Nevzat Metin Haberleri

Nevzat Metin haber, Nevzat Metin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevzat Metin - 20.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ-20
Evde Kur'an Kerim'in okunması ve helallik alınmasının ardından, Güler Yücel'in cenazesi Eski Datça Mahallesi'ndeki meydana getirildi. Burada ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Güler Yücel'in cenazesi, ilçe mezarlığına getirilerek, eşi Can Yücel'in anıt mezarının yanında toprağa verildi. Cenaze törenine, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA) Başkanı Nevzat Metin, Yücel'in kızları Güzel Yücel Gier (60), Su Yücel (59) ve torunu Defne Gier (26) ile kalabalık bir topluluk katıldı.
Nevzat Metin - 16.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte çocuklar, sadece oynamanın değil sanatsal yönlerinin de gelişmesi için çeşitli etkinliklere katılıyor. Datça'daki UKKSA, bu kapsamda yaşları 7 ila 12 arasındaki 25 çocuğu misafir etti. 4 gün süren sanat kampında seramik, resim ve heykel kurslarına katılan çocuklar, yoğun geçen bir eğitim-öğretim döneminin ardından farklı bir tatil yaşamanın keyfini çıkardı. Bireysel ve ortak çalışmalara katılan çocukların ortaya koyduğu ürünler, beğeni topladı. Kampın son gününde aileleri bekleyen bir de sürpriz vardı. Çocuklarının yaptığı eserlerden oluşan sergiyi gezen aileler, hep birlikte kağıt kesme oyununa katılarak, kamp ortamını yakından görme olanağı buldu. Eğlenceli oyun sonrası, kampa katılan çocuklara UKKSA Başkanı Nevzat Metin tarafından sertifikaları verildi.
Nevzat Metin - 11.04.2019
Datça'da, Akademi Bahçesinde Sergilenen Tanrıça Heykellerine Saldırı
'ZARAR 40- 50 BİN TL CİVARINDA' İstanbul'da bulunan ve telefonda DHA muhabirine açıklama yapan UKKSA Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Metin, olayın kaygı verici olduğunu belirterek, "Gerçekten çok şaşkınız.
Nevzat Metin - 03.05.2018
Bodrumlu Sanatçılar Datça'da Seramikten Mantar Yapıyor
Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Yönetim Kurul üyesi İnci Başağa Yörükoğlu, Datça'da güzel bir çalışma ortamı bulduklarını söyledi. Yörükoğlu, "Derneğimiz 14 yıldır faaliyet gösteriyor. Komşu ilçemiz Datça'da olmaktan mutluyuz. UKKSA'yı çok önemsiyoruz. 8 yıldır, buradaki her türlü etkinliğe katılıyoruz" dedi. Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Yüksel Güner daha sonra günün anısına, UKKSA Başkanı Nevzat Metin'e, Turgut Reis Engelli Çocuklar Vakfı çocukları tarafından özgün olarak yapılan bir plaket verip, kendisine teşekkür etti.
Nevzat Metin - 03.05.2018
Dha Yurt Bülteni - 2
Genel ve Detay görüntü Haber- Kamera: Burhan CEYHAN/AYDIN, ============================================= Bodrumlu sanatçılar Datça'da seramikten mantar yapıyor Muğla'nın Datça ilçesinde 8 yıl önce sanata ve sanatçılara kapılarını açan Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi'nin (UKKSA), yeni konukları Bodrumlu sanatçılar oldu. Sanatçıların seramikten yaptığı mantarlar, festivale katılan Türk sinemasının ünlü ismi Şener Şen'den tam not aldı.  Bodrumlu 15 seramik sanatçısı, UKKSA'da bu yıl 10 Şubat-30 Ekim arasında 'Doğaya Saygı' temasıyla gerçekleştirilecek '8'inci Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali' kapsamında, 10 gün süreyle ortak çalışma yapacak. UKKSA atölyelerinde ziyaretçilere açık olarak çalışmalarını sürdüren Bodrumlu seramik sanatçıların sürpriz konuğu, Türk sinemasının ünlü ismi Şener Şen oldu. Doğa harikası birbirinden ilginç mantarları, seramik eserlerinde ölümsüzleştirecek olan sanatçılar, usta oyuncudan tam not aldı. Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Yüksel Güner, UKKSA'da müthiş bir atmosferde, doğayla iç içe çalıştıklarını belirterek, "Festivalin bu yılki temasına uygun olarak, doğanın büyüleyici harikaları mantarları kendimize konu seçtik. Birbirinden güzel eserler ortaya çıktı. Yapılan eserlerin, burada sanatseverlerin beğenisine sunulacak olmasının keyfini şimdiden yaşıyoruz" dedi. Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Yönetim Kurul üyesi İnci Başağa Yörükoğlu, Datça'da güzel bir çalışma ortamı bulduklarını söyledi. Yörükoğlu, "Derneğimiz 14 yıldır faaliyet gösteriyor. Komşu ilçemiz Datça'da olmaktan mutluyuz. UKKSA'yı çok önemsiyoruz. Sekiz yıldır, buradaki her türlü etkinliğe katılıyoruz" dedi. Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Yüksel Güner daha sonra günün anısına, UKKSA Başkanı Nevzat Metin'e, Turgut Reis Engelli Çocuklar Vakfı çocukları tarafından özgün olarak yapılan bir plaket verip, kendisine teşekkür etti.
