Newt Gingrich Haberleri

Newt Gingrich haber, Newt Gingrich son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Newt Gingrich - 18.03.2021
ABD'de Biden-Blinken dış politikası şekillenirken Trump dönemi devam ediyor
Mesele şu ki Trump, başkanlığının dört yılı nasıl bir meczubane havada geçmiş görünürse görünsün, ancak partinin ihtiyaçlarını karşılayan karizmatik Cumhuriyetçi liderler/demagoglar zincirinin son halkasıdır. 1950'lerde bu rolü Joseph McCarthy üstlendi; 1960'larda Arizona'dan Barry Goldwater ve daha sonra Kaliforniya'dan Richard Nixon. Partinin oy kazanmak için kültür savaşlarına ve arz yönlü ekonomik teorilere her zamankinden daha fazla yaslandığı 1970'ler ise Ronald Reagan'ın yükselişine şahitlik etti; Reagan'ın temsil ettiği tipoloji, iki dönem başkanlık yaptığı 1980'lerden beri partiye hakim durumda. Georgia Temsilcisi Newt Gingrich ve Alaska Valisi Sarah Palin gibi isimler ve "Çay Partisi" gibi hareketler, aynı eğilimlerin Reagan sonrası dönemlerden örnekleridir.
Newt Gingrich - 01.02.2017
Analiz - Washington'da "Trumpizm" Rüzgarı ve Bannon Faktörü
Bir dönem adı Dışişleri Bakanlığı için de geçen eski Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Newt Gingrich, "Trumpizm" adı verilen olguyu tarif ederken, "siyasi güç odakları yerine halkın kendisine dayanmayı" vurguluyor.
Newt Gingrich - 17.11.2016
Görüş - Trump Döneminde Abd-İran İlişkileri
Aynı şekilde adı Dışişleri Bakanlığı adayları arasında gösterilen Newt Gingrich'in geçtiğimiz temmuz ayında Paris'te düzenlenen geniş katılımlı HMÖ kongresi sonrasında Recevi ile görüşerek kendisini "seçilmiş başkan" olarak selamlaması Trump'ın İran karşısındaki pozisyonunun selefinden farklı olacağını gösteriyor.
Newt Gingrich - 15.07.2016
Trump'ın Başkan Yardımcısı Adayı Pence
ABD medyasında yer alan haberlerde Trump'ın listesinde kalan son üç ismin Indiana Valisi Mike Pence, New Jersey Valisi Chris Christie ve eski Temsilciler Meclisi Başkanı Newt Gingrich olduğu belirtiliyordu.
Newt Gingrich - 14.07.2016
Trump'ın Başkan Yardımcısı Adayının Belli Olduğu İddiası
Yarın yerel saatle 11.00'de başkan yardımcısı adayını açıklayacak Trump'ın listesinde kalan son üç ismin Indiana Valisi Mike Pence, New Jersey Valisi Chris Christie ve Temsilciler Meclisi Eski Başkanı Newt Gingrich olduğu belirtildi.
Newt Gingrich - 17.04.2013
"Demir Lady" Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Cenaze törenine Kraliçe Elizabeth ve eşi Prens Philip, İngiltere Başbakanı David Cameron, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı William Hague, eski Başbakan Tony Blair ve eşi Cherie, eski Güney Afrika Cumhurbaşkanı FW de Klerkeski ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ve eşi Lynne, Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, sanatçı Shirley Bassey, Mezzo-soprano Katherine Jenkins, ABD'li siyasetçi Newt Gingrich gibi tanınmış isimler katılıyor.
Newt Gingrich - 04.12.2012
Yanlış Adaya Oynayan Kumarhaneler Kralını Zor Günler Bekliyor
Forbes dergisine göre kişisel serveti 20,5 milyar dolar olan Andelson, yalnızca Amerika'da değil yurt dışında da kumarhaneler işletiyor. Son ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti içindeki başkan aday adaylığı yarışında Temsilciler Meclisi eski başkanı Newt Gingrich'i destekleyen Andelson, adayının kaybetmesi üzerine Romney için bağışta bulunmaya başlamıştı.
Newt Gingrich - 05.08.2012
Romney'in En Büyük Destekçisine Kara Para Aklıyor Suçlaması
Andelson, 2012 seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adayları içinde önce Temsilciler Meclisi eski Başkanı Newt Gingrich'e destek vermişti.
Newt Gingrich - 25.04.2012
Newt Gingrich de Adaylıktan Çekliyor
ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Newt Gingrich, önümüzdeki hafta yarıştan çekileceği yönündeki haberleri yalanlamadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Newt Gingrich Haberleri | Newt Gingrich Kimdir - Haberler - Newt Gingrich haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Newt Gingrich kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 17 Haziran tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 03:25:41. #1.16#

title