORUM: ZEVZEKLİK YAPMIŞLAR ABD Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı, suikastla öldürülen eski Başbakan Nihat Erim'in fotoğrafıyla, bir mesaj mı vermek istediği konusunda başlayan tartışmanın sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, "Duydum.
Nihat Erim 21.12.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
Sancaktepe'de 09.00-11.00'de, Emek Mahallesi Onur, Sütlüce sokakları, Şile'de 09.00-13.00'te, Ağva Merkez Mahallesi Plaj, Cansever, Cihannur, Deniz, Özçiçek, Yakuplu, Rıhtım, Hatıra, Korkut Bey, Gülnaz, Sağlık, Öğretmenler, Güzelyalı, Dirayet, Hasret, Kuzey, Hendek, Doktor, Beyaz Gelincik, Karaköy, Soydan, Sarraf, Park, Kara Ağaç, Ahmet Yesevi, Şile sokakları, 14.00-17.00'de, Ağva Merkez Mahallesi Nostalji, Baharat Yolu, Beyaz Akasya, Ayyıldız, Muşebak, Hazerfan, Anayurt, Adalar, Yakuplu, Rıhtım, Lise Yolu, İsmail Dinçer, Ilıca, Kuzey, Nihat Erim, Dereli, İlgi, Bosna, Mihrap, Postacı Hasan Uzun, Alper, Yeni Cami, PTT, Evliya Çelebi, Şile'de Dumlupınar, Göztepe sokaklarında elektrik kesintisi yapılacak.
123
Şu an buradasınız: Nihat Erim Haberleri | Nihat Erim Kimdir - Haberler - Nihat Erim haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nihat Erim kimdir, hayatı ve biyografisi. Ukrayna'dan dereceyle döndüler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 08:06:33. #1.15#
title