Nevzat Metin - 03.05.2018
Bodrumlu Sanatçılar Datça'da Seramikten Mantar Yapıyor
Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Yönetim Kurul üyesi İnci Başağa Yörükoğlu, Datça'da güzel bir çalışma ortamı bulduklarını söyledi. Yörükoğlu, "Derneğimiz 14 yıldır faaliyet gösteriyor. Komşu ilçemiz Datça'da olmaktan mutluyuz. UKKSA'yı çok önemsiyoruz. 8 yıldır, buradaki her türlü etkinliğe katılıyoruz" dedi. Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Yüksel Güner daha sonra günün anısına, UKKSA Başkanı Nevzat Metin'e, Turgut Reis Engelli Çocuklar Vakfı çocukları tarafından özgün olarak yapılan bir plaket verip, kendisine teşekkür etti.
Nevzat Metin - 21.07.2017
Dha Yurt Bülteni-5
KNİDOS AKADEMİNİN SATIŞ MAĞAZASI ZARAR GÖRDÜ Datça'nın Yaka Mahallesi'ndeki, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akadamesi'nin (UKKSA) satış mağazası da depremde büyük hasar gördü. Satış mağazasındaki cam ve seramik eserlerin büyük bölümü deprem sırasında raflardan düşüp kırıldı. UKKSA Başkanı Nevzat Metin, zarar tespit çalışmalarını başlattıklarını, ancak kırılan eserler arasında çok değerli sanatçılara ait sergilenecek eserler olduğunu belirtip, "12 Ağustos'ta açılacak sergide bu eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacaktı.
Nevzat Metin - 21.07.2017
Dha Yurt;(Yeniden)bodrum ve Türkiye'nin Batısı 6.3 Büyüklüğünde Depremle Sallandı
KNİDOS AKADEMİNİN SATIŞ MAĞAZASI ZARAR GÖRDÜ Datça'nın Yaka Mahallesi'ndeki, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akadamesi'nin (UKKSA) satış mağazası da depremde büyük hasar gördü. Satış mağazasındaki cam ve seramik eserlerin büyük bölümü deprem sırasında raflardan düşüp kırıldı. UKKSA Başkanı Nevzat Metin, zarar tespit çalışmalarını başlattıklarını, ancak kırılan eserler arasında çok değerli sanatçılara ait sergilenecek eserler olduğunu belirtip, "12 Ağustos'ta açılacak sergide bu eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacaktı.
Nevzat Metin - 28.06.2014
Tatar Güzeller Ukksa'nın Konuğu Oldu
UKKSA Başkanı Nevzat Metin, dört yıldır olduğu gibi akademide farklı ülkelerin farklı kültürlerini tanımak adına etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "Dört yılda, 52 değişik ülkeden 420 sanatçıya kapılarını açan UKKSA, bu yıl ulusal ve uluslararası 39 ayrı etkinlikte, 13 ülkeden 79 sanatçıya daha evsahipliği yapacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nevzat Metin Haberleri | Nevzat Metin Kimdir - Haberler - Nevzat Metin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nevzat Metin kimdir, hayatı ve biyografisi. 68 Aksaray Belediyespor - Düzcespor: 1-2.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 02:05:15. #1.16#

